Kolejiště TT 2 x 1 m

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod vojtas » stř 13 črc, 2011 9:26 am

Já bych do kolejí s podložím nešel,ale mám z nich také jedno kolejiště,ale to z důvodu toho,že jsem měl doma balík těchto koejí,a bylo mi líto je nevyužít.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod ToVa » stř 13 črc, 2011 9:27 am

Také mi dnes doručili knihu s plány kolejišť.

Mimo plán, který jsem uváděl na začátku mne zaujal i tento...

http://magazin.modely.biz/image/img_red ... _H0_10.jpg

Také se mi líbil plán

5. Lokálka.

Teď se musím rozhodnout, který je nejlepší.

Který se nejvíce líbí Vám :?:
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod ToVa » stř 13 črc, 2011 9:29 am

vojtas píše:Já bych do kolejí s podložím nešel,ale mám z nich také jedno kolejiště,ale to z důvodu toho,že jsem měl doma balík těchto koejí,a bylo mi líto je nevyužít.


Já mám právě 2 ovály, několik rovných a čtyři výhybky. Také by mi bylo líto je nevyužít.

Proč je kolejivo s podložím (kromě nemodelovosti) nevhodné?
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod Lubomír Dudek » stř 13 črc, 2011 10:48 am

Už se to tady několikrát probíralo,ale pokusim se to shrnout.Nechtěl jsem tě v žádném případě nijak plašit,ono to tak zlé neni,jen je potřeba ho upravit a to vyměnit spojky za kovové a koleje propájet.Další nevýhody jsou co do vzhledu,že se skládá z mnoha dílů a to i roviny,což je trochu škoda,protože máš tak na každejch cca 15cm spojku a pájení.No a z hlediska provozu vidím jako největší nevýhodu v tom,že výhybky maj větší plastovou a tudíš nevodivou plochu v oblasti srdcovky,než výhybky bez podloží. Krátké lokomotivy jako třeba rosnička,nebo BR 80,89,či MUVka tu budou mít problémy a jejich provoz je pak víc o nervy.Lokomotivy,co jsou dlouhé jako V100,BR 86,sergej,nebo brejlovec to budou mít v klídku.
Pokud zvládneš koleje dobře dobarvit a napatinovat,tak to určitě tak zlé nebude a bude se na to dát i dobře koukat.
Jako výhodu vidim to,že tím,že to má pevné podloží je dána geometrie a pokud ti to všude zapásne,tak víš,že je to správně a že ti po tom vlaky budou jezdit bez problémů.
Tolik z mých zkušeností.
Ve zdraví to užij
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod ToVa » stř 13 črc, 2011 11:01 am

Lubomír Dudek píše:Už se to tady několikrát probíralo,ale pokusim se to shrnout.Nechtěl jsem tě v žádném případě nijak plašit,ono to tak zlé neni,jen je potřeba ho upravit a to vyměnit spojky za kovové a koleje propájet.Další nevýhody jsou co do vzhledu,že se skládá z mnoha dílů a to i roviny,což je trochu škoda,protože máš tak na každejch cca 15cm spojku a pájení.No a z hlediska provozu vidím jako největší nevýhodu v tom,že výhybky maj větší plastovou a tudíš nevodivou plochu v oblasti srdcovky,než výhybky bez podloží. Krátké lokomotivy jako třeba rosnička,nebo BR 80,89,či MUVka tu budou mít problémy a jejich provoz je pak víc o nervy.Lokomotivy,co jsou dlouhé jako V100,BR 86,sergej,nebo brejlovec to budou mít v klídku.
Pokud zvládneš koleje dobře dobarvit a napatinovat,tak to určitě tak zlé nebude a bude se na to dát i dobře koukat.
Jako výhodu vidim to,že tím,že to má pevné podloží je dána geometrie a pokud ti to všude zapásne,tak víš,že je to správně a že ti po tom vlaky budou jezdit bez problémů.
Tolik z mých zkušeností.
Ve zdraví to užij


A já už se děsil, že budu muset vše prodat...
Budu se snažit dílo dovést k dokonalosti.
Moc Ti děkuji za shrnutí.
Plánuji provoz asi 3x 810, 2x 754, 1x sergej,
pokud tomu tedy dobře rozumím, tak tento vozový park by neměl mít problémy. Teď se jen rozhodnout, který ten plánek...
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod ToVa » stř 13 črc, 2011 12:03 pm

Lubomír Dudek píše:jen je potřeba ho upravit a to vyměnit spojky za kovové a koleje propájet.Další nevýhody jsou co do vzhledu,že se skládá z mnoha dílů a to i roviny,což je trochu škoda,protože máš tak na každejch cca 15cm spojku a pájení.


A co by se stalo, kdybych to neudělal :?:
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod JanoH0e » stř 13 črc, 2011 12:19 pm

To zistíš tak v rozmedzí 5-8 rokov, kedy budeš hľadať, prečo sa ti vlak nepohybuje v danom úseku. Pritom ešte pred pol hodinou a iné vozidlo ide. Nestáva sa mi to u všetkých spojov, ale zopár krát áno. Ber to ako prevenciu. Pájkovať potom, keď už to máš zakrajinované, je práca pre ......
JanoH0e
 
Příspěvky: 1408
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod Lubomír Dudek » stř 13 črc, 2011 2:10 pm

Jano ti odpověděl dostatečně.Spojky tolik nestojí a určitě se to vyplatí.Ty nacvakávačky maj výhodu rychlého spojení při hraní na stole,ale na stavbu kolejiště rozhodně vyměnit. :wink:
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod ToVa » stř 13 črc, 2011 4:46 pm

Podařilo se mi utržit tisíc korun za prodanou H0 lokomotivu (já totiž přecházím z H0 na TT).

Mám za ně koupit nějakou lokomotivu přes aukro či modelbazar

nebo

koleje (zatím mám dva ovály, čtyři výhybky)

nebo

trafo
http://www.elektrickevlacky.cz/modelova ... cts_id=710

a přestavníky
http://www.elektrickevlacky.cz/modelova ... cts_id=157
:?: :?: :?:

No, a samozřejmě spojky!!!
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod fulda » stř 13 črc, 2011 6:09 pm

Jestli ti do toho mohu mluvit, tak peníze chvíli střádej a zatím se věnuj třeba wintracku. Až se dostaneš do stavu kdy ti bude úplně jasné co potřebuješ za materiál, tak ho začni nakupovat. Třeba takové elektromagnetické přestavníky za 300,- jsou sice hezká věc, ale v rozpočtu je to dost podstatná položka a pokud se třeba rozhodneš postupovat cestou menších nákladů a větší práce, tak takové servo za 90,- udělá mnohem lepší modelovej dojem.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4851
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod ToVa » úte 19 črc, 2011 5:51 pm

Jarda H. píše:Však on se ještě rozmyslí :D ........

ToVa píše:Uvidím, objednal jsem brožuru s plány Vašich kolejišť. Třeba i tam najdu jiné řešení. ......


A taky že jo...
Zvážil jsem své možnosti a zjistil jsem, že:

kolejiště Odbočná Stanice, do kterého vmísím prvky kolejiště Dolní Lhota bude ideální.

Kolejištěm odbočná stanice bych se inspiroval tak, že bych postavil stejné nádraží, jako je v plánku (akorát bych tam nedával tu křižovatkovou výhybku). SN bych zrušil a řešil vše jako pouze průjezdný ovál.

Kolejištěm Dolní Lhota bych se inspiroval hlavně vedením lokálky do horní stanice, kterou bych řešil jako koncovou (tak, jak je v plánku, ale do budoucna bych plánoval rozšíření té lokálky, proto by stanice byla do budoucnosti průjezdná, získal jsem totiž ještě kousek místa...

Každé zjednodušení však přináší určitá omezení v provozu, proto bych asi ještě přidal někde počet kolejí, třeba bych zřídil na nádraží větší dvoukolejné depo.

Času by bylo dost, nálady také, ale peněz málo, proto to bude ještě vše dlouho trvat. Hotové kolejiště je zatím v nedohlednu. :roll:
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod ToVa » úte 19 črc, 2011 5:54 pm

Lubomír Dudek píše:Jano ti odpověděl dostatečně.Spojky tolik nestojí a určitě se to vyplatí.Ty nacvakávačky maj výhodu rychlého spojení při hraní na stole,ale na stavbu kolejiště rozhodně vyměnit. :wink:


Tak jsem tedy objednal ty spojky, na www.elektrickevlacky.cz je měli skladem :P .Pak začnu pájet a stavit. Potom si našetřím na nějaký motorák (810) nebo na brejlovce 754.

Na prvním místě je však ale stavba.

Doma mám jednu starší loko, s tou budu zkoušet všechny položené úseky.
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod Jeňa Sova » stř 20 črc, 2011 4:42 am

Jeden modelář, sice že v H0, mi říkal, že koleje se z podloží dají opatrně vytáhnout a použít jako klasické kolejivo. Samozřejmě s kovovými spojkami. Jen takový nápad - nezkoušel jsem.
Uživatelský avatar
Jeňa Sova
 
Příspěvky: 967
Registrován: stř 25 srp, 2010 10:43 am
Bydliště: pod Hostýnem...

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod radekkrupka » stř 20 črc, 2011 5:26 am

suvis píše:Jeden modelář, sice že v H0, mi říkal, že koleje se z podloží dají opatrně vytáhnout a použít jako klasické kolejivo. Samozřejmě s kovovými spojkami. Jen takový nápad - nezkoušel jsem.

To se v téčku s kolejemi od Tillga určitě udělat nedá - je to jeden výlisek..
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod ToVa » stř 20 črc, 2011 10:17 am

suvis píše:Jeden modelář, sice že v H0, mi říkal, že koleje se z podloží dají opatrně vytáhnout a použít jako klasické kolejivo. Samozřejmě s kovovými spojkami. Jen takový nápad - nezkoušel jsem.


No, to by asi nešlo

a i kdyby to šlo tak bych to nedělal, protože by to bylo příliš práce...
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků