návrat

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 28 led, 2014 7:04 pm

H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod Barbucha » úte 28 led, 2014 7:25 pm

Však ti to soudruzi z DDR brzo znárodní :mrgreen: .
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 30 led, 2014 12:37 pm

Tak jsem tady pracně přes hodinu vymýšlel doprovodný text a teď mi to někam zmizelo. :oops: Takže jen ve zkratce,tato úprava se mi zatím zamlouvá nejvíc,pouze malá zastávka s přechodovou lávkou a jednoduchým nástupištěm.Když se to vnoučatům nebude líbit,tak ať jim tatínek postaví kolejiště dle jejich gusta. :lol: Na dalších obrázcích ještě další varianta napojení a úprava odbočky do SN pro lokálku.Ovládání co nejjednodušší,takže vjezd do SN přes zastávku zprava,výjezd zleva.Automatické zastavení u krycích návěstidel,stavění vlakové cesty ve SN jedním tlačítkem a signalizace obsazené koleje.
Přílohy
rozšíření kolejiště.jpg
Tak tato varianta se mi zatím zamlouvá nejvíce.Červená barva označuje prostor,který bude celý vidět,zelená je hranice,kde bude SN a nad ním městečko,oranžová pak vyjímatelný modul s mosty dle Michalova návrhu.
rozšíření kolejiště 1 a.JPG
úprava napojení stávajícího kolejiště k nové části,myslím si,že z provozního hlediska to bude mnohem zajímavější.s tím související úprava stávající podzemní části následuje
skryté nádraží 1.JPG
úprava stávajícího SN,odstraněna výhybka,tím dojde k oddělení hlavní tratě od lokálky
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod Martin Justiz » sob 01 úno, 2014 10:48 am

zastávka je dobrá, ja bych přiznal i tu část za zelenou čarou tím padem pujdou tunely pryč a vjezd do ty skryty části bych maskoval jako silniční most se schodama přímo na nastupiště, něco jako Plzen jižní předměstí
ČD v Nku
Martin Justiz
 
Příspěvky: 445
Registrován: pon 07 zář, 2009 11:19 am
Bydliště: praha slivenec

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 01 úno, 2014 11:24 am

rybizek píše:zastávka je dobrá, ja bych přiznal i tu část za zelenou čarou tím padem pujdou tunely pryč a vjezd do ty skryty části bych maskoval jako silniční most se schodama přímo na nastupiště, něco jako Plzen jižní předměstí

Asi teď trošku nerozumím,za zelenou čarou směrem ke zdi bude terén vyvýšen a na něm náznak předměstí,směrem doleva bude přecházet ve volnou krajinu.Ve skryté části budou všechny 4 koleje i se smyčkou s tím,že nad částí SN bude ještě viditelná část,v pravém rohu bude již pouze pracovní plocha.Kdybych chtěl mít částečně odkryté ty koleje ve SN,tak bych použil návrh od Michala,ale mě to připadalo poněkud násilné k tomu co mám již postaveno.Zastávka na předměstí,2 mosty,kus volné krajiny(2x1,8m)+SN se 4 kolejemi a vratná smyčka je přesně to,co potřebuji.
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod Barbucha » sob 01 úno, 2014 12:09 pm

Taky bych to tak viděl, Mirku. Ostatní je už taková křeč a pokus o vlakodrom. Drž se prvního nápadu, většinou bývá nejlepší. Aspoň u mě to tak nějak funguje. Hodit dvě větší stanice na dohled je nesmysl.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 01 úno, 2014 3:04 pm

Barbucha píše:Taky bych to tak viděl, Mirku. Ostatní je už taková křeč a pokus o vlakodrom. Drž se prvního nápadu, většinou bývá nejlepší. Aspoň u mě to tak nějak funguje. Hodit dvě větší stanice na dohled je nesmysl.

Tak ony ty stanice by byly od sebe cca 2 m vzdušnou čarou a 4-7 m po kolejích,ale spíš mi tam nesedělo to velké nádraží.Stejně by to bylo jen jako a jak píšeš,první myšlenka je dobrá.Až se mi povede skamarádit s WT,tak jsem hodím něco ve 3D,zatím mi někdo zazdil vjezdy do tunelu. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod Dusan » sob 01 úno, 2014 6:50 pm

miroslav lengyel píše:....zatím mi někdo zazdil vjezdy do tunelu. :D

tak na ten spoj (přechod mezi viditelnou a tunelovou částí) vlož ze symbolů "Tunel" třebas "dampflok 1D" a oni se ti tam objeví :-)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 01 úno, 2014 7:02 pm

Díky za radu,už se mi to povedlo. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 10 úno, 2014 4:39 pm

Tak mezi šichtama se mi povedlo osadit alespoň pár figurek.Fotky jsou z mobilu,takže jen pro ilustraci. :)
Přílohy
Fotografie0308.jpg
Fotografie0309.jpg
Fotografie0310.jpg
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod pekl024 » pon 10 úno, 2014 9:00 pm

miroslav lengyel píše:Tak mezi šichtama se mi povedlo osadit alespoň pár figurek.Fotky jsou z mobilu,takže jen pro ilustraci. :)


Nekecej , že jsi na "přístavku" tak daleko, že plácáš figurky :lol: .

Petr
Uživatelský avatar
pekl024
 
Příspěvky: 900
Registrován: čtv 11 lis, 2010 2:40 pm
Bydliště: Plzeň

Re: návrat

Příspěvekod Barbucha » pon 10 úno, 2014 9:05 pm

Na tom nic není, já nechal jednou krabičku s figurkama a tři domečky na panelu a když jsem se vrátil domů, tak sem měl figurky skoro všude a ani jsem neměl osazenou jedninou kolej.
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 11 úno, 2014 3:39 am

pekl024 píše:
miroslav lengyel píše:Tak mezi šichtama se mi povedlo osadit alespoň pár figurek.Fotky jsou z mobilu,takže jen pro ilustraci. :)


Nekecej , že jsi na "přístavku" tak daleko, že plácáš figurky :lol: .

Petr


Srandisto,přístavek je v nedohlednu,to ještě bude běh na dlouhou trať. :P Před pár dny byl u mě na návštěvě kolega a úplně se zbláznil do mašinek,taky mu nestačí ty v práci :D takže mám o zábavu postaráno. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 11 úno, 2014 3:42 am

Barbucha píše:Na tom nic není, já nechal jednou krabičku s figurkama a tři domečky na panelu a když jsem se vrátil domů, tak sem měl figurky skoro všude a ani jsem neměl osazenou jedninou kolej.


Dítko bylo aktivní? :D Ještě že jsi tam nenechal lepidlo,mohl jsi mít figurky nalepené třeba v obýváku na stolku. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 14 bře, 2014 12:00 pm

Tak jsem v pasti,vedení se více zamlouvá varianta Michala Šuhajdy. :D kterou jsem si mírně upravil.Nádražní hala a přilehlá ulice,takové zmenšené nádraží v Drážďanech. :lol:
Přílohy
nádraží 2.JPG
nádraží 1.JPG
nádraží.JPG
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků