Pískování

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Pískování

Příspěvekod Zippich » pon 11 čer, 2007 7:23 am

123ps píše:Ještě drobný dotaz. Pískovalo se žlutým, nebo bílým pískem, nebo tím co bylo po ruce ? ?


Pískuje se dosud obvykle pískem praným, tříděným na určitou zrnitost. Hrubá frakce by ucpávala písečníky lokomotiv a příliš jemná složka by zase snižovala adhezi. Takový křemenný písek je spíš do běla...

MaHa píše:Odborový předák - co je to Dříve (před rokem 89) jsem o tom slýchával častěji ale dnes?
PS: Kolik platíš svým odborovým předákům na svém kolejišti(pokud tam jsou)?


Druhá epocha, tedy 20.-30.léta, v pohraničí. Většinou německy hovořící modelový zaměstanci jsou pracovití a přesně plní své povinnosti. To poslední, co bychom potřebovali, je nějaký levicový aktivista z vnitrozemí... ;-)
Zippich
 
Příspěvky: 385
Registrován: pát 05 led, 2007 8:00 am
Bydliště: Českolipsko

Pískování

Příspěvekod 123ps » pon 11 čer, 2007 8:22 am

Takže takový spíše slévárenský písek ale raději frakce 0-4 ? ?
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Příspěvekod boy.rough » stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Ahoj všem, no co se týká pískování tak v letech 88-91 kdy jsem u dráhy působil, tak se pískovalo (tedy aspoň tady u nás) takovým bílým pískem. Vůbec netuším co to bylo za písek, vím jen, že musel být opravdu suchý. Vypadal jako když rozbiješ keramickou pojistku, jen ty zrnka byly větší.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Pískování

Příspěvekod MaHa » stř 13 čer, 2007 7:15 pm

Zippich píše:
MaHa píše:Odborový předák - co je to Dříve (před rokem 89) jsem o tom slýchával častěji ale dnes?
PS: Kolik platíš svým odborovým předákům na svém kolejišti(pokud tam jsou)?


Druhá epocha, tedy 20.-30.léta, v pohraničí. Většinou německy hovořící modelový zaměstanci jsou pracovití a přesně plní své povinnosti. To poslední, co bychom potřebovali, je nějaký levicový aktivista z vnitrozemí... ;-)

Naprosto chápu. :wink: :wink:
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků