Kubulova segmentovka

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kubulova segmentovka

Příspěvekod miroslav lengyel » čtv 14 črc, 2011 1:54 am

Ještě to můžeš skusit takhle,tím myslím tu levou stranu :D toho zbytku si nevšímej :mrgreen:
SN1.jpg
SN1.jpg (82.96 KiB) Zobrazeno 5514 krát
SN2.jpg
SN2.jpg (122.66 KiB) Zobrazeno 5514 krát
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kubulova segmentovka

Příspěvekod kubulak » ned 26 úno, 2012 8:03 pm

Od posledni skicy uplynul pulrok. Dal se pilne inspiruju jak v realu, tak i tady na foru. Nejvic za posledni dobu mne nejvic oslovil planek Milana Ferdiana "Bezdruzicke lokalky" v TT. Pokusil jsem se to pouzit na moji prostorovou situaci, a mam tu dalsi skicu. V zasade by to znamenalo cast segmentovky promenit v panel = u jedne zdi nemit skrinky primo u zdi, ale vysunout je o cca 60-70cm dovnitr do mistnosti. Tim se jizda z jedne do druhe stanice prodlouzi o nekolik metru a doba jizdy modelovou rychlosti mi vychazi cca na 40-45s.

Jak to prujezdne nadrazi vlevo, tak i to zausteni vlecky (bud nejaky zemedelsky podnik, nebo pila, nebo vykladiste vojenske techniky) zatim rozhodne neni finalni verze. Ostatne ani ta koncova stanice..
Nechci jit do urovni, tu vratnou smycku (cervene oznacena cast trati ) bych rad schoval do (odnimatelneho) tunelu, premyslim jak zviditelnit tu "zadni" trat..

Mam to uz postavene na sucho v realu, jezdim si a posuzuju jak to na mne pusobi.. Neni kam spechat.

BTW mne neprestava prekvapovat, ze na celou tuhle srandu stacilo privest digitalni signal na tri mista kolejiste - dve jsou v koncove stanici a to treti cca uprostred "horni steny".. a nemam problem.. samozrejme v realu bude napajeni mnohem cetnejsi.

Jako vzdy si rad poslechnu dojem na ostatni, rady, pripominky, ...

http://imageshack.us/photo/my-images/839/k03v.jpg/
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Re: Kubulova segmentovka

Příspěvekod jirkan » ned 26 úno, 2012 9:25 pm

Z vlastní zkušenosti bych radil dát trochu pozor na ty obloukové výhybky. Fleischmann tam má poloměry R1 (356 mm) a některým lokomotivám se do toho nechce. Pokud je ten jejich výběr takový, jako bylo uvedeno v úvodu, asi nebude problém, ale třeba nějaké ty páry už by mohly zlobit. Jinak bych se pokusil trochu zvětšit tu smyčku - nejlépe tam propašovat aspoň ještě jednu kolej, nebo aspoň tu výhybku posunout co nejblíž k vjezdu do tunelu, aby se do smyčky vešly 2 vlaky za sebou. Taky bych zvážil přidání nějaké kusé koleje třeba pro motor nebo krátkou soupravu pro posun.
jirkan
 
Příspěvky: 1076
Registrován: stř 16 bře, 2011 9:47 pm
Bydliště: Praha

Re: Kubulova segmentovka

Příspěvekod miroslav lengyel » pon 27 úno, 2012 6:24 am

jirkan píše:Z vlastní zkušenosti bych radil dát trochu pozor na ty obloukové výhybky. Fleischmann tam má poloměry R1 (356 mm) a některým lokomotivám se do toho nechce. Pokud je ten jejich výběr takový, jako bylo uvedeno v úvodu, asi nebude problém, ale třeba nějaké ty páry už by mohly zlobit.


Výše zmiňované výhybky mi bez problémů projíždí páry od BR 91 až po BR 50 a to jak krokem,tak vyšší rychlostí. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kubulova segmentovka

Příspěvekod kubulak » pon 08 říj, 2012 6:35 am

Aby mistni guru vedeli, ze jejich prace neni hazeni perel svinim :) :

Prolezl jsem pomoci mapy.cz celou CR kolem dokola (zejmena ten "ptaci pohled" co zavedli nedavno je super), vsechny pohranicni koncove stanice jsem si naskicoval (rozlozeni koleji, vyhybek, vlecek, remiz atd.), a pote se na ctvereckovanem papiru pokusil prevest na moje prostorove moznosti ty, kde dava smysl se o to snazit. To same jsem udelal se vsemi koncovymi stanickami v 2. dilu knizky M. Ferdiana (pominu tu radost, kdyz na nejakou jeho stanici mrknu, reknu hele, to jsem nedavno kreslil, to vypada jako Javornik ve Slezsku, a pak mrknu o stranku vedle do textu, a tam si to potvrdim :))

Dusevne jsem smiril s tim, ze 5 koleji proste vypada blbe, a se slzou v oku jednu vypustil. Ted jsem na 4, velmi se to blizi stanici c.1 od kolegy Trainmaniaka.
Od uplne puvodni varianty jsem delku stanicnich koleji protahl o pul metru.
Premyslim o redukci na 3 koleje, jenze to uz bych ty vlaky nemel kam dat ! :)

90% skrinek uz stoji a slouzi jako skladiste, obrovskou vyhodou DCC je, ze si nahore postavim co chci, natahnu 2 draty ode centraly a muzu jezdit.
Provoz rychle prozradi, kde je slabe misto, co by chtelo udelat jinak. Tuhle variantu vrele doporucuju !!

Co ted resim: rad bych mel z duvodu bezpecnosti vsechny budovy vzadu, u zdi. Tj. nadrazni budovu, skladiste s rampou i remizu (tu obzvlast, nebot v pripade zavadeni by s remizou sla na zem i ta loko v ni). Jenze drtiva vetsina stanic ma remizu na opacne strane koleji, nez stoji NB a sklad. Nasel jsem akorat Slavonice...
Druhou moznosti je schovat remizu na zakonceni nejake z vnitrnich koleji, napr. jako je to v Roznove pod Radhostem - mimochodem schematicky velmi zajimava stanice - 4 koleje, ale jen vnitrni 2 jsou dopravni a loko muze objet soupravu, obe dve vnejsi jsou kuse..
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Re: Kubulova segmentovka

Příspěvekod milan ferdián » pon 08 říj, 2012 6:57 am

No to jsi nějak špatně kontroloval koncové stanice :wink: .A co plánek 4.Vysoké Veselí,str.16,II.díl.Vše máš na jedné straně u zdi.Remíza,staniční budova se skladištěm,volná skládka.Kolej do cukrovaru,změníš na odstavnou.Stanici si jen zrcadlově otoč.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kubulova segmentovka

Příspěvekod kubulak » pon 08 říj, 2012 9:17 am

Spatne jsem to napsal - tim "akorat" jsem myslel v realu, ne v knizce ..
Jinak tu CR jsem projel jen podle hranic, vim ze mame i vnitrostatni koncove stanice - Dobris, Tremosnice atd. Ale u tech hranic se to hledalo jednoduseji.
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Re: Kubulova segmentovka

Příspěvekod milan ferdián » pon 08 říj, 2012 6:40 pm

Ani tato se ti nehodí ?Přidej dole ještě jednu kolej a máš co jsi chtěl :mrgreen:
Přílohy
Kopie - Dol.Kral.jpg
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kubulova segmentovka

Příspěvekod kubulak » stř 10 říj, 2012 9:35 am

Milane diky! Je super vedet, ze stavim podle neceho co ma realnou predlohu/zaklad, ze nevymyslim kraviny.
Ty Dolni Kralovice dnes uz neexistuji? Nebo se prejmenovaly?
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Re: Kubulova segmentovka

Příspěvekod D » stř 10 říj, 2012 9:53 am

Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1357
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Kubulova segmentovka

Příspěvekod Tom13TT » stř 10 říj, 2012 12:38 pm

Není náhodou bývalá nádražní budova v Dolních Kralovicích stejný typ jako Dačice ? http://www.modely.biz/modelova-zeleznic ... ice-lc-h0/
H0 ČD Epocha V.
Tom13TT
 
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 07 čer, 2012 4:37 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Kubulova segmentovka

Příspěvekod milan ferdián » stř 10 říj, 2012 12:42 pm

Tom13TT píše:Není náhodou bývalá nádražní budova v Dolních Kralovicích stejný typ jako Dačice ? http://www.modely.biz/modelova-zeleznic ... ice-lc-h0/


Když se podívaš na odkaz od "D",tak staniční budovu uvidíš a je to stejný typ co v Dačicích a dokonce tuto budovu nabízí fa "Šikulové". :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kubulova segmentovka

Příspěvekod kubulak » stř 10 říj, 2012 3:34 pm

D: diky. To me taky mohlo napadnout, kdyz jsem tu vesnici nasel na mapach sice bez trati, ale vedle prehrady...
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků