Definice "LOGIKA KRUHU"

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod adio999 » úte 01 zář, 2015 6:59 pm

Moc děkuju za vysvětlení. Pomohlo mi to.
adio999
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 31 srp, 2015 7:44 am

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod Jarda H. » stř 02 zář, 2015 11:47 am

A pro lepší názornost jeden z těch knižních plánků ....
Přílohy
Logika_kruhu-III.JPG
Logika_kruhu-III.JPG (31.61 KiB) Zobrazeno 5647 krát
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 02 zář, 2015 12:15 pm

Jarda H. píše:A pro lepší názornost jeden z těch knižních plánků ....

Zrovna tady nelze provozovat pouhé "hloupé kroužení". Zato si lze připravit několik vlaků a např. během hodiny ve zkráceném času předvést zajímavý provoz ve viditelné části např za půlden.
PS: Už před časem (po dopsání textů pro 3. díl - popis návěstí pro začátečníky) jsem přemýšlel jak koncipovat texty k dalšímu dílu knihy. Pokud bude Milan souhlasit, rád bych se zaměřil organizaci smysluplného provozu, na všech druzích kolejišť. Ovšem je to jen takový nápad.
Naposledy upravil Michal Šuhajda dne stř 02 zář, 2015 12:41 pm, celkově upraveno 3
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod milan ferdián » stř 02 zář, 2015 12:20 pm

Michal Šuhajda píše:
Jarda H. píše:A pro lepší názornost jeden z těch knižních plánků ....

Zrovna tady nelze provozovat pouhé "hloupé kroužení". Zato si lze připravit několik vlaků a např. během hodiny předvést zajímavý provoz ve viditelné části.

PS: Už před časem (po dopsání textů pro 3. díl - popis návěstí pro začátečníky) jsem přemýšlel jak koncipovat texty k dalšímu dílu knihy. Pokud bude Milan souhlasit, rád bych se zaměřil organizaci smysluplného provozu, na všech druzích kolejišť. Ovšem je to jen takový nápad.

Beru,už klidně piš,ale už teď.Času máš dost :wink: a velký dík.Stejně jsem přemýšlel,že se budu muset s tebou poradit o jednom námětu ze IV.dílu,který mi absolutně nejde :cry: :oops: :oops:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod Michal Šuhajda » stř 02 zář, 2015 1:40 pm

Klidně i to pošli mailem. Víc hlav víc ví.
Piš už teď se snadno řekne. , Můžu si připravit obecné věci např.: Pravidla číslování vlaků (i možnosti zjednodušení pro kolejiště), tvorby GVD, základy nasazování vozidel do provozu, rozdíly v jednotlivých epochách apod. Vše opět jednoduchou formou "pro děti" (i když už mi trochu povyrostly :D )
ale pak bych předpokládal u několika kolejišť (širá, trať, koncová lokálka, průjezdná stanice, vedlejší trať, hlavní trať, velká stanice...) konkrétní popis popsalo jak by mohl vypadat provoz.
No tahle se líp píše s plánkem před sebou.

Hele teď jsem si uvědomil, že IV. díl mají být depa a vlečky. Tam by se hodily spíš postřehy o odlišnostech provozu oproti "velké dráze", možná s provozem počkáme na 5.díl.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod milan ferdián » stř 02 zář, 2015 2:52 pm

Michal Šuhajda píše:Hele teď jsem si uvědomil, že IV. díl mají být depa a vlečky. Tam by se hodily spíš postřehy o odlišnostech provozu oproti "velké dráze", možná s provozem počkáme na 5.díl.

Ty brďo,Michale proč ne.Jenže je tu háček,pro V.díl skoro zatím nemám žádné plánky kolejišť,podle kterých by jsi popsal provoz.Poslední dobou mám pocit při hledání mámětů,že jsem vyčerpal skoro možné všechny varianty domácích kolejišť.
Sice mi zůstalo něco z dosud nevydané knihy z jara,no musím stále počkat na vyjádření posledního zadavatele.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod vaclavpe » ned 05 lis, 2017 8:46 pm

Můžu poprosit znovu o fotky z druhého příspěvku ? Imageshack je všechny zrušil. Díky.
vaclavpe
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned 19 bře, 2017 8:52 am

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod milan ferdián » pon 06 lis, 2017 2:15 pm

Je mi líto Václave a já už původní kolejové plánky nemám v archívu.Snad bude dotisk I.dílu,ale o tom já již nerozhoduji.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod modeln » pon 06 lis, 2017 5:18 pm

Milan,poslednu dobu nie je info co sa deje s dalsou knihou pre Slovenskych zbojnikov :lol: :lol: :lol: Nenaliehame,len daj nejake info.My radi pockame. :mrgreen:
modeln
 
Příspěvky: 427
Registrován: stř 20 úno, 2008 7:42 am

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod milan ferdián » pon 06 lis, 2017 5:28 pm

Co jsem měl to jsem odevzdal koncem srpna,ale stále je těch dle mých představ nějak málo těch plánků,tak zkusím ještě v prosinci a v lednu další dokreslit a odevzdat.Jak jsem už psal,není to už v mých rukou.Milan
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Definice "LOGIKA KRUHU"

Příspěvekod vaclavpe » pon 06 lis, 2017 6:05 pm

milan ferdián píše:
vaclavpe píše:Můžu poprosit znovu o fotky z druhého příspěvku ? Imageshack je všechny zrušil. Díky.

Je mi líto Václave a já už původní kolejové plánky nemám v archívu....Milan

Ahoj Milane, to je škoda, mi šlo o to pochopit provoz na kruhu. Jsem v procesu hledání nejvhodnějšího plánku, faktem je, že prostoru mám víc, na TT cca 2000x1000mm, a Tvoje třetí kniha je už ke mne na cestě. Takže to bylo spíše pro zajímavost a taky, jestli budu někdy dělat nějaké kolejiště pro své děti, zatím pro ně koupil ježura H0 start set. Vašek
vaclavpe
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned 19 bře, 2017 8:52 am

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků