Kolejiště H0 2,4x1,5

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod milan ferdián » ned 01 úno, 2015 9:35 pm

shodan píše: jinak zacnu kreslit a tvorit :) diky

Máš volný prostor,tak se předveď :P
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod shodan » pon 02 úno, 2015 4:37 pm

Tak zatím jen tak dle mapy překreslení... 8)
Přílohy
1.jpg
shodan
 
Příspěvky: 186
Registrován: ned 17 říj, 2010 2:40 pm

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod shodan » pon 11 led, 2016 3:39 pm

Dlouho jsem tu nebyl (přihášen)
jinak hezký nový rok všem...
nemáte někdo nějaké fotky - plánek, Vraného nad Vltavou? ještě když tam leželo uhlí :) prostě nějaké starší, chci dělat tohle nádraží.. díky za tipy, odkazy :)
shodan
 
Příspěvky: 186
Registrován: ned 17 říj, 2010 2:40 pm

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod Dancer » úte 16 úno, 2016 2:09 pm

shodan píše:Dlouho jsem tu nebyl (přihášen)
jinak hezký nový rok všem...


Dodatečně také vše nej do nového roku :D Jak jsi pokročil s kolejištěm? Máš nějaké foto?.. Nad tímto typem kolejiště jsem také přemýšlel neb byt 2KK, manželka a dcera neumožňuje kreativitu. Já ho měl pouze načrtnuté na papíru.
TT, centrála DR5000, sw- Traincontroller 7 gold
Dancer
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 28 črc, 2012 6:58 pm

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod shodan » úte 16 úno, 2016 4:36 pm

no tak jsem pořád na papíře :( taky prostory bytu jsou limitujici, ale proto chci udelat domaci "moduly" ... samozrejme lepe by se tvorilo s TT nebo N :) ale kdyz v te H0 je to proste vymazleny..
shodan
 
Příspěvky: 186
Registrován: ned 17 říj, 2010 2:40 pm

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod Dancer » čtv 08 pro, 2016 10:50 pm

shodan píše:no tak jsem pořád na papíře :( taky prostory bytu jsou limitujici, ale proto chci udelat domaci "moduly" ... samozrejme lepe by se tvorilo s TT nebo N :) ale kdyz v te H0 je to proste vymazleny..


Podobně jako ty se snažím dát něco do stejných rozměrů, ale je to fuška. Líbila by se mi nějaká dvoukolejka, aby byl rozmanitý provoz, ale nejde mi to tam nějak vecpat, aby to vypadalo dobře… Nikdy jsem neměl kolejiště, ale mašinami, vagóny, kolejemi atd. jsem dost , takže musí to být H0...
TT, centrála DR5000, sw- Traincontroller 7 gold
Dancer
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 28 črc, 2012 6:58 pm

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod sidlo » pát 09 pro, 2016 5:47 am

Po H0 je to na max jednu staničku s vlečkou, případně vlečkou na trati a když se půjde do patra tak jedna strytá stanička.
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod Dancer » pát 09 pro, 2016 8:05 am

sidlo píše:Po H0 je to na max jednu staničku s vlečkou, případně vlečkou na trati a když se půjde do patra tak jedna strytá stanička.


Napadlo mě něco takového (viz. obrázek). Ale asi to bude jako vlakodorom a spousta modelářů to hned zavrhne ... :(
Chtěl bych provozovat více souprav najednou pomocí PC, klidně i kratších, ale aby vždy nejezdil pouze jeden vlak. Přeci jen, když se míjí, tak je to takové živější.
Přílohy
Dvoukolejka s odbočkou.jpg
TT, centrála DR5000, sw- Traincontroller 7 gold
Dancer
 
Příspěvky: 162
Registrován: sob 28 črc, 2012 6:58 pm

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod sidlo » pát 09 pro, 2016 8:17 am

1. udělejte (nebo požádejte admina o vytvoření) vlastní vlákno
2. někomu se to líbit nebude, ale musí se to hlavně líbit autorovi, tak proč ne
3. pokud má zůstat dvoukolejka, tak bych zrušil jednokolejku s koncovou stanicí
4. ve stanici je zbytečně mnoho odvratných kusých kolejí a příliš mnoho nepotřebných kolejových spojek
5. když se to pročistí, tak by to mohlo splnit požadavek na kroužení vlaků po dvoukolejce
Uživatelský avatar
sidlo
 
Příspěvky: 3590
Registrován: ned 27 dub, 2014 7:32 am

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 09 pro, 2016 11:56 am

Taky záleží na tom co bude ve skrzté části. pokud bude na každém konci dvoukolejky smyčka, nejlépe s kolejovým rozvětvením jako SN, proč ne. Tu odbočnou trať bych zrušil a místoi néí udělal v zadní části kolejiště třeba zastávku, třeba i s menším s vlečkovým areálkem.
V hlůavní stanici bych vypustil ty dvojté kolejové spojky na objízdnou kolej.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2379
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Re: Kolejiště H0 2,4x1,5

Příspěvekod Vladimír_B » pát 09 pro, 2016 5:06 pm

Ahoj, v první řadě je to moc velký projekt na takový malý prostor. Pokud by si měl na každém konci 2kolejky smyčku, tak v podzemí by si měl 3x až 4x více kolejí než na povrchu. A to mi přijde dost šílené. Řešením můžou být falešné dvoukolejky (tedy dlouhé výhybny) a jen jedna smyčka. Za další těžko dodržíš minimální poloměr 600 mm. A už na tom jsou Y dost "rozlámaný", nebo krátké mezistaniční vzdálenosti, krátké staniční koleje (rychlík se nevejde). Taky je třeba si projekt představit plasticky - náspy, zářezy, kopce, tunely a už nemáš místo ani na silnici. V neposlední řadě dvojité kolejové spojky na tu vedlejší kolej bych nedával. Lokálkovou stanici bych vystrčil mimo kolejiště do uličky.
Příklad: http://vladimirb.rajce.idnes.cz/Schones ... averze.jpg stejná plocha, poloviční rozsah kolejí a už je to dost plné. Nebo modelyh0.com, Wimrovo staré kolejiště, mistrovo plánky... Závěrem: pokud by si lokálku vyhodil mimo základní rám, udělal pouze jednu smyčku, stanici vytáhl do oblouku, tak by to asi i šlo... (příp. nedělat dvoukolejku)
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků