návrat

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: návrat

Příspěvekod Sandy » sob 17 pro, 2016 7:38 pm

Ke kolejivu se štěrkovýn podložím by měl být použit štěrk pro velikost TT. Frakce mezi 0,30 - 0,70 mm. Materiál vápenec. A pak patinou sjednotit plochu mezi pražci a v bezprostředním okolí kolejnic. Tohle vypadá na "přerostlou" H0 o velikosti 0,9 - 1,20 mm.
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 18 pro, 2016 7:00 am

workous píše:automatizace to je něco :)... držím palce do dalšího drátování ....už, aby bylo po vánocích a po inventurách :) aby zase byl čas na modelaření :) dva měsíce jsem na nic nesáhnul hrůza...Měj se Míro.

Tak ona to zase není bůhví jaká automatizace,jen se po projetí vlaku přestaví návěstidlo na "STŮJ" a asi rovnou použiji napájení přilehlého úseku. :D Já naopak doufám,že budu mít přes Vánoce trošku více času a zase něco málo udělám.Jinak se taky měj fajn.....no to bych si musel pamatovat,jak se jmenuješ. :D
Ty vaše nicky mě dohánějí k šílenství. :x
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 18 pro, 2016 7:03 am

HonzaM píše:
miroslav lengyel píše:Milane kolem kolejí ne,ale po zkušenostech se zabetonováním výhybek,přestavníků a výměnových těles jsem zvolil jinou taktiku.Místo zasypání štěrkem a následným zakapáním,jsem šel tentokrát cestou nátěru lepidla a následného cukrování.Při běžném postupu se totiž to řídké lepidlo dostalo úplně všude a to přesto,že jsem veksle všemožně oblepil.Teď už se snad ta bílá bestie k výše popsaným věcem nedostane a bude to OK.Samozřejmě nebudu přidávat všude,bude se zároveň ladit,takže to bude taková trošku piplačka,ale to neva. :D

Dojem z kolejiště kazí že má "štěrk" mezi pražci úplně jinou barvu i strukturu než kolem kolejí. Asi jde o kolejivo se "štěrkovým ložem" a to nemůže nikdy vypadat přirozeně.

Vydrž prťka,vydrž :D ještě se bude barevně ladit a celkově cizelovat. :lol:
Obrázek
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 18 pro, 2016 6:35 pm

Tak provizorně zapojeno a ono to kupodivu funguje. :D Tedy musel jsem požádat přítele na telefonu,bo jsem nedával při výkladu pozor a napoprvé to nefungovalo. :oops: Takže malá oprava,stačí natáhnout jeden kablík k návěstidlu a je to.Já si myslel,že z toho výstupu lezou oba póly a ono tu funguje jako spínač,takže se do jedné zdířky přivede napájení a do druhé zapojí kablík k přestavníku. :D Jen tak cvičně jsem zastrčil pod koleje kablíky k napájení úseku a po přestavení na volno se vlak sám rozjede a po přejetí čidla se návěstidlo přestaví na stůj a je jedno jestli vlak odjede na 1. nebo 2. traťovou kolej. :wink: Bohužel,protože digitál,tak při pojíždění koleje kolem návěstidla z opačné strany musím obstarat napájení úseku tlačítkovým spínačem,což ale není taková věda,jen se musí věnovat trošku péče při stavění vlakové cesty. :D
https://drive.google.com/file/d/0B1hIsB ... sp=sharing
Přílohy
299.jpg
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 19 pro, 2016 2:33 pm

Dnes jsem se kousl a zapojil kompletně 3 návěstidla na jednom zhlaví,kurde kdo by řekl,že to bude takových drátů. :D Ale povedlo se,vše korektně funguje a návěstidla dokonce svítí. :lol: zbývá pouze zapojit 3 zelené kablíky(co visí přes trolejovou bránu) do pultu,ale to už je s prstem v nose. :mrgreen: Takže teď se směle pustím do instalace hlídačů SN,uvidím jak to půjde,bo dodavatel dodal pouze osazené desky,ale napájení a vývody k LED kám a tranzistorům musím udělat svépomocí.
Přílohy
300.jpg
301.jpg
302.jpg
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod workous » úte 20 pro, 2016 9:13 pm

No pěkná elektrárna :) začínám to mít pod segmenty podobné :D,
P.S. Míro jsem Zdeněk :)
Roco Geoline/DCC DR5000 + RocRail/JMRI momentálně v pauze..
Uživatelský avatar
workous
 
Příspěvky: 2139
Registrován: sob 15 lis, 2008 12:05 pm

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 20 pro, 2016 9:30 pm

Ale docela to jde,hlavně se to snažím trošku učesat,ovšem stará část je docela maso. :D Takže Zdeněk,no to je fajn,ale lepší by bylo,kdybyste si to dal každý malým písmem do podpisu. :lol:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod hopeter » úte 20 pro, 2016 9:36 pm

Jako třeba já... :D
Míro hezky ti to přibejvá , ještě stačíš sledovat kam který drát vede ? :wink:
TT a G , epocha III / IV , jen si tak hraju ...,V jednoduchosti je síla... HOnza PETERa
Uživatelský avatar
hopeter
 
Příspěvky: 3040
Registrován: pát 20 pro, 2013 3:03 pm
Bydliště: Červený Kostelec

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » úte 20 pro, 2016 9:40 pm

Honzo hezky možná,ale pomalu. :D Dráty sledovat stačím,ctím barvu, :D takže na návěstidlech není problém a jinak mám už 2 roky prístroj,takže stačí propísknout a jsem v obraze.Jinak ta žlutá záplava na čele jsou kabely k vekslím. :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 23 pro, 2016 12:07 pm

Přivezl jsem si nějakou droboť od pana Valtra a hned jsem si musel vyzkoušet,jak to bude vypadat. :wink: Cesta je správná,ovšem implantovat lampu do již zabudovaného stožáru a zejména protahovat skrz kablíky napájení je opravdu očistec, :oops: ale protože jsem nadmíru šikovný,tak se nakonec dílo podařilo. :lol:
Přílohy
303.jpg
304.jpg
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod jirkan » pát 23 pro, 2016 1:11 pm

Hele, to není vtip, ty jsi opravdu mimořádně šikovnej, je co závidět!!!!!!
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 23 pro, 2016 2:01 pm

Tak chvála vždycky potěší,ale měl jsi slyšet těch jmen,když jsem se s tím mordoval. :D Čeká mě ještě jeden stožár,ale na těch dalších nejdřív nainstaluji lampu,protáhnu drát a teprve pak usadím do kolejiště. :wink:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod Barbucha » pát 23 pro, 2016 3:07 pm

Miro, ty řádíš jak ten Black Hand, nebo Shatterhand, či jak se jmenoval :-D.
Bezva je to.

Krásné a pohodové svátky,
Pavel
DR, H0, epocha III c, v neplánované pauze.
Uživatelský avatar
Barbucha
 
Příspěvky: 2311
Registrován: pát 06 čer, 2008 7:20 am
Bydliště: Brno

Re: návrat

Příspěvekod miroslav lengyel » pát 23 pro, 2016 3:25 pm

Pavle také Ti přeji šťastné a klidné Vánoce a do nového roku 2017 naději,že zase začneš modelařit.
Míra
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: návrat

Příspěvekod nynuna » pát 23 pro, 2016 3:36 pm

Precizní práce, vymazlené detaily... hóóódně vysoko nasazená laťka...
Kameru se záběry na ruce a určitě by spousta z nás vyměnila takové video za televizní kraviny... Jen ten zvuk by asi bylo dobré pro děcka vypnout třeba při zapojování těch lamp :lol: Ale když "to tam nejde", tak si musíme nějak pomoci néé???
Tady je jen trošku rušivý svítivý efekt IR senzorů při nočním focení, ale zase je skrz foťák vidět, že fungují :D
Také se přidávám s přáním hezkých svátků, Roman
Zajímá mne vše, co zde již bylo či teprve bude napsáno... Roman
nynuna
 
Příspěvky: 126
Registrován: pát 13 zář, 2013 8:01 pm
Bydliště: Mělník

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků