Kolejiště TT 2 x 1 m

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod Lubomír Dudek » stř 20 črc, 2011 10:35 am

Už jsi přemýšlel nad tím,jak to kolejivo vlastně připevníš k podkladové části? Myslim,že jsem na to viděl nějaké drobné plasty pro uchycení,ale nejsem si jist.Ono to má zespod takové výlisky na uchycení šroubků,ne? To by bylo ale opravdu náročné na vyměřování a přesnost vrtání,nehledě na to,když budeš stavět na polystirénu,nebo styroduru,tak to zespod nijak nanašroubuješ.
Voťas říkal,že už z tohoto kolejiva stavěl,zajímalo by mě jak a tobě by to mohlo třeba pomoc. :wink:
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod ToVa » stř 20 črc, 2011 11:27 am

Lubomír Dudek píše:Už jsi přemýšlel nad tím,jak to kolejivo vlastně připevníš k podkladové části? Myslim,že jsem na to viděl nějaké drobné plasty pro uchycení,ale nejsem si jist.Ono to má zespod takové výlisky na uchycení šroubků,ne? To by bylo ale opravdu náročné na vyměřování a přesnost vrtání,nehledě na to,když budeš stavět na polystirénu,nebo styroduru,tak to zespod nijak nanašroubuješ.
Voťas říkal,že už z tohoto kolejiva stavěl,zajímalo by mě jak a tobě by to mohlo třeba pomoc. :wink:


To je pěkné, že Tě to zajímá. :)

Na základovou desku bych asi koleje lepil (třeba herkulesem), pak bych je vždy zatížil. Fukčnost by to podle mě neohrozilo, měl jsem kdysi takto postavený panel ve velikosti H0 s kolejemi Geoline. S výškovým stoupáním by to bylo horší.

Měl bych asi zkusit si vyrobit úsek s výškovým stoupáním, když se mi to povede, tak to postavit "na ostro," když by se to nepovedlo, tak bych to raději neriskoval a postavil něco jiného, třeba Brozánky.
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod radekkrupka » stř 20 črc, 2011 1:19 pm

Plastové podloží (navíc bez spodní "rovné plochy") přilepíš asi těžko, tím méně herkulesem...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod ToVa » stř 20 črc, 2011 1:28 pm

radekkrupka píše:Plastové podloží (navíc bez spodní "rovné plochy") přilepíš asi těžko, tím méně herkulesem...


Pokusím se a když to nepůjde herkulesem, tak čím to připevnit? Nejraději bych to přilepil, protože ta možnost s vrtáním se mi moc nelíbí....
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod radekkrupka » stř 20 črc, 2011 1:36 pm

Když se podíváš, jak vypadá to kolejivo zespoda tak shledáš, že to není za co přilepit! To je dutá skořepina!
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod ToVa » stř 20 črc, 2011 1:53 pm

radekkrupka píše:Když se podíváš, jak vypadá to kolejivo zespoda tak shledáš, že to není za co přilepit! To je dutá skořepina!


Už vím jak to udělám...
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod Jarda H. » stř 20 črc, 2011 2:09 pm

radekkrupka píše: ............ To je dutá skořepina!


Radek má pravdu, přesto se to dělá a lepí, viz třeba tady stavba kolejiště na webu ttmodely Šumperk (prodejna pro vel. TT) http://www.ttmodely.cz/panel/ ... jeden ovál klasicky, druhý je lepený. Ale při té skořepině a plošce na lepení by to chtělo sem tam nějaké to zajištění, co ?! A dotaz na ToVa - jak jsi to vymyslel konkrétně ty ?
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 20 črc, 2011 2:13 pm

Položit,zatížit a zvenku ťupku akrylatového transprentního tmelu. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod ToVa » stř 20 črc, 2011 2:43 pm

Také jsem to odkoukal na těchto stránkách. :D

V H0 s Geoline mi to šlo lepit, vlaky po tom jezdily bez problémů, se spodu když jsem srovnal oba typy kolejiva (H0 Geoline a TT Tillig), tak bylo skoro stejné, takže jsem si z toho logicky vyvodil, že by to mělo jít bezproblémů i v TT.
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod vojtas » stř 20 črc, 2011 5:04 pm

Takže moje rady,koleje nejprv přilepit oboustr.páskou(pruhy příčně pod koleje,já používám speciálku,která je tenká jako papír,pak jsem za každou výhybkou přibil koleje kolářskými hřebíky,a dále je přibíjel jak to bylo třeba,bil jsem to normálka kladivem skrz podloží,kvůli vzhledu jsem koupil takovej ten jednobarevnej štěrk od nocha,a po přilepení foliáží jsem to normálka kolem zaštěrkoval.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod ToVa » stř 20 črc, 2011 5:10 pm

vojtas píše:Takže moje rady,koleje nejprv přilepit oboustr.páskou(pruhy příčně pod koleje,já používám speciálku,která je tenká jako papír,pak jsem za každou výhybkou přibil koleje kolářskými hřebíky,a dále je přibíjel jak to bylo třeba,bil jsem to normálka kladivem skrz podloží,kvůli vzhledu jsem koupil takovej ten jednobarevnej štěrk od nocha,a po přilepení foliáží jsem to normálka kolem zaštěrkoval.


Díky za rady, zkusím to. :wink:
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod Lubomír Dudek » stř 20 črc, 2011 7:34 pm

Nebo když lepit,tak tu skořepinu podloží nejdřív něčim vyplnit( třeba dřevem,balsou nebo tvrdym polystirénem a pak to za to lepit. Podle mě,ale jen lepením nedocílíš potřebné pevnosti a houževnatosti. A nebo alespoň na nějaké přiměřené vzdálenosti od sebe pořádně proměřit,provrtat a zespod sešroubovat.. nějak se to musí dát vymyslet,aby ses na to mohl dokonale spolehnout.
Držim palec Tome
Přeběhlík k N scale II epocha druhá válka DRG/DRB
Uživatelský avatar
Lubomír Dudek
 
Příspěvky: 290
Registrován: sob 29 pro, 2007 6:53 pm
Bydliště: Habartov,Žatec,Karlovy vary

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod jafobe » stř 20 črc, 2011 8:45 pm

možná by se dal k lepení použít silikonový tmel co se třeba používá na okna, měl by dobře držet i na hladkých plochách být i relativně pružný, jen nevím jestli by nějak chemicky třeba nereagoval s plastovým výliskem či polystyrenem na který by se to lepilo
Uživatelský avatar
jafobe
 
Příspěvky: 697
Registrován: úte 12 dub, 2011 8:01 pm

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod ToVa » čtv 21 črc, 2011 10:45 am

Lubomír Dudek píše:Nebo když lepit,tak tu skořepinu podloží nejdřív něčim vyplnit( třeba dřevem,balsou nebo tvrdym polystirénem a pak to za to lepit. Podle mě,ale jen lepením nedocílíš potřebné pevnosti a houževnatosti. A nebo alespoň na nějaké přiměřené vzdálenosti od sebe pořádně proměřit,provrtat a zespod sešroubovat.. nějak se to musí dát vymyslet,aby ses na to mohl dokonale spolehnout.
Držim palec Tome


Zatím koleje jen tak položím, až to nějak vymyslím, tak je upevním, na to mám spoustu času.
Dnes mi dorazily spojky...
Jo, a výhybky jsou už elektrické, teď je správně zapojit... :roll:

Pořád se mi líbí ta Dolní Lhota, ale na výškový rozdíl si zatím netroufám, :oops: proto bych kolej, ze kreré vede ta lokálka do koncové staničky, ukončil zarážkou v Dolní Lhotě, abych se výškovému stoupání vyhnul - koncová stanička by tam nebyla... SN udělám asi jako tříkolejnou výhybnu, která bude skryta za kulisou, abych v případě poruchy se dostal snadno do SN.

Některé z kusých kolejí bych zrušil a jednu udělal navíc, tam, kde je to depo, abych ho měl dvoukolejné. Stanici bych vybavil rozpojovači, abych mohl měnit hnací vozidla - to, které teď přivezlo vlak, se odstaví na kusou kolej do depa a druhý stroj zase vyjede a najede na soupravu.

Co si o tom myslíte :?: :?: :?:
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

Re: Kolejiště TT 2 x 1 m

Příspěvekod ToVa » čtv 11 srp, 2011 2:54 pm

A jak už to u železničního modelářství bývá, rozhodl jsem jít úplně jinou cestou, než jsem původně plánoval...
Návrat po letech
Stavba segmentovky podél stěny
TT, digitál, ČD
Uživatelský avatar
ToVa
 
Příspěvky: 273
Registrován: úte 31 kvě, 2011 7:04 am
Bydliště: Uherskohradišťsko

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků