Odbočka Dolní Rybník

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod kubbajs » pon 10 zář, 2012 8:30 pm

taky jsem si to kreslil, ale zkrat mi tam vychází jen jeden. Akorát v tý kolejový spojce. Myslel jsem, že když tam zkrat není v původním návrhu bez odbočky, tak jsem si ty modrý a červený čáry kreslil úplně stejně a potkala se mi modrá s červenou jen v té kolejové spojce. Toto řešení je špatně? Proč?
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod KaRei » pon 10 zář, 2012 9:42 pm

Mě to místo s kolejovou spojkou nenapadlo. Kreslil jsem to poprvé až teď, a tak mi to vyšlo jinde.
Označení ve spojce je lepší. Určitě není špatně. Je jednodušší a i opticky bude táhnout k vytvoření jen jednoho přechodového úseku kolem spojky, zatímco já bych u toho svého cpal přechodové úseky nejspíše 3 :oops:
Uživatelský avatar
KaRei
 
Příspěvky: 211
Registrován: pát 16 bře, 2012 2:06 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod KaRei » úte 11 zář, 2012 5:43 am

Jak jsem koukal na modul vratné smyčky v DCC, tak přepínají polaritu na stíněném úseku, jakmile kola při přejezdu mezi napájeným a stíněným úsekem způsobí zkrat. Stíněný úsek s napojením modulu smyčky by mohl vypadat takto:

Odstínění.JPG
Odstínění.JPG (20.18 KiB) Zobrazeno 7940 krát


Stíněný úsek bys měl udělat dostatečně dlouhý, aby se ti na něj vešla nejdelší souprava, kterou budeš provozovat. Jinak by ti koncové vagony přepínaly polaritu, jakmile by lokomotiva ze stíněného úseku vyjížděla.

Mimochodem, řízení budeš mít digitál, že? Nebo si to pletu s jiným kolejištěm?
Uživatelský avatar
KaRei
 
Příspěvky: 211
Registrován: pát 16 bře, 2012 2:06 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod kubbajs » úte 11 zář, 2012 5:19 pm

ano, chtěl bych digitál a děkuji ti za názorné nakreslení
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod kubbajs » pon 05 lis, 2012 4:07 pm

Vím, že je to asi rouhání, ale pořád se snažím vymyslet jiný návrh než udělal Milan. Z dvoukolejky by byl viditelný jen úsek před a za odbočkou. Z vedlejší tratě jen krátký úsek za odbočkou a pak koncová stanice. Zbytek tratí za kulisou. Hlavní trať bude vedena zhruba tak jak jsem naznačil va svém příspěvku z 10.9. Pravá část se SN bude po spirále vést pod levou část. Akorát nevím jak tam zaplést ještě vedlejší trať a koncovou stanici s vlečkou. Máte-li někdo nějaký nápad hoďte ho do placu. Já už jsem nějaký vyhořelý. Nic mě nenapadá.
Toto je výsledek mého dvouměsíčního vymejšlení:
Obrázek
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod milan ferdián » ned 11 lis, 2012 10:41 am

Nevím,kdo je víc umíněný,zda ty Kubo nebo my.Mám ale pocit,že my všichni.Příběh najdeš,víš sám kde.
Přílohy
007_Dolní Rybník -Jirkov.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod kubbajs » pon 12 lis, 2012 9:56 am

Né že bych ti to nechtěl pochválit, ale já nenácházím slov. Tohle nepostavit by byl hřích. Vlečka minerálních vod - dobrý nápad. Takže budu muset jít do VI. epochy koupit Bardodku, udělat nátěr fy Hanzalík a vozit minerálku. Vím, že ve skutečnosti Bardotky jezdí jen z Kyselky do Chomutova a tam přepřahá na eso (více zde), ale když tu je ta možnost proč provoz neobohatit? Taže ti děkuji. Ještě by jsi mohl ke svým plánkům přikládat návod kde na to brát. Né každý má tu možnost zašantročit vagóny za 80mega.
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod milan ferdián » pon 07 led, 2013 10:21 am

To tvoje kolejiště a tvá umíněnost s tématem mi stále leží v hlavě.Kde je zakopaný pes,to jsme již zde všichni popsali.Kreslit nemůžu,tak jsem si čmáral hrubou fixou na papír,kalkulačka s tabulkami vedle sebe.No něco mi ještě vyšlo,ale potřebuji plochu :
délka původní 265,0 cm
původní levá strana 85,0 cm změna po délce to je 155,0 cm
původní pravá strana 100,0cm na délku 110,0cm
Je to možné,tento rozměr použít?
Téma původní,elektrifikovaná dvojkolejná trať,odbočka Dolní Rybník,koncová stanice Jirkov.Proč vlastně jsi zkrátil původní délku panelu ze 3,0 m na 2,65 m?
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod milan ferdián » pon 07 led, 2013 2:44 pm

Nepovedlo se.A to jsem měl dvě varianty. :evil:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod milan ferdián » pon 07 led, 2013 5:07 pm

Kubbajs ,dostanu od tebe Nobelovou cenu.Nekonečné skicování,až XXX snad už vyšel.Hlavní téma jen odbočka Dolní Rybník,kousek dvojkolejné elektrifikované tratě,trať do Jirkova ,klesá :!: :!: :!: ,samotný Jirkov,samozřejmě trochu upraven,ale na výkres si budeš muset kapku dýl počkat. :mrgreen:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod kubbajs » pon 07 led, 2013 5:52 pm

Ježiš Milane, ty furt na to myslíš? No to je skvělý. Tvý návrhy jsou dokonalý, pokud tu ještě něco zveřejníš budu ti vděčnej. Mě to furt nedá spát, myslím na to pořád. Za pět let co jsem si rozmyslel, co chci dělat, mě žádná kloudná věc nenapadla. Už jsem si zoufal, pak sem objevil tvůj plánek Menhartice a to mi dodalo novou chuť něco dál vymejšlet. Pak do toho tvůj Dolní rybník, Jirkov a Jezero/Dřínov. Snažím se to nějak skloubit. Z každýho kolejiště něco, ale furt nic kloudnýho. Asi jsem fakt umíněněj.
milan ferdián píše:Proč vlastně jsi zkrátil původní délku panelu ze 3,0 m na 2,65 m?

Délka 3m byla jen orientační, na 2,65 jsi to poprvé zkrátil až ty v plánku Dolní rybník. Klidně může být i přes 3m, ale já se nechci pouštět do žádnejch větších akcí. Možná by šel i tvar do "L", na jednom rameni dvoukolejka s odbočkou, na druhém Jirkov s vlečkama na pilu a do betonárky. Prostor mám, ale nevím co do něj dát. Jen bych chtěl aby kolejiště bylo úzké, protože přístup bude jen z jedné strany. A klidně rozdělené kulisou, SN za kulisou. To se ušetří dost nákladů na krajinu.
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod milan ferdián » pon 07 led, 2013 9:53 pm

odb.Dolní Rybník/žst.Jirkov_varianta X/poslední_epocha V/VI_TT/1:120_2650*850(1000)_PILZ-TT-15°

Nekonečný příběh,by se dalo nazvat toto téma.Předkládam poslední možnou verzi tohoto tématu.Hlavní elektrifikovanou dvojkolejnou trať tvoří falešná dvojkolejka.Svým vnitřním uspořádáním dokáže přijímat a odesílat ze skryťáku Chomutov vlaky jedním směrem a ve viditelné části se vlaky dokáží i míjet,tzn. nekrouží jedním směrem.Hlavní trať je o něco výše než naše bývalá mezilehlá stanice Jirkov.Z odbočky Dolní Rybník,vedlejší trať klesá až do jmenované stanice.Stanice Jirkov má tři staniční koleje,z toho dvě dopravní a jednu manipulační/skládkovou.Nejspodnější kusá kolej je vlečka Krušnohorských papíren.Betonárku můžeme naplánovat jako vlečku ze širé/vedlejší tratě.Do JIrkova jezdí vysněná Kubbajsovo Desiro a menší manipulační vlaky.
Tím jsem naplnil zadaný obsah tématu.
P.S.Omlouvám se za to,že zatím není výkres dokreslen.Bohužel.
Přílohy
Dolní Rybník_varianta X.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod kubbajs » úte 08 led, 2013 4:28 am

milan ferdián píše:odb.Dolní Rybník/žst.Jirkov_varianta X/poslední_epocha V/VI_TT/1:120_2650*850(1000)_PILZ-TT-15°

Omlouvám se za to,že zatím není výkres dokreslen.Bohužel.

Omlouvat se fakt nemusíš. Já myslím, že ne jen já, ale i ostatní, si na tvé plánky rádi počkáme.
TT, V.epocha ČD, asi digitál, (zatím jen v hlavě a teď už i v Milanově knize)
Uživatelský avatar
kubbajs
 
Příspěvky: 177
Registrován: stř 16 led, 2008 7:12 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod milan ferdián » čtv 10 led, 2013 2:10 pm

odb.Dolní Rybník/skrytá Chomutov_varianta X/poslední_epocha V/VI_TT/1:120_2650*850 (1000)_PILZ-TT-15°

Skrytá stanice Chomutov,všechny vlakové soupravy jsou pojížděny jedním směrem a to zleva doprava (pravostranný provoz).Kapacita skryté dvě soupravy cca délka 170,0 cm/jedna souprava cca délka 110,0 cm/místní Desiro/místní Mn cca délka 65,0 cm.Horní smyčka začíná dvojitou kolejovou spojkou,umožňuje měnit směry vlakových souprav dle pravostranného provozu na viditelné části kolejiště.
Všechny vozy skupiny C jsou vyloučeny z provozu.
Přílohy
Dolní Rybník_vX_skrytá_001.jpg
Dolní Rybník_vX_smyčka_002.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Odbočka Dolní Rybník

Příspěvekod milan ferdián » pát 11 led, 2013 11:33 pm

odb.Dolní Rybník/zast.Jirkov/žst.Jirkov_závěrečná varianta_epocha V/VI_TT/1:120_2650*850(1000)_PILZ-TT-15°

A je tu definitivní závěr této anabáze tohoto tématu.Dle mne byli vyčerpány všechny možnosti pro splnění podmínek dané kubbajsem.
Po dvojkolejné elektrifikované trati zrovna projíždí EOs se třemi vozy "Y" ,trať je vtesaná do skalního masívu a protkaná jak korálky na šňůrce,krátkými tunely.Další krátký tunel,odbočkou Dolní Rybník a vlak nám zastaví v nové zastávce Jirkov,postavené na nové přeložce trati.Pod nadchodem je schované další ústí tunelu,aby nám EOs opět spěchal do Mostu.Vracíme se zpět k odbočce a pokračujeme po staré trati,tzv."Kozí dráhy",dnes již částečně zrušené.Po pravé ruce vidíme novou staniční budovy zastávky Jirkov .Parkoviště bylo řešeno originálně,je vybudované nad starou silnici,jako patrové.Na trati máme vlečku do betonárky,stále klesáme a obloukem pokračujeme do bývalé mezilehlé stanice Jirkov,která je dnes koncová.
Vítá nás tradiční staniční budova,větší skladiště s rampou a zastřešenou plochou.Manipulační vlak obsluhuje již jen pilu.Osobní doprava buď 810 nebo "Desirem".
No kubbajsi,teď je to na tobě. :wink:
Přílohy
Kopie - Dolní Rybník_vX_Jirkov_003.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Milan.D. a 10 návštevníků