Kolejiště v šuplíku - výtah plánků a stavební idei

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště v šuplíku pod postelí

Příspěvekod ateen » úte 17 led, 2017 6:43 pm

milan ferdián píše:Segmentové kolejiště Had_martin14785_TT/1:120

Jedná se o obyčejnou koncovou staničku (úvraťová).Stanička má dvě dopravní koleje a jednu manipulační objízdnou.Napravo směrem odshora dolů,kolej skladištní,šturcová max.délka hnací vozidlo 140mm,odstavná.Nalevo je malá strojová stanice,dle druhu lokomotivy se upraví zbrojení.Máme zde ještě dvě vlečky do hospodářské družstvo a do uhelných skladů.Směrem k HD je ještě kolej skládková.Ze stanice vybíhá krátká lokálka.MOs můžou jezdit buď úvrati ve složeni 810-010-810 nebo se vždy odpojí zadní motorový vůz,který pokračuje jako sólo motor.Na hlavní trati máme ještě vlečku pro nakládku kulatiny nebo polen.Silniční přejezd buď zůstane nechráněný nebo zde instalujeme závory.Skrytá stanice o třech kolejí.Čtvrtá kolej může být a nemusí být realizována.


Tak jsem si zkusil tenhle plánek převést do velikosti N. Bohužel, nemá tolik prostoru, tak jsem musel skryťák dát do leva. Bude schovaný za kopcem a lesem a tunelem. Použil jsem kolejivo PECO CODE 55, výhybky krátké. Délka hlavní koleje ve stanici ja 435 mm. Nechci jezdit úplně do kola, ale do úvrati a zpět a pak po hlavní trati a zpět. Ve skryťáku chci objíždět vozy. Budu moc rád za jakékoliv připomínky, protože je to můj první plánek a ještě podle plánu Milana F.
Přílohy
Segmentovka-HAD--krtk-vhybky640x480.gif
Segmentovka-HAD--krtk-vhybky640x480.gif (26.11 KiB) Zobrazeno 6980 krát
ateen
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21 led, 2015 1:59 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Kolejiště v šuplíku - výtah plánků a stavební idei

Příspěvekod Rocky_MK » úte 17 led, 2017 7:05 pm

Ta stanice je hrozně krátká. Zkus ji trochu pootočit koncovým zhlavím do pravého dolního rohu a vjezdové zhlaví posunout dál do oblouku - prostě co nejvíc protáhnout st. koleje. Taky bych přemýšlel, jestli nerozbočit tratě až za první výhybkou na zhlaví (aby se z obou tratí dalo vjet na všechny koleje ve stanici).
Ve skryťáku taky protáhnout staniční koleje. Jak tam budeš posunovat? Rozpojovače + zrcadlo/kamera? Mohl bys umístit skryťák pod viditelnou stanici, to by se ti mohlo líp manipulovat a ještě bys získal hodně širé tratě.

Právě se učím na zítřejší zkoušku, tak je pravděpodobné, že ti v rámci prokrastinace něco nakreslím :D
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Kolejiště v šuplíku - výtah plánků a stavební idei

Příspěvekod ateen » úte 17 led, 2017 7:09 pm

Rocky_MK píše:Ta stanice je hrozně krátká. Zkus ji trochu pootočit koncovým zhlavím do pravého dolního rohu a vjezdové zhlaví posunout dál do oblouku - prostě co nejvíc protáhnout st. koleje. Taky bych přemýšlel, jestli nerozbočit tratě až za první výhybkou na zhlaví (aby se z obou tratí dalo vjet na všechny koleje ve stanici).
Ve skryťáku taky protáhnout staniční koleje. Jak tam budeš posunovat? Rozpojovače + zrcadlo/kamera? Mohl bys umístit skryťák pod viditelnou stanici, to by se ti mohlo líp manipulovat a ještě bys získal hodně širé tratě.

Právě se učím na zítřejší zkoušku, tak je pravděpodobné, že ti v rámci prokrastinace něco nakreslím :D


Já jsem to udělal v přepočtu pro eNko, proto je to tak krátký. Taky jsem myslel to protáhnout v hlavní stanici. Ten skryťák mě taky napadlo dát dolu. Jen nevím jak s klesáním, ale bylo by to určitě lepší, jak píšeš. Pokud bys něco nakreslil, vůbec se tomu nebráním.
ateen
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21 led, 2015 1:59 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Kolejiště v šuplíku - výtah plánků a stavební idei

Příspěvekod ateen » úte 17 led, 2017 8:03 pm

Rocky_MK píše:Ta stanice je hrozně krátká. Zkus ji trochu pootočit koncovým zhlavím do pravého dolního rohu a vjezdové zhlaví posunout dál do oblouku - prostě co nejvíc protáhnout st. koleje. Taky bych přemýšlel, jestli nerozbočit tratě až za první výhybkou na zhlaví (aby se z obou tratí dalo vjet na všechny koleje ve stanici).
Ve skryťáku taky protáhnout staniční koleje. Jak tam budeš posunovat? Rozpojovače + zrcadlo/kamera? Mohl bys umístit skryťák pod viditelnou stanici, to by se ti mohlo líp manipulovat a ještě bys získal hodně širé tratě.

Právě se učím na zítřejší zkoušku, tak je pravděpodobné, že ti v rámci prokrastinace něco nakreslím :D


Na druhou stranu, co se týká délky staničních kolejí, tak na tu nejkratší se mě vejde pára + 3 vagóny. Nechci tahat dlouhý vlaky. Ale nebráním se ničemu. Jen tak nad tím uvažuju.
ateen
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21 led, 2015 1:59 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Kolejiště v šuplíku - výtah plánků a stavební idei

Příspěvekod Rocky_MK » úte 17 led, 2017 8:14 pm

No ale vypadá to dost blbě :)
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Kolejiště v šuplíku - výtah plánků a stavební idei

Příspěvekod ateen » úte 17 led, 2017 11:09 pm

Rocky_MK píše:No ale vypadá to dost blbě :)


Tak jsem to ještě teda posunul, jak jsi psal. Snad jsem to pochopil dobře a musím říct, že to vypadá daleko lépe. Upravil jsem jen tu stanici, ostatní zatím ne.
Přílohy
Moje-kolejit--segment-HAD-krtk-vhybky-nov-nvrh-1640x480.gif
Moje-kolejit--segment-HAD-krtk-vhybky-nov-nvrh-1640x480.gif (23.42 KiB) Zobrazeno 6856 krát
ateen
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21 led, 2015 1:59 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Kolejiště v šuplíku - výtah plánků a stavební idei

Příspěvekod Rocky_MK » stř 18 led, 2017 11:42 am

no prosím :-) je třeba využít ten prostor. Snad ti to dnes nakreslím.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Kolejiště v šuplíku - výtah plánků a stavební idei

Příspěvekod HonzaM » stř 18 led, 2017 12:22 pm

Jarda H. píše:Díky neschopnosti pošty se mi ŽM č.10/2012 dostal k rukám až nyní společně s číslem 11 :roll: ! Jeden malý postřeh Všimnul jsem si jedné fotky fotoreportáže z výstavy MODEL HOBBY, konkrétně kolejiště pod postelí, v úložném prostoru. Nechci dělat reklamu, ale přesto uvádím odkaz, který u fotky je .......... http://www.zeleznicnipostylky.cz
Tam jsou i nějaké další fotky, pro představu to stačí.

Podívej se na naše stránky http://www.1ku160.webnode.cz, syn kolejiště v úložném prostoru postele má. Je to také v N-ku.
FREMO, Zababov N-scale
http://www.1ku160.cz
HonzaM
 
Příspěvky: 4084
Registrován: úte 05 úno, 2013 9:01 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště v šuplíku - výtah plánků a stavební idei

Příspěvekod ateen » stř 18 led, 2017 1:24 pm

HonzaM píše:
Jarda H. píše:Díky neschopnosti pošty se mi ŽM č.10/2012 dostal k rukám až nyní společně s číslem 11 :roll: ! Jeden malý postřeh Všimnul jsem si jedné fotky fotoreportáže z výstavy MODEL HOBBY, konkrétně kolejiště pod postelí, v úložném prostoru. Nechci dělat reklamu, ale přesto uvádím odkaz, který u fotky je .......... http://www.zeleznicnipostylky.cz
Tam jsou i nějaké další fotky, pro představu to stačí.

Podívej se na naše stránky http://www.1ku160.webnode.cz, syn kolejiště v úložném prostoru postele má. Je to také v N-ku.


Tak na tohle jsem už koukal. Paráda. Vaše stránky mám uložený.
ateen
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21 led, 2015 1:59 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Kolejiště v šuplíku - výtah plánků a stavební idei

Příspěvekod ateen » stř 18 led, 2017 4:42 pm

Rocky_MK píše:no prosím :-) je třeba využít ten prostor. Snad ti to dnes nakreslím.


Jen nevím, jestli nebude vadit, že jsem použil krátké výhybky. Většinou se dávají dlouhé.
ateen
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21 led, 2015 1:59 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Kolejiště v šuplíku - výtah plánků a stavební idei

Příspěvekod Dusan » stř 18 led, 2017 7:27 pm

Nevadí, i krátká vyhýbka peco55(123mm) je ve skutečnosti cca 19,7metru a zpětně přepočteno do TT to je 164mm a do HO 226 mm.
Většinou(mimo moduly) TTečkaři staví na výhybkách Tillig EW2, ty jsou 166mm dlouhé a HO EW2 Tillig má 221 mm a HO peco má 219mm. To jsou vyhýbky střední délky. To nemluvím o úhlu odbočení(Tillig 15st, peco 12st.). V eNKu právě Peco má všude 10st. Proto i na délce 180 cm ti vycházejí takto krátké st. koleje. Geometrie peca v eNku je krásná na pohled, ale žere hrozně místa pro zhlaví. :)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Kolejiště v šuplíku - výtah plánků a stavební idei

Příspěvekod Rocky_MK » stř 18 led, 2017 10:55 pm

Tady jsou nějaké náčrtky ode mě - při použití 14°výhybek (Peco code 80). Se skryťákem pod viditelnou stanicí získáš více viditelné tratě a podle mě i lepší manipulaci ve skryťáku. Ale je to holt složitější.
ateen1.png
ateen2.png
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Re: Kolejiště v šuplíku - výtah plánků a stavební idei

Příspěvekod ateen » pát 20 led, 2017 9:06 pm

Rocky_MK píše:Tady jsou nějaké náčrtky ode mě - při použití 14°výhybek (Peco code 80). Se skryťákem pod viditelnou stanicí získáš více viditelné tratě a podle mě i lepší manipulaci ve skryťáku. Ale je to holt složitější.
ateen1.png
ateen2.png


Super, díky moc. Ten druhý bude asi lepší. Mohl bych skryťák napojit až pod hlavní stanici.
ateen
 
Příspěvky: 79
Registrován: stř 21 led, 2015 1:59 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Kolejiště v šuplíku - výtah plánků a stavební idei

Příspěvekod Rocky_MK » pát 20 led, 2017 9:08 pm

Je tam ale potřeba nějak rozumně vyřešit klesání. Pro ruční manipulaci v SN potřebuješ aspoň 8 cm světlé výšky.
Nemám na kolejišti sedmivozový RailJet v N a stále ještě dýchám
Uživatelský avatar
Rocky_MK
 
Příspěvky: 1086
Registrován: stř 22 led, 2014 8:51 am
Bydliště: Brno/Hodonín

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků