Definice "LOGIKA KRUHU"

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod Martin HO » stř 30 bře, 2011 7:08 pm

No to se mi skoro nechce věřit .....
Martin HO
 

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod Raaba » čtv 31 bře, 2011 8:08 am

Martin HO píše:No to se mi skoro nechce věřit .....


Máme tu tvrzení proti tvrzení. Asi musím věřit mým vlastním pokusům ve kterých hodlám pokračovat 8)
Vezmu flexi kolej a budu jí postupně ohýbat. Dám vědět, při jakám poloměru to přestane spřahovat...
Jinak to nespřahování (to je slovo!) v prudkém oblouku má i své pozitivum, bude možné soupravu tlačit, aniž by se mi spřáhla s lokomotivou. To by šlo využít :idea:
Raaba
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte 13 črc, 2010 8:18 am
Bydliště: Praha

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod fruafru » čtv 31 bře, 2011 8:13 am

Raaba píše: Asi musím věřit mým vlastním pokusům ve kterých hodlám pokračovat

:lol: Systém pokus omyl. Přirozený výběr. To je to nej co můžeš udělat. Jen s tím sunutím to nevidím reálně, dřív to vykolejí, protože se spřáhla zaklesnou proti sobě.
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod radekkrupka » čtv 31 bře, 2011 11:58 am

Martin HO píše:No to se mi skoro nechce věřit .....

Také bych řekl... Zetka a rosnička na očkových spřáhlech možná, i když výsledek vidím jako nejistý. Avšak čím delší vozy/loko s kinematikou (a zvlášť s novějším spřáhlem), tím větší vzájemný odklon čel a tím větší problém, řekl bych...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod dex89 » stř 27 dub, 2011 12:28 pm

tedy,jsem ve vláčkách úplný zajíc,polovině toho,co tady na foru čtu skoro nerozumím,ale ta definice kruhu mě fakt dostala. Vypadá to trochu složitě,ale musí to být super mít to doma,přemýšlím,jak to zakomponovat do svého projektu. Nicméně,protože jsem ještě zelenáč,mám otázku,za kterou se mi tady možná vysmějete,ale já to zkusím. Funguje tahle LOGIKA KRUHU i na analogu, nebo jen na digitálu? já si osobně myslím( z nedostatku zkušeností ),že to na analogu nepůjde.
dex89
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 14 dub, 2011 10:00 am

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod Martin HO » stř 27 dub, 2011 1:25 pm

Logika kruhu není o způsobu zapojení a ovládání, ale způsobu smysluplného napodobení skutečného provozu.
Martin HO
 

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod dex89 » stř 27 dub, 2011 4:08 pm

Martin HO píše:Logika kruhu není o způsobu zapojení a ovládání, ale způsobu smysluplného napodobení skutečného provozu.


jinými slovy,ano,půjde to jak na analogu,tak na digitálu ?
dex89
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 14 dub, 2011 10:00 am

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod boy.rough » stř 27 dub, 2011 4:21 pm

Ano,půjde :D
Jezdím na účkách (poslední mohykán???) a nemám s nimi problém. Vždy si s nimi nějak poradím.
boy.rough
 
Příspěvky: 616
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod dex89 » stř 27 dub, 2011 4:45 pm

no jo,chápu, pro vás je to sranda,ale jak jsem říkal,jsem zatím železniční ucho :wink:
dex89
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 14 dub, 2011 10:00 am

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod Ferda » čtv 28 dub, 2011 10:00 am

dex89 píše:no jo,chápu, pro vás je to sranda,ale jak jsem říkal,jsem zatím železniční ucho :wink:

To jsme byli všichni. :wink:
H0 III-IV. Dokonalost je sen!
Uživatelský avatar
Ferda
 
Příspěvky: 1583
Registrován: stř 07 říj, 2009 3:34 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod adio999 » úte 01 zář, 2015 2:04 pm

Nevidím obrázky na prvni strance co mam delat ?
adio999
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 31 srp, 2015 7:44 am

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod milan ferdián » úte 01 zář, 2015 2:15 pm

adio999 píše:Nevidím obrázky na prvni strance co mam delat ?

A ani neuvidíš.Je mi líto.Vše je popsané v I.díle,ale ten je beznadějně vyprodaný. :oops:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod adio999 » úte 01 zář, 2015 2:27 pm

jsem nováček a chi zjistit co je to logika kruhu je nějaká možnost ?
adio999
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 31 srp, 2015 7:44 am

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod milan ferdián » úte 01 zář, 2015 2:40 pm

Jedině dle popisu na první stránce.V kostce,jde o modelový provoz na oválu nebo kruhu,to jest soupravy nekrouží,ale jezdí odněkud někam.Definice "Logika kruhu" je přímo šitá na tyto malé kolejiště.Musí splňovat dané podmínky ve ""skryté částí".
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod D » úte 01 zář, 2015 4:05 pm

Logika kruhu nemá klasické skryté nádraží, tedy odbočnou kolej z tratě, ale aspoň dvě kusé koleje vedoucí průběžně s hlavní tratí, se kterou je pojí dvě kolejové spojky. Vlak vjede řekněme zprava přes spojku do levé kusé koleje. Zezadu se na vlak připojí pomocná posunovací lokomotiva, obvykle uskladněná v rovném místě spojky. Hlavní lokomotiva se odpojí. Posunovací lokomotiva vagóny přetáhne do pravé kusé koleje. Hlavní lokomotiva povyjede doprava směrem na trať (pořád ve skrytu). Posunovací lokomotiva nacouvá se soupravou zpět na levou kusou kolej. Posunovací lokomotiva se odpojí a uklidí se do spojky. Hlavní lokomotiva najede na vagóny v levé kusé koleji, zapojí se a souprava je připravena odjet tam, odkud přijela. Opačný směr má postup zrcadlový, pro více souprav je třeba úměrně více kusých kolejí.

Kód: Vybrat vše
 [-----\-----/-----]
        \   /
=====)---\-/---(=====


Je třeba mít „skryťák“ odkrytý, aby se dalo přehledně šibovat a odpojovat, kusé koleje dlouhé tak, aby se na ně vešla provozovaná souprava i s lokomotivou a místa k rozpojování a spojování raději mimo oblouk. Výhodou je modelovost provozu i v rovině a na malém prostoru. Nevýhodou dlouhý čas pobytu vlaku mimo krajinu a náročnost obsluhy. Nicméně pro děti a chvíle bezpracné obsluhy lze kolejiště provozovat i bez použití skryťáku, tedy hloupým kroužením.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1355
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků