Odbočka Dolní Rybník

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod kubbajs » sob 12 led, 2013 10:27 am

Skvělý. Nejradši bych si to hned začal překreslovat do WinTracku, ale musím za manželkou do porodnice. Ale je to fakt dokonalý. Je tam všechno co jsem chtěl. Milane, děkuji ti!!!!!
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod milan ferdián » sob 12 led, 2013 11:10 am

kubbajs píše:Skvělý. Nejradši bych si to hned začal překreslovat do WinTracku, ale musím za manželkou do porodnice. Ale je to fakt dokonalý. Je tam všechno co jsem chtěl. Milane, děkuji ti!!!!!

Kluk nebo holka :?: :?: :?: :lol: A je dostavěno :mrgreen:

Výjimečně zveřejňuji kolejivo ve viditelné části kolejiště.
Přílohy
Kolejivo_Dolní Rybník_vX_Jirkov_003.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod kubbajs » sob 12 led, 2013 5:16 pm

milan ferdián píše:Kluk nebo holka :?: :?: :?: :lol: A je dostavěno :mrgreen:

Kluk.
Dostavěno doufám není. Spíš mám pro koho stavět.
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod kubbajs » pon 27 kvě, 2013 10:26 pm

I když jsem zde z časových důvodů dlouho nebyl, na stavbu kolejiště jsem nezanevřel. Sice Milan F. navrhl tři krásné plány, stále to nějak není ono, pořád přemýšlím, ale žádný pořádný nápad nepřichází.
Skutečná odbočka vypadá takto:
Obrázek
Pohled od Chomutova směr Ústí n/L. Vlevo odbočuje klesající trať do Jirkova. I když to tak z fotky nevypadá, rovný úsek je dlouhý více jak 300m.
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod milan ferdián » úte 28 kvě, 2013 11:01 am

Jsi beznadějný případ :mrgreen: Tvůj problém je v tématu.Máš málo místa a přál by jsis koncovou stanici s klesajicí tratí.Jak jsem studoval toto téma,tak nadále ti bude vadit skrytý vratný oblouk,bohužel.Přeji ti do budoucna úspěch.Snad se ti tvůj sen dle svých představ splní :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod chameleon » stř 29 kvě, 2013 3:26 pm

tak jestli máš 3m na délku a nechceš se tématu vzdát, tak to zrealizuj jako téměř dle skutečnosti - jeden segment 300x80-100cm dvojkolejku do osmičky s odbočkou, no a Jirkov jako přídavný segment do prostoru jak se ti v pokoji vejde :wink:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod kubbajs » stř 29 kvě, 2013 5:56 pm

Už na začátku tématu jsem psal že mi jde hlavně o tu odbočku na hlavní trati, koncovou stanici na vedlejší trati bych bral jako bonus navíc. Trať může končit i ve skryťáku. Ten přídavný modul se stanicí není vůbec špatný nápad. Hlavní myšlenka je provoz podle grafikonu na hlavní dvoukolejné trati s občasným manipulákem a motorákem odbočujícím na vedlejší trať.
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod fruafru » čtv 30 kvě, 2013 12:24 pm

kubbajs píše: Hlavní myšlenka je provoz podle grafikonu na hlavní dvoukolejné trati s občasným manipulákem a motorákem odbočujícím na vedlejší trať.

Nikde nic jen kousek trati po které projede občas vlak. Nebude to trochu nuda? Ale pokud Ti to vyhovuje... Udělej to přesně podle té Tvojí fotky odbočky, nemůžeš nic zkazit, zbytek natoč do skryťáku a je to.
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod milan ferdián » čtv 30 kvě, 2013 12:45 pm

fruafru píše:
kubbajs píše: Hlavní myšlenka je provoz podle grafikonu na hlavní dvoukolejné trati s občasným manipulákem a motorákem odbočujícím na vedlejší trať.

Nikde nic jen kousek trati po které projede občas vlak. Nebude to trochu nuda? Ale pokud Ti to vyhovuje... Udělej to přesně podle té Tvojí fotky odbočky, nemůžeš nic zkazit, zbytek natoč do skryťáku a je to.

Celý problém je i vtom,že na druhé straně má šířku 85,0 cm a na pravé straně 110,0 cm.O délce se nejde stále domluvit.Já jsem měl podklad o celkové délce 265,0 cm,Kubbajs tvrdí že má k dispozici 300,0 cm.Takže dostat na tuto plochu dvojkolejku s klesající vedlejší trati je dost velký oříšek.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod fruafru » pát 31 kvě, 2013 7:39 am

milan ferdián píše: má šířku 85,0 cm a na pravé straně 110,0 cm.O délce se nejde stále domluvit.

:lol: 85cm na vytočení dvoukolejky stačí, a na straně 110cm do toho vmáčkne ještě lokálku, v nejkorším to nebude úplně origo podle reálu, ale bude to zrcadlově otočené. Délku vyřeší tím že kolejiště udělá ze tří dílů, ten prostřední prostě udělá několikrát pokaždé s jinou délkou :lol: a podle nálady a místnosti použije ten či onen díl, tím je vyřešený problém s neurčitou délkou. Nejlepší je pokud si sám svoje sny převede do "papírové podoby" 8)
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod milan ferdián » pát 31 kvě, 2013 8:11 am

fruafru píše:a na straně 110cm do toho vmáčkne ještě lokálku, v nejkorším to nebude úplně origo podle reálu, ale bude to zrcadlově otočené.

Jenže to už to bylo xkrát :?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod milan ferdián » ned 09 čer, 2013 5:25 pm

Jen pro doplnění tohoto téma.Příspěvky a diskuse probíhá v "Plán kolajiska VI",samozřejmě to nebrání se vyjádřit i zde.
Přílohy
Dolní Rybník 101.jpg
Most skrytá 202.jpg
Most skrytá 201.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod kubbajs » ned 09 čer, 2013 6:23 pm

Ty si tu byl? Tohle je fakt hodně podobný skutečnosti. Možná kdyby se do pravýho horního rohu podařilo nacpat ještě k obchodnímu centru stanici Jirkov zastávka už by to bylo dokonalý. Já vím že modelová želeynice je o kompromisu. Tohle je skvělý.
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod milan ferdián » ned 09 čer, 2013 6:38 pm

kubbajs píše:Možná kdyby se do pravýho horního rohu podařilo nacpat ještě k obchodnímu centru stanici Jirkov zastávka už by to bylo dokonalý.

Zastávku Jirkov-Obchodní zóna si můžeš doplnit při stavbě sám a to v místě dolního levého rohu. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod vmucha » ned 09 čer, 2013 8:32 pm

Kubbajs myslel reálnou zastávku “Jirkov město“, na dvojkolejce.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 641
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků