Pískování

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Pískování

Příspěvekod Houmr » stř 06 čer, 2007 3:09 pm

Chci se zeptat mohu na svém kolejišti použít pískovací věž, když chci provozovat ČSD :?: Jak to u nás bylo :?:
Díky za info. :P
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Pískování

Příspěvekod MaHa » stř 06 čer, 2007 5:09 pm

Houmr píše:Chci se zeptat mohu na svém kolejišti použít pískovací věž, když chci provozovat ČSD :?: Jak to u nás bylo :?:
Díky za info. :P

Určitě. Pískování bylo několik druhů. Více např. v publikaci: Lokomotivní depa a jejich modely od Vladimíra Zusky (NADAS 1992)
PS: Pokud použiješ tu německou tak se v zásadě nespleteš - záleží na Tobě jak moc jsi náročný na pískování.
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Re: Pískování

Příspěvekod Zippich » čtv 07 čer, 2007 7:27 am

Houmr píše:Chci se zeptat mohu na svém kolejišti použít pískovací věž, když chci provozovat ČSD :?: Jak to u nás bylo :?:
Díky za info. :P


Ach Houmre, jak to říkal Hanzlík ve Slavnostech sněženek? "Máš štěstí, že jedu právě kolem." ;-) Během vojny jsem totiž měl tu čest sloužit jeden čas v LD Ústí n/L. právě na pískárně. Byl to přízemní domeček, v němž byl kotel na uhlí se sušákem písku. Vedle manipulační kolej na dopravu uhlí a suroviny. Pískař ručně naplnil sušák pískem, naložil pod kotel a vysušený písek pak tlakovým vzduchem nafoukal do zásobníku umístěného na příhradové konstrukci nad kolejí, kudy z depa vyjížděly lokomotivy do služby. Lokomotiva zastavila a fíra počkal, až pískař obejde písečníky, do kterých hadicí samospádem naplní písek ze zásobníku nad kolejí...
Zippich
 
Příspěvky: 385
Registrován: pát 05 led, 2007 8:00 am
Bydliště: Českolipsko

Pískování

Příspěvekod 123ps » čtv 07 čer, 2007 10:33 am

Jasně Houmre, ostatně jestli se rozhodneš pro to pískování Kibri za dvě kila, jak jsem ti psal, má ho na kolejišti i Michal. A ten myslím provozuje výhradně ČSD. Já spíš řeším jiný problém. Vhodný zauhlovací jeřáb, nebo výtah pro provoz ČSD. Skládku si pořeším sám. Myslel jsem, že by mohl být vhodný Faller 120220. Poraďte prosím. Lept Benešov asi nezvládnu :(
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Re: Pískování

Příspěvekod Zippich » čtv 07 čer, 2007 11:16 am

123ps píše:Jasně Houmre, ostatně jestli se rozhodneš pro to pískování Kibri za dvě kila, jak jsem ti psal, má ho na kolejišti i Michal. A ten myslím provozuje výhradně ČSD. Já spíš řeším jiný problém. Vhodný zauhlovací jeřáb, nebo výtah pro provoz ČSD. Skládku si pořeším sám. Myslel jsem, že by mohl být vhodný Faller 120220. Poraďte prosím. Lept Benešov asi nezvládnu :(


Záleží na epoše a významu stanice. Mě osobně se nejvíc líbí zařízení typu putna-lopata v kombinaci se skládkou uhlí a dřevěnou lávkou. Ale to je předválečná lokálka...
Zippich
 
Příspěvky: 385
Registrován: pát 05 led, 2007 8:00 am
Bydliště: Českolipsko

Re: Pískování

Příspěvekod Houmr » čtv 07 čer, 2007 12:31 pm

123ps píše:Jasně Houmre, ostatně jestli se rozhodneš pro to pískování Kibri za dvě kila, jak jsem ti psal, má ho na kolejišti i Michal. A ten myslím provozuje výhradně ČSD. Já spíš řeším jiný problém. Vhodný zauhlovací jeřáb, nebo výtah pro provoz ČSD. Skládku si pořeším sám. Myslel jsem, že by mohl být vhodný Faller 120220. Poraďte prosím. Lept Benešov asi nezvládnu :(

Já ti pošlu fotku, jak to bylo u nás na trati, bohužel mám jen jednu. Jinak já už mám koupený ten Teudlof Benešov.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Příspěvekod Houmr » čtv 07 čer, 2007 12:34 pm

123ps Jen mi pošli mail.
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Pieskovacia veza

Příspěvekod sco_27 » čtv 07 čer, 2007 3:51 pm

Ak sa môžem spýtať, na čo slúži taká pieskovacia veža? :)
Naposledy upravil sco_27 dne sob 12 dub, 2014 9:26 am, celkově upraveno 1
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Příspěvekod Houmr » čtv 07 čer, 2007 4:52 pm

Aby lokomotivy měli větší adhezi, tak si pod kola sypou písek. No a k doplnění zásobníků v lokomotivě slouží právě ona věž. :lol:
Uživatelský avatar
Houmr
 
Příspěvky: 1324
Registrován: sob 07 říj, 2006 5:44 pm
Bydliště: Bukovice

Re: Pískování

Příspěvekod MaHa » čtv 07 čer, 2007 4:58 pm

Zippich píše:
123ps píše:Jasně Houmre, ostatně jestli se rozhodneš pro to pískování Kibri za dvě kila, jak jsem ti psal, má ho na kolejišti i Michal. A ten myslím provozuje výhradně ČSD. Já spíš řeším jiný problém. Vhodný zauhlovací jeřáb, nebo výtah pro provoz ČSD. Skládku si pořeším sám. Myslel jsem, že by mohl být vhodný Faller 120220. Poraďte prosím. Lept Benešov asi nezvládnu :(


V padesátých a šedesátých letech se také k zauhlování používaly pásové dopravníky.
Zippich píše:Záleží na epoše a významu stanice. Mě osobně se nejvíc líbí zařízení typu putna-lopata v kombinaci se skládkou uhlí a dřevěnou lávkou. Ale to je předválečná lokálka...

To Zippich: koukám že bys toho uhlíře nebo topiče nejraději "ztrhal". :lol:
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

kontakt

Příspěvekod 123ps » pát 08 čer, 2007 6:04 am

123ps@seznam.cz Díky Houmre
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Re: Pískování

Příspěvekod Zippich » pát 08 čer, 2007 6:12 am

MaHa píše: To Zippich: koukám že bys toho uhlíře nebo topiče nejraději "ztrhal". :lol:


Ale MaHo, Bejček a Všudybylka za šichtu a občas čtyřkolák na noční, to snad ještě neni důvod k lynčování pana přednosty. Ještě že mi na kolejišti neděláš odborového předáka, to bych si nezajezdil... ;-)
Zippich
 
Příspěvky: 385
Registrován: pát 05 led, 2007 8:00 am
Bydliště: Českolipsko

Příspěvekod sco_27 » pát 08 čer, 2007 1:52 pm

Ďakujem :)
Naposledy upravil sco_27 dne sob 12 dub, 2014 9:25 am, celkově upraveno 1
sco_27
 
Příspěvky: 534
Registrován: ned 06 kvě, 2007 12:24 pm

Re: Pískování

Příspěvekod MaHa » sob 09 čer, 2007 10:21 pm

Zippich píše:
MaHa píše: To Zippich: koukám že bys toho uhlíře nebo topiče nejraději "ztrhal". :lol:


Ale MaHo, Bejček a Všudybylka za šichtu a občas čtyřkolák na noční, to snad ještě neni důvod k lynčování pana přednosty. Ještě že mi na kolejišti neděláš odborového předáka, to bych si nezajezdil... ;-)

Odborový předák :?: - co je to :?: Dříve (před rokem 89) jsem o tom slýchával častěji ale dnes? :wink:
PS: Kolik platíš svým odborovým předákům na svém kolejišti(pokud tam jsou)? :wink:
MaHa
 
Příspěvky: 240
Registrován: stř 01 lis, 2006 10:09 pm
Bydliště: Šalingrad-Brno

Pískování

Příspěvekod 123ps » pon 11 čer, 2007 4:39 am

Ještě drobný dotaz. Pískovalo se žlutým, nebo bílým pískem, nebo tím co bylo po ruce ? ?
Uživatelský avatar
123ps
 
Příspěvky: 164
Registrován: stř 01 lis, 2006 12:10 pm
Bydliště: Přerov

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků