Panel 200x80 TT - poznatky ze stavby

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Panel 200x80 TT - poznatky ze stavby

Příspěvekod el_salamo » stř 13 říj, 2010 12:35 pm

Pája píše:el-salamo : zkoušel jsi toho Sergeje i někde jinde? Mě zlobí taky a to mám kolej vyglancovanou.Po chvíli škubavého popojíždění se to znatelně zlepší.Já podezírám sběr z koleček a ne sběr z kolejí.


Právě že už je zajetý podle návodu (30+30 minut) a občas si ho pro radost pouštím po zkušebním oválu... všechno bez problémů :? . Jen ten zkušební kousek koleje zlobí :( a mám strach pouštět se do pokládky kolejí, dokud nezjistím čím to je.
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 207
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

Re: Panel 200x80 TT - poznatky ze stavby

Příspěvekod Pája » stř 13 říj, 2010 2:02 pm

Pak zbývá jen kontrola kolejnic od zbytků lepidla,nebo laku.Dobrá je na čištění Tillig kostka.
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Re: Panel 200x80 TT - poznatky ze stavby

Příspěvekod radekkrupka » stř 13 říj, 2010 2:27 pm

Nevidím, co bys mohl při pokládce kolejí zkazit, je to v oblouku? V přímé? Flexi? Píšeš, že je to 20 cm což je trochu zvláštní rozměr na první pokládku :)

Zkus si položit na stůl flexi kolej, napoj do ní dráty a zkus projet, pak kolej polož na plán (tzn přilep) a opět projeď. Uvidíš, jestli jsi lepením něco změnil. Každopádně nevím, jak by se pokládka měla na zmíněném problému podílet, pokud jsi tu kolej nepřilepil jak vrtuli...

Zkus si zkontrolovat loko, přívody signálu do koleje atd... a jak píše Pája - lepidlo nebo lak na kolejnicích.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Panel 200x80 TT - poznatky ze stavby

Příspěvekod el_salamo » stř 13 říj, 2010 4:04 pm

Díky za tipy - zkusím to doma na té prázdné kolejnici. 20 cm jsem chtěl položit právě jen na zkoušku a zrovna i zaštěřkovat - poprvé jsem pokládal na pásku pod sádrokarton v kombinaci s oboustranou páskou, tak jsem si to chtěl jen zkusit...

Dám pak vědět jak to dopadlo...
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 207
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

Re: Panel 200x80 TT - poznatky ze stavby

Příspěvekod Myšpulín » stř 13 říj, 2010 6:51 pm

Přiletuj ke kolejnici nové drátky. Je možné, že některý je přelomený.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: Panel 200x80 TT - poznatky ze stavby

Příspěvekod el_salamo » stř 13 říj, 2010 11:01 pm

Ták, večer je tu a problém je vyřešen: kolejnice byly trochu zašlé a kontakt nebyl ideální. Vyčištění kolejí gumou pomohlo, asi byly trochu zašlé. Sergej už projede celou "trať" bez problémů. I tak, na nejnižší rychlost nastavenou multimausem (jen co regulátor vyskočí ze středové polohy) má motorek Sergeje trochu divný zvuk (nazval bych to asi kuckáním nebo cukáním). Jen trochu rychlejší jízda je bez trablů, takže to asi nehodlám řešit.

A další slíbená věc je ukázka pokusného zapojení přestavníku Peco se zpětným ohlasem:

http://salamek4.rajce.idnes.cz/zapojeni/

Není to žádné super objevné zapojení, ale pokud třeba někdo tápe a nechce dávat 200,- za přídavné ohlasy, mohlo by ho tohle řešení za 9 korun zaujmout :).

Díky a dobrou noc všem :)
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 207
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

Re: Panel 200x80 TT - poznatky ze stavby

Příspěvekod Tkadlec Jaroslav » čtv 14 říj, 2010 2:28 pm

el_salamo píše:Ták, večer je tu a problém je vyřešen: kolejnice byly trochu zašlé a kontakt nebyl ideální. Vyčištění kolejí gumou pomohlo, asi byly trochu zašlé. Sergej už projede celou "trať" bez problémů. I tak, na nejnižší rychlost nastavenou multimausem (jen co regulátor vyskočí ze středové polohy) má motorek Sergeje trochu divný zvuk (nazval bych to asi kuckáním nebo cukáním). Jen trochu rychlejší jízda je bez trablů, takže to asi nehodlám řešit.

A další slíbená věc je ukázka pokusného zapojení přestavníku Peco se zpětným ohlasem:

http://salamek4.rajce.idnes.cz/zapojeni/

Není to žádné super objevné zapojení, ale pokud třeba někdo tápe a nechce dávat 200,- za přídavné ohlasy, mohlo by ho tohle řešení za 9 korun zaujmout :).

Díky a dobrou noc všem :)

Ahoj můžeš dát i fotky tak jak funguje přestavník i s výhybkou dík moc
Tkadlec Jaroslav
 
Příspěvky: 1086
Registrován: sob 19 pro, 2009 1:38 pm
Bydliště: Javorník u Jeseníku

Re: Panel 200x80 TT - poznatky ze stavby

Příspěvekod jakubklouda » čtv 14 říj, 2010 7:27 pm

Ahoj můžeš dát i fotky tak jak funguje přestavník i s výhybkou dík moc


Zareaguji take... I kdyz byl dotaz na autora prizpevku vyse.

Funguji uplne normalne :-) jen se musi zvetsit bud otvor v tahlu u vyhybky nebo vyuzit adapter peco a vyvrtat do nej malo dirku a zalepit spendlik(foto zde: http://jakubklouda.rajce.idnes.cz/Uprava_PECO/). Daji se takhle ovladat EW1, IBW a DKW. Prestavnik ma trochu delsi drahu nez by na Tillig bylo potreba, ale to mi kompenzuje pruznost spendliku. U EW2 a EW3 a vsech postavenych variant z flexi jsem narazil na 2 problemy. 1. drobne tahlo, ktere nejde zvetsit na prumer jehly peco(lze udelat jinou z Cuprexitu), ale hlavne mala sila pruzinky adapteru, ktera neudrzi pruzne jazyky(mozna by pomohlo zvetsit vybrani). Pouzivam je na DKW a zatim spokojenost... Stale cekam na servo dekoder od ESU :-( uz skoro 3 mesice :-( takze jsem zacal zkouset stavet z toho co jsem na zkousku nakoupil nez jsem se rozhodl pro serva.
TT - IV. a V. epocha
jakubklouda.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
jakubklouda
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned 08 srp, 2010 4:24 pm
Bydliště: Praha

Re: Panel 200x80 TT - poznatky ze stavby

Příspěvekod el_salamo » pon 20 čer, 2011 7:29 am

Tak, po dloooouuuhé době jsem zpět - posledních pár měsíců jsem se věnoval (krom práce, cestování, stěhování a dalším "zbytečnostem" :) ) přepracovávání plánků, předělávání EW1 na napájenou srdcovku, experimentováním s memoryWire a různým jiným "hraním si".

Jeden z pozitivních výsledků je velmi jednoduchý a asi nezničitelný přestavník z memoryWire (nafotím), ke kterému bych ale potřeboval poradit jednu konkrétní součástku - totiž jakési relé, které v klidovém stavu propouští jednu větev zapojení a v případě sepnutí propouští jinou... čili ne bistabilní, ale nějaké "monostabilní" - Google tento výraz zná, jmenuje se to tak správně? A může mi někdo poradit nějaké vhodné? Tohle je pro mne dost španělská vesnice :(, tak předem díky :).
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 207
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

Re: Panel 200x80 TT - poznatky ze stavby

Příspěvekod el_salamo » stř 30 lis, 2011 8:18 am

No - začal jsem s pokládkou kolejí, fotky zde: http://salamek4.rajce.idnes.cz/Skryte_n ... ici_stavba. Občas mi něco uteče, ale jinak to jde docela dobře.
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 207
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

Re: Panel 200x80 TT - poznatky ze stavby

Příspěvekod radekkrupka » stř 30 lis, 2011 8:43 am

http://salamek4.rajce.idnes.cz/Skryte_n ... 010009.jpg

Řekl bych, že v místě kde je vagon jsou vnitřní koleje nějak podezřele blízko sebe...
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Panel 200x80 TT - poznatky ze stavby

Příspěvekod el_salamo » stř 30 lis, 2011 11:36 am

radekkrupka píše:http://salamek4.rajce.idnes.cz/Skryte_nadrazi_-_postupujici_stavba#P1010009.jpg

Řekl bych, že v místě kde je vagon jsou vnitřní koleje nějak podezřele blízko sebe...


Díky za tip prověřím to... ale možná trochu zkresluje fotka, doma mi spíš ty ostatní koleje přijdou zbytečně daleko od sebe :)
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 207
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

Re: Panel 200x80 TT - poznatky ze stavby

Příspěvekod radekkrupka » stř 30 lis, 2011 11:49 am

el_salamo píše:Díky za tip prověřím to... ale možná trochu zkresluje fotka, doma mi spíš ty ostatní koleje přijdou zbytečně daleko od sebe :)

No a nebo... prostě ty vnitřní jsou daleko blíž sobě... hodnotu kolik to je z fotky nepoznám.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Panel 200x80 TT - poznatky ze stavby

Příspěvekod el_salamo » čtv 01 pro, 2011 9:43 am

Zůstaly tam 4cm. Nahoře by to vadilo, ve skryťáku to snad nevadí. A příště si dám většího majzla :)
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 207
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

Re: Panel 200x80 TT - poznatky ze stavby

Příspěvekod el_salamo » sob 05 kvě, 2012 11:33 pm

Tak... nějakou dobu nebylo moc co fotit, ale mám splněnou jednu hlavní etapu: http://salamek.rajce.idnes.cz/Dokonceny_skrytak

Trochu problém byl na posledním spoji, tam jsem se felil o nějaké 2-3 mm.

Teď mě čeká práce s elektřinou - přestavníky budou z memorywire, řízení *asi* přes H-centrálu

Je to moje první kolejiště a dokonce první práce se dřevem... takže za mě nakonec pokojenost :)
Uživatelský avatar
el_salamo
 
Příspěvky: 207
Registrován: pát 30 lis, 2007 8:48 am

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků