Kolejiště v šuplíku - výtah plánků a stavební idei

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Kolejiště v šuplíku - výtah plánků a stavební idei

Příspěvekod vojtas » ned 28 srp, 2011 4:55 pm

Tohle vlákno je výtahem z jednoho dlouhého, 30-i stránkového linku, kde mladý diskutér se odmlčel a zmizel v propadlišti dějin :wink: .... Ale jako řešení jeho potřeb - kolejiště pod postelí (následně kolejiště v menší místnosti s komplikacemi prostoru atd) se objevily ve vlákně zajímavé nápady a návrhy, kterých by bylo škoda, aby zapadly. Proto jsem udělal malý výtah toho zajímavého a konkrétního !!

Nový pomocný moderátor Jarda H.



..... tak jsem ti udělal plánek nového 80x130 mikrokolejiště,obsahuje vlečkový areál,remízku,v níž může mít nějaký ten spolek parní mašinku,na os vlacích jezdí 809+010,na nákladních 751+4Es,na historických 328.0+Be+Bi,teď plánek, .......
Přílohy
MARTIN novy.JPG
MARTIN novy.JPG (124.03 KiB) Zobrazeno 14502 krát
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště v šuplíku pod postelí

Příspěvekod milan ferdián » úte 30 srp, 2011 11:00 am

Segmentové kolejiště had_martin14785_TT/1:120

Takže,zde je moje navrhované řešení.Bral jsem potaz přístup ke psacímu stolu,který je situovaný na fotkách napravo u okna,dále volný průchod do místnosti a k onomu stolu,dále kvůli jeho sestře a rodičům.Využil jsem jen dispoziční prostor šuplíku.Základem je kostra z profilových jeklů 20*40.Doporučuji hliníkové.Kostru z jeklů tvoří dva podélníky a dva příčniky.Tato kostra musí být rozebíratelná.Zde bych poprosil strojaře,jak vymyslet rozebíratelnou konstrukci kostry.Na koncích jeklů jsou přišroubovány záchytné uhelníčky.Tyto uhelníčky mají funkci zafixovat,kostru na opěrách postele.Zcela záměrně je pravý jekl nastojato a levý jekl ležmo.Je to z důvodu tvaru opěr postele.Aby díly necestovaly po kostře,musí být na ramcích dílů,zafixovaný zarážky a to buď ve formě lišt nebo podpěrek 5/5.Spojení mezi díly malými svěrkami nebo dle provedení stavitele
Legenda k dílům:
St-1 : zde je hlavní bod celého dění stanice
Díl 2 :širá trať,vlečka,malý skryťák
Díl 3 :širá trať
Díl 4+5 :skrytá stanice

Výkres segmentů s krajinou zveřejním později.Ostatní volné díly,které zůstaly k dispozici,může Martin použit na pokračování hada.
V případě,že by nebyl spokojený ani s tímto řešením,potom dalším je klasická segmentovka,kde se kostra zafixuje na krajích opěr postele a díly kolejiště se jen postupně složí na kostře.
Přílohy
Kopie - martin_001.jpg
Kopie - martin_001.jpg (168.14 KiB) Zobrazeno 14528 krát
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště v šuplíku pod postelí

Příspěvekod vojtas » úte 30 srp, 2011 12:36 pm

... jinak jsem na milanovy segmenty nakreslil kolejiště s reálnou stanicí Kouřim,ty dvě kusé bez zarážedel ve stanici jsou do cukrovaru,a tak poslouží pro případné rozšíření o další vlečku,SN je ve formě šuplíku(přesuvna).
Přílohy
kourim martin JPG.JPG
kourim martin JPG.JPG (90.66 KiB) Zobrazeno 14495 krát
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště v šuplíku pod postelí

Příspěvekod vojtas » úte 30 srp, 2011 12:58 pm

TAK :mrgreen: furt absolutně reálný...
Přílohy
skrinka.JPG
skrinka.JPG (73.2 KiB) Zobrazeno 14882 krát
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště v šuplíku pod postelí

Příspěvekod milan ferdián » úte 30 srp, 2011 9:28 pm

Segmentové kolejiště Had_martin14785_TT/1:120

Jedná se o obyčejnou koncovou staničku (úvraťová).Stanička má dvě dopravní koleje a jednu manipulační objízdnou.Napravo směrem odshora dolů,kolej skladištní,šturcová max.délka hnací vozidlo 140mm,odstavná.Nalevo je malá strojová stanice,dle druhu lokomotivy se upraví zbrojení.Máme zde ještě dvě vlečky do hospodářské družstvo a do uhelných skladů.Směrem k HD je ještě kolej skládková.Ze stanice vybíhá krátká lokálka.MOs můžou jezdit buď úvrati ve složeni 810-010-810 nebo se vždy odpojí zadní motorový vůz,který pokračuje jako sólo motor.Na hlavní trati máme ještě vlečku pro nakládku kulatiny nebo polen.Silniční přejezd buď zůstane nechráněný nebo zde instalujeme závory.Skrytá stanice o třech kolejí.Čtvrtá kolej může být a nemusí být realizována.
Přílohy
Kopie - martin_had_001.jpg
Kopie - martin_had_001.jpg (197.52 KiB) Zobrazeno 14769 krát
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště v šuplíku pod postelí

Příspěvekod fruafru » pon 03 říj, 2011 8:56 pm

Velice zajímavé kolejiště. Takhle by to kolejiště mohlo vypadat podle původního Milanova plánku.
Přílohy
šuplík1a.jpg
šuplík1a.jpg (113.82 KiB) Zobrazeno 14575 krát
suplik2a.jpg
suplik2a.jpg (95.63 KiB) Zobrazeno 14575 krát
suplik3.jpg
suplik3.jpg (152.08 KiB) Zobrazeno 14575 krát
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Kolejiště v šuplíku - výtah plánků a stavební idei

Příspěvekod Jarda H. » pon 16 dub, 2012 8:21 pm

Vlákno slouží jako informace dalším zájemcům - tazatel není na fóru aktivní, mašinky ho "přešly" .....
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Kolejiště v šuplíku - výtah plánků a stavební idei

Příspěvekod chameleon » pát 20 dub, 2012 8:38 pm

A já mu nabízel zdarma výhybky když začne....komu je teď daruji? :wink:
Zajímavá na tomto vláknu byla vlna solidarity, to mě mile překvapilo.
Jinak Vojtas dobrá práce, šikovný výtah z nekonečného vlákna :wink:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Kolejiště v šuplíku - výtah plánků a stavební idei

Příspěvekod milan ferdián » pát 20 dub, 2012 8:41 pm

chameleon píše:A já mu nabízel zdarma výhybky když začne....komu je teď daruji? :wink:
Zajímavá na tomto vláknu byla vlna solidarity, to mě mile překvapilo.
Jinak Vojtas dobrá práce, šikovný výtah z nekonečného vlákna :wink:


To nebyl Vojtas,ten nemá šanci takový výtah udělat.V tom má prsty JardaH.Dobrovolně se mi přiznal. :lol:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště v šuplíku - výtah plánků a stavební idei

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 20 dub, 2012 10:28 pm

Ahoj Jardo, dík za výtah, ale těch ideí tam bylo mnohem víc! Například kompaktní, tedy ne zveřejněné skládací, kolejiště od Milana Ferdiána.
Myslím to s odbočnou stanicí do tvaru V, tuším angličanem v tunelu a malou koncovou staničkou vpravo. Pokud tomu tedy nebrání např. to, že už část záznamů není k dispozici. Pak by ale stálo za to aspoň uvést, že tam něco podobného bylo a už není. Tenhle výcuc je pouhé torzo.
Marně jsem hledal půvoní téma, ale nenašel jsem. Bylo smazáno?
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště v šuplíku - výtah plánků a stavební idei

Příspěvekod Jarda H. » sob 21 dub, 2012 7:51 am

Michale, k tvému příspěvku více v SZ !

Co se týká plánku, zřejmě máš na mysli tento - viz příloha (pamatováka máš dobrého :D ) v tunelu dvojice výhybek, ne angličan, ale jinak by to asi mělo být ono ....... Myslím, že tehdy měl Milan F. snahu do požadovaného prostoru vměstnat smysluplnou ideu, což se mu mimochodem povedlo (zase :lol: ) více než dobře :!: Stačí se na plánek mrknout a představit si pohyb vlaků !
Přílohy
Max_min.jpg
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Kolejiště v šuplíku - výtah plánků a stavební idei

Příspěvekod Jarda H. » sob 21 dub, 2012 8:10 am

A ještě tedy doplním plánky pevných kolejišť, co se objevily původně pro Martina - jako kolejiště daného rozměru pod postelí .....

PS : Michale, dík za nakopnutí ! Nedošlo mi, že mám plánky pevných kolejišť (co se týká rozměru "pod postel") vytáhnout rovnou do výcucu taky !
Přílohy
Zálesí.jpg
Kopie16_001.jpg
martin2D.JPG
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Kolejiště v šuplíku - výtah plánků a stavební idei

Příspěvekod vojtas » ned 06 kvě, 2012 2:25 pm

vím,že spamuju krásně vytažené vlákno,ale sám jsem se divil jak jsem mohl udělat výtah,a že o tom vůbec nevím,dokud jsem si nepřečetl ten modrý text :lol:
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště v šuplíku - výtah plánků a stavební idei

Příspěvekod Jarda H. » čtv 27 pro, 2012 5:06 pm

Díky neschopnosti pošty se mi ŽM č.10/2012 dostal k rukám až nyní společně s číslem 11 :roll: ! Jeden malý postřeh Všimnul jsem si jedné fotky fotoreportáže z výstavy MODEL HOBBY, konkrétně kolejiště pod postelí, v úložném prostoru. Nechci dělat reklamu, ale přesto uvádím odkaz, který u fotky je .......... http://www.zeleznicnipostylky.cz
Tam jsou i nějaké další fotky, pro představu to stačí.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Kolejiště v šuplíku pod postelí

Příspěvekod ateen » pon 16 led, 2017 10:51 am

milan ferdián píše:Segmentové kolejiště Had_martin14785_TT/1:120

Jedná se o obyčejnou koncovou staničku (úvraťová).Stanička má dvě dopravní koleje a jednu manipulační objízdnou.Napravo směrem odshora dolů,kolej skladištní,šturcová max.délka hnací vozidlo 140mm,odstavná.Nalevo je malá strojová stanice,dle druhu lokomotivy se upraví zbrojení.Máme zde ještě dvě vlečky do hospodářské družstvo a do uhelných skladů.Směrem k HD je ještě kolej skládková.Ze stanice vybíhá krátká lokálka.MOs můžou jezdit buď úvrati ve složeni 810-010-810 nebo se vždy odpojí zadní motorový vůz,který pokračuje jako sólo motor.Na hlavní trati máme ještě vlečku pro nakládku kulatiny nebo polen.Silniční přejezd buď zůstane nechráněný nebo zde instalujeme závory.Skrytá stanice o třech kolejí.Čtvrtá kolej může být a nemusí být realizována.


Mě tohle kolejiště zaujalo, ale pro velikost N. Mám prostor L - horní strana 1800, pravá 500 nebo 400, levá 1100. Ale stanička je moc pěkná. Přepočítám to do do eNka.
ateen
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21 led, 2015 1:59 pm
Bydliště: Pardubice

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků