Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod workous » ned 19 úno, 2017 6:57 pm

Pěkný Jiří, je vidět, že " Brexit " přispívá k pracovní morálce... :D ..držím palce do dalšího boje...na spirále.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 19 úno, 2017 7:08 pm

workous píše: je vidět, že " Brexit " přispívá k pracovní morálce... :D


Brexit ani ne, ale cely listopad a prosinec jsme makali 7 dni v tydnu a i 15 hodin denne. Jeste pulka ledna byla takova rusna, ale ted uz je klid. :mrgreen: Takze je konecne cas i na zabavu :D A taky jsem cekal na ty znicene DS64 :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 26 úno, 2017 6:44 pm

Tak jsem dneska taky trosku pokrocil :-) Zapojil jsem detektory obsazeni ve skrytaku a cele ho zaklopil :mrgreen: Jeste cekam na kameru, aby tam pak bylo videt :-D A taky pomalicku stoupam spiralou :mrgreen:
Přílohy
Pomaly postup.jpg
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 05 bře, 2017 8:17 pm

Mam takovou otazecku. Mozna se to tady na foru uz nekde resilo, ale nechce se mi prochazet kazde vlakno :-D Pri zkouskach s vozy kuehn jsem nemel jediny problem. Mohl jsem je sunout, tahnout, jezdit rychle, pomalu a vsecko drzelo a fungovalo jak pribite :mrgreen: Dneska jsem si zkusil zajezdit s vozy tillig a je to jedna velka pohroma. Neustale vykolejovani, rozpojovani a na rovince dokonce nejdou ani spojit. Tak by mne zajimalo, jestli se nekde resily sprahla tillig a za co je pripadne menite? Diky Jirka :idea: :?:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 19 bře, 2017 6:33 pm

Sice nejsu takovy rychlik jako nekteri zdejsi, ale konecne jsem se dostal do druheho patra a to prvni prikryl :mrgreen: A hned jsem zacal pokladkou koleji v druhem SN :-D
Přílohy
Druhe patro.jpg
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » pon 01 kvě, 2017 8:14 pm

Tak jsem dnes poprvé navštívil modelářskou burzu tady v UK a byl jsem notně zklamán tím, co se na ní nabízí. Pominu-li skutečnost, že naprosto všechny modely byly ve velikosti bud OO a nebo N, tak nejvíce jsem byl zklamán možnostmi v oblasti modelování krajiny. Stromečky na úrovni NDR, za které by se u nás styděli i největší začátečníci. Když už jsem objevil stánek se sortimentem, který by mohl vzdáleně splňovat minimální požadovanou úroveň, tak cena přibližně 600 korun za kus mne rychle vrátila zpět na zem :-D Po foliážích ani stopy. Dokonce jsem si říkal, ze bych napsal Danovi Buchtelovi, aby rozšířil své impérium, že mu tady poskytnutí zázemí a udělám logistiku. :-D Tak jsem si koupil alespoň novou pilku na koleje, korek, barvy, trošku elektroniky od Digitraxu a něco malo drátků a kabelů. Zbytek nakoupím na konci května v Praze. :-D
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod workous » úte 02 kvě, 2017 7:59 am

No jo holt Pražská je Pražská :D , ale našel jsi díru na trhu Anglickém :D jinak pěkně se ti to plní v SN II patro...držím palce v další činnosti.
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » stř 14 čer, 2017 6:37 pm

Aby to nevypadalo, ze se tady nic nedeje, tak hlasim, ze SNB take uspesne polozeno a zprovozneno. S prestavniky MTB jsem zatim maximalne spokojen a to jak v podpovrchovem, tak vrchnim provedeni. Montaz je proti zelvam opravdu snadna :-D Svetla vyska SN je vzdy 13 cm, coz by melo stacit na pripadne reseni problemu.
Skryta nadrazi.jpg
A co by to bylo za nadrazi, kdyby tam chybela nadrazni restaurace, a dokonce jiz i s novym chodnikem. Nadrazni lampy zatim nejsou pridelane na pevno, ale jenom pro dokresleni situace :mrgreen:
Nadrazni restaurace.jpg
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod workous » čtv 15 čer, 2017 7:22 am

Moc pěkný Jirko nádraží jako fík :)
P.S. ten vozový park taky paráda...
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 13 srp, 2017 3:53 pm

workous píše: ten vozový park taky paráda...


No vozovy park je zatim jenom takovy pocatecni na testovani. Nejvice cekam na luzkove vozy od L.S. Models, na motorak od Kuehna, na vozy a lokomotivu pro RegioJet, atd... Porad doufam, ze bych mohl mit konecne hezke Vanoce :mrgreen: :mrgreen: A taky se porad nenasel nikdo, kdo by mi postavil radu 560 a nebo Elefanta :mrgreen:

Jinak toho casu je opravdu malo, jelikoz mi vetsinu vikendu zabira letani Londyn - Praha, tak snad az dodelam zuby, bude vic casu na vlacky. Pristi vikend opet Praha a pak mame bank holiday, tak bych mohl za tri dny snad polozit uz vsechny koleje. Udelal jsem objednavku na naradi, abych si ho mohl pujcit v Toolstationu, tak budu mit vsechno, co potrebuju. Dneska jsem mel trosku toho volna, tak jsem si pohral s technickym zazemim JZD a trosku zkulturnil nadrazi, viz fotky. Na druhe fotce je vzadu videt, ze jsem polozil a zprovoznil obe skryta nadrazi :mrgreen: Mel jsem tady taky nekolik vikendu navstevy od sourozencu, takze vlacky sly stranou. Ale konecne jsem si alespon dopravil do UK bytovku, kterou mi postavil mnitka, je to fakt moc sikovny kluk :mrgreen:
Přílohy
JZD.jpg
Celkovy pohled.jpg
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 13 srp, 2017 7:44 pm

Ty brďo,to je kolejiště jako kjáva. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 03 zář, 2017 6:14 pm

Prace zatim postupuji vetsinou v podzemi, ale snad se jiz brzo dostanu na svetlo :-D Obe skryta nadrazi jsou zprovoznena a funguji. :-) Dneska misto neustaleho navlekani prutu jsem si chvili hral ve stanici :mrgreen: Je k nezaplaceni, kdyz ma clovek aspon trosku misto, kde si muze zajezdit :-D Sice mi tady nekdo rikal, ze by nemelo byt nastupiste u strojove koleje, ale stejne jsem tam dal aspon betonove panely :mrgreen:
Nastupiste.jpg


A stanice a mesto uz pomalu zacinaji dostavat konkretnejsi obrysy :mrgreen:
Nadrazi.jpg
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 01 říj, 2017 4:40 pm

Moje prace se dostava do nejnarocnejsiho obdobi v roce a tak az do konce roku budou prace postupovat jen velmi pomalu :-D Dneska pri odpocinku jenom trosku zelene okolo bytovky a autobusove zastavky :mrgreen: Dalsi prace neprobehly, protoze jsem si spatne spocital potrebu dekoderu obsazeni a musel jsem jich dalsich 5 doobjednat :mrgreen:
Přílohy
Mestecko.jpg
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod Jiri Dvoracek » ned 22 říj, 2017 5:12 pm

Tak krome zapojovani a pajeni, jsem temer dokoncil jeden ze ctyr dilu kolejiste :mrgreen: Teda krome dokonceni zbytku oploceni prostoru depa a strany, kde nutne potrebuju nove skladiste, nebot to puvodni jsem slozil blbe, rampou od najezdu :mrgreen: Pak uz jenom dolepim detaily a postavicky a muzu se premistit do JZD :mrgreen:
Přílohy
Stanice s depem.jpg
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Návrh kolejiště tvar L v TT/1:120

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 22 říj, 2017 5:33 pm

Máš to tuze pěkné. :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků