Kolejiště TT návrh - skryťák a další dotazy

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště TT návrh - skryťák a další dotazy

Příspěvekod Lasoft » stř 08 pro, 2010 6:19 pm

Takže pokud tam místo křižovatky dám vyhybky tak to bude bez omezení rychlosti?

Zase jsem to trochu upravil

http://kedarson.rajce.idnes.cz/vlacky3/#bb3.jpg

O tom do jaké doby bude situováno kolejiště jsem už psal. Bude to tak na 90 .leta 20 .století. Vidím to tak na směs návěstidel CCCP a AŽD. Nechci tam mít kvanta návěstidel, ale tak aby to bylo dobře zabezpečeno a byllo to taky trochu na efekt. Měla by mít defakto v nádražích mít návěstidlo skoro každá kolej. :)
Jedu v TT (DCC). Vypadá to na ČSD :)
Lasoft
 
Příspěvky: 119
Registrován: pát 28 srp, 2009 12:17 pm
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: Kolejiště TT návrh - skryťák a další dotazy

Příspěvekod spikeHO » stř 08 pro, 2010 7:42 pm

Ferda píše:S návěstidly ti nepomohu, neb v tom sám plavu, ale ta odbočka z hlavní trati by asi měla být krytá odvratem. Samotného by mě zajímalo, zda někde v reálu existuje odbočka z dvoukolejky bez odvratu. Pokud ano, pak to může být v pořádku.


V Karlových varech se napojuje trať č 536 z Potůčků na dvoukolejku z chomutova bez odvratu. Jestli se nepletu.
Uživatelský avatar
spikeHO
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 19 čer, 2010 1:42 pm

Re: Kolejiště TT návrh - skryťák a další dotazy

Příspěvekod Lasoft » stř 08 pro, 2010 7:57 pm

Není problém to tam dát jak s tak bez odvratu. Čas ukáže. :D
Jedu v TT (DCC). Vypadá to na ČSD :)
Lasoft
 
Příspěvky: 119
Registrován: pát 28 srp, 2009 12:17 pm
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: Kolejiště TT návrh - skryťák a další dotazy

Příspěvekod mnitka » čtv 09 pro, 2010 6:15 am

V Karlových varech se napojuje trať č 536 z Potůčků na dvoukolejku z chomutova bez odvratu. Jestli se nepletu.


Nepřichází trať od Potůčků stoupáním? To by absenci odvratu vysvětlovalo.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: Kolejiště TT návrh - skryťák a další dotazy

Příspěvekod Lasoft » pát 28 led, 2011 10:12 am

Tak jsem se po zakoupení knihy od Milana shlídnul v jeho jednom plánku. SIce mi to na desku, která je už hotová o kousek (35 cm) nevychází, ale asi se bude stavět tohle. :mrgreen:

http://www.rajce.net/a4436838

NEvím zda to už někdo staví ale je to opravdu super plán. Milane Díky. :lol:

TeĎĎ jen vymyslet návěstidla :( a rozdělit koleje na úseky. Mimochodem lidi jak dělíte koleje při DCC v nádražích u TT. PO jakých vzdálenostech. Chci to ovládat nakonec přes PC. Sice do SW se mi nechce vrážet moc prachy ale máme tu i nějaký free soft :D .

Nenašel by se tu nějaký návěstidlobíjce co by mi píchnul s návěstidly. OBdobí do něhož by měla trať spadat je cca asi 80-90 léta (konec páry, nostalgie a motorová trakce).
Jedu v TT (DCC). Vypadá to na ČSD :)
Lasoft
 
Příspěvky: 119
Registrován: pát 28 srp, 2009 12:17 pm
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: Kolejiště TT návrh - skryťák a další dotazy

Příspěvekod radekkrupka » pát 28 led, 2011 10:34 am

Já myslím, že tohle nikdo nestaví... alespoň ne v této podobě :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Kolejiště TT návrh - skryťák a další dotazy

Příspěvekod milan ferdián » pát 28 led, 2011 11:01 am

radekkrupka píše:Já myslím, že tohle nikdo nestaví... alespoň ne v této podobě :)


Ani nemůže.Tato varianta patřila radkukrupkovi.Ten úhel véčka je malý.Prohlédni si pečlivě plánek a podívej se co tam se musí vše vlézt :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště TT návrh - skryťák a další dotazy

Příspěvekod Lasoft » pát 28 led, 2011 11:46 am

Tak jsem to upravil a posunulo se to v rozevření se to z 60 cm rozveřelo až asi na 72 cm.

http://www.rajce.net/f322735934

Sice je teĎ vzdálenost mezi první a druhou kolejí místo 43 až 52 mm, ale to by snad vadit nemuselo. Aspoň tam vejde širší nástupiště. :mrgreen:
Jedu v TT (DCC). Vypadá to na ČSD :)
Lasoft
 
Příspěvky: 119
Registrován: pát 28 srp, 2009 12:17 pm
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: Kolejiště TT návrh - skryťák a další dotazy

Příspěvekod Lasoft » čtv 03 bře, 2011 8:49 am

Lidičky mám prosbu. Jde mi o smyčky. Jestli správně počítám tak na tom mým kolejišti jsou asi tři. A problém je v tom že nevím kde to mám přerušit pro DCC. Nejsou to zrovna obyčejný smyčky no :?: nebo mě to tak aspoň připadá.

Poradí někdo kde to přerušit? Vím že musím obě koleje na obou koncích, ale když ono je tam těch kolejí nějak moc. :shock:
Jedu v TT (DCC). Vypadá to na ČSD :)
Lasoft
 
Příspěvky: 119
Registrován: pát 28 srp, 2009 12:17 pm
Bydliště: Budišov u Třebíče

Re: Kolejiště TT návrh - skryťák a další dotazy

Příspěvekod lajblt » ned 06 bře, 2011 9:09 pm

Ahoj,

co se návěstidel týká, vystačíš si se čtyřmi typy:

1. Návěstidlo pětisvětlové - pořadí barev (shora): žl-z-č-b-žl - použití jako vjezdová návěstidla stanic (kromě té nejmenší - ta žádná návěstidla mít nemusí - bude na ní provoz podle D3). Tato návěstidla by měla stát cca 70-80 cm před krajní výhybkou stanice. Po dalších minimálně 25-30 cm označník (konec posunovacího obvodu, kam nejdál se ze stanice smí posunovat). Stožár návěstidla má střídavě bílé a červené pruhy stejné šíře (neplatí pro posun, neb to nemá smysl)

2. U dopravních kolejí stanic (je na tobě, jestli u všech nebo skupinově) postav návěstidla čtyřsvětlová - z-č-b-žl. Povolují odjezd nebo posun z dané koleje (skupiny kolejí). Stožár má střídavě červené a bílé pruhy, bílé mají poloviční šířku červených (návěstidla platí i pro posun).

3. Pokud je z dopravní koleje odjezd možný POUZE přímým směrem (tj. přes žádnou výhybku se nejede "do odbočky"), stačí návěstidlo odjezdové třísvětlové: z-č-b.

4. Pokud chceš mít návěstidla i u manipulačních kolejí, postav u nich seřaďovací návěstidla (mohou být trpasličí): b-m.

Pokud bude mít stanice úplné návěstní zabezpečení, budou seřaďovací návěstidla krýt i všechny kolejové spojky směrem do stanice (hned před výhybkou). V tom případě bys ale měl mít vyřešené i závislosti mezi výhybkami a návěstidly, blokování vjezdu na obsazenou kolej atd. Prostě jako u skutečné reléovky nebo ESA11. Návěstidla navíc neukazují jen "červená-stůj", "zelená-volno" příp. "bílá-posun dovolen", ale např. "rychlost 40 km/h, potom volno"-zelená a spodní žlutá apod. Vřele doporučuju si o návěstech něco přečíst, ať to nepůsobí nelogicky nebo přímo směšně. Na tohle bohužel bere v modelařině ohled hodně málo lidí. :(

Zdar při návrhu a stavbě. TL
lajblt
 
Příspěvky: 874
Registrován: ned 06 bře, 2011 7:38 pm

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků