Kapesni kolejiste TT

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kapesni kolejiste TT

Příspěvekod Kedyson » úte 13 pro, 2011 12:56 pm

Je po problemu. Zmeril jsem to, profilove vyhybky se tam nevlezou ani omylem. No stejne uz jsem natrel prazce u plechu nahnedo, tak to treba nebude vypadat az tak hrozne...
Kedyson
 
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 12 kvě, 2011 6:41 am

Re: Kapesni kolejiste TT

Příspěvekod el_salamo » úte 13 pro, 2011 1:18 pm

Kolik místa máte vlastně k dispozici? MF měl v knize několik pěkných návrhů v rozměru 800x800 a 900x900 a v 1000x1000 už měl přímo luxusní návrh koncového nádraží.
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 207
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

Re: Kapesni kolejiste TT

Příspěvekod Kedyson » úte 13 pro, 2011 1:37 pm

Mam dost netypickych 137x95. Koncove nadrazi rozhodne nechci. Planu jsem videl stovky (vcetne tech od Milana). Ale po ctyrech mesicich doladovani jsem spokojeny s tim, co mam. Relativne velke nadrazi, kam poskladam svoje soupravy, motorak a dva vlaky muzu schovat do tunelu a za kulisu (coz je neco, o cem jsem pred registraci na tomto foru vubec nepremyslel), vratna smycka, kousek sire trate, kousek prirody, plus moznost pozdejsiho rozsireni diky vytazne koleji za kulisou. Uz to opravdu nechci menit, vyhovuje mi to.
Kedyson
 
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 12 kvě, 2011 6:41 am

Re: Kapesni kolejiste TT

Příspěvekod chameleon » úte 13 pro, 2011 10:51 pm

Kedyson píše:Je po problemu. Zmeril jsem to, profilove vyhybky se tam nevlezou ani omylem. No stejne uz jsem natrel prazce u plechu nahnedo, tak to treba nebude vypadat az tak hrozne...

Jedine, ze bys pockal na kolejivo od Kuehna, vyhybky bude mit myslim ostrejsi;-)
Ale dle dalsich prispevku to vypada, ze jsi rozhodnuty.
Tak drzim palce :-)
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Kapesni kolejiste TT

Příspěvekod D » stř 14 pro, 2011 12:42 am

chameleon:
> kolejivo od Kuehna, vyhybky bude mit myslim ostrejsi
Přímé výhybky budou délkově ekvivalentní k EW1 s 20° úhlem, pseoudoobloukové mají oba úhly 30°. Jenže poloměry oblouků má Kuehn nastaveny na 321 a 365 mm, což se do Kedysonova plánovaného místa nevleze a flexi koleje v nabídce nejsou.

Více na Gleissystem Maßstab 1:120 von kuehn-modell.

Kedyson:
Zkus si to naměřit s obloukovými výhybkami Tillig a flexi kolejemi, to by ti vyjít mohlo.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1357
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Kapesni kolejiste TT

Příspěvekod Kedyson » stř 14 pro, 2011 11:39 am

Volal jsem do Moravia Modelu. Pan je ochotnej, zajedu tam a zkusime to poskladat z Tilligu.
Kedyson
 
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 12 kvě, 2011 6:41 am

Re: Kapesni kolejiste TT

Příspěvekod fruafru » stř 14 pro, 2011 1:32 pm

Kedyson píše:...zajedu tam a zkusime to poskladat z Tilligu.

Nechci kazit radost, ale ať počítám jak počítám záměna 22,5st vyhybek za 15st nemůže vyjít bez následků. http://aukro.cz/tt-vyhybka-i-profil-ele ... 69306.html tady najdeš vyhybky, které by ti mohly pomoct. Počítej s tím že osobně s nima mám špatnou zkušenost, spolehlivost je stejná jako na plechu, ale mají ůhel 22,5st jako plechové výhybky a žádná změna plánku se nemusí konat.
fruafru
 
Příspěvky: 342
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Kapesni kolejiste TT

Příspěvekod chameleon » stř 14 pro, 2011 10:26 pm

fruafru píše:. http://aukro.cz/tt-vyhybka-i-profil-ele ... 69306.html tady najdeš vyhybky, které by ti mohly pomoct. Počítej s tím že osobně s nima mám špatnou zkušenost, spolehlivost je stejná jako na plechu, ale mají ůhel 22,5st jako plechové výhybky a žádná změna plánku se nemusí konat.

to vidím poprvé, co je to za výrobce?

D díky za upřesnění, ještě je nemám zažité, ono i otázkou by i bylo, kdy je Kuehn nabídne, ale to už je mimo tohle téma :wink:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Kapesni kolejiste TT

Příspěvekod fruafru » čtv 15 pro, 2011 8:48 am

Výrobce si nevzpomenu, myslím že to snad byli Maďaři. První špatnou věcí je geometrie kolejí jazyků, ty jsou před srcovkou přihnuté, tím vzniká díra. Další je celý pohyb jazyků, pohybuje se celá destička, takže se občas... spíš častěji jazyky zcela nepřestaví. S tím prvním se nic dělat nedá, druhému jde předejít vytvořením dostatečného prostoru v podloží v místě destičky, tak aby destička neposunovala po podloží ale volně v prostoru.
nebo použít silnější přestavníky motorové, namísto elektromagnetických.
fruafru
 
Příspěvky: 342
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Kapesni kolejiste TT

Příspěvekod Kedyson » pát 16 pro, 2011 5:03 pm

Tak jsem si pred chvili zkusil poskladat obe zahlavi z profilu Tillig a... je rozhodnuto. Do vlacku zahuci dalsich zhruba 2500kc. Stanicni koleje se zkrati o necelych 5cm, coz je presne ten limit, ktery jsem nechtel prekrocit. A musim uznat, ze kdyz vedle sebe clovek vidi plech a profil, tak u plechu proste nemuze zustat. Ten rozdil je obrovsky. To se mi ta zabava na zimni vecery zacina ponekud vymykat z kontroly :)
Kedyson
 
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 12 kvě, 2011 6:41 am

Re: Kapesni kolejiste TT

Příspěvekod cernos » pát 16 pro, 2011 5:14 pm

Kedyson píše:To se mi ta zabava na zimni vecery zacina ponekud vymykat z kontroly :)

Tak to jsme na tom dosti podobně. Pamatuju si, jak jsem sám sobě na začátku sliboval, že půjdu maximálně do panelu 100x100. Pak jsem zjistil, že se tam nevejdu s tím s čím bych chtěl jezdit. Pak jsem řekl "žádný nový vlaky", mno a už mám doma Bastarda a čekám na Brejlovce s Y. Taky jsem říkal "nechci angličana" - moc peněz. Nakoec jsem to všechno porušil a jsem za to rád. Výsledek je vůči ceně nesrovnatelně lepší ;)
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Kapesni kolejiste TT

Příspěvekod Kedyson » sob 17 pro, 2011 4:46 pm

Diky, ze jste me donutili znova objevit Ameriku. Prvni dve vyhybky jsou postavene, jizda po nich je naprosta fantazie. Navic cena 180kc za stavebnici vyhybky mi prijde vyborna. Prestavniky bych rad pouzil puvodni s tim, ze je otocim vzhuru nohama a zapustim do terenu. Je to dobry napad?

Jediny problem je to, ze to melo byt primitivni kolejiste na plechu s posypem pilinama s pouzitim starych domecku. Jenze novy stavby jsou uz ctyri, kdyz uz je profil, tak budou i foliaze, profi stromecky, lampicky, pidilidi a kdo vi, co vsechno jeste. Ale bavi me to a verim, ze to vsechno bude stat za to :)
Kedyson
 
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 12 kvě, 2011 6:41 am

Re: Kapesni kolejiste TT

Příspěvekod Kedyson » pát 06 led, 2012 8:35 am

Problem s malym polomerem profilovych vyhybek vyresen. Leve zahlavni nakonec bude z obloukovych, stanicni koleje budou ve vysledku jeste delsi. Ale hlavne jsem zkusil upravit rovnou vyhybku na odbocce a povedlo se. Proste jsem preriznul prazce ve "vidlicce" a odbocujici kolej jsem vytvaroval tak, aby to slo do zatacky. Podarilo se dosahnout skoro stejneho uhlu jako u plechove vyhybky a vlaky po tom projedou naprosto bez problemu. Spokojenost :)
Kedyson
 
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 12 kvě, 2011 6:41 am

Re: Kapesni kolejiste TT

Příspěvekod Kedyson » ned 19 úno, 2012 9:26 pm

Jeste porad se placam v tom, jak vlastne zacit :( Nakoupil jsem profilove koleje, prvni kousky na nadrazi jsem uz zacal lepit, ale... Porad procitam toto forum, porad se snazim zjistit, jestli se z me plochy 138x95 neda vytriskat neco vic. Moje nadrazi moznosti dost omezuje, navic to na tak male plose nevypada moc dobre. Ani ve snu me ale nenapadlo, ze by na panelu vlastne zadne nadrazi byt nemuselo... Jenze pak se objevily Menhartice a nedavno dalsi kolejiste, kde nadrazi na hlavni trati vubec neni a mam zase brouka v hlave. Zkusil jsem si nacrtnout neco v tomto stylu a svete div se, uz to mam nanecisto poskladane a vleze se to tam. A prijde mi, ze bych se na tom zabavil mnohem vic, nez na mem ovalu s nadrazim a vratnou smyckou. Dokonce by po hlavni trati mohl obcas projet i ten povestny rychlik :wink: Co si o tom myslite? Ma to smysl? A co skrytak? Je vykolejovani na profilu tillig casty problem? Mam z toho trochu obavy... Omlouvam se za kvalitu obrazku, je to nacmarane na mobilu, ale o presnost ted az tak nejde. Vlecka taky byt nemusi, koncove nadrazi je taky jen nacrt. Polomery plechacove, stoupani 3,5/m, ovladani analog, dve trafa. Dik za nazory.

Obrázek

Obrázek
Kedyson
 
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 12 kvě, 2011 6:41 am

Re: Kapesni kolejiste TT

Příspěvekod milan ferdián » pon 20 úno, 2012 7:41 am

Všechno jde,když se chce.Mrkni na Šanov,ale rozměry jsou 1600*900.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 14 návštevníků