Kolejiště H0 2,4x1,5

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod shodan » úte 19 říj, 2010 7:49 am

Takze je to venku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to kolejiste tady nekdo z vas ma a ted ho chce zpatky :mrgreen: :mrgreen:
shodan
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 17 říj, 2010 2:40 pm

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod radekkrupka » úte 19 říj, 2010 7:52 am

shodan píše:
radekkrupka píše:
yurax píše:To, ze trat v krajine je uz zminena horska draha by nemuselo nutne vadit, horsi je, ze je naprosto pro jakykoli provoz nezpusobila stanice.

Trasování tratě tak nějak odpovídá i "zbytku návrhu". I sebelepší souprava bude při jízdě na tomto vypadat komicky a celé je to tak spíše hračkou pro děti.

Takze tam mam dat lokomotivu TOMAS? nebo neco jeste komictejsiho? ......... treba potom nekdo napise ze ted je to konecne ten spravny lunapark... :mrgreen: :mrgreen: docela sranda forum... :mrgreen: :mrgreen:

Nezlob se, ale moje připomínka vůbec neměla vyvolat dojem, který jsi z ní zřejmě vyvodil. Pokud ano, tak jsme se nepochopili, což se dá napravit. Každopádně to, co jsi nám předložil, téměř v žádném aspektu nelze nazvat modelovým kolejištěm a to je předevčím to, proč existuje tato rubrika. Samozřejmě je čistě na tobě, co si postavíš, vždyť do toho budeš investovat svoje peníze a svůj čas. Pokud jsi ale chtěl nějak svůj návrh okomentovat, tak (troufám si tvrdit) podle většiny přítomných, kteří už něco postavili nebo staví, není tohle dobrá cesta. Jde o radu, nikoliv o nějaké vysmívání. Vzhledem k datu tvojí registrace tak nějak usuzuju (opět pouze domněnka), že jsi v daném koníčku spíše nováčkem - pokud jsi tedy nesledoval jiná fóra nebo nečetl toto jako anonym.

Každopádně už tady bylo stokrát řečena jedna velká pravda - modelaření je o trpělivosti a pečlivosti. Platí to tedy i o přípravě plánu. Já sám jsem plánoval rok a půl, a zastavil jsem se na variantě číslo 46. Pokud je tvým cílem stvořit model, pak všechno pečlivě promysli, studuj literaturu a internet a kresli a kresli.

PS. Petře - několikrát jsem si přečetl tvůj příspěvek a celkem zajímavá analýza osazenstva 8) . Teď momentálně přemýšlím, kterej typ jsem já :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod yurax » úte 19 říj, 2010 8:10 am

Mam tedy dotaz, kolik budes chtit mit na kolejisti v jeden cas umisteno vlaku (mysleno i stojici, ne zaroven jedouci) a kolika vozy budou prumerne tvoreny a kolik z nich bude mit pripojeno lokomotivu (tzn. ne odstavene vozy)?
yurax
 
Příspěvky: 112
Registrován: úte 02 úno, 2010 8:56 am

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod pavel » úte 19 říj, 2010 8:16 am

to shodan trochu to bude slovíčkaření ale ne každý se dostane pod palbu jsou i návrhy které mají logiku. Kladné reakce např viewtopic.php?f=1&t=2348 škoda že už nefunguje odkaz na návrh.
to radekkrupka taky uvažuji kde mne Petr šoupl :lol: :lol:
pavel
 
Příspěvky: 379
Registrován: stř 24 zář, 2008 7:53 pm
Bydliště: okres ostrava

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod petrh » úte 19 říj, 2010 8:26 am

hosi, kazdy se sam priradi cinnosti, tohle sociologicky funguje na vsech forech stejne:) vzdy to je geek, matador ci mentor, aktivni uzivatele, prozrici a novacci.
ja osobne se davam do kategorii prozrici aktivni uzivatel:)
k tematu: jak psali kolegove, muzes si vzdy vybrat, samozrejme ne vzdy se to muze libit tem ostatnim, nekdy to pak i ti ostatni vzdaji a ty zustanes sam, ale i tak to muzes mit ze sveho dila radost. kazdopadne ja osobne bych doporucil podivat se treba nejen na planky Milana F. ale i okolo sebe v realu, videl jsi nekdy takove mostove krizeni trati? existuji vyjimky, ale i ty maji pravidla a duvody. mame tu zase vyber variant:
a) ignorovat rady a delat vse dle sebe
b) nektere vecne prijmout a studovat a hledat a divat se
c) aktivne se ptat, davat crty, namety nakresy slo by to a to a skladat puzzle do dila

co si vyberes?
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod shodan » úte 19 říj, 2010 9:06 am

yurax píše:Mam tedy dotaz, kolik budes chtit mit na kolejisti v jeden cas umisteno vlaku (mysleno i stojici, ne zaroven jedouci) a kolika vozy budou prumerne tvoreny a kolik z nich bude mit pripojeno lokomotivu (tzn. ne odstavene vozy)?


Je to takove "jednodussi" kolejiste, mel bych mit jednu parni jako posunovaci, diesel a elektriku, stojici bude zrejme vagon s jerabem a neco mensiho jako je dresina...
shodan
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 17 říj, 2010 2:40 pm

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod JBr » úte 19 říj, 2010 9:21 am

Shodan: Nedalo mi to a vyhrabal jsem nejake svoje stare navrhy, ktere se datuji cca od doby opetovneho zblazneni do vlacku v srpnu 2007 do odhadem pulky roku 2008. Zahrnuji tedy jak pocatecni fazi "musim nutne mit kolejiste, musi tam byt co nejvic koleji, spousta navestidel, domecku, svetylek..." tak pocatek "prozreni." Dalsi "geneze" je pak uz popsana u me na webu. A jen pro informaci, i po tech trech letech zadne kolejiste zatim nemam. I kdyz ted konecne po prestehovani do noveho prostornejsiho bytu zacina svitat na lepsi casy... Navic jsem po tech letech zjistil, ze spis nez jezdeni s vlakem dokolecka by me vic bavilo mit poradny model nadrazi, repliku elektromechanickeho ridiciho pristroje (ne nutne 1:1 :D) a hrat si na vypravciho :)

Link na zminovane navrhy: http://vlacky.brozek.org/vyvoj/
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod shodan » úte 19 říj, 2010 4:28 pm

JBr píše:Shodan: Nedalo mi to a vyhrabal jsem nejake svoje stare navrhy, ktere se datuji cca od doby opetovneho zblazneni do vlacku v srpnu 2007 do odhadem pulky roku 2008. Zahrnuji tedy jak pocatecni fazi "musim nutne mit kolejiste, musi tam byt co nejvic koleji, spousta navestidel, domecku, svetylek..." tak pocatek "prozreni." Dalsi "geneze" je pak uz popsana u me na webu. A jen pro informaci, i po tech trech letech zadne kolejiste zatim nemam. I kdyz ted konecne po prestehovani do noveho prostornejsiho bytu zacina svitat na lepsi casy... Navic jsem po tech letech zjistil, ze spis nez jezdeni s vlakem dokolecka by me vic bavilo mit poradny model nadrazi, repliku elektromechanickeho ridiciho pristroje (ne nutne 1:1 :D) a hrat si na vypravciho :)

Link na zminovane navrhy: http://vlacky.brozek.org/vyvoj/



Tak to je taky zajimavy stav :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ale kdyz si koupis v hrackarstvi sadu maleho pruvodciho tak si muzes na pruvodciho hrat jiz dnes...... :D :D
shodan
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 17 říj, 2010 2:40 pm

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod JBr » úte 19 říj, 2010 4:44 pm

Rekl bych to asi takhle... Rozhodne ti nebudu vymlouvat stavbu kolejiste tak jak sis ho nakreslil, pokud je to opravdu to, o co stojis. Na druhou stranu kolejiste takoveho rozsahu uz bude neco stat. Koleje, material na krajinu, elektronika na ovladani... a razem 50-60 tisic neni zadna mira. K tomu si pridej nejake lokomotivy a vozy a muzes byt klidne na 100 tisicich. Myslim, ze to co se ti tu ostatni snazili naznacit je to, aby ses zamyslel nad touhle investici. Zeleznicni modelarstvi neni levny konicek a lepsi je si vsechno 2x rozmyslet, nez potom litovat celkem velkych investic.

Mimochodem, pokud to neni tajne, kolik je ti aspon zhruba let? :)
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod shodan » úte 19 říj, 2010 5:33 pm

Tajny to neni... 32, promin uz jsem zadanej :mrgreen: :mrgreen:
shodan
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 17 říj, 2010 2:40 pm

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod yurax » čtv 21 říj, 2010 11:17 am

shodan píše:
yurax píše:Mam tedy dotaz, kolik budes chtit mit na kolejisti v jeden cas umisteno vlaku (mysleno i stojici, ne zaroven jedouci) a kolika vozy budou prumerne tvoreny a kolik z nich bude mit pripojeno lokomotivu (tzn. ne odstavene vozy)?


Je to takove "jednodussi" kolejiste, mel bych mit jednu parni jako posunovaci, diesel a elektriku, stojici bude zrejme vagon s jerabem a neco mensiho jako je dresina...



Dobra tedy a kde bude diesel a elektrika, kdyz bude parni posunovat vozy ve stanici? Vlastne ani nevim, jestli budes mit digital.
yurax
 
Příspěvky: 112
Registrován: úte 02 úno, 2010 8:56 am

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod vojtas » čtv 21 říj, 2010 1:26 pm

NA!!!!!!! :evil: :arrow:
Přílohy
kolejiste shodan 1.JPG
kolejiste shodan 1.JPG (142.4 KiB) Zobrazeno 6721 krát
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod milan ferdián » čtv 21 říj, 2010 1:54 pm

vojtas píše:NA!!!!!!! :evil: :arrow:


Klídek... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod shodan » čtv 21 říj, 2010 2:54 pm

milan ferdián píše:
vojtas píše:NA!!!!!!! :evil: :arrow:


Klídek... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


boooooooooooojim... :mrgreen: :mrgreen:
shodan
 
Příspěvky: 187
Registrován: ned 17 říj, 2010 2:40 pm

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod vojtas » čtv 21 říj, 2010 2:56 pm

shodan píše:
milan ferdián píše:
vojtas píše:NA!!!!!!! :evil: :arrow:


Klídek... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


boooooooooooojim... :mrgreen: :mrgreen:


A plánku jsi si ani nevšiml,co :!: :?: :wink:
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků