Kolejiště N 120x290cm

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod Jeňa Sova » čtv 29 bře, 2012 12:23 pm

Asi si udělám zbroják... :D
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod SpiritOfAngmar » pon 02 dub, 2012 10:42 am

petr.machy píše:Na tvůj námět je tam přesně kolejiště které by se dalo předělat podle tvých představ, kde by se dal znázornit provoz na příměstském nádraží na dvoukolejné stanici. Jestli chceš, nějak to nafotim až se k tomu dostanu a hodim to sem.

Ahoj,
určitě to nafoť, rád se na to kouknu, stále nic nemám. Dík.
S.
DCC Lenz
N 1:160 Epocha V - VI
SpiritOfAngmar
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 22 bře, 2012 1:17 pm
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod petr.machy » čtv 05 dub, 2012 1:53 pm

Jo, tak já dneska udělám tu foto a zkusim to sem nějak vložit ;-).
Machy
Uživatelský avatar
petr.machy
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 29 lis, 2011 2:30 pm
Bydliště: Tábor

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod milan ferdián » čtv 05 dub, 2012 4:22 pm

petr.machy píše:Jo, tak já dneska udělám tu foto a zkusim to sem nějak vložit ;-).


Kdyby ti nešel plánek vložit,tak mi napiš.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod petr.machy » sob 07 dub, 2012 9:37 am

Tady jsem to nafotil :-). Klidně sem hodím časem celou publikaci, až se dostanu v práci na scaner. Zhlaví nádraží na plánku vloženém ode mě je docela jednoduché - odpovídá to tehdejšímu strohému sortimentu kolejiva, když bylo k dispozici pouze PIKO, jenže ty stejně použeješ pro dolní nádraží to tvoje co si navrhl. Nicméně oproti úvodnímu námětu, kde chyběly vratné oblouky mi přijde z hlediska příměstského provozu tohle daleko zajímavější, protože do oblouku schováš třeba 4 soupravy a do toho obousměrný provoz na dvoukolejce - to bude takový provoz, že nebudeš vědět kam dřív šáhnout :-)).

Milane: Vypadá to, že obrázek šel natáhnout v pohodě :wink:
Přílohy
DSC06354.jpg
Zdroj - Plánky kolejišť, Ing. Bedřich Vlček
Machy
Uživatelský avatar
petr.machy
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 29 lis, 2011 2:30 pm
Bydliště: Tábor

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod SpiritOfAngmar » sob 07 dub, 2012 3:49 pm

petr.machy píše:Tady jsem to nafotil :-). Klidně sem hodím časem celou publikaci, až se dostanu v práci na scaner. Zhlaví nádraží na plánku vloženém ode mě je docela jednoduché - odpovídá to tehdejšímu strohému sortimentu kolejiva, když bylo k dispozici pouze PIKO, jenže ty stejně použeješ pro dolní nádraží to tvoje co si navrhl. Nicméně oproti úvodnímu námětu, kde chyběly vratné oblouky mi přijde z hlediska příměstského provozu tohle daleko zajímavější, protože do oblouku schováš třeba 4 soupravy a do toho obousměrný provoz na dvoukolejce - to bude takový provoz, že nebudeš vědět kam dřív šáhnout :-)).

Děkuji za vyfocení.
Vlastní nádraží určitě použiji, to se mi líbí. Musím říct, že tento plánek mě zaujal, je opravdu odlišný od těch co znám, docela rád bych se podíval i na ostatní plánky podobné velikosti od tohoto autora. Snad už vypotím něco s hlavou a patou a budu to sem moc dát na z kouknutí.
S.
DCC Lenz
N 1:160 Epocha V - VI
SpiritOfAngmar
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 22 bře, 2012 1:17 pm
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod petr.machy » sob 07 dub, 2012 4:09 pm

OK, já to až budu v úterý v práci pořádně nascanuju a zkusím to sem nějak uložit. Autor plánků je ještě stará škola, a docela by mě i zajímal postoj jiných členů tohoto fóra k jednotlivým plánkům, protože i já sám jsem z nich kdysi čerpal inspiraci pro své první kolejiště a teď se chystám na stavbu většího kolejiště a opět bych rád čerpal z této publikace.
Machy
Uživatelský avatar
petr.machy
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 29 lis, 2011 2:30 pm
Bydliště: Tábor

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod czhunter » sob 07 dub, 2012 6:15 pm

Já bych se takovými plánky asi neinspiroval. Jsou hodně poplatné tomu, co bylo "in" před 20, 30 ti lety a taková dvoukolejka, které sama sebe X-krát nadjíždí, podjíždí a přejíždí, a má dvě skoro stejná nádraží, už není tak zcela v kurzu toho, jak se staví kolejiště 21. století.

Tahle sice má alespoň vratné smyčky a na mnohem větší ploše tazatele třeba nebude vypadat tak divně, také nelze vyloučit, že i dnešní plánky budou někdy v budoucnu označeny za "překonané", ale i tak bych se spíš inspiroval nějakými plánky z doby současné či jen nedávno minulé, třeba Milan těch kvalitních udělal dost.

Otázka je, co bys při použití vlastních nádraží vůbec chtěl z tohoto plánku použít. Zbytek totiž opravdu je pouze had propletených kolejí se dvěma smyčkami, a to jsou tajemství, která už byla dávno vyzrazena.
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod petr.machy » ned 08 dub, 2012 10:26 am

No musim uznat, že když jsem si prohlížel plánky vytvořené tady na fóru, tak se mi moc líbily, a určitě také stojí za inspiraci, spoustu jsem si jich vytiskl a také z nich čerpám :wink: . I přesto to zkusím po víkendu hodit do PDF, kdyby se v tom přecejen někdo našel.

EDIT: tady přidávám odkaz na ty plánky, http://www.katolo.cz/PDF/KolejovePlanky.pdf Kdyby nefungoval, dejte mi vědět, něco s tím uděláme kdyžtak ;-).
Zdroj: Kolejové Plánky, Ing. Bedřich Vlček, 1970.
Machy
Uživatelský avatar
petr.machy
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 29 lis, 2011 2:30 pm
Bydliště: Tábor

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod SpiritOfAngmar » stř 11 dub, 2012 10:20 am

petr.machy píše:tady přidávám odkaz na ty plánky, http://www.katolo.cz/PDF/KolejovePlanky.pdf

Děkuju, je to v pořádku, už v tom brouzdám.
DCC Lenz
N 1:160 Epocha V - VI
SpiritOfAngmar
 
Příspěvky: 29
Registrován: čtv 22 bře, 2012 1:17 pm
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod DannyK » stř 11 dub, 2012 2:10 pm

Já nevím, ty vlakodromy z NDR bych snad raději ani sem nedával. Zkuste Duchovi Angmaru poslat link na starýho Zusku, myslím, že to byla publikace A-2 nebo A-3 Na obálce byla pérovka a kolejové schema zhlaví odbočné stanice s výtopnou místo záchytné koleje.
DannyK
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 03 říj, 2010 7:26 pm

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod petr.machy » čtv 12 dub, 2012 6:46 am

DannyK píše:Já nevím, ty vlakodromy z NDR bych snad raději ani sem nedával. Zkuste Duchovi Angmaru poslat link na starýho Zusku, myslím, že to byla publikace A-2 nebo A-3 Na obálce byla pérovka a kolejové schema zhlaví odbočné stanice s výtopnou místo záchytné koleje.


Když by byl zájem, mám spoustu těchle publikací, "tovární" plánky Roco (N), Piko (N, HO) a spoustu malých železnic, nejen s plánky, ale i zapojeními a schématy, je to sice 30 let staré, ale myslím, že by spousta se věcí hodila, pokud někdo provozuje analog. Je fakt, že ty tovární plánky jsou vlakodromy. Tím A2, A3 - to myslíš jako že pan Zuska publikoval do "Malé železnice" ? Nějak si to teď nedokážu vybavit :-).
Machy
Uživatelský avatar
petr.machy
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 29 lis, 2011 2:30 pm
Bydliště: Tábor

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod DannyK » čtv 12 dub, 2012 5:37 pm

To je ono, sice není uveden jmenně, ale indicie v doslovu a i průvodním textu nenechají nikoho na pochybách.

Juk sem: http://ho-vlaky.wbs.cz/Planky_kolejist_ ... amebreaker

a sekl jsem se o jedno dvě čísla, vynikající pro samotnou tvorbu kolejového plánu je A-4, Modela, edice Malá Železnice, A-2 a A-3 měly, mám pocit, byly i s rozkreslenou elektrikou, i když tam to kapku sklouzávalo do oválů a vlakodromů, co se tak matně pamatuju, ale jako inspirace to poslouží výborně zvlášť pro milovíky analogu, relátek a tranzistorů.
DannyK
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 03 říj, 2010 7:26 pm

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod petr.machy » pát 13 dub, 2012 6:38 am

DannyK píše:To je ono, sice není uveden jmenně, ale indicie v doslovu a i průvodním textu nenechají nikoho na pochybách.

Juk sem: http://ho-vlaky.wbs.cz/Planky_kolejist_ ... amebreaker

a sekl jsem se o jedno dvě čísla, vynikající pro samotnou tvorbu kolejového plánu je A-4, Modela, edice Malá Železnice, A-2 a A-3 měly, mám pocit, byly i s rozkreslenou elektrikou, i když tam to kapku sklouzávalo do oválů a vlakodromů, co se tak matně pamatuju, ale jako inspirace to poslouží výborně zvlášť pro milovíky analogu, relátek a tranzistorů.


Jojo, tohle poznávám, tak já to sem zkusim někdy hodit - tohohle má taťka plný šuplíky. Moje první kolejště vychází převážně z těchto el. schémat a tyto příručky byly hlavní inspirace :wink: .
Machy
Uživatelský avatar
petr.machy
 
Příspěvky: 36
Registrován: úte 29 lis, 2011 2:30 pm
Bydliště: Tábor

Re: Kolejiště N 120x290cm

Příspěvekod milan ferdián » pát 13 dub, 2012 8:38 am

MALÁ ŽELEZNICE
A - 1 "50 Plánků kolejišť pro velikosti H0-TT-N" / 1974
A - 2 "Série 10 plánků kolejišť s elektrickým zapojením" / 1975
A - 3 "Plánky kolejišť pro náročnější modeláře" / 1977
A - 4 "Plánky pro začínající modeláře" / 1975
"1" - "30 Plánků kolejišť/15 ve velikosti TT/15 ve velikosti H0 " /1990
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků