První kolejiště TT 157x115

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

První kolejiště TT 157x115

Příspěvekod otompotom » sob 30 črc, 2011 4:47 pm

Dobrý den,

snažím se tvořit mé první kolejiště. Bohužel než jsem se dostak abych sem napsal mám už něco hotové. Kolejiště se skládá ze skrytého nádraží o 3 kolejích. Na horní desce je malé nádrazí, vesnička a lokálka kopírující esíčko až do koncového nádraží na kopci. Představa provozu je jeden motorák, který bude jezdit do horního nádraží, nějaký náhladní vlak s rosničkou a dieselový osobní vlak jezdící do dolního nádraží.Kolejiště chci zasadit do IV epochy.Zatím mám udělané skyté nádraží a malé nádraží na desce. Zeleně označené koleje ještě ne. Prosím Vás o zhodnocení kolejiště, a návrhy co udělat jinak lépe a co mám blbě. Chtěl bych na kolejišti i soustavu návěstiděl, ale s rozmístěním si nevím moc rady takže to bude taky jeden z dotazů.

ZDE mám nějaké fotky ze stavby.

Děkuji moc

Obrázek
otompotom
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 09 zář, 2009 6:56 pm
Bydliště: Moravany

Re: První kolejiště TT 157x115

Příspěvekod Jarda H. » sob 30 črc, 2011 5:48 pm

Klasický námět i provedení, ALE
a) když už to máš prakticky připravené, co chceš měnit ?! Pro tvoji stanici mám svůj osobní výraz "neučesaná", ale teď už pozdě bycha honit, že ? K horní koncové stanici - zkus ji položit aspoň trochu šikmo, aby neležela rovnoběžně s hranou panelu - získáš třeba i nějaké místo pro volnou skládku uhelných skladů apod., oživí to provoz i vzhled.
b) o návěstidlech se něco dozvíš tady .... http://www.volny.cz/masinky2003/navestidla.html A někdy méně bývá více !! Ve variantě umístění pouze vjezdových návěstidel s rychlostníky to není složité, myslím, že to zmákneš.
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: První kolejiště TT 157x115

Příspěvekod juroH0 » sob 30 črc, 2011 5:49 pm

Pekný projekt, neodhryzol si si priveľké sústo, tak držím palce nech ho úspešne dožu...ehm...dotiahneš do konca :-)
Čo sa mne osobne nepáči a čo by som upravil je:
- v koncovej stanici by som spravil ľavé zhlavie tak isto ako pravé, aby si mohol vhádzať na obe koľaje
- v dolnej stanici by som nedal perón ale len sypané nástupištia lebo mi príde divné, že keď pri ňom zastaví osobák tak sa k nemu vojde jeden vagón. Taktiež by som narovnal druhú koľaj, nepáči sa mi to S
- slepú koľaj k skladu by som trocha predĺžil nech sa naňu vojde viac než jeden vagón
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Re: První kolejiště TT 157x115

Příspěvekod Jeňa Sova » sob 30 črc, 2011 5:53 pm

Já bych rozhodně přehodil ty kolejové spojky v koncové stanici. Pak by jsi tam mohl i vykřižovat dvě soupravy. S návěstidlama není problém, ale musíš vědět, jak to chceš. Skupinové, s rychlostní návěstní soustavou, mechaniky, světelné atp. A vzhledem k ceně angličanů mi přijde zbytečná ztráta peněz vyústit z něj kolej, do které se nevejde ani vůz. Dal bych místo něj normální pravou výhybku a využil ho třeba nahoře. Třeba nějak takto:

http://suvis754.rajce.idnes.cz/Desktop#koleje1.jpg

Ale jak chceš, tohle je jen můj názor, nic ti nevnucuji. Myslím si, že by jsi pak měl víc možností v provozu. Např. nahoře čeká 810, přijede Mn s Rosničkou, 810 odjede, Rosničkou rozhážeš vozy po staničce, vezmeš jiné, počkáš, 810 se vrátí, Rosnička odjede s Mn do pryč a 810 jde spinkat do výtopny. :D Nevím, jestli tam už toho angličana máš, tak bych ho i nechal, ale rozhodně by měla být ta kusá za ním delší. To koncové bych ale uděla fakt naopak, výhybku do oblouku a tím si i o trošku prodloužíš staniční koleje.

Rozhodni se, jak budeš chtít dělat návěstní soustavu a jak budu mít čas, tak ti nakreslím, které návěstidlo by mělo kde být...
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: První kolejiště TT 157x115

Příspěvekod otompotom » sob 30 črc, 2011 6:12 pm

Díky moc za návrh to je parádní, vím že jsem to s tím spodkem asi uspěchal. S tím angličanem máte asi pravdu že je tam zbytečný. Předělám to. Návěsti bych chtěl hlavně kvůli efektu ne nic složitého ale určitě světelné.

Zatím děkuji, rád si nechám poradit.
otompotom
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 09 zář, 2009 6:56 pm
Bydliště: Moravany

Re: První kolejiště TT 157x115

Příspěvekod vmucha » sob 30 črc, 2011 6:33 pm

A co v tunelu udělat skrytou vyhybnu?
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: První kolejiště TT 157x115

Příspěvekod otompotom » sob 30 črc, 2011 6:58 pm

to: vmucha - vyhybnu myslíte na té jednokolejce na koncové nádraží v tunelu?

Tak jsem to poupravil. A je to opravdu lepší. Dnes jsem k narozeninám dostal Rosničku tak už se těším až jí na kolejích projedu :D .

Obrázek
otompotom
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 09 zář, 2009 6:56 pm
Bydliště: Moravany

Re: První kolejiště TT 157x115

Příspěvekod vmucha » sob 30 črc, 2011 8:11 pm

jj myslel jsem v tunelu na odbočce. Jinak přeji k narozeninám vše NEJ.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: První kolejiště TT 157x115

Příspěvekod radekkrupka » ned 31 črc, 2011 6:08 am

Jak psal Jarda - já bych zkusil tu koncovou stanici dát trochu zešikma...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: První kolejiště TT 157x115

Příspěvekod fulda » ned 31 črc, 2011 7:01 am

... a já bych se trochu pověnoval tomu podzemí. Už teď je dost rozsáhlé, tak bych se pokusil tam nějak aplikovat vratnou smyčku, nebo prostor pro logiku kruhu, aby jsi nemusel jezdit jen dokola.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4898
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: První kolejiště TT 157x115

Příspěvekod otompotom » ned 31 črc, 2011 8:05 am

Zdravím, problém je že s podzemím už nic neudělám to už je hotové, takžě na úpravy mám jen vrchní část od nádraží nahoru (horní koncové nádraží)
otompotom
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 09 zář, 2009 6:56 pm
Bydliště: Moravany

Re: První kolejiště TT 157x115

Příspěvekod cernos » ned 31 črc, 2011 8:28 am

Ahoj, koukám že máme velmi podobné rozměry a dokonce i námět. Já hodlám použít plánek od MF viz http://diskuze.modely.biz/viewtopic.php?f=1&t=4120#p72212. Přeju hodně zdaru při stavbě a všechno nejlepší k narozeninám ;)
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: První kolejiště TT 157x115

Příspěvekod otompotom » ned 31 črc, 2011 8:47 am

Díky moc, taky přeju hodně zdaru při mašinkaření. :D
otompotom
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 09 zář, 2009 6:56 pm
Bydliště: Moravany

Re: První kolejiště TT 157x115

Příspěvekod otompotom » pát 14 říj, 2011 8:50 am

Ahoj, tak jsem návrh zase torchu no spíš úplně překopal. Moc se mi zalíbila točna tak jsem si řekl, že v horní stanici udělám lokomotivní park. Přidal jsem točnu a rotundu a nějak navrhl koncové nádraží, ale nevím co tam ještě dát jestli nějakou továrnu, představa je taková, že by to mělo být lokomotivní depo, servis, prostě zázemí pro opravy. Můžete se na to prosím zkušeným okem mrknout a případně mi pomoct jak dál. Děkuji moc.
Obrázek
otompotom
 
Příspěvky: 45
Registrován: stř 09 zář, 2009 6:56 pm
Bydliště: Moravany

Re: První kolejiště TT 157x115

Příspěvekod vmucha » pát 14 říj, 2011 9:27 am

Tocna je sice efektni, ale na tvem miste bych v koncove stanici zustal u jednomistne remizy.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků