radula63 - kolejiště Odbočná dle Milana Ferdiána

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště TT 160x100

Příspěvekod cernos » ned 09 říj, 2011 9:41 am

Ahoj lidi, tak už nám zkončila letní sezona a já se opět vracím ke kolejišti. Chtěl jsem se vás zeptat, jaký používáte nohy? Prozatím bych chtěl nějaký sundavací, takže je to spíš otázka na moduláře? Díky za nápady
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Kolejiště TT 160x100

Příspěvekod cipisekmp » ned 09 říj, 2011 9:48 am

Ahoj, napriklad my pouzivame tohle: http://vlacky.netintra.cz/index.php?opt ... &Itemid=58 .
Zdarec Cipisek
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Kolejiště TT 160x100

Příspěvekod fulda » ned 09 říj, 2011 12:07 pm

Využívání dětské práce - fuj. I když je pravda, že ta princezna tam vypadá trochu naaranžovaně.

Dítě jednoho kluka v práci jednou přišlo s větou: "V Číně to musí mít děti krásné žejo?" a jakože proč? "no protože o každé hračce říkáš, že je od čínskejch dětí, takže tam asi mají děti spoustu hraček"

A nebo podobnej - Bůh udělal svět za šest dní, pak sedmej den odpočíval a potom už všechno udělali v číně.
Za pravopisné chyby v této zprávě může moje učitelka češtiny.
Uživatelský avatar
fulda
 
Příspěvky: 4873
Registrován: pon 09 srp, 2010 8:08 am
Bydliště: Praha - Uhříněves

Re: Kolejiště TT 160x100

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 09 říj, 2011 2:24 pm

No nevím jestli je to aranžované,ale vrtačka vypadá,že se točí.Spíš mě zaráží,že jste je nevybavili ochranými pomůckami,taková špona v oku nadělá spoustu radosti.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kolejiště TT 160x100

Příspěvekod Vladimír_B » ned 09 říj, 2011 6:14 pm

(ot)
Ano, ano, mnohem horší než (z)otročení vlastních dětí je hrubé porušení BOZP. :twisted: Copak brýle, ale také pokrývku hlavy, manžety na zápěstí a další... Pokud tedy děti zrovna nezahlubují, tak by bylo záhodno míti pod držákem kus dřeva, jinak bude deska jak pole u Verdunu... a taky je doBré výrobek něčím držet (kombinačkami) - utrhla Vám už vrtačka něco z ruky? Což doufám znáte...
(\ot)
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Kolejiště TT 160x100

Příspěvekod cernos » pát 14 říj, 2011 7:49 pm

Díky za návod jak nohy vyrobit. Brzy bude matroš tak je pak jen smontovat ;)
Teď bych měl jinej dotázek, čím lepíte kolejivo ke korkovýmu loži? Upozorňuju že se jedná o kolejivo v SN, taže bez zaštěrkování = zpevnění. Mám doma několik lepidel - duvilax (tím jsem lepil korek k překližce), střední sekundové lepidlo, oboustranná lepící páska, lepidlo na polystyren...
Budu vděčný za jakoukoliv radu, Lukáš
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Kolejiště TT 160x100

Příspěvekod cipisekmp » ned 16 říj, 2011 2:51 pm

Ahoj, ja jen trosku vysvetlim tu otrocinu chi. Deti momentalne opravdu jen ojehluji spony po vrtani. Kdyz se vrtalo, tak se drzaky drzeli prez kousek jeklika vlozeneho do drzaka aby byla vetsi paka a vrtalo se do desky. Zdarec Cipisek
H0/MODULY SLOVÁCKO

www.kzmslovacko.cz
Uživatelský avatar
cipisekmp
 
Příspěvky: 1582
Registrován: ned 08 čer, 2008 6:55 am
Bydliště: Moravsky Pisek

Re: Kolejiště TT 160x100

Příspěvekod radekkrupka » pon 17 říj, 2011 6:48 am

cernos píše:Díky za návod jak nohy vyrobit. Brzy bude matroš tak je pak jen smontovat ;)
Teď bych měl jinej dotázek, čím lepíte kolejivo ke korkovýmu loži? Upozorňuju že se jedná o kolejivo v SN, taže bez zaštěrkování = zpevnění. Mám doma několik lepidel - duvilax (tím jsem lepil korek k překližce), střední sekundové lepidlo, oboustranná lepící páska, lepidlo na polystyren...
Budu vděčný za jakoukoliv radu, Lukáš

Disperzní lepidla (Duvilax) asi ne, plasty tím moc nepřilepíš. Mě se celkem osvědčila metoda Houmra - vodou ředitelný Balakryl, čili ne lepidlo ale barva. Drží to fest a pokud potřebuješ kolej odstranit, jenom to zespoda podřízneš. Ale jsou jistě i jiné způsoby.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Kolejiště TT 160x100

Příspěvekod cernos » pon 17 říj, 2011 7:03 am

Díky Radku za odpověď.
Mezi tím jsem si udělal malý testík Duvilax vs Balakryl. Zkoušel jsem to na dvou malých kouscích (5 cm), které jsem nechal pod závažím uschnout po dobu 24h. Následně jsem zkoušel pražce odlepit - z jedný strany odtržením, na druhé straně smykem. Smykem ani náhodou (teda za vyvinutí normální síly), odtržením pak šly celkem ochotně právě pražce přilepený Balakrylem (vodou ředitelným, syntetiku doma odmítám používat). Takže u mě to vyhrál Duvilax, kterým jsem hned přilepil obě zhlaví skryťáku. Uvidíme jak se to bude chovat po pár měsících/letech. Ještě mě napadlo, že bych pražce pořádně zafixoval štěrkem. Ale jen ve vnitřní části - mezi kolejnicema. Tady jsem zvědavej (stejně jako jeden človíček se kterým jsem to rozebíral přes PM) co se stane po prolití štěrku ředěným duvilaxem - jestli pražce od korku ustřelí :)
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Kolejiště TT 160x100

Příspěvekod Myšpulín » pon 17 říj, 2011 4:27 pm

cernos píše:... Takže u mě to vyhrál Duvilax, kterým jsem hned přilepil obě zhlaví skryťáku...

Taky ho používám, jen ne na korek, ale na mirolon. A celkem drží i na jiném vláknu zmiňované pásce pod sádrokarton, z které ani nesundávám tu folii, ale pásku lepím tak, aby folie byla navrchu a na to přímo pražce. Toto ale následně štěrkuji. Plocha pražců není nijak závratná a lepidlo může bokem v pohodě vyschnout.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Kolejiště TT 160x110

Příspěvekod cernos » pát 11 lis, 2011 7:09 pm

Ahoj lidi,
tak mám za sebou skryté nádraží. Sádrokartonářskou lepenku jsem nakonec nahradil korkem. Náhrada byla spíš jen kosmetickou záležitostí, hlavním důvodem "překopání" bylo kompletní rozebrání SN. Bastard od Kuehna mi neprojel některými úseky a než to složitě opravovat, jal jsem se kompletně nové pokládky. Stejně jsem potřeboval celé kolejivo dostat dál od hrany stolu. Fotky snad časem doplním na rajče.
Teď jsem ale před rozhodnutím. Jak jsem zmínil, pořídil jsem si Bastarda od Kuehna (prostě jsem nemohl odolat). Chtěl bych ho teda prohánět i po mém kolejišti viz Milanovo plánek. Ten je ale podle mých odhadů navržený pro dieselovou trakci. Horní patro můžu při stoupání 4% dostat až na 83mm. To je ale stále ještě málo na to, abych v pravé části měl vodoteč pod mostem s kolejema. Takže moje otázka: mám ještě zvednout horní patro o dalších pár centimetrů a tím tak udělat mostek přes řeku? Tady by mě zajímalo, jaká hloubka by pod mostem pro nějaký malý potůček měla být? Samozřejmě je do této hloubky počítat s výškou podloží (4mm korek), tloušťkou mostu/mostku (nevím kolik) pak nějakou výškou vzduchu a hloubkou vodoteče. Druhá varianta je nechat těch 83mm a s Bastardem jezdit prostě se staženým pantografem (stejně pro něj není kolejiště primárně stavěný). Třetí varianta je nechat potok prostě zmizet v zemi pod mostkem vedoucí z odbočné stanice do koncové. Dále se pak jakoby vynořuje někde v dáli mimo panel. Co by bylo asi tak nejlepší řešení?
Díky za vaše názory
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Kolejiště TT 160x110

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 11 lis, 2011 11:10 pm

Ahoj,
Překopávat kolejiště kvůli jedné lokomotivě, která na podobnou trať ani nepatří je podle mě blbost.
Elektrifikovaných lokálek u nás moc není a pokud ano, tak se po nich neprohánějí bastardi...
Většinou se elektrifikují tratě, kde se to vyplatí, a to jsou tratě se silným (zejména nákladním) provozem. Ty mají delší stanice, únosnější svršek, jiné zab. zařízení atd. Proto bych se přiklonil k řešení prohánení bastarda se staženým sběračem a jako ozdobu bych před něj dal bardotku nebo brejlovce (třeba i maketu bez pohonu). Zkrátka by to byl nějaký přetah kvůli výluce na hlavní trati (díky tomu by i vlak mohl být delší než stanice).
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2382
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště TT 160x110

Příspěvekod cernos » ned 13 lis, 2011 4:01 pm

Michale díky za názor, přesně tohle jsem chtěl slyšet :D
Abych se tu stále jen neptal, přikládám nějaké foto ze stavby na rajče tady.
Prosím omluvte kvalitu fotografií i to rušivé okolí kolem kolejiště - časem to snad upravím v nějakým Photoshopu...
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Kolejiště TT 160x110

Příspěvekod cernos » úte 15 lis, 2011 6:10 pm

Po debatě s lokopinem a shlédnutím několika fotoreportáží jsem se rozhodl decentně překopat tiligáckýho angličana.
Obrázek
Více fotek u mě na rajčeti
Zatím jsem se pustil "jen" do křídlových kolejnic. Chtěl jsem trochu vyladit i všechny 4 jazyky, ale trochu jsem narazil. Plánoval jsem vyndat ty dva "bazmeky" co drží jazyky na kloubech, naletovat kolmo drát který bych provlíkl dírkou v podloží. Bohužel ten odlitek se mi nepodařilo pájet. Stejně tak ani jazyky. Takže pod ně po vzoru Dana (railnet.sk - přesný odkaz doplním později) vložím nejspíš jen plíšek, ke kterému naletuju drátky vedoucí pod desku...
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

Re: Kolejiště TT 160x110

Příspěvekod cernos » pon 12 pro, 2011 1:46 pm

Tak vzhledem k tomu, že mám až do Vánoc dovolenou a tím pádem čas navíc, pustil jsem se opět do kolejiště. Včera v noci a dnes dopoledne jsem se dal do učesání kabeláže. Po zvednutí koleiště na bok se mi zvednul i kufr, tak jsem s tím něco musel udělat. Jak to dopadlo posuďte sami.

PŘED:
Obrázek

PO:
Obrázek

Více fotek tady
železničním modelářem od roku 2011 - TT, DCC
cernos
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 09 úno, 2011 6:09 am
Bydliště: Prachatice

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků