Návrhy kolejišť - zásady, pravidla, pověry a mýty

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Návrhy kolejišť - zásady, pravidla, pověry a mýty

Příspěvekod Max » ned 24 črc, 2011 1:28 pm

Morris Zapp píše:Točna na konci kusých perónních kolejí byla ledaskde. ... někde dochovalo do pozdějších dob, např. v Kolíně je ještě vykroužený okraj perónu,

Ten Kolín je dost nová stanice, i ty perony, kde by tam měla být v peronu vidět točna ?
Max
 
Příspěvky: 415
Registrován: pát 08 led, 2010 3:34 pm

Re: Návrhy kolejišť - zásady, pravidla, pověry a mýty

Příspěvekod milan ferdián » ned 24 črc, 2011 2:20 pm

Znovu opakuji,hlavně pro mladší ročníky.Točna ve stanici Svinově byla součástí velké uzlové stanice a byla dána provozními podmínkami.Tuto točnu nebo toto téma s točnou můžete použít jen při návrhu velké fiktivní stanice a je jen součásti a v dané epoše
Né ,aby vás napadlo brát to jako pravidlo.Neznám v České republice,že by byla takto zakončena některá koncová stanice na vedlejší trati nebo lokálce :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Jestli ano,tak předložte dokumentační výkres s datumem a lokalizaci stanice.Nezajímají mě výkresy jež se týkají I a II epochy.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Návrhy kolejišť - zásady, pravidla, pověry a mýty

Příspěvekod Morris Zapp » ned 24 črc, 2011 2:36 pm

Max: v rohu mezi 1a nástupištěm a výpravní budovou. Je to vidět i na leteckých fotkách třeba na mapy.cz.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 839
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Návrhy kolejišť - zásady, pravidla, pověry a mýty

Příspěvekod Max » ned 24 črc, 2011 2:51 pm

milan ferdián píše:...Tuto točnu nebo toto téma s točnou můžete použít jen při návrhu[b] velké fiktivní stanice a je jen součásti a v dané epoše.

No vidíš to, a já takovou točnu plánoval už před mnoha a mnoha lety, to jsem ještě neznal ani Svinov, ani Žitavu nebo Hiršperk. A ty poslední dvě moc veliké stanice nejsou, a tu točnu tam mají i v epoše V.
Přílohy
tocna v zst.jpg
tocna v zst.jpg (116.11 KiB) Zobrazeno 4629 krát
Max
 
Příspěvky: 415
Registrován: pát 08 led, 2010 3:34 pm

Re: Návrhy kolejišť - zásady, pravidla, pověry a mýty

Příspěvekod milan ferdián » ned 24 črc, 2011 2:58 pm

Max píše:
milan ferdián píše:...Tuto točnu nebo toto téma s točnou můžete použít jen při návrhu[b] velké fiktivní stanice a je jen součásti a v dané epoše.

No vidíš to, a já takovou točnu plánoval už před mnoha a mnoha lety, to jsem ještě neznal ani Svinov, ani Žitavu nebo Hiršperk. A ty poslední dvě moc veliké stanice nejsou, a tu točnu tam mají i v epoše V.


Můžeš mi sdělit,proč neustále zde taháš do diskuse německé stanice :?:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Návrhy kolejišť - zásady, pravidla, pověry a mýty

Příspěvekod Max » ned 24 črc, 2011 3:00 pm

Morris Zapp píše:Max: v rohu mezi 1a nástupištěm a výpravní budovou. Je to vidět i na leteckých fotkách třeba na mapy.cz.

Jak na to koukám, opravdu to připomíná ty 3 jmenované stanice, ale přesto mi to nějak na Kolín nesedí. Tam někde bývala i topírna, jestli ta točna nebyla topírenská ? Plán nemám.
Přílohy
Kolin.jpg
Kolin.jpg (18.22 KiB) Zobrazeno 4626 krát
Max
 
Příspěvky: 415
Registrován: pát 08 led, 2010 3:34 pm

Re: Návrhy kolejišť - zásady, pravidla, pověry a mýty

Příspěvekod Morris Zapp » ned 24 črc, 2011 3:16 pm

Topírenská? Nevím. Můj nejstarší plánek je z roku 1948 - kolejiště už po poválečné rekonstrukci. Točna tam je, ale jestli tam předtím byla ještě nějaká topírna, to se z toho nepozná.
TT, moduly, epocha III/IV
Uživatelský avatar
Morris Zapp
 
Příspěvky: 839
Registrován: ned 04 dub, 2010 3:06 pm

Re: Návrhy kolejišť - zásady, pravidla, pověry a mýty

Příspěvekod milan ferdián » ned 24 črc, 2011 3:35 pm

Morris Zapp píše:Topírenská? Nevím. Můj nejstarší plánek je z roku 1948 - kolejiště už po poválečné rekonstrukci. Točna tam je, ale jestli tam předtím byla ještě nějaká topírna, to se z toho nepozná.


V příloze od ŽM "Stavba depa",jsou dva plánky s točnou v této stanici.Jeden je datován z roku 1870 s točnou plus s třímístnou topírnou (rotunda???) společnosti ONWB.Je možné že se jedná o tuto lokalitu.
Druhý plánek je z roku 1900 s depem lokálky.Určitě půjde o topírnu s točnou pro trať do Ledečka.Situování je na druhé straně stanice.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Návrhy kolejišť - zásady, pravidla, pověry a mýty

Příspěvekod Max » ned 24 črc, 2011 3:53 pm

MIlane, není to v tom Kolíně StEG ?
ÖNWB v Kolíně jen "projížděla". A lokálka by měla mít topírnu na svém nádraží.
Max
 
Příspěvky: 415
Registrován: pát 08 led, 2010 3:34 pm

Re: Návrhy kolejišť - zásady, pravidla, pověry a mýty

Příspěvekod Max » ned 24 črc, 2011 4:02 pm

Morris Zapp píše:Topírenská? Nevím. Můj nejstarší plánek je z roku 1948 - kolejiště už po poválečné rekonstrukci. Točna tam je, ale jestli tam předtím byla ještě nějaká topírna, to se z toho nepozná.

Tak jsem kouknul o rok zpátky - 47- a opravdu tam točna je. Takovej puntík, ani není vidět. Vedou na ni koleje 13,15 a z ní pak jedna kolmo do dnešního autobusáku. Chtělo by to přesnější plán. Barák tam je taky, ale přímo z točny se do něj jet nedá, jedině po výhybkách od Prahy.
Max
 
Příspěvky: 415
Registrován: pát 08 led, 2010 3:34 pm

Re: Návrhy kolejišť - zásady, pravidla, pověry a mýty

Příspěvekod milan ferdián » ned 24 črc, 2011 4:06 pm

Max píše:MIlane, není to v tom Kolíně StEG ?
ÖNWB v Kolíně jen "projížděla". A lokálka by měla mít topírnu na svém nádraží.


Já jsem jen citoval,co je napsáno.Až budu scenovat ,tak obrázek sjedu a umístím je zde.
Citovaný text___Kolín,malá rotunda společnosti ONWB-stav kolem roku 1870___
Je to jen výřez.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Návrhy kolejišť - zásady, pravidla, pověry a mýty

Příspěvekod milan ferdián » ned 24 črc, 2011 4:09 pm

Max píše:
Morris Zapp píše:Topírenská? Nevím. Můj nejstarší plánek je z roku 1948 - kolejiště už po poválečné rekonstrukci. Točna tam je, ale jestli tam předtím byla ještě nějaká topírna, to se z toho nepozná.

Tak jsem kouknul o rok zpátky - 47- a opravdu tam točna je. Takovej puntík, ani není vidět. Vedou na ni koleje 13,15 a z ní pak jedna kolmo do dnešního autobusáku. Chtělo by to přesnější plán. Barák tam je taky, ale přímo z točny se do něj jet nedá, jedině po výhybkách od Prahy.

Jestli tam byla ona citovaná rotunda,tak byla určitě rychle zbouraná,protože na výřezu je umístěna velmi blízko příjimací budovy.Další otázka vyvstává,zda je to příjímací budova.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Návrhy kolejišť - zásady, pravidla, pověry a mýty

Příspěvekod Max » ned 24 črc, 2011 4:10 pm

milan ferdián píše:Můžeš mi sdělit,proč neustále zde taháš do diskuse německé stanice :?:

????
No Milane, pokud myslíš že Svinov i Kolín jsou v Německu........

Morris Zapp -- díky za ten Kolín, zas je člověk o něco chytřejší.
Hlavně že mám plán, ale nekoukám do něj ! Teda koukám, ale blbě, - nebo jen moc zdálky.
Max
 
Příspěvky: 415
Registrován: pát 08 led, 2010 3:34 pm

Re: Návrhy kolejišť - zásady, pravidla, pověry a mýty

Příspěvekod milan ferdián » ned 24 črc, 2011 4:13 pm

Max píše:
milan ferdián píše:Můžeš mi sdělit,proč neustále zde taháš do diskuse německé stanice :?:

????
No Milane, pokud myslíš že Svinov i Kolín jsou v Německu........

Morris Zapp -- díky za ten Kolín, zas je člověk o něco chytřejší.
Hlavně že mám plán, ale nekoukám do něj ! Teda koukám, ale blbě, - nebo jen moc zdálky.


Maxi,mě jednou z tvých tvrzení určitě odvezou do blázince :mrgreen: Řekni mi kde na našem území leží Žitava a Hišperk..
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Návrhy kolejišť - zásady, pravidla, pověry a mýty

Příspěvekod Max » ned 24 črc, 2011 7:04 pm

Milane, dnes už nám Žitava samozřejmě nepatří,
ale 300 let patřila.
Až po 30ti leté válce jsme o ni přišli, a ještě na jaře 46, rok po válce, to vypadalo, že opět bude znovu česká.
Ale Beneš ji prý nechtěl. Žilo tam tehdy přes 5 000 Čechů. Pouze jim doporučil vytvářet Národní výbory.......
Max
 
Příspěvky: 415
Registrován: pát 08 led, 2010 3:34 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků