Koncová stanice epocha III/IV

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Koncová stanice epocha III/IV

Příspěvekod kriki76 » stř 24 pro, 2014 5:09 pm

Kloním se také k variantě B
kriki76
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 16 zář, 2013 9:14 am

Re: Koncová stanice epocha III/IV

Příspěvekod Ronoath » čtv 25 pro, 2014 5:43 pm

Ze začátku jsem si říkal jasně "B", protože je to klasicky působící stanice, ale po chvíli se mi zalíbilo "A" svou netypičností i zajímavostí při obsluze vlečky.
H0, se zamračenými někde mezi roky 2001 - 2005 na Šumavě. V digitálu.
Uživatelský avatar
Ronoath
 
Příspěvky: 226
Registrován: úte 22 led, 2013 9:05 am
Bydliště: Prajzsko

Re: Koncová stanice epocha III/IV

Příspěvekod Raaba » pát 26 pro, 2014 9:11 am

Díky za Vaše názory. Toto ještě není uzávěrka, klidně pište dál :wink:
Když jsem plánky vkládal, tak jsem měl svého favorita. Nechtěl jsem ho zveřejňovat hned na začátku a ovlivňovat veřejné mínění, ale ted už snad mohu. Pro mě je favorit C). Nicméně chápu, že s tímto layoutem máte problém. U mě to také nebyla láska na první pohled, přeci jen je to takové nadvakrát zalomené. Z hlediska provozu se mi líbí se mi dlouhá výtažná kolej a remíza zde není tak nahuštěná (je před ní dost místa). Prostor modulu mi přijde nejlépe využit. Ale hlavně toto řešení podle mne poskytne zajímavé průhledy jak zepředu, tak z levé strany od šturců. Docela se nabízí kromě kulisy vzadu dát částečnou kulisu i mezi tento modul stanice a návazný modul širé trati. Snad by to přineslo do pidikolejiště dojem většího prostoru?
Takže B) vítězí četností, ale C) se líbí Milanovi a to je těžká váha. Toho si cením! No, ještě je čas, ještě můžu rozjímat. Pod stromeček přišla serva, tak můžu zatím bastlit přestavníky :!:
Raaba
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte 13 črc, 2010 8:18 am
Bydliště: Praha

Re: Koncová stanice epocha III/IV

Příspěvekod Bezmozek » pát 26 pro, 2014 9:37 am

Popravdě taky za C, ale s použitím flexi bych aspoň trošku ohnul vlečku aby nebyla rovnoběžně s přední hranou :wink:
:twisted: BTTB - Bad To The Bone :lol:
Uživatelský avatar
Bezmozek
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon 24 bře, 2014 12:02 pm
Bydliště: Praha

Re: Koncová stanice epocha III/IV

Příspěvekod hank » pát 26 pro, 2014 10:06 am

Já hlasuju taky pro "B". Oba ostatní plánky jasně svědčí o tom, že se koleje ohýbají tak, aby se využilo místo ve vyhrazeném obdélníku. Ve skutečnosti by to takhle nejspíš nikdy nevypadalo. "B" je nejblíž k tomu, jak by to třeba postavili ve skutečnosti s ohledem na terén. Zvlášť kdyby se to tam tvarem terénu a/nebo kulisami nějak naznačilo, mohlo by to vypadat docela věrohodně.

Milan F. je tu možná považován za nezpochybnitelnou autoritu, ale svoji volbu nijak nezdůvodnil... Proto se rád ujmu role ďáblova advokáta. Koneckonců to s patřičnými důsledky a často bez ohledu na ně dělám celý život, tak už mi to ani nepřijde... :mrgreen:
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Koncová stanice epocha III/IV

Příspěvekod Franky » pát 26 pro, 2014 10:15 am

B.... vše už bylo řečeno
Uživatelský avatar
Franky
 
Příspěvky: 315
Registrován: pát 09 pro, 2011 12:03 pm
Bydliště: Praha - Vršovice

Re: Koncová stanice epocha III/IV

Příspěvekod Barbucha » pát 26 pro, 2014 12:02 pm

"B", zbytek je křečovitá snaha o využití daného prostoru.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Koncová stanice epocha III/IV

Příspěvekod milan ferdián » pát 26 pro, 2014 1:13 pm

hank píše:Milan F. je tu možná považován za nezpochybnitelnou autoritu, ale svoji volbu nijak nezdůvodnil... Proto se rád ujmu role ďáblova advokáta. Koneckonců to s patřičnými důsledky a často bez ohledu na ně dělám celý život, tak už mi to ani nepřijde... :mrgreen:

Proti čemu a proti komu?

Kolega Raaba nechce u svých návrhů nějaký třídní boj.To že si váží mého doporučení,neznamená automaticky,že má volba je správná,jen jsem vyjádřil svůj názor.Stejně konečná svobodná volba zůstane na něm.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Koncová stanice epocha III/IV

Příspěvekod hank » pát 26 pro, 2014 2:23 pm

milan ferdián píše:Kolega Raaba nechce u svých návrhů nějaký třídní boj.


Ale no tak... Asi jsem měl nejdřív uvést definici... :?

Pojem advocatus diaboli, tj. ďáblův advokát, vznikl dávno v hlubokém středověku, kdy vědecké - tehdy ovšem především teologické - disputace měly přesně danou formu a za jeden z projevů jejího přísného dodržování bylo považováno pravidlo, že obě strany sporu, Bůh i ďábel, tj. ta, jejíž východiska a závěry budou předem považovány za správné i ta, jejíž názory budou předem zatraceny jako nesprávné, musí mít v učeném sporu možnost pronést své argumenty, především tedy hlavně proto, aby vynikl kontrast dokonalosti argumentů autority předem uznávané proti nesprávnosti argumentů opačných. Pochopitelně bylo předem jasné, která strana musí zvítězit, a jedna z předchozích replik, že ti bude dáno za pravdu proto, že jsi těžká váha (což chápu jako nezpochybnitelnou autoritu), mi to trochu připomněla, proto jsem použil toho pojmu ďáblův advokát. Nicméně rolí ďáblových advokátů se tehdy často a v očích současníků úspěšně zhostily později slavné osobnosti, které sice někdy skončily ve vězení či na hranici, ale jindy se staly uznávanými vědci (někdy dokonce obojí, a to v libovolném pořadí podle toho, jak se zrovna zvrtla ironie dějin :mrgreen: ) a přinejmenším jim předem formálně rozhodnuté spory pomáhaly rozvíjet argumentační schopnosti a logické myšlení natolik, že nejednou byly považovány rozumně myslícími současníky a svědky nezúčastněnými ve sporech za faktické vítěze takových sporů.

Já jsem tím jen chtěl říct - bez ohledu na to, kdo, s kým a o co se pře - že každá autorita je zpochybnitelná, že každé tvrzení by mělo být podloženo argumenty a že každá strana sporu by měla dostat možnost své argumenty přednést. Přičemž zpochybnění číkoli autority by nikdy nemělo vést ke znevažování jejího nositele. Čili měl-li bych se vrátit k terminologii jazyka těch středověkých disputací, argumentujme vždy ad rem a nikdy ad hominem - vždy k věci a nikdy ke člověku. O což se vždy snažím a jak je doufám zřejmé, ani moje předchozí replika nebyla míněna ad hominem.
... i my dědci ještě můžeme být všelijak užiteční...
Es ist viel später als du denkst.
hank
 
Příspěvky: 6109
Registrován: stř 24 čer, 2009 4:43 pm

Re: Koncová stanice epocha III/IV

Příspěvekod Barbucha » pát 26 pro, 2014 3:04 pm

S Milanem na hranici!
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: Koncová stanice epocha III/IV

Příspěvekod milan ferdián » pát 26 pro, 2014 3:50 pm

Barbucha píše:S Milanem na hranici!

"Neodvolám"....Giordano Bruno 1600 :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Koncová stanice epocha III/IV

Příspěvekod Myšpulín » pát 26 pro, 2014 5:01 pm

milan ferdián píše:
Barbucha píše:S Milanem na hranici!

"Neodvolám"....Giordano Bruno 1600 :wink:

Milane, neodvolávej a zůstaň tu s námi. Kdyby tu všichni mlčeli a čekali na to,co řekneš, to by byla cesta zpět před rok 1989. Prostě nelze, aby byla myšlenková jednota. Hank má pravdu v tom, že by se každý názor měl něčím podepřít. Ale zdůvodňovat své cítění krásy, sympatií a podobných vlastností prostě nemá smysl. Každému se líbí něco jiného a to přeci je na celém tom životě to krásné. Jaké by to bylo nezáživné, kdyby byli jen železniční modeláři. A kolik by bylo svobodných, protože každý by hledal jen ten jediný správný protějšek, ale ty by byly již dávno rozebrány.

A když už tady tak plácám, za což se omlouvám, ještě jedno. Člověk strašně rád kritizuje. Ale kritizovat se nechá jen to, co je vidět, o čem se ví. Ten, který toho přinesl nejvíce na trh musí být taky nejvíce propírán. A malá na závěr: Tady tě už všichni znají a vědí, jak strašně jednoduše chytáš na první našlápnutí. Ale jedno prastaré moudro k tomu dodává: Co se škádlívá, rádo se mívá. :wink:

Máme tu Vánoce, tak si je nekažme žádným nesmyslným hádáním.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Koncová stanice epocha III/IV

Příspěvekod chameleon » pát 26 pro, 2014 5:05 pm

Mě se třeba líbí var.A, ale tu výkopu bych dal jinam, přišlo by mi divný při vjíždění do stanice koukat přímo do vrat remízy... :wink:

Edit: Ale neumím svůj komentář podpořit dalšími argumenty, jak chce Hank, var.A se mi zkrátka líbí, ukřižování se však nebojím :!:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Koncová stanice epocha III/IV

Příspěvekod milan ferdián » pát 26 pro, 2014 5:17 pm

Myšpulín píše:
milan ferdián píše:
Barbucha píše:S Milanem na hranici!

"Neodvolám"....Giordano Bruno 1600 :wink:

Milane, neodvolávej a zůstaň tu s námi. Kdyby tu všichni mlčeli a čekali na to,co řekneš, to by byla cesta zpět před rok 1989. Prostě nelze, aby byla myšlenková jednota. Hank má pravdu v tom, že by se každý názor měl něčím podepřít. Ale zdůvodňovat své cítění krásy, sympatií a podobných vlastností prostě nemá smysl. Každému se líbí něco jiného a to přeci je na celém tom životě to krásné. Jaké by to bylo nezáživné, kdyby byli jen železniční modeláři. A kolik by bylo svobodných, protože každý by hledal jen ten jediný správný protějšek, ale ty by byly již dávno rozebrány.

A když už tady tak plácám, za což se omlouvám, ještě jedno. Člověk strašně rád kritizuje. Ale kritizovat se nechá jen to, co je vidět, o čem se ví. Ten, který toho přinesl nejvíce na trh musí být taky nejvíce propírán. A malá na závěr: Tady tě už všichni znají a vědí, jak strašně jednoduše chytáš na první našlápnutí. Ale jedno prastaré moudro k tomu dodává: Co se škádlívá, rádo se mívá. :wink:

Máme tu Vánoce, tak si je nekažme žádným nesmyslným hádáním.

O při nebo vádu mi nejde :wink: a ani jsem ji nechtěl vyvolat.Respektuju plně názor Hanka i ostatních.Jak jsem zmínil ve svém tématu,je možné že mohu již působit svým postojem na některé lidí zde,jako červený hadr,nebo těžký balvan,který brání volnému dýchání nebo jako špunt u láhve :D .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Koncová stanice epocha III/IV

Příspěvekod mizl » pát 26 pro, 2014 5:32 pm

Doplnik bych Myšpulína jedno takové vesnické pořekadlo.

Pokud se o tobě mluví žiješ. Až se o tobě mluvit nebude, jsi mrtev.

Platí v každém smyslu. Ať už dobře, nebo špatně, či kriticky.

Michal
TT, III. - IV., DCC -> LENZ, Mikrolayout, Rajče, Staré kolejiště
Uživatelský avatar
mizl
 
Příspěvky: 1726
Registrován: ned 19 čer, 2011 7:17 pm
Bydliště: Chomutice

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 návštevníků