Kolejiste H0 250*150

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod vypravecc » ned 04 bře, 2012 1:57 pm

Já jsem to nemyslel zle, jde jen o to, jestli tam není nějaký zásadní kontrukční problém, bránící realizaci nebo něco vyloženě nesmyslně navrženo (zhlaví). Osy kolejí jsou 60 mm. Poloměry 410, 420, 450, 480, 520, 540, 580, 600, 760, 1050, 1440, 1940, 2000, 3020, 3080 mm. Jako vlakodrom to také je navrženo, ale vlakodrom jednoduchý na realizaci (většina důležitých částí v základní rovině) a splňující svůj účel (sklápěcí vlakodrom, pro příležitostné projetí modelů). Nemá to jiné ambice. Svou konstrukcí to víceúrovňové být nemůže.
vypravecc
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16 led, 2011 7:28 pm

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod DannyK » sob 10 bře, 2012 2:20 pm

Nějak už začínám být alergický na dvojkolejky na ploše nehtu malíčku (u nohy), vlaky, které dojíždějí svůj konec na půlmetrovou vzdálenost, a podobné "vychytávky", do zblití opakující se vlakodromy, jako by je dělali přes kopírák, a žádostí autorů (Autorů? Když nedají ani co by za nehet vešlo invence?) o rady, kdy i po dobře míněných radách jdou, provedou pouze kosmetickou změnu, ale prezentují jen ten samej, ještě hnusnější vlakodrom (Jako by jeden čuměl do katalogu BTTB nebo Ans Richtige Gleiss).
Osobně se mi zamlouvají Milanovy návrhy (krom návrhů a´la Menhartice po přelozce, Jirkov), už jen tím, že se snaží - a úspěšně - na malém prostoru spíchnout něco estetického.
I vlakodrom se dá navrhnout tak, aby mohl mít nějaký smysl. Třeba zkušební okruh, který představuje zkušební okruh. Je to v jediné rovině, krajina se moc vlnit nemusí, jen pár příkopů, jeden potok napříč a pár propustků, a je vymalováno. Žádné trápení se skrytými částmi, žádné složité hlídání vlakových cest.
Pokud tam jde o kus reálné krajiny, kterou vede jakoby reálná trať, i s lítáním vlaku po okruhu tak, že není skryťák pro oběh souprav (MF by mne asi přerazil), se dá udělat pěkné kolejiště. Trať nadjíždějící sebe sama přes nádraží je hnus.
Jestli někomu dělá dobře pohled na pinďoura, jak se valí betonovým korytem, peršingy v najbrtu jak vlečou ucelenky, nebo peršing ve spořce s třívozovým rychlíkem, tak ať se vyprdne na kolejiště, a jde si sednout do skleníku na zastávce, a ušetří prostor, peníze a čas - nejen jeho vlastní.
DannyK
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 03 říj, 2010 7:26 pm

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod vypravecc » pon 12 bře, 2012 6:15 am

a já začínám bejt alergickej na lidi, co si myslej, že maj patent na rozum a jediný jejich přístup
je ten správnej, kterej musej všichni ostatní sdílet jinak jsou paka, který si maj jít sednout do
skleníku na zastávce. Kámo, snaž se pochopit, že ne každý má velkorysý prostor k realizaci a ne
každého cílem je SE PŘEDEVŠÍM CO NEJVÍCE PŘIBLÍŽIT REÁLU. Jsou lidi, pro který jsou důležitý i
jiný věci a třeba jim při příležitostném projíždění sbírkových modelů vůbec nevadí to, co je
pro jiný vlakodromem. Jak jsem psal už jinde, mám známého profesora z VŠ, který je především
sběratel modelů. Svou "vlakodromovostí" sáhá můj návrh jeho kolejišti sotva "po kolena". A jaký
problém ? Žádný. Příjemné setkání se známým, pokec u pivka. Několik souprav kroužících v
soustředných oválech, když se něco zastaví, posune, když něco vykolejí, nasadí se. Toto je
o zábavě ve volném čase. Ne jen o honbě za reálem za každou cenu, kterej musej jako cíl všichni
kolem respektovat jako modlu.
Přílohy
Poslední ježdění u Petra 4.4.2011 -x.JPG
Poslední ježdění u Petra 4.4.2011 -e.JPG
vypravecc
 
Příspěvky: 131
Registrován: ned 16 led, 2011 7:28 pm

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 12 bře, 2012 8:11 am

Chlapci,chlapci,zbytečně tady do sebe šijete. :D Pokud si všichni neuvědomíme,že ty naše vláčky jsou hlavně o zábavě,radosti a volném čase,tak se nikam neposuneme.To je to samé,jako když se budu rozčilovat,že si dá soused na zahrádku trpaslíky :lol: Líbí se mu?Tak ať je tam proboha má a pokud mně to tak vadí,tak se tam koneckonců nemusím dívat,že? :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod kubbajs » pon 12 bře, 2012 9:18 am

Pro mě je Milanův plánek Menhartice to nejlepší co tu prezentoval a dá se v domácích podmínkách postavit. Pokud se někomu líbí věžák táhnoucí zetku ať to provozuje. Mě se líbí peršink s ucelenkou. To je na modelařině krásný, že je každý kolejiště jiný. Ať se třeba DannyK staví na hlavu. Já budu stavět Jirkov.
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod DannyK » úte 13 bře, 2012 11:27 am

kubbajs: Jistě, každému, co jeho jest, sám sis zvolil svou záhubu... :wink: Mně by se taky líbily ve stanici čekající ucelenky R/Ra/Rahi o třeba 100-120 nápravách, nebo Vsa, Sav za přípřeží štokrů, a proti sobě svištící patnáctivozový a dvanáctivozový rychlíky s albatrosem resp. pětasedmou, do toho osobák s patry za papouchem a na vjezdu čekající pětikolo, zoufale čekající na návrat do topírny, která by měla 16 paprsků atd. - ale ten prostor prostě nemám, a tak se musím spokojit s Loučnou nebo Dolní Lhotou. Mimochodem, doufám, že na tvém kolejišti zachytíš ve vyloučené lokalitě i skupinku těch ze solárka, jak vypalujou "nalezené" kabely... :lol:

vypravecc: Když už jsme u vlakodromů, pokud se to někomu líbí, ať si poslouží, pak ale nechápu, na co ten někdo potřebuje rady, když stejně kolejiště nechce a chce vlakodrom. Profesorský vlakodrom se mi náhodou líbí, pan profesor zjevně neaspiruje na posun z oblasti naivního modelářství (když máme i naivní malířství...), je rád, že to jezdí, semafory svítí, možná že závory zavírají, a baví ho to - nic proti tomu.
DannyK
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 03 říj, 2010 7:26 pm

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod DannyK » úte 13 bře, 2012 11:30 am

miroslav lengyel píše:Chlapci,chlapci,zbytečně tady do sebe šijete. :D Pokud si všichni neuvědomíme,že ty naše vláčky jsou hlavně o zábavě,radosti a volném čase,tak se nikam neposuneme.To je to samé,jako když se budu rozčilovat,že si dá soused na zahrádku trpaslíky :lol: Líbí se mu?Tak ať je tam proboha má a pokud mně to tak vadí,tak se tam koneckonců nemusím dívat,že? :mrgreen:


Ale asi by vám vadilo, že se vás soused ptá furt dokola, jestli ho dát na skalku, pod jabloň nebo doprostřed jezírka...
DannyK
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 03 říj, 2010 7:26 pm

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 13 bře, 2012 1:15 pm

DannyK píše:
miroslav lengyel píše:Chlapci,chlapci,zbytečně tady do sebe šijete. :D Pokud si všichni neuvědomíme,že ty naše vláčky jsou hlavně o zábavě,radosti a volném čase,tak se nikam neposuneme.To je to samé,jako když se budu rozčilovat,že si dá soused na zahrádku trpaslíky :lol: Líbí se mu?Tak ať je tam proboha má a pokud mně to tak vadí,tak se tam koneckonců nemusím dívat,že? :mrgreen:


Ale asi by vám vadilo, že se vás soused ptá furt dokola, jestli ho dát na skalku, pod jabloň nebo doprostřed jezírka...


Nevadilo,prostě bych mu s úsměvem řekl,ať si ho postaví tam,kde mu to nejvíc vyhovuje. :D
Já také někdy nechápu počiny některých jedinců,to mě ale ještě neopravňuje k tomu,abych jim tady vyprávěl,že pokud to neudělají zrovna takhle,tak je to úplně špatně.A to přesně děláš Ty,bohužel. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod DannyK » úte 13 bře, 2012 8:31 pm

miroslav lengyel píše:Nevadilo,prostě bych mu s úsměvem řekl,ať si ho postaví tam,kde mu to nejvíc vyhovuje. :D


Soused neví, co mu vyhovuje. Proč by se jinak ptal?
DannyK
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 03 říj, 2010 7:26 pm

Re: Kolejiste H0 250*150

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 14 bře, 2012 5:32 am

DannyK píše:
miroslav lengyel píše:Nevadilo,prostě bych mu s úsměvem řekl,ať si ho postaví tam,kde mu to nejvíc vyhovuje. :D


Soused neví, co mu vyhovuje. Proč by se jinak ptal?


Třeba proto,aby to nějak neuráželo mě. :D Nevím,jsou prostě jedinci,kteří se nemohou rozhodnout a pokud tak konečně učiní,tak se ptají znovu a znovu,jestli to udělali dobře. :mrgreen:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků