Dětské zimní kolejiště TT s elektrickým zdvihem

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Dětské zimní kolejiště TT s elektrickým zdvihem

Příspěvekod Radek Strnad » čtv 15 bře, 2012 1:59 pm

Letošní povánoční volné chvíle jsem většinou trávil výstavbou malého kolejiště 155x105cm,na kterém si bude své vlakotvorné a jiné umění trénovat můj synek.Abych ušetřil prostor v malém pokoji a nemusel při stavbě ohýbat svůj hřbet,rozhodl jsem se,že si opatřím tažné zařízení,které umožní vyjetí kolejiště pod strop,či do jiné polohy,by se mi na něm dobře pracovalo.Zatím je to celé ještě syrové,bez budov,doplňků,sněhu atd a ve zkušební fázi pohonu,který se ale jeví velmi praktický a spolehlivý.Určitě si nějakou tu mušku ještě vychytám,ale princip jistě zůstane.V pěknějších dnech nad tím jistě čas trávit nebudu,takže dávám v plen v rozpracované fázi,i když základní prvky jsou hotovy.Hoši,věřte,že je to slastný pocit dělat elektriku ve stoje a moct si kolejiště vytáhnout výše či níže,podle potřeby.Syn bohužel preferuje ep.V-VI,takže mi sice při pohledu na provoz a ostré oblouky slézají nehty i na nohou(jak už jsem psal v jiném tématu),ale je to jeho volba.Prostě je to tam samý Taurus a Herkules,ale co nadělám.Jak to bude dál postupovat,budu dodávat fotky.Sníh mám od Nocha,tak jsem zvědav,jak se osvědčí.Představa jeho lepení je Dispercol obělený matným Balakrylem.Při testech to vypadalo,že to drží,tak uvidím.Pohon jsem zvolil myslím velmi nestandartní,ale také snad velmi zajímavý a na práci jednoduchý.No,kdyby byl standartní,tak ho sem také nedávám,že :mrgreen: .Takže rajče http://kyklop68.rajce.idnes.cz/DK
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1188
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků