Ruprechtovo kolejiště HO

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Ruprechtovo kolejiště HO

Příspěvekod norbert » ned 13 lis, 2011 7:22 pm

Tak jsem vložil na odkaz níže par fotek, stavba pomaličku jde ku předu, dle časových možnosti.
Možná bude pro někoho inspiraci. :P
Kolejiště má rozměr 6m x 3m ve velikosti HO, uzpůsobené tak, aby bylo možno dosáhnout z každého místa.

http://norbert1.rajce.idnes.cz/Ruprecht ... ejiste_HO/
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Re: Ruprechtovo kolejiště HO

Příspěvekod milan ferdián » ned 13 lis, 2011 9:30 pm

Proč Ruprecht :?: Mám pocit,že moc koukáš na večerníčky.... :mrgreen:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Ruprechtovo kolejiště HO

Příspěvekod norbert » ned 13 lis, 2011 9:34 pm

Takto mne přezdívali za školního období....ano je to postavička z večerníčku. :lol: :lol: :lol:
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Re: Ruprechtovo kolejiště HO

Příspěvekod radula63 » ned 13 lis, 2011 10:52 pm

Vivat Ruprecht! :mrgreen: Norberte, fandím ti - Ať to jezdí co nejdříve.
RADEK
Raďula63
MPK - moduly plzeňského kraje
KŽM Praha 3
KŽM cH0TTěboř
Psi štěkají, karavana jede dál
Uživatelský avatar
radula63
 
Příspěvky: 1309
Registrován: čtv 28 kvě, 2009 6:15 pm
Bydliště: kraj Vysočina - okres H.B.

Re: Ruprechtovo kolejiště HO

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pon 14 lis, 2011 8:11 am

norbert píše:Tak jsem vložil na odkaz níže par fotek, stavba pomaličku jde ku předu, dle časových možnosti.
Možná bude pro někoho inspiraci. :P
Kolejiště má rozměr 6m x 3m ve velikosti HO, uzpůsobené tak, aby bylo možno dosáhnout z každého místa.

http://norbert1.rajce.idnes.cz/Ruprecht ... ejiste_HO/



Hele co to máš za "tajemný" desky z OBI?
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Ruprechtovo kolejiště HO

Příspěvekod radekkrupka » pon 14 lis, 2011 12:39 pm

No, tomu já říkám stát na startovní čáře maratonu :)

Měl bych dva dotazy:
1) Jako máš výšku segmentů nad podlahou? Zdají se mi totiž celkem nízké?
2) Koberec v místnosti s kolejištěm. Nebojíš se prašnosti? Je to celkem složitě udržovatelný povrch, zvlášť v koutech pod kolejištěm. A vysavač víří celkem hodně prach...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Ruprechtovo kolejiště HO

Příspěvekod Barťas » pon 14 lis, 2011 12:44 pm

Ty "tajemné desky" jsou z oddělení plovoucích podlah, jsou to vlastně ochranné desky na paletách s balíkama plovouček. Kdysi jsem to v Hornbachu viděl u těch palet opřené a po dotazu na prodavače, zda je to k mání, mi vypsal průvodku s popiskem "prokladka" a cenou cca 30 Kč. Ta deska je cca 130x80 cm tl. 7mm, materiál cosi lisovaného, prostě jako plovoučka, občas je z jedné strany s dekorem daného typu podlahy, někdy jen oboustranně bez dekoru - jako spodek plovoučky.
Barťas
 
Příspěvky: 43
Registrován: pát 04 led, 2008 6:49 pm
Bydliště: Praha

Re: Ruprechtovo kolejiště HO

Příspěvekod milan ferdián » pon 14 lis, 2011 1:22 pm

radekkrupka píše:1) Jako máš výšku segmentů nad podlahou? Zdají se mi totiž celkem nízké?


To je úroveň nula.Nivelita stanice bude výše.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Ruprechtovo kolejiště HO

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 14 lis, 2011 2:32 pm

Chlape hodně úspěchů při stavbě. :D Tohle bude,jak se říká v jednom filmu,vesmírná prda. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Ruprechtovo kolejiště HO

Příspěvekod norbert » pon 14 lis, 2011 4:42 pm

Radku 63 už se nemohu dočkat, až bude položen komplet skryťák a budu moci aspoň v této části popojíždět...Ještě si počkám, skryťák má dvě
výškové úrovně.... děkují

Peťo desky jsou to opravdu ty, co psal níže Barťas...oproti dřevotřísce jsou odolné vodě a mají obrovskou pevnost... (cena nesrovnatelná !!!)
Sám jsem vyzkoušel, když jsem se po nich prošel, trošku se jen prohly, ale není divu pod váhou cca 90kg :lol: .
Rovnost je perfektní a desky tíhu kolejiště udrží.

Radku segmenty jsou opravdu nízko,je to základní rovina nula, jsem omezen šikminou střechy, takže nivelita stanice cca kolem 71cm.
Koberec jsem nevychytal, lepší by bylo lino, kdybych jej měl kupovat..... nevím nevím zda by tato investice prošla :lol: :lol: :lol:

Miroslave Kolejiště je mým patnáctiletým snem a nyní se mi plní, bude to opravdu pecka :wink:
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice

Re: Ruprechtovo kolejiště HO

Příspěvekod TomBart » stř 16 lis, 2011 12:17 pm

Ahoj Norberte,
zkus ještě zvážit výměnu toho koberce za PVC. PVC se dají pořídit vcelku levně. Navíc, když vidím ty krabice s kolejivem, tak vcelku pakatel. Uvidíš sám, jak z toho budeš nešťasnej. Jedinou, ale asi opravdu jen jedinou výhodu v tom vidím, že když budeš ležet pod tím na zádech, tak ti nebude taková kláda jako mě na půdě, kde jsem tohle trochu podcenil (suprově odizolovaná podlaha na půdě a bez topení)
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Ruprechtovo kolejiště HO

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 16 lis, 2011 1:25 pm

No je fakt,že na koberci se asi leží lépe než na plovoucí podlaze :D ,ale zima mi není,když si zapnu světlo pod kolejištěm,tak ze mě leje jak z v..a. :mrgreen:Pokud je Ti zima,tak ideální podložka je polystyrén,pěkně hřeje. :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Ruprechtovo kolejiště HO

Příspěvekod norbert » sob 19 lis, 2011 8:43 pm

Tome neuvažoval jsi do podlahy zabudovat elektrické topení a zalít nivelační stěrkou??? ...sice nivelační stěrka je o penězích, ale bylo by to řešením :wink:

U mne do budoucna výměna koberce za PVC bude nutná....jen jemně zpracovat svou drahou polovičku..... :D :D :D
zatím náznak o výměně neprošel :lol: :lol: :lol:

Všem děkují za postřehy a připomínky, až pokročím s kolejištěm dál, opět bude aktualizace.
norbert
 
Příspěvky: 188
Registrován: ned 16 bře, 2008 1:43 pm
Bydliště: Kyjovice


Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků