Kolejiště TT 2 x 1 m

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod vojtas » čtv 11 srp, 2011 5:28 pm

jakpak?
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod ToVa » čtv 11 srp, 2011 5:42 pm

:?
vojtas píše:jakpak?


Plánoval jsem kolejiště, začal jsem shromažďovat materiál a chtěl jsem se pustit do stavby, ale za chvíli jsem chtěl kolejiště změnit - to už se mi stalo asi desetkrát... Chtěl jsem zkrátka jezdit pokaždé jinak. A to mi umožní moduly... :mrgreen: Proto jsem se rozhodl, že celý stůl použiju jako "sklad" pro moduly. Počítal jsem to a zjistil jsem, že modulů 100 x 30 cm by se tam vlezlo 6 pod stůl a 6 na stůl... Nějak bych vymyslel, jak moduly přikrýt, aby se na ně neprášilo, ale to neřeším, protože zatím nemám ani základ pro modul... Moduly by nebyly na nohách, ale normálně jen na zemi. Postavil bych pevný rošt... Pak podle nálady můžu vytáhnout jeden modul se stanicí a depem nebo modul s širou tratí a můžu si zajezdit na zemi... :P Kolejivo s podložím bych použil jako testovací oválek, dál bych kupoval jen kolejivo bez podloží...
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod ToVa » čtv 11 srp, 2011 5:54 pm

Zatím jen úsek tratě vlnící se krajinou, později nějaká menší stanice, třeba:

http://koleje.kx.cz/3xx/306/330647.xls
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod ToVa » úte 12 bře, 2013 5:13 pm

Milí modeláři, dovolte mi, abych Vás po delší době opět pozdravil... :)
Po trampotách se štěrkem, kdy se lepidlo se štěrkem rozneslo po celém domě, jsem si přísahal, že na na vláčky se už vykašlu. Nedávno jsem objevil mezi knihami plány kolejišť od Milana Ferdiána a uvědomil jsem si, o co jsem vlastně přicházel. Začal jsem znovu uvažovat jako kdysi dávno o kolejišti. Začal jsem znovu přemýšlet o modelové velikosti, co bych vlastně modeloval, kde a po zvážení jsem zjistil, že určitě nemá cenu se na to vykašlat a jít metodou, kterou se níže pokusím popsat. :wink:
Zpočátku jsem přemýšlel o dříve nejproblematičtější věci u mě - o prostoru. Říká se, že by se mělo zpočátku stavit kolejiště menší, která sežerou méně peněz a modelář si na něm vyzkouší základní techniky. Jenže já když začal něco takového prťavého stavět, brzy se mi to omrzelo a nic se nedostavilo. Proto jsem si řekl, že splním svůj dávný sen - velké kolejiště. Umístím ho, pokud mi to doma dovolí, což bude asi největší problém, na půdě našeho domu. Získal bych královský prostor, na kterém by se ve velikosti H0 dalo toho udělat opravdu hodně.
Peníze by byly mým největším problémem - asi bych musel sehnat nějakou brigádu, abych vůbec mohl začít stavět... :( jediné, co mi zbylo ještě z mých modelářských začátků je MultiMaus s jednou mašinkou, několika vagónky a kolejový ovál Geoline.
Uvažuji, jestli má vůbec cenu o něčem takovém přemýšlet.

PS: Už tu mám tolik svých vláken, tak jsem nechtěl zakládat nové, proto jsem tento příspěvek dal do svého starého vlákna.
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod chameleon » úte 12 bře, 2013 8:00 pm

Tohle je u vláčků normální vývoj :wink: Počítal bych s tím, že až přejdeš do produktivního věku a začneš makat v práci, budeš procházet vztahy :wink: tak na vláčky zas nebude čas a vrátíš se k nim třeba kolem 30 až ten život budeš mít nějak zaběhnutej (má zkušenost). Takže být tebou, když né malé kolejiště, tak moduly s normovaným rozhraním. Bez stanice - krajinky, vlečku. A jezdit na setkání, tam získáš cenné zkušenosti, zajezdíš si. No a když ti to nebude stačit, tak si ty své moduly na půdě pospojuješ a na chvíli se zabavíš. Velké kolejiště je v tuto chvíli podle mě naprostý nesmysl... :wink:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod Adam96 » čtv 14 bře, 2013 5:50 pm

Jak píše chameleon, na půdě si udělat modulovku. Malou mezilehlou stanici a hodně širé trati. Na půdě RD sice postavíš koridor a na něm Českou Třebovou, ale bude to stát nejméně 100 000 kč, a kde na ve věku 15 - 20 let chceš vzít, to nevím. Mám příjem 2000 kč měsíčně a i na malé kolejiště s lokálkou je to jen tak tak. Takhle postavíš stanicu, 2 smyčky, a pak podle chuti a peněz můžeš do aleluja stavět traťové moduly. Velké kolejiště ano, ale pouze pro vydělávající dospělé modeláře...
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 14 bře, 2013 6:32 pm

Adam Buchal píše:Jak píše chameleon, na půdě si udělat modulovku. Malou mezilehlou stanici a hodně širé trati. Na půdě RD sice postavíš koridor a na něm Českou Třebovou, ale bude to stát nejméně 100 000 kč.....


Tak to budeš muset sakra přitlačit :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod Adam96 » čtv 14 bře, 2013 7:18 pm

miroslav lengyel píše:
Adam Buchal píše:Jak píše chameleon, na půdě si udělat modulovku. Malou mezilehlou stanici a hodně širé trati. Na půdě RD sice postavíš koridor a na něm Českou Třebovou, ale bude to stát nejméně 100 000 kč.....


Tak to budeš muset sakra přitlačit :lol:


Je mi jasné, že za takové kolejiště se dá koupit škoda octavia, ale pokud nepotřebuje ty nejlepší foliáže, stromky udělá sám, budovy též, tak na tu stovku by se to snad dalo :wink:
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod ToVa » čtv 14 bře, 2013 7:30 pm

Adam Buchal píše:Na půdě RD sice postavíš koridor a na něm Českou Třebovou, ale bude to stát nejméně 100 000 kč

Českou Třebovou ne, já radši lokálky, ale i tak na to nemám peníze. Já sním o tom, aby to hlavně jezdilo a krajinu bych si dodělával postupně. Vypadá to, že budu střádat a za nějaký rok se uvidí, mezitím třeba postavím nějaký ten modul. :wink: Hlavně nic neuspěchat :!:
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod Adam96 » čtv 14 bře, 2013 8:41 pm

Možná by nebylo naškodu se vrátit k původnímu úmyslu, malé kolejiště. Méně je někdy více. Tohle na 90% budu na podzim stavět já v TT http://okounricni.rajce.idnes.cz/Kolejo ... T/#RpT.jpg Chtěl jsem začít teď v únoru, ale raději to odložím na podzim. Jak píšeš, nic neuspěchat.
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 15 bře, 2013 5:18 am

Ale on už kolega něco v tomto duchu v plánu měl, :D dokonce to bylo poměrně detailně probíráno zde:
viewtopic.php?f=1&t=4857&start=45
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod Adam96 » pát 15 bře, 2013 2:50 pm

To já vám a právě ho chci nasměrovat zpět :wink:
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod ToVa » pát 15 bře, 2013 7:42 pm

Adam Buchal píše:Možná by nebylo naškodu se vrátit k původnímu úmyslu, malé kolejiště. Méně je někdy více. Tohle na 90% budu na podzim stavět já v TT http://okounricni.rajce.idnes.cz/Kolejo ... T/#RpT.jpg Chtěl jsem začít teď v únoru, ale raději to odložím na podzim. Jak píšeš, nic neuspěchat.


Malé kolejiště má jistě spoustu výhod, hlavně finančních, ale já mám strach, aby se mi to hned neomrzelo - kolik už bylo takových plánů a u žádného jsem nevydržel. :oops:
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod Adam96 » pon 18 bře, 2013 7:17 am

Jinak moc nespekuluj, nebo se do toho zamotáš a nepostavíš nic :wink:
Naposledy upravil Adam96 dne pon 18 bře, 2013 7:20 am, celkově upraveno 1
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod Adam96 » pon 18 bře, 2013 7:18 am

Jestli tě něco omrzí, tak to bude nekonečná stavba velkého ranžíru, kde budeš takové ty nudné věci jako drátování dělat rok, navíc nemáš šanci to v tvém věku ufinancovat. Postav si malé, ale provozně zajímavé kolejiště. Nebo malou staničku jako na malém kolejišti a dlouhého hada - širou trať.
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 488
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků