Definice "LOGIKA KRUHU"

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod kiski » úte 02 lis, 2010 3:55 pm

juroH0 píše:
MirekTT píše:Můj názor je, že k debatě o relevantnosti textů před vytištěním brožury vůbec nemělo dojít. Texty měli být sjety pouze na háčky a čárky a vytisknuty. Čtenář ja pak měl obdržet a buďto je přijmout, nebo až pak fňágat. Lidé v česku nejsou připraveni na možnost volby, ještě pořád je třeba jim dávat pevné hranice (tato kauza je toho důkazem).
Z pohledu této kauzy jsou zjednodušeně řečeno dva typy lidí. David Gruber(viz google) jim říká prozaici a básníci vzdělávání. Prozaici buďto mají řízek na talíři nebo ne a nic mezi tím, ale básníci to tak nevnímají. Umí se vcítit do situce z mnoha úhlů a především číst mezi řádky. Milan a zřejmě i ostatní textům dali asi víc, než jen prosté sdělení. Toho se prozaici mohou zaleknout, přičemž ale nejde o vadu textu. Myslím, že přesně k tomuto došlo v kauze brožura.

Doporučuju nedělat žádné návrhy před tiskem, žádné korektury obsahu a brožuru jednoduše vytisknout a prodat. V knihkupectvích jsou mraky knih, které jsou dokonce zatavené ve folii, takže až po zaplacení zjistím, co jsem si koupil.

Znovu opakuji, problém je možnost volby. K čemu? Milan Ferdián je pro mně obchodní značka se zárukou kvality, takže vím, že když od něj koupím jakoukoliv publikaci, nic neriskuji. To si v knihkupectví říct nemohu.


Tak pod toto sa aj podpíšem...


Ja tiež... :wink:
Kiski
TT, DCC
Uživatelský avatar
kiski
 
Příspěvky: 313
Registrován: čtv 09 črc, 2009 10:19 am
Bydliště: Slovensko

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod StaraPakna » úte 02 lis, 2010 4:29 pm

Znám Milana osobně, a vůbec nechápu oč tu běží, tak pěkně a erudovaně o železnici dokáže mluvit opravdu málokdo. A Milanovi pohádky jsou přenádherné a pro básníky pracující s fantasií je to voda na jejich mlýn ti dokáží v té mašině i sedět případně se klepat zimou na peronu.... Ti prozajici tam mají napsáno "fíra se rozjel" a "je zima" a je to vše co tama nandou.
P.
Začínám a každý začátek je těžký, mám to ale na koho svést mám tři syny.
Moduluju N-ko
StaraPakna
 
Příspěvky: 147
Registrován: ned 20 zář, 2009 2:41 pm
Bydliště: Vesnička pod Řípem

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod chameleon » úte 02 lis, 2010 5:41 pm

Michal Šuhajda píše:No abych pravdu řekl, při čtení Tomášovy reakce jsem v tom našel dost narážek právě na můj styl..
Takže jsem si myslel, že propadla hlavně moje část.
Aspoň vím, že si "Hon na Delfína", mám nechat v šuplíku.

To s tebou nesouhlasím, propadli jste u Tomáše všichni, měl zkrátka na brožuru jiný pohled...
Za mě prosímtě "Hon na Delfína" určitě dej Milanovi ať ho do brožury dá, už teď se na něj těším. A pokud můžeš, pomoz Milanovi napsat i další příběhy k plánkům - jsou-li ještě nějaké bez příběhu :wink: Talent máš!!
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod JBr » úte 02 lis, 2010 6:09 pm

Dlouho jsem vahal, jestli sem vubec neco psat, ale nakonec mi to po precteni vsech prispevku nedalo. Pevne doufam, ze tim Milana nenastvu, ale vsechno co pisu je mineno v dobrem.

Milana povazuju za uzasne sikovneho cloveka. Je videt, ze ma pro navrhy kolejist a jejich graficke zpracovani cit. Stejne tak i jeho pribehy, kterymi nektera z kolejist doprovazel, povazuju za velmi prijemne cteni. ALE, jak sam Milan priznava, co se tyce cestiny neciti se tak silny v kramflecich jako pri navrhu kolejist.

Podivejte se na ty texty ale trochu realisticteji. Urcite by stalo za to, aby je nekdo prosel, povyhazel prebytecne carky, opravil obcasnou chybku nebo misty trosku ucesal sloh. To se bezne pred vydanim knihy dela. I jazyk je vizitkou autora a nic neboli vic, nez kdyz clovek uprostred hezkeho textu narazi na nejakou hrubku.

Uz nejaky patek me zivi VS vzdelavani a vedecka prace. Z vlastni zkusenosti muzu rict, ze muzete mit napad hodny Nobelovy ceny, ale pokud ho nejste schopni dobre prodat, jako by neexistoval. Prispevky na konference nebo do vedeckych casopisu jsou bezne zamitany kvuli kvalite jazyka. Pokud pominu ciste vedeckou uroven, i obycejna bakalarska nebo diplomova prace je mnohdy zbytecne hodnocena horsi znamkou jen proto, ze se student vykaslal na kontrolu pravopisu. Proste at si kdo chce co chce rika, na jazyku zalezi.

Chapu, ze chcete Milanovu publikaci - i ja sam ji mam objednanou a budu velmi rad, pokud se ji nekdy dockam. Ale prijde mi, ze kdyby se vydala v teto podobe - jak mnoho z vas zada - byla by to degradace Milanovy uzasne prace. Ta spousta nadhernych planku a pribehu si zaslouzi, aby vysla v reprezentativni podobe!

Osobne jsem Milanovi nabizel pomoc hned v pocatku a moje nabidka stale trva. Pokud budes mit Milane zajem, rad pomuzu.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod Michal Vaniš » úte 02 lis, 2010 6:36 pm

JBr píše:.... Proste at si kdo chce co chce rika, na jazyku zalezi.

Chapu, ze chcete Milanovu publikaci - i ja sam ji mam objednanou a budu velmi rad, pokud se ji nekdy dockam. Ale prijde mi, ze kdyby se vydala v teto podobe - jak mnoho z vas zada - byla by to degradace Milanovy uzasne prace. Ta spousta nadhernych planku a pribehu si zaslouzi, aby vysla v reprezentativni podobe!....


Zde je spíš problém, který už nešťastně nakousl a zviditelnil TomBart,že nezúčastněný a nezainteresovaný pozorovatel si samozřejmě všimne určitého "nářečí a haťmatilky :lol: ", která nám zde na DF přijde přirozená a "normální".A tím bohužel dochází ke střetu mezi skalními češtináři (ani ne tak pravopisně jako slohově a výrazově) a "místním" pojetím mluvy.Nám se to líbí, vyhovuje, umíme v ní i myslet :P a tak co sepsal a jak se Milan vyjadřuje v brožuře je přiměřené tomuto místu.Tím, že by se to někdo snažil "zlámat" nějakou korekturou slohu nebo výrazů, tak určitě ochudí celkový zamýšlený dojem a cíl této brožury.
Neříkám, že určitá pokora k českému jazyku není nutná (pravopis,čárky, hacky :roll: ,dělení vět), ale v tomto případě bych to omezil na nejnutněší míru, či opravdu křiklavé případy.
Po Milanovi jsme tu brožuru přeci chtěli právě proto, jak kouzelně a osobitě píše (komunikuje).

P.S: Tento příspěvek by spíše měl být ve vedlejším vlákně... :wink:

Dodatek:To platí v dobrém i pro Michala Šuhajdu - osobitý styl a občasné chybky člověk rád přehlídne :D
TT+TTe,III-IV ep,ČSD-DR,autor manuálu pro EN Wintrack
Každé vylepšení generuje nové nedostatky :P
Uživatelský avatar
Michal Vaniš
 
Příspěvky: 399
Registrován: pát 10 črc, 2009 4:51 pm
Bydliště: České Budějovice

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod milan ferdián » úte 02 lis, 2010 7:01 pm

Kluci beru v potaz všechny vaše nabídky a velmi za ně děkuji,ale dejte mi čas se v tom zorientovat.

S tou nářečí má Michal V. půl na půl pravdu.Upřímně, já už někdy nevím ,jak mám vlastně mluvit natož psát.Důvodem jsou moje návštěvy u některých modelářů,kde se jednou mluví tak o dalších 100 kilometrů opět jinač.A u mně se mluví několika nářečími,tak si představte ,jak to mám někdy přeložit do srozumitelné češtiny pro všechny.Je právě možné ,že Tomášovi právě ty nářečí v příbězích zdáli nesrozumitelné.Co mají říkat teprve kluci ze Slovenska.Psanou slovenštinu bych už vůbec nezvládl.
Hodně by jste se divili ,když dostávam SZ ,že řada z vás píše tak ,jak je zvyklý mluvit doma :wink:
A ještě jedna věc.Dávno,velice dávno jsme komunikovali jen způsobem náražek a pomocí skrytých vět nebo slov.Kdo byl znalý ,věděl o čem je řeč.Nestranný pozorovatel byl absolutně mimo mísu.
A toho se tak rychle nezbavíte.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod TomBart » úte 02 lis, 2010 7:03 pm

Myšpulín píše:Celé to tedy vidím takto: Milan to perfektně vymyslel, ještě lépe nakreslil a teď musí na řadu přijít někdo, kdo to technicky popíše, aby to i ti méně chápaví pochopili. A za ním musí následovat ještě někdo, kdo to poupraví tak, aby o tom mohl i češtinář prohlásit : "Budíž, za obsah za tři."

Toto by mělo být v jiném vlákně, ale nechám to zde. Vy, kdož nemáte problém s vyjádřováním, nabídněte Milanovi pomocnou ruku. Myslím, že nemá cenu z Milanových podkladů cokoli vypouštět či měnit jakkoli obsah, je ale zřejmě potřeba změnit formu vyjádření. Určitě to chce zachovat Milanovy pohádky, ale zřejmě budou potřebovat lehké "počeštění". Tak to alespoň chápu tady z tohoto kousku, jež nám tu dal Milan k dispozici. Jestli jsem se trefil či nikoli, může posoudit Tomáš, protože to celé měl k dispozici.

Tímto nabízím taktéž pomocnou ruku (i když to je asi jít z deště pod okap) a zcela určitě netrvám na těchto vánocích.


Přesně takto jsem to myslel...........


Michal Šuhajda píše:No abych pravdu řekl, při čtení Tomášovy reakce jsem v tom našel dost narážek právě na můj styl..
Takže jsem si myslel, že propadla hlavně moje část.
Aspoň vím, že si "Hon na Delfína", mám nechat v šuplíku.
Michal Šzhajda .


Michale, myslím, že ke zpracování tvých textů jsem se nakonec nedostal. Přepisoval jsem hlavně ty Milanovi texty. I když jsem se snažil, nedokázal jsem v tom udržet to autorovo kouzlo a proto jsem to jak z mozkových, tak časových důvodů nedotáhl do konce a tím mailem volal na poplach, že by to chtělo něco udělat. Tvoje popisy jsem jen četl a byly bez problémů. Rozhodně to není žádná narážka :o)) Chápu, že jsem asi v něčem puntičkář a jsem poznamenanej články Kocourka v Dráze, který se četly jedním dechem.

Jinak jsem rád, že se situace mírně uklidnila. S Milanem jsme v úzkém telefonním kontaktu a jasně jsme si řekli jaké jsou koho představy. Resp. jsem mu svoje představy řekl a osobně, ač silně sebevědomě doufám, že to aspoň podle nich dopadne. Řekl bych, že vás tady na fóru bude Milan informovat o dalších postupech.

K logice kruhu jsem se už vyjadřoval. Klidně bych ji v textu nechal, je to dobrý nápad, který nikde a nikdy nepadl. Osobně si však myslím, že to tak jednoduché v provozu není....
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod boy.rough » úte 02 lis, 2010 7:36 pm

Michal Vaniš píše:
JBr píše:.... Proste at si kdo chce co chce rika, na jazyku zalezi.

Chapu, ze chcete Milanovu publikaci - i ja sam ji mam objednanou a budu velmi rad, pokud se ji nekdy dockam. Ale prijde mi, ze kdyby se vydala v teto podobe - jak mnoho z vas zada - byla by to degradace Milanovy uzasne prace. Ta spousta nadhernych planku a pribehu si zaslouzi, aby vysla v reprezentativni podobe!....


Zde je spíš problém, který už nešťastně nakousl a zviditelnil TomBart,že nezúčastněný a nezainteresovaný pozorovatel si samozřejmě všimne určitého "nářečí a haťmatilky :lol: ", která nám zde na DF přijde přirozená a "normální".A tím bohužel dochází ke střetu mezi skalními češtináři (ani ne tak pravopisně jako slohově a výrazově) a "místním" pojetím mluvy.Nám se to líbí, vyhovuje, umíme v ní i myslet :P a tak co sepsal a jak se Milan vyjadřuje v brožuře je přiměřené tomuto místu.Tím, že by se to někdo snažil "zlámat" nějakou korekturou slohu nebo výrazů, tak určitě ochudí celkový zamýšlený dojem a cíl této brožury.
Neříkám, že určitá pokora k českému jazyku není nutná (pravopis,čárky, hacky :roll: ,dělení vět), ale v tomto případě bych to omezil na nejnutněší míru, či opravdu křiklavé případy.
Po Milanovi jsme tu brožuru přeci chtěli právě proto, jak kouzelně a osobitě píše (komunikuje).

P.S: Tento příspěvek by spíše měl být ve vedlejším vlákně... :wink:

Dodatek:To platí v dobrém i pro Michala Šuhajdu - osobitý styl a občasné chybky člověk rád přehlídne :D


Jo, tak tomuto příspěvku dávám svůj hlas.
Ona publikace (pokud mě paměť neklame) měla být vlastně jen "pro pár vyvolených" ze zdejšího DF a neměla se dostat na volný trh.
A logika kruhu? Perfektní.
Olda.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod milan ferdián » úte 02 lis, 2010 8:01 pm

boy.rough píše:Ona publikace (pokud mě paměť neklame) měla být vlastně jen "pro pár vyvolených" ze zdejšího DF a neměla se dostat na volný trh.


Původně jsem počítal maximálně objednaných dvacet kusů jen s 30 plánky kolejišť.Netušil jsem ,že zdejší řady se tak rychle rozšíří a proto byl i limitován čas na objednávku.
Na volný trh,těžko.Stále platí jen pro registrované členy DF,ikdyž členství není podmínkou.Je tu sice řada objednavatelů mimo DF,ale to je způsobeno mými aktivitami na poli zpracovávani návrhy kolejišť mimo okruh DF.Samozřejmě se nebráním dalším objednávkám.Byl zde zveřejněn email adresa,kde se náhodni neregistrovani zájemci můžou podat objednávku.Ti co email adresu využili ,jsou v registru.

Tak jak píše Olda,ta brožura je určena hlavně Vám zde.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod spikeHO » úte 02 lis, 2010 8:38 pm

Takže je ještě šance objednat si :?: Já se bál, že objednávky jsou uzavřeny, tak jsem se už ani neptal :(
Uživatelský avatar
spikeHO
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 19 čer, 2010 1:42 pm

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod Myšpulín » úte 02 lis, 2010 9:01 pm

Michal Vaniš píše:Zde je spíš problém, který už nešťastně nakousl a zviditelnil TomBart,že nezúčastněný a nezainteresovaný pozorovatel si samozřejmě všimne určitého "nářečí a haťmatilky ...

Ta haťmatilka je v Milanových textech na místě. Jedná se o specifický žargon a ten by se z textu neměl vytratit. Přesto celý text by měl zůstat mluvnicky správně. A o to je ta korektura těžší, protože i korektor musí znát onen slovník, významy slov a jejich pravopis.
K ostatním, hlavně mladším diskutujícím: Jak uvádím, sám mám s češtinou problémy. Ale co někdy v některých diskusích musím číst a louskat (nedej bůh, aby to byl příspěvek od někoho za řekou Moravou), to je hrůza. Mnohdy ani nechápu, nač se dotyčný ptá nebo co odpovídá. To, že někdo udělá někdy hrubku, je možné. Ale prznit jazyk vypouštěním čárek ve větě, ignorovat shodu podnětu a podobné "prasárny", to ukazuje na něco úplně jiného, než na nepozornost. To, co jsem právě napsal, neplatí na Milana, ale bohužel některé tyto prohřešky se občas v jeho textu vyskytnou. A opravdu mít publikaci, i když je určena jen úzkému okruhu lidí, s pravopisnými chybami mi nepřipadá správné. Přeci jen si ji možná doma půjčí vaše ratolesti a ti se z ní budou i učit. Jak tu padlo, text by neměl degradovat výtvarné zpracování. A já doufám, že se Milanovi podaří sehnat někoho, s jehož pomocí se provede velmi citlivá korektura a brožura i pro omezený okruh lidí spatří světlo světa a žádné drobnosti ji nebudou ubírat na kráse.

Milane, nikdo jistě nebude zklamán, když ta brožura vyjde někdy dýl. Už tak jsi tomu věnoval spoustu času, proto by bylo až nešťastné prezentovat to jen v elektronické podobě jako nějaký polotovar. Vytrvej a dotáhni to do zdárného konce. Nespěchej, ale postupuj rozvážně a s chladnou hlavou. A jak tu již taky někdo napsal, i já osobně tu brožuru nepotřebuji, já ji CHCI!. A bude-li v mých silách pomoci, rád pomohu. Ale již se tady nabídlo mnoho rukou i hlav, tak si řádně vyber.

Sorry za mé literární dílo, už zas budu jen mlčky číst.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod Ferda » úte 02 lis, 2010 9:41 pm

juroH0 píše:
MirekTT píše:Můj názor je, že k debatě o relevantnosti textů před vytištěním brožury vůbec nemělo dojít. Texty měli být sjety pouze na háčky a čárky a vytisknuty. Čtenář ja pak měl obdržet a buďto je přijmout, nebo až pak fňágat. Lidé v česku nejsou připraveni na možnost volby, ještě pořád je třeba jim dávat pevné hranice (tato kauza je toho důkazem).
Z pohledu této kauzy jsou zjednodušeně řečeno dva typy lidí. David Gruber(viz google) jim říká prozaici a básníci vzdělávání. Prozaici buďto mají řízek na talíři nebo ne a nic mezi tím, ale básníci to tak nevnímají. Umí se vcítit do situce z mnoha úhlů a především číst mezi řádky. Milan a zřejmě i ostatní textům dali asi víc, než jen prosté sdělení. Toho se prozaici mohou zaleknout, přičemž ale nejde o vadu textu. Myslím, že přesně k tomuto došlo v kauze brožura.

Doporučuju nedělat žádné návrhy před tiskem, žádné korektury obsahu a brožuru jednoduše vytisknout a prodat. V knihkupectvích jsou mraky knih, které jsou dokonce zatavené ve folii, takže až po zaplacení zjistím, co jsem si koupil.

Znovu opakuji, problém je možnost volby. K čemu? Milan Ferdián je pro mně obchodní značka se zárukou kvality, takže vím, že když od něj koupím jakoukoliv publikaci, nic neriskuji. To si v knihkupectví říct nemohu.


Tak pod toto sa aj podpíšem...

PS.: Logika kruhu je geniálna myšlienka, žiadne vypúšťanie z brožúry...

A já se klidně podepíšu pod tohle a zahrnu do toho i jeden příspěvek výše. Osobně znám mnoho příkladů, kdy se 15 inženýrů týdny přelo o správné řešení problému a když hořel termín, tak přišel jeden tesař a udělal to :mrgreen:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod marho » stř 03 lis, 2010 8:36 pm

kiski píše:
juroH0 píše:
MirekTT píše:Můj názor je, že k debatě o relevantnosti textů před vytištěním brožury vůbec nemělo dojít. Texty měli být sjety pouze na háčky a čárky a vytisknuty. Čtenář ja pak měl obdržet a buďto je přijmout, nebo až pak fňágat. Lidé v česku nejsou připraveni na možnost volby, ještě pořád je třeba jim dávat pevné hranice (tato kauza je toho důkazem).
Z pohledu této kauzy jsou zjednodušeně řečeno dva typy lidí. David Gruber(viz google) jim říká prozaici a básníci vzdělávání. Prozaici buďto mají řízek na talíři nebo ne a nic mezi tím, ale básníci to tak nevnímají. Umí se vcítit do situce z mnoha úhlů a především číst mezi řádky. Milan a zřejmě i ostatní textům dali asi víc, než jen prosté sdělení. Toho se prozaici mohou zaleknout, přičemž ale nejde o vadu textu. Myslím, že přesně k tomuto došlo v kauze brožura.

Doporučuju nedělat žádné návrhy před tiskem, žádné korektury obsahu a brožuru jednoduše vytisknout a prodat. V knihkupectvích jsou mraky knih, které jsou dokonce zatavené ve folii, takže až po zaplacení zjistím, co jsem si koupil.

Znovu opakuji, problém je možnost volby. K čemu? Milan Ferdián je pro mně obchodní značka se zárukou kvality, takže vím, že když od něj koupím jakoukoliv publikaci, nic neriskuji. To si v knihkupectví říct nemohu.


Tak pod toto sa aj podpíšem...


Ja tiež... :wink:


Já také podepisuji výše uvedené.
Mám obavy, že pokud do výsledné podoby brožury bude kecat 50 lidí, bude se mlátit prázdná sláma, autor bude znechucen výpady a utahán desítkami požadavků a návrhů na tohle a tamto a brožuře můžeme zamávat sbohem.
Jsem připraven a bude mi potěšením odebrat brožuru v aktuálním syrovém stavu (preferuji vytištěnou před pdf). Pokud chce někdo udělat korektury, budiž. Ale pokud se bude celá předělávat k dokonalosti, tak se obávám, že se nedočkáme.
N, DDC, IV, ČSD, moduly, navrhování plánku mě baví, stavění mi moc nejde
marho
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 11 bře, 2008 5:45 pm

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod Střelec » čtv 04 lis, 2010 6:14 am

Nejlepší řešení, jak vyplývá z diskuse, je neřečnit a tisknout jak to stojí a leží! Komu se nelíbí stávající stav plánků a textů, nechť se pustí do upgradu, aby ho stihl do příštích vánoc.
Střelec
 
Příspěvky: 1621
Registrován: pon 29 bře, 2010 8:03 am
Bydliště: Plzeň

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod uherjara » čtv 04 lis, 2010 8:25 am

Zdravím pánové,
na fórum chodím jen příložitostně, ale vždycky se těším na nová schémata a články od pana Milana Ferdiána a i dalších pravidelných přispěvovatelů :). Vždycky to nakopne moji představivovst a plány na stavbu vlastního kolejiště. Už jsem přešel od plánů na vlakodrom na ploše 3mx1m ve velikosti TT přes různé koliště až k současné představě skoro kruhového kolejištátka s možností připojit další moduly. Jsem omezen prostorem, financemi i časem :(. Děkuji za článek o popisu logiky kruhy :) a určitě ho při upravování plánku využiji.

Bohužel jsem při svých občasných návštěvách fóra propásl termín na objednávku brožury plánků kolejišť a teď jsem v seznamu někde pod čarou a doufám, že se najde dost dalších zájemců, aby se nadšencům tvořícím tuto brožuru "vyplatilo" doobjednat další dotisk brožury. Určitě by brožůře neprospěli gramatické chyby (já bych potřeboval za zády někoho s obuškem), ale sloh bych se snažil zachovat. Prostě k plánků pana Ferdiána patří i určitý styl psaní.

Navíc je občas těžké rozlišit, jaká by měla být zprávná formulace. Třeba Myšpulínova věta: "Milane, nikdo jistě nebude zklamán, když ta brožura vyjde někdy dýl", já bych napsal: "Milane, nikdo jistě nebude zklamáný, když ta brožura vyjde někdy později". S výrazem "Přijdu dýl" jsem se spolu s kolegy setkal poprvé v kanceláři v Golčově Jeníkově a trochu nás to zarazilo, než člověku naskočilo, že to je naše "Přijdu později", nebo "budu mít zpoždění". A takových "hlášek" na obou stranách je více a to jsme vzálení 120km. Každý by našel něco, co by opravil k obrazu svému, ale pak už by to ztrácelo určité kouzlo osobnosti. Jarek
uherjara
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 29 dub, 2010 5:50 am

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků