Odbočka Dolní Rybník

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod milan ferdián » ned 09 čer, 2013 8:46 pm

vmucha píše:Kubbajs myslel reálnou zastávku “Jirkov město“, na dvojkolejce.

Tak ta mi zrovna z hlavy vypadla a špatně jsem pochopil dotaz od kubbajse,protože jsem duchem již u jiného tématu.Díky Vlasto.Jedině jako poloplastická kulisa na pozadí a zpoza mostu povytažené náznak nástupiště.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod milan ferdián » pon 10 čer, 2013 7:10 pm

Ještě mě napadla jedna věc.Já jsem toto kolejiště navrhl pro délku 265,0 cm a jestliže kubbajs má k dispozici 300,0 cm,tak má k dobru 35,0 cm.Když vloží všude šikovně těch 35,0cm jako přímku,což jde,tak mu vyjde i zastávka Jirkov-město u toho obchodního střediska :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod kubbajs » pát 14 čer, 2013 8:33 pm

Tento Milanovo plánek je skutečnosti podobný zatím nejvíce a podle mého i nejpovedenější co se tu zatím na toto téma objevili. Dovolil bych si tu zveřejnit fotky z tohoto místa (z trati 133).

pohled podél trati směr Jirkov, trať klesá k Jirkovu, mizí pod přeložkou silnice I/13. V levé části nahoře za budovou marketu jde vidět budova zastávky Jirkov na koridoru:
Obrázek

pohled opačným směrem, trať stoupá k odbočce Dolní Rybník, sice je zarostlá křovinami, ale kousek tam jde vidět, hlavní trať vede za obchodní zónou za stromama:
Obrázek

tady celkový pohled na obchodní zónu,předvěsti v předu jsou od vjezdovýho návěstidla od odbočky (vlevo) a pravá předvěst od vjedu do Jirkova, ale není to vjezdové návěstidlo (viz kříž u předvěsti):
Obrázek
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod lajblt » sob 15 čer, 2013 10:37 am

Návěstidlo do Jirkova je krycí, protože Jirkov, byť na konci tratě, je jen zastávka s nákladištěm.
lajblt
 
Příspěvky: 873
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod milan ferdián » stř 30 dub, 2014 9:58 am

Přes veškerou snahu se mi nepodařilo zrealizovat návrh tohoto kolejiště :( .Pro výpočty jsou použity ve skrytých prostorech poloměry R396/R353,na viditelné části R482/R439.Pro odbočku Dolní Rybník se nesmí použit anglická výhybka.
Dispoziční prostor:
-délka 2400 mm-
-šířka 2200 mm-
-výška od podlahy k začátku šikmině na pravé straně 1200 mm-
-přístup je z levé strany do daného prostoru-

Téma je stále stejné.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod kubbajs » pát 02 kvě, 2014 7:17 pm

Tak to je pro mě smutná zpráva. Budu si muset lámat hlavu dál, ale moc šancí si nedávám.
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod jirmicz » sob 03 kvě, 2014 6:39 am

Trošku jsem o tomto námětu přemýšlel a vyšel mi nejmenší možný realizovatelný návrh 140x80cm.
jirmicz
 
Příspěvky: 232
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod vmucha » sob 03 kvě, 2014 7:09 am

Sem s ním.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 641
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod jirmicz » sob 03 kvě, 2014 7:12 am

no mám ho nakreslený na papíře. nějak mě nebaví kreslit v compu a ted nevím jak ten papír strčit do PC :D
jirmicz
 
Příspěvky: 232
Registrován: pát 09 pro, 2011 9:43 pm
Bydliště: Turnov

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod lajblt » sob 03 kvě, 2014 9:38 am

2 kubbajs: Rozměry 2400x2200 mm mám chápat jako že je k dispozici celá uvedená plocha? Nebo jen výsek (do L)?
lajblt
 
Příspěvky: 873
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod milan ferdián » sob 03 kvě, 2014 10:06 am

lajblt píše:2 kubbajs: Rozměry 2400x2200 mm mám chápat jako že je k dispozici celá uvedená plocha? Nebo jen výsek (do L)?

Zde máš podklady a moje skice.
Přílohy
prostor pro kolejiste.jpg
Kubbajs varianty.jpg
Kubbajs varianty 001.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod kubbajs » stř 11 čer, 2014 4:15 pm

Tak jsem ještě pár dnů bádal a vymíšlel co by se dalo udělat. Zbytečná práce, nevím co jsem si to nalhával. Když ani Milan na nic nepřišel, proč jsem si myslel že mě něco napadne. Takže teď zkusím trošku pozměnit Milanův plánek Jirkov, hlavní trať zdvoukolejnit po celé délce, a pokud zase nic tak jdu do Menhartic. Ty se podobají mojí představě nejvíc. A hlavně se mi ten plánek líbí asi nejvíc.
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod milan ferdián » pát 13 čer, 2014 7:30 am

kubbajs píše:Tak jsem ještě pár dnů bádal a vymíšlel co by se dalo udělat. Zbytečná práce, nevím co jsem si to nalhával. Když ani Milan na nic nepřišel, proč jsem si myslel že mě něco napadne. Takže teď zkusím trošku pozměnit Milanův plánek Jirkov, hlavní trať zdvoukolejnit po celé délce, a pokud zase nic tak jdu do Menhartic. Ty se podobají mojí představě nejvíc. A hlavně se mi ten plánek líbí asi nejvíc.

S tebou je to hodně těžký.Tolik kolejových plánků co již bylo navrženo na tvoji předlohu snad nemá nikdo k dispozici zde přítomných modelářů.Tragédie spočívá v tom právě klesající trati do Jirkova.Hlavní trať nelze příliš rozvinout,protože vzadu vzniká hluché místo.Další problém je ve vratných smyčkách.Ty potřebují určitý prostor,ale kde je umístit?Vždy narazí na trať do Jirkova.Hlavové skryté nechceš.....Poloměry pro dvojkolejnou trať též potřebují své.Nejde hodit poloměr R353/R396 což je minimum,ale pro viditelnou část je to málo. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod Jiri Dvoracek » pát 13 čer, 2014 4:47 pm

Neco malo jsem z tohoto topicu zkopiroval. Otazka je, kde tedy soudruzi z NDR udelali chybu? :lol: :lol: :mrgreen:

1. Milanuv navrh a nasledna reakce:

Příspěvek od kubbajs » čtv 24 lis, 2011 10:13 pm

Pane jo, hlavní elektrifikovaná trať, lokálka, koncová stanice s dvěma vlečkama. Všechno na tak malém prostoru. Super. Nemá to chybu.

2. Milanuv navrh a nasledna reakce:
od kubbajs » pon 12 lis, 2012 9:56 am
Né že bych ti to nechtěl pochválit, ale já nenácházím slov. Tohle nepostavit by byl hřích.

3. Milanuv navrh a nasledna rekace:
od kubbajs » sob 12 led, 2013 10:27 am
Skvělý. Nejradši bych si to hned začal překreslovat do WinTracku, ale musím za manželkou do porodnice. Ale je to fakt dokonalý. Je tam všechno co jsem chtěl. Milane, děkuji ti!!!!!

4. Milanuv navrh a nasledna reakce:
od kubbajs » ned 09 čer, 2013 6:23 pm
Ty si tu byl? Tohle je fakt hodně podobný skutečnosti. Možná kdyby se do pravýho horního rohu podařilo nacpat ještě k obchodnímu centru stanici Jirkov zastávka už by to bylo dokonalý. Já vím že modelová želeynice je o kompromisu. Tohle je skvělý.

:lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
TT - digital, CD, ZSR a OBB, epocha V a VI, Digitrax a JMRI
Jiri Dvoracek
 
Příspěvky: 1165
Registrován: ned 03 čer, 2012 12:20 pm
Bydliště: Valašské Meziříčí, CZ

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod kubbajs » sob 14 čer, 2014 11:18 am

Jiri Dvoracek píše:Neco malo jsem z tohoto topicu zkopiroval. Otazka je, kde tedy soudruzi z NDR udelali chybu? :lol: :lol: :mrgreen:

Nevím jestli je to chyba, ale než začnu stavět chci si být jistej, že to je přesně ono. Nechci zase už skoro hotové kolejiště bourat a předělávat. Všechny Milanovo plánky jsou skvělý, ale pak mě napadne: co kdyby to bylo takhle nebo takhle. Zatím jsem nic lepšího než Milanovo plánky neviděl, tak se asi rozhodnu pro některý z nich. Jenže který že jo. Líběj se mi všechny.
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků