návrat

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 16 led, 2011 7:09 pm

Asi jsem nebyl v loňském roce moc hodný,takže Ježíšek na mě trošku šetřil. :o Ale i maličkosti potěší,tak jsem je instaloval na kolejiště.Zejména ten hřbitov se mi líbí,nemám to daleko,abych věděl do čeho jdu,jak se praví v jednom českém filmu. :mrgreen: Míra

P.S.Nejdou přiložit fotky, :oops: takže příště.
Snímek 017.jpg
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 04 úno, 2011 3:42 pm

Tak jsem si dovolil pár švestiček z mé zahrádky. :D Míra

http://www.lengy.rajce.idnes.cz
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 13 bře, 2011 10:26 am

Tak můj dodavatel cedulí železničních a silničních značek konečně dodal co slíbil,takže jsem již nainstaloval pár drobností.Je to vytištěno na tvrdém papíru a následně přelakováno lakem na nehty :D ,který jsem zmermomocnil mé paní :mrgreen:Stejnou technologií jsou vyrobeny cedulky konec vlaku.Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 07 kvě, 2013 5:00 pm

Tak jak jsem slíbil v jiném vlákně,trošku zaktualizuji mé původní vlákno.Přidal jsem pár fotografií,když jsem dnes kroužil kolem kolejiště. Další fotografie potom zde: http://lengy.rajce.idnes.cz/zeleznice/#323_1.jpg
Pořídil jsem si starší,ale plně funkční páru od Fleischmanna a to BR 56.
Částečný postup digitalizace a konečný výsledek naleznou případní zvědavci tady: http://lengy.rajce.idnes.cz/BR_56/#1.jpg
Další novinkou je elektrifikace hlavní trati,je to jen takový nástin vedení,aby elektrické lokomotivy nejezdily na trati bez trolejí. Další fotografie více či méně povedené naleznete tady:
http://lengy.rajce.idnes.cz/Elekrifikac ... e/#362.jpg
Přidal jsem také na rajče pár videí,které mi pořídil zeťák HD kamerou,ale nevím proč se to při náhrání na rajče takhle zprasilo,když mně to maká normálně. :o Vypadá to všelijak,ale kdo se chce mrknout má možnost.
http://lengy.rajce.idnes.cz/HD_video/#00094_trans.jpg Budu si muset pořídit nový foťák,abych mohl občas nějaké video pořídit sám a nemusel čekat,až mi ho někdo pořídí.S mým starým archaickým foťákem je to ovšem o ničem. :roll:
Tak to by bylo pro dnešek asi vše.Míra
Naposledy upravil miroslav lengyel dne čtv 21 kvě, 2015 7:39 am, celkově upraveno 1
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod Adam96 » stř 08 kvě, 2013 1:40 pm

Pěkné kolejiště i elektrifikace. Tam bych jezdil s bobinama, šestikolama, hrbatýma apod. až bych pukal :D
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 489
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 08 kvě, 2013 1:45 pm

No jo,ale v té době se ještě nikomu o Bobinách ještě ani nesnilo :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod Adam96 » ned 12 kvě, 2013 6:06 pm

To je víc než jasné, já jsem se pouze posunul v čase :wink: Sám sice dělám dnešek a 10 let zpátky, ale bobinky můžu :)
TT, DCC, ep. IV/současnost. Brejlovec je nejhezčí lokomotiva !
Uživatelský avatar
Adam96
 
Příspěvky: 489
Registrován: sob 30 čer, 2012 8:04 pm

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 14 kvě, 2013 10:12 am

Tak válka je asi na spadnutí...... http://lengy.rajce.idnes.cz/zeleznice/#332.jpg
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod E27 » úte 14 kvě, 2013 11:09 am

Leopold húfnicu máš?
Uživatelský avatar
E27
 
Příspěvky: 1163
Registrován: úte 28 zář, 2010 8:51 am
Bydliště: Bratislava

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 14 kvě, 2013 11:30 am

To myslíš to obří dělo na hlubiňáku?Tak s tím bych se na mém kolejišťátku nevytočil. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 29 kvě, 2013 4:38 pm

Tak jsem zabudoval osvětlení do Karwendelu a protože sehnat originál sběrače proudu je téměř nadlidský úkol,provedl jsem to tak,že jsem propojil celou soupravu elektrickými spřáhly.Tím jsem spojil příjemné s užitečným,protože souprava nemá velký jízdní odpor.
Přesto,že jsem se zařekl,že už nic žádná vozidla kupovat do podzimu nebudu,tak jsem nakonec zase neodolal. :( Budu na sebe muset být přísnější,protože se poslední dobou stávám poněkud závislý :roll:
Naposledy upravil miroslav lengyel dne čtv 21 kvě, 2015 7:39 am, celkově upraveno 1
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » sob 01 čer, 2013 2:36 pm

Dnes se musím pochválit :D povedlo se mi zprovoznit přestavník,který jsem považoval za ztracený a záhy ho implementoval do kolejiště.Taky jsem se mordoval s mechanickým návěstidlem,které se přestavovalo dle nálady,tak jsem ho snad také přivedl k rozumu.Nicméně zkusím reklamaci,uvidíme jak se k tomu soudruzi v NDR postaví. :D Uvidíme jak se zaměstnavatel tento měsíc pochlapí,ale pravděpodobně udělám malou radost pánům v Uhlenbrocku. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 15 črc, 2013 10:25 am

H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod Rozsíval Jaroslav » pon 15 črc, 2013 11:05 am

To abys mu už začal shánět nářadí. :lol:
Doufejme, že se záliby k vláčkům nezbaví, a že začne modelařit.
Já takové štěstí na pomocníka nemám.
Jarda
HO - analog
Rozsíval Jaroslav
 
Příspěvky: 166
Registrován: stř 25 úno, 2009 8:12 am
Bydliště: Prostějov

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 30 pro, 2013 5:40 pm

Tak závěr roku je tady,takže malá rekapitulace.Tedy ono není skoro co,protože mám teď poměrně dost vyžití s dospělými vláčky,jinými slovy,jsem skoro pořád v práci. :roll: Výhoda je,že nemusím tak nějak řešit,kde vzít prachy na koníčka,ale na druhou stranu zase není čas,kdy se mašinkám věnovat. :cry: Ale abych nebyl nespravedlivý,tak něco málo se přeci jen podařilo.Povedlo se mi na druhý pokus ozvučit BR 55 od Fleischmanna,sice na druhý pokus,ale přece jen. :D Na poprvé se totiž po chvíli dekodér Uhlenbrock proměnil v kouřový generátor,takže putoval na reklamaci.Další 2 pro BR 64 a BR 50 se mi válí v šuplíku a pro BR 56 a BR 91 jsou někde na cestě,ale snad po Novém roce se k tomu dostanu.Doufám,že mi také povede s těmi dekodéry dohonit vozový park,protože se mi stále některých modelů nedostává. :lol: Zrovna jsem objevil BR 01 za zajímavý peníz,ještě vyrobenou v Rakousích.Zároveň s ní jsem natrefil na Hechty,které ještě nemám,tak uvidíme co se z toho vyvine.Taky bych rád BR 75 od Liliputa,BR 94 od Fleischmanna a Rheingolda od Trixe.Ten naštěstí momentálně není k mání,ale stejně by byl asi jen do vitríny.Do SN by se sice vešel,ale vzhledem ke sklonovým poměrům na mém kolejišti by to asi byla velká zátěž i pro BR 18.5 od FLM.
Jinak dále pěstuji lásku vnoučka k mašinkám,takže dostal první startset. :D Cca za 600,-Kč ovál se 2 výhybkami,mašina se zvukem a 2 vagónky,pochopitelně H0.:lol: Docela rychle pochopil,že pokud není výhybka ve správném směru,vlak vykolejí.Je to přeci jen trošku jiná liga než dřevěné mašinky,ale má ještě dost času na to aby se vyhranil.
http://lengy.rajce.idnes.cz/zeleznice/#DSC_0542.jpg
Jinak všem veselého Silvestra,šťastný Nový rok a pevné zdraví přeje Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků