Kolejiště TT L240x200

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště TT L240x200

Příspěvekod jomull » stř 14 lis, 2012 9:56 pm

Jak píši, věnoval jsem se hlavně RZZ a elektronice s tím související. Naštěstí elektronika pro mě není úplně cizí, něco ze školy si ještě pamatuju, ale o PIC jsme se tehdy kupodivu neučily :D . Pár věcí jsem si zkusil, od stavby budov, vagónů i hnacích vozidel. Mám i vlastnoručně sestavenou MUVku z leptu a docela dobře rozpohybovanou vlastním pojezdem se zachováním průhledu kabinou. Mám i sestaveno několik upravených výhybek EW2 ze stavebnice, analogové servopřestavníky a postavený zkušební okruh se stanicí, na kterém testuji, hlavně elektroniku a řízení. Z hrubé stavby kolejiště, tedy rámů a základů trati a terénu vcelku obavy nemám, z krajinaření jsem toho zatím moc nezkoušel, ale snad to taky zvládnu. Zkusím to na nějakém diorámku.
TT, analog s pulsní regulací, IV. ep. ČSD.
jomull
 
Příspěvky: 39
Registrován: pát 09 říj, 2009 1:43 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Kolejiště TT L240x200

Příspěvekod josooo » stř 14 lis, 2012 10:10 pm

jomull píše:Jak píši, věnoval jsem se hlavně RZZ a elektronice s tím související. Naštěstí elektronika pro mě není úplně cizí, něco ze školy si ještě pamatuju, ale o PIC jsme se tehdy kupodivu neučily :D . Pár věcí jsem si zkusil, od stavby budov, vagónů i hnacích vozidel. Mám i vlastnoručně sestavenou MUVku z leptu a docela dobře rozpohybovanou vlastním pojezdem se zachováním průhledu kabinou. Mám i sestaveno několik upravených výhybek EW2 ze stavebnice, analogové servopřestavníky a postavený zkušební okruh se stanicí, na kterém testuji, hlavně elektroniku a řízení. Z hrubé stavby kolejiště, tedy rámů a základů trati a terénu vcelku obavy nemám, z krajinaření jsem toho zatím moc nezkoušel, ale snad to taky zvládnu. Zkusím to na nějakém diorámku.


Takže si moja krvná skupina. Tiež som zo školi ,(že vraj) ,,elektrotechnik,, a moc si toho nepametám, močno preto že vtedy boli kondiky vetšie ako cela riadiaca jednotka dnešného PC :D . Možno si generácia mladšia :roll:
Máš toho za sebou celkom dosť. Máš aj nejakú webovku? Alebo aspon galériu niekde? Alebo si skromná osoba? :)

Máš pekný priestor, peknú myšlienku a tá krajinka sa časom poddááááá :P

Buden ťa sledovať :D :D :D
TT, ČSD, III/IV epocha, Zbierka sa rozrastá ale koľajisko stále nenarastá:-(
josooo
 
Příspěvky: 262
Registrován: stř 17 pro, 2008 10:41 am
Bydliště: Slovensko Ladce

Re: Kolejiště TT L240x200

Příspěvekod jomull » stř 14 lis, 2012 10:27 pm

Jo, mám SPŠE, ale dost jsem se toho musel doučit po škole :lol: . Za mě asi byly ty kondíky už trošku menší, a začínaly i LEDky :mrgreen: .
Webovky nemám (ani neumím), asi jsem skromnější...
TT, analog s pulsní regulací, IV. ep. ČSD.
jomull
 
Příspěvky: 39
Registrován: pát 09 říj, 2009 1:43 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: Kolejiště TT L240x200

Příspěvekod josooo » stř 14 lis, 2012 10:40 pm

jomull píše:Jo, mám SPŠE, ale dost jsem se toho musel doučit po škole :lol: . Za mě asi byly ty kondíky už trošku menší, a začínaly i LEDky :mrgreen: .
Webovky nemám (ani neumím), asi jsem skromnější...


Tak ledky si pamätám aj ja v mojich začiatkoch, ale boli kua drahé vtedy.
SPŠE je dobrá škola, ta by chcela dotiahnuť aj vysokou.

A nebud skromňák, a podel sa snami :mrgreen:
TT, ČSD, III/IV epocha, Zbierka sa rozrastá ale koľajisko stále nenarastá:-(
josooo
 
Příspěvky: 262
Registrován: stř 17 pro, 2008 10:41 am
Bydliště: Slovensko Ladce

Re: Kolejiště TT L240x200

Příspěvekod jomull » čtv 15 lis, 2012 10:44 am

VŠ mám taky, ale zběh jsem na strojárnu a není to vůbec špatná kombinace pro život.

Na rajče, viz odkaz výše, jsem přidal alba s fotkami mé modelářské činnosti :wink:
TT, analog s pulsní regulací, IV. ep. ČSD.
jomull
 
Příspěvky: 39
Registrován: pát 09 říj, 2009 1:43 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků