TT 235x80-90

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

TT 235x80-90

Příspěvekod brudr » sob 03 pro, 2011 3:05 pm

Zdravim vsechny.
Jiz dlouho na toto forum chodim a nejak me to posledni dobou nahlodalo vytahnout krabice davno rozebraneho kolejiste,jeste ze stareho kolejiva BTTB.Neco jsem poskladal a chtel bych to nahodit na nejakou desku.Rozmer by se me mel vlest do "odkladaci" mistnosti.Kolejiste nebude stale vytazene.Chtel bych si na nem vyzkouset vsechno mozne,npr. zasterkovani koleji,nejaka ta trava atp..
Pozdeji pokud budou finance dokoupit nejake to profilove kolejivo(neco jiz mam)a postavit neco poradneho.Namet mam z zeleznicni zastavky/nadrazi Rožná.
Dnesni zkouska probehla docela spatne.Mam zatim 3loko Digitalizovane,478ka me prestala jezdit a jenom bzuci,doufam ze nic zavazneho,555ka me vykolejuje(vyskakuje predni behoun a sprazena dvoukoly se netoci :o :D asi je to na ni moc ostry) v obloucich a na obloukove vyhybce v prudci odbocce uplne vykoleji pokud nejede tendrem napred,679 bez prolemu.
tak premyslim ze nebude ovladane DCC ale analogem :roll: jednak bych musel jeste nejaky loko dovybavit dekodery a na to nejak zatim nemam v nasem rodinem rozpoctu prebytek kapitalu :(

pridavam nejaky to foto
Přílohy
vlakoviste 007.jpg
vlakoviste 007.jpg (214.7 KiB) Zobrazeno 7599 krát
vlakoviste 003.jpg
vlakoviste 003.jpg (165.14 KiB) Zobrazeno 7599 krát
vlakoviste 001.jpg
vlakoviste 001.jpg (127.38 KiB) Zobrazeno 7599 krát
Uživatelský avatar
brudr
 
Příspěvky: 73
Registrován: úte 29 lis, 2011 9:59 pm

Re: TT 235x80-90

Příspěvekod czhunter » sob 03 pro, 2011 3:20 pm

Krásné nové digitalizované mašinky na starém ošklivém plechovém kolejivu? Proboha, proč jim to děláš? :)

Jinak máš jen klasický ovál s nádražím, to je takové "dětské" schéma. Určitě by bylo fajn se na začátku zamyslet nad třeba zajímavějším motivem. Ten tvůj rozměr je docela klasický, mrkni na témata typu "kolejiště v šuplíku pod postelí" tam se řeší velmi podobný rozměr v TT.
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: TT 235x80-90

Příspěvekod brudr » sob 03 pro, 2011 3:26 pm

Jj,vim zeje to destske,ale je to jenom zkusebni,nechce se me nicit ponekud drassi nove kolejivo.Jeste jsem zapomel na protilehle rovince k nadrazi budou 2-3koleje(vyhybna).
Moc je jim potom nechce jezdit :lol:
Uživatelský avatar
brudr
 
Příspěvky: 73
Registrován: úte 29 lis, 2011 9:59 pm

Re: TT 235x80-90

Příspěvekod czhunter » sob 03 pro, 2011 3:32 pm

No, já ještě pořádně žádné kolejiště nepostavil, tak nemám moc právo radit, ale myslím že těch chudáků, kteří chtěli trochu ušetřit, použili plechové kolejivo BTTB a za chvilku ho museli celé vytrhat a přestavět na profilové, tu pár najdeš. Oni ti asi poradí líp.

Já myslím, že kolejivo není drahé (vždyť za cenu jedné tvé mašinky bys koupil kolejivo snad na celé kolejiště!) a rozhodně se nevyplatí na něm šetřit.
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: TT 235x80-90

Příspěvekod brudr » sob 03 pro, 2011 3:54 pm

Ja na nem nechci setrit,ale jak jsem psal momentalne nemam penize na dokoupeni.A vytrhvat se nebude,protoze dalsi kolejiste by bylo vetsi a rozhodne zajimavejsi,todlenc je zkusebni.
Uživatelský avatar
brudr
 
Příspěvky: 73
Registrován: úte 29 lis, 2011 9:59 pm

Re: TT 235x80-90

Příspěvekod czhunter » sob 03 pro, 2011 4:15 pm

To že tvoje lokomotivy na tomto kolejivu nefungují sis už vyzkoušel, tak teď bys mohl zkoušet něco jiného :D
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: TT 235x80-90

Příspěvekod brudr » sob 03 pro, 2011 4:23 pm

No vyzkousel,no jeste mam plno starsich ktery nebudu dikitalizovat,tak prave bych to udelal v analogu a "dojezdim" tam ty starsi :D ale nejde tak o jezdeni jako od vyzkousni krajino tvorby :D
Uživatelský avatar
brudr
 
Příspěvky: 73
Registrován: úte 29 lis, 2011 9:59 pm

Re: TT 235x80-90

Příspěvekod radekkrupka » sob 03 pro, 2011 4:35 pm

No, na vyzkoušení krajiny je to celkem velké... to se dá zkoušet i na nepoměrně menších námětech... pokud nehodláš pojmout krajinu jako obarvené piliny, koberec Vero a papírové domečky, tak to bude stát daleko víc než to nové kolejivo.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: TT 235x80-90

Příspěvekod brudr » sob 03 pro, 2011 5:02 pm

No piliny a podobny rozhodne nee,a cely to nebudu zazelenovat,no nejakej ten rok to bude trvat nez dam dokupy ty potrebny konponenty a hlavne syn trosku poviroste :D
Uživatelský avatar
brudr
 
Příspěvky: 73
Registrován: úte 29 lis, 2011 9:59 pm

Re: TT 235x80-90

Příspěvekod Jarda H. » sob 03 pro, 2011 5:20 pm

To brudr :

radekkrupka píše:No, na vyzkoušení krajiny je to celkem velké... to se dá zkoušet i na nepoměrně menších námětech... .


Tak nějak ......
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: TT 235x80-90

Příspěvekod fruafru » ned 04 pro, 2011 7:36 am

Pročti si tohle zjistíš proč ti to nejezdí viewtopic.php?f=1&t=3928
fruafru
 
Příspěvky: 342
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: TT 235x80-90

Příspěvekod Jirka1 » ned 04 pro, 2011 12:27 pm

Ohledně té 555-ky jsem uváděl v článku http://kolejiste.jbchocen.cz/index.php? ... &Itemid=82 drobnou úpravu, která vyřeší část problému s jejím vykolejováním. Druhá část problému je ale ve výhybkách BTTB, kde se musí zajistit, aby se pohyblivý plech tvořící jazyky výhybky výškově nevykláněl. I to je řešitelné vy podložením pod jazykem u kolejinice tak, aby se jazyk nemohl zhoupnout. Pak to jezdí naprosto bez problémů, tedy nevykolejuje.

Jinak je otázkou, zda toto plechové kolejivo používat? Ono závisí na tom, v jakém je stavu - oxidace, mechanické poškození - pokroucení, deformace a pod... Ale pokud to Sergej zvládne, tak si myslím, že by to moc problémy s oxidací momentálně mít nemělo a vodit by to mohlo. Ale do budoucna by se s nimi mělo počítat a předejít jim.

Takto jsem to řešil sám http://kolejiste.jbchocen.cz/index.php? ... &Itemid=80 (podotýkám jenom pro úplnost, že nakonec jsem vyházel všechny BTTB přestavníky a nahradil je přestavníky Zeuke), jezdím na plechovém kolejivu BTTB (+ pár výhybek Zeuke) k plné spokojenosti už 10 let.
Uživatelský avatar
Jirka1
 
Příspěvky: 534
Registrován: pon 28 led, 2008 6:30 pm
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: TT 235x80-90

Příspěvekod brudr » pon 05 pro, 2011 9:56 pm

To je super,dikmoooc :wink:
Nektery jsou zoxidovany a nektery nee,mam z ceho vybirat,zbylo toho z bejvaleho kolejiste docela dost.Nekde najdu fotku a nahodim ji sem
Uživatelský avatar
brudr
 
Příspěvky: 73
Registrován: úte 29 lis, 2011 9:59 pm

Re: TT 235x80-90

Příspěvekod lokotraktor » pon 30 led, 2012 3:44 pm

Zdravím tě.Co se tíče plechového kolejiva ,použivam ho také na svém budovaném kolejišti a to většinu koleji mám i 15 let.CHce to jenom pravidelně čistit a při stavbě použít opravdu lesklé koleje.
Hodně taky záleži v jakém prostoru a vlhkosti jsou.Vývybky použivám ve skrytém nádraži zeuke s kontaktnímy plíškz z mědi a na vyditélném nadraži od tilinga s novějšimy plíšky těsně u kolejnici.
Ono otázka peněz u koleji je pro nmě dost duležita,mě se povedlo koupit pře inzerat ruční za 50 kus a přestavník za 40 kus a vše chunguje na 1.chce si to stim jenom pohrát ,tak do toho
lokotraktor
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 15 led, 2012 7:44 pm

Re: TT 235x80-90

Příspěvekod el_salamo » pon 30 led, 2012 4:39 pm

lokotraktor píše:Zdravím tě.Co se tíče plechového kolejiva ,použivam ho také na svém budovaném kolejišti a to většinu koleji mám i 15 let.CHce to jenom pravidelně čistit a při stavbě použít opravdu lesklé koleje.
Hodně taky záleži v jakém prostoru a vlhkosti jsou.Vývybky použivám ve skrytém nádraži zeuke s kontaktnímy plíškz z mědi a na vyditélném nadraži od tilinga s novějšimy plíšky těsně u kolejnici.
Ono otázka peněz u koleji je pro nmě dost duležita,mě se povedlo koupit pře inzerat ruční za 50 kus a přestavník za 40 kus a vše chunguje na 1.chce si to stim jenom pohrát ,tak do toho


Diskuze tu byla milionkrát - kdo má pocit, že ušetří nákupem a instalací staršího U-kolejiva, většinou se plete - starší kolejivo má výrazně horší vzhled, je náročnější na údržbu/náchylnější k nevratné destrukci rzí, navíc spousta novějších lokomotiv má problém s dominantním obloukem 286mm (většinou je minimální doporučený r310) - a protože je na všech výhybkách, tak se mu člověk nevyhne. Co vím, tak v TT ho používá jen Boy.Rough a JBChoceň... nakonec, nezdá se to, ale nejvíc peněz stojí krajinka a ne koleje :)
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 207
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am


Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků