Doupovská lokálka - TT

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Doupovská lokálka - TT

Příspěvekod vmucha » ned 11 led, 2015 9:23 pm

Po týdnu trochu posun vpřed. Dostavěny výhybky a tak jsou obě zhlaví kompletní. Hledání odpovědi na otázku, zda propojit některé koleje spojkami se pro tento týden dostala k jednoduchému řešení - jen jedna spojka ( je naznačena na fotce před vagóny).
Přibyla další otázka, zda kusé koleje na konci u smyčky nerozvětvit - prostor na motoráky by tam byl (kolem 50 cm). Co vy na to?
Přílohy
DSC_2216.JPG
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 643
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Doupovská lokálka - TT

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 11 led, 2015 9:57 pm

Ty máš dovolenou či co? :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Doupovská lokálka - TT

Příspěvekod vmucha » ned 11 led, 2015 10:07 pm

Bral bych ještě nějakou.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 643
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Doupovská lokálka - TT

Příspěvekod miroslav lengyel » ned 11 led, 2015 10:39 pm

Už došla?Já mám ještě 5 dní staré,tak v lednu asi vyberu. :D
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Doupovská lokálka - TT

Příspěvekod Myšpulín » pon 12 led, 2015 4:42 pm

vmucha píše:... Přibyla další otázka, zda kusé koleje na konci u smyčky nerozvětvit - prostor na motoráky by tam byl (kolem 50 cm). Co vy na to?

Asi opět budu za šťourala, ale:
Na zadním zhlaví bych tu výhybku úplně vlevo nahradil angličanem, tuto posunul o pozici doleva do toho angličana a před ní ještě jednu levou (staniční kolej, smyčka). A možná by se mohla vyměnit i ta druhá zprava za angličana.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Doupovská lokálka - TT

Příspěvekod vmucha » pon 12 led, 2015 5:02 pm

Myšpulín píše:
vmucha píše:... Přibyla další otázka, zda kusé koleje na konci u smyčky nerozvětvit - prostor na motoráky by tam byl (kolem 50 cm). Co vy na to?


Na zadním zhlaví bych tu výhybku úplně vlevo nahradil angličanem, tuto posunul o pozici doleva do toho angličana a před ní ještě jednu levou (staniční kolej, smyčka). A možná by se mohla vyměnit i ta druhá zprava za angličana.


Ad vlevo - jestli myslíš propojit kolej ze smyčky se zhlavím? Pokud ano, tak to nedává smysl, protože ta kolej musí být pořád volná pro průjezd. Jediné co bych tím získal, je možnost obrátit soupravu a neblokovat přitom koleje SN. A tak zasekané SN zas nepředpokládám.
Ad vpravo - tuhle variantu jsem zvažoval taky, ale je levnější koupit jednu výhybku a tu napojit na tu kusou než dávat tam angličana v podstatě se stejným efektem (cca 15 cm koleje vydělám).

Jinak moc děkuji za reakci.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 643
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Doupovská lokálka - TT

Příspěvekod Myšpulín » pon 12 led, 2015 6:06 pm

Ano, je to objízdná kolej. Zároveň po ní budeš obsluhovat ty kusé u nich (tedy alespoň ty vlevo). Bohužel pro ty vpravo musíš mít další objízdnou. Já bych se snažil napojit smyčku víc vpravo, aby se dovnitř smyčky vešlo víc kusých a nepotřebovat tu pravou objízdnou a pravé kusé. Ale to asi znamená už moc velkou úpravu zhlaví. A pokud bych chtěl zkracovat koleje spojkou, pak nějak do té objízdné. Ale tím vzniknou asi moc krátké, takže asi nic.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Doupovská lokálka - TT

Příspěvekod vmucha » pon 12 led, 2015 8:47 pm

Tak ještě jsem tam dokreslil barevně některé rozměry:
červeně je nakreslen kousek, který chci vyříznout - tím se mi otevře přístup zespodu.
Žlutě je vidět prostor který tam dneska mám (80 cm). Motor se dvěma vlečňáky má 30 cm, takže prostor to rozvětvit tam je.
Oranžových 50 cm už moc prostoru pro další odstavné koleje nedává. Otázkou je pak její smysl.
O čem ale pouvažuji je to napojení na smyčku. +- 15 cm hloubka umožňuje mít tam 3 koleje. Výhodou by bylo, že mi příjezd a výjezd motorů neblokuje koleje ve SN, nevýhoda oproti umístění vepředu je jejich (ne)dostupnost.
V každém případě opět děkuji za námět k přemýšlení.
Přílohy
Doupov_navrh.jpg
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 643
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Doupovská lokálka - TT

Příspěvekod Dusan » pon 12 led, 2015 8:59 pm

Otázkou (ne)dostupnosti bude jak vysoko budeš mít nad SN tu hlavní stanici Vilémov. Pokud tam došáhneš aspoň rukou pro vyndání karambolu nebo popostrčení mašiny, tak by to mohlo být OK. Jinak skryťák je hodně dobrej, ten než "vyjezdíš", tak to bude šichta :-)
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Re: Doupovská lokálka - TT

Příspěvekod vmucha » pon 12 led, 2015 9:39 pm

Vilémov, který leží nad SN je ve výšce 12 cm, takže na ruku relativně dost, ale když na kolejích předtím něco je, je pak asi lepší zaplout pod rám :-)
Jinak ta kolej smyčky je ve vzdálenosti 35 cm od kraje rámu. (zelená čára na předchozí fotce)
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 643
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Doupovská lokálka - TT

Příspěvekod vmucha » úte 19 kvě, 2015 8:03 pm

Další malý posun ve stavbě. Skryťák sestaven a přilepen. A teď dilema čím pokračovat dál :-)
Přílohy
skrytak.jpg
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 643
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Doupovská lokálka - TT

Příspěvekod miroslav lengyel » stř 20 kvě, 2015 3:06 am

WAU :shock: a elektricku máš už zapojenou taky?Já vím,že máš DCC o 2 drátech,ale ani ty 2 tam nikde nevidím. :mrgreen: Já dne zkusím zprovoznit můj přístavek,tedy bez zapojení vekslí,návěstidel atd. jen zkušební okruh,abych mohl projet vlaky. :D Včera jsem se úspěšně hrabal v elektrice C4,tak doufám,že budu dnes stejně úspěšný i doma. :idea:
H0 II.epocha DRG+1souprava Würtenberg(startset)a pára K.P.E.V.ještě je nestihli přeznačit.
Uživatelský avatar
miroslav lengyel
 
Příspěvky: 3572
Registrován: sob 17 led, 2009 6:26 am
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Doupovská lokálka - TT

Příspěvekod milan ferdián » stř 20 kvě, 2015 6:11 am

Super,koukám na tu dvojitou kolejovou spojku :o :wink: .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11824
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Doupovská lokálka - TT

Příspěvekod vmucha » stř 20 kvě, 2015 6:58 am

@Míra - elektrika ještě není, zatím jen korek a koleje. Řeším teď dilema, jestli se vrhnout na elektriku, serva, TCO a pod. nebo jestli ještě natáhnout koleje co budou v podzemí až k ústí tunelů ( jde jen o to nařezat překližku a položit na ni koleje :-) ) nebo jestli konečně dodělat těch asi 10 vagónů, co mám v krabici připravené do lakovny.

@Milan - dvojitá kolejová spojka je v tuto chvíli jen optický klam - to, co ten dojem vytváří jsou kablíky k srdcovkám. Nicméně, když jsem tu fotku včera viděl, viděl jsem ji tam taky :-) a tak jsem rozhodnutí učinil - bude tam!
PS: Ráno jsem již inkriminované místo zakapal vodou, aby povolilo lepidlo :-)

EDIT : moderátor - na žádost "vlastníka" :lol: tohoto vlákna odmazány příspěvky z auto-moto-revue ...
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 643
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Doupovská lokálka - TT

Příspěvekod vmucha » pon 25 kvě, 2015 9:10 am

Prosím o pomoc, v předchozím příspěvku jsem psal, že bych rád ve SN vyměnil kolejovou spojku za dvojitou kolejovou spojku. Jedna varianta je použít Tiligovskou 83210, ale tu nechci kvůli plastovým srdcovkám. Ideální by byla poskládaná z EW2. Týden jsem si hrál se šablonami, ale netroufám si na to. .

Nenašel by se někdo kdo by mi ji byl ochoten postavit z EW2 nebo aspoň uměl předělat Tiliga na kovové srdcovky?

Díky.
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 643
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků