Plan kolajiska V

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Plan kolajiska V

Příspěvekod fruafru » stř 30 lis, 2011 9:31 am

Bohužel patřím mezi smolaře kteří směnují v nepřetržítém provozu. Kolejiště 1X1 m trvá asi jeden den, s roztoucí velikostí a složitostí narůstá i potřeba času k vymodelování (skoro geometrickou řadou), pak následují korekce, to trvá skoro stejně dlouho, jako vymodelování. Grafické zpracování sice netrvá dlouho, stačí najít ten echt gold pohled. Pak zde jsou limity počítače, velikost zobrazení, velikost pro tisk, atd... Varianta s náhledy na CD by možná byla schůdná, ovšem nevím zda by byla přijatelná pro "zákazníky"
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Plan kolajiska V

Příspěvekod czhunter » stř 30 lis, 2011 10:08 am

radekkrupka píše:Už bylo diskutováno... problém je, že obrázky z toho programu jsou malé (program neexportuje, jsou to screenshoty)
Na to existuje takový trik - ve Windows jde nastavit větší rozlišení než má monitor (je třeba v nastavení rozlišení vypnout "skrýt režimy, které nepodporuje monitor") - maximálně až 2560x1600, pak v tomto rozlišení udělat screenshot.
Funguje na LCD, nedoporučuji zkoušet na CRT monitorech.
Můj Instagram o 3D tištěných tramvajích a vlacích: https://www.instagram.com/fine.trains/
czhunter
 
Příspěvky: 559
Registrován: ned 04 zář, 2011 9:37 am

Re: Plan kolajiska V

Příspěvekod fruafru » stř 30 lis, 2011 10:18 am

Na klasickém monitoru to jde s ATI bez problémů. Jenže v TRS 2004 je na výběr pouze jedno rozlišení a i kdyby to šlo zvětšit , je to výstřel do prázdna protože část screenovaneho obrazu neuvidím. nicméně za skoušku to možná stojí.
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Plan kolajiska V

Příspěvekod Netáhlo » pát 02 pro, 2011 11:21 pm

žst. Ledečko, plánek je o dvě stránky vzad.
Přílohy
kolejiště TT 1.jpg
kolejiště TT 1.jpg (157.34 KiB) Zobrazeno 7911 krát
kolejiště TT 2.jpg
kolejiště TT 2.jpg (154.44 KiB) Zobrazeno 7911 krát
kolejiště TT 3.jpg
kolejiště TT 3.jpg (136.92 KiB) Zobrazeno 7911 krát
Uživatelský avatar
Netáhlo
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 28 lis, 2011 3:52 pm

Re: Plan kolajiska V

Příspěvekod Netáhlo » pát 02 pro, 2011 11:28 pm

A ještě pár detailů:
Přílohy
kolejiště TT 8.jpg
kolejiště TT 8.jpg (206.6 KiB) Zobrazeno 7912 krát
kolejiště TT 7.jpg
pohled trošku odjinud
kolejiště TT 7.jpg (234.62 KiB) Zobrazeno 7912 krát
kolejiště TT 5.jpg
Koncová stanice tak, jak ji obsluha nikdy neuvidí
kolejiště TT 5.jpg (229.89 KiB) Zobrazeno 7912 krát
Uživatelský avatar
Netáhlo
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 28 lis, 2011 3:52 pm

Re: Plan kolajiska V

Příspěvekod fruafru » sob 03 pro, 2011 8:25 am

Super, jen to vytisknout. 8)
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Plan kolajiska V

Příspěvekod radekkrupka » sob 03 pro, 2011 9:01 am

Zdá se, že nám tady roste hezký konkurenční boj :)
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Plan kolajiska V

Příspěvekod fruafru » sob 03 pro, 2011 9:48 am

radekkrupka píše:Zdá se, že nám tady roste hezký konkurenční boj :)

:lol: :lol: :lol: Neměl bys koukat na televizi, konkurence o co? Konečně spolupráce
Netáhlo píše:A ještě pár detailů:

Třetí pokus
Přílohy
kopie-kolejiště TT 1.jpg
kopie-kolejiště TT 1.jpg (169.25 KiB) Zobrazeno 7844 krát
fruafru
 
Příspěvky: 341
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: Plan kolajiska V

Příspěvekod Netáhlo » sob 03 pro, 2011 12:11 pm

fruafru píše:
radekkrupka píše:Zdá se, že nám tady roste hezký konkurenční boj :)

:lol: :lol: :lol: Neměl bys koukat na televizi, konkurence o co? Konečně spolupráce


Tak tak, nikomu se tady nebudu cpát do řemesla, ale když mě někdo požádá, rád pomůžu :wink:
Uživatelský avatar
Netáhlo
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 28 lis, 2011 3:52 pm

Re: Plan kolajiska V

Příspěvekod chameleon » sob 03 pro, 2011 12:57 pm

Netáhlo píše:A ještě pár detailů:

Tak tyhle obrazy se mi moc libi a myslim, ze jsou v pohode pouzitelne do Milanovy knihy. Uz jen je prvest do cernobile verze (kvuli cene knihy), trosku vyladit, pridelat preklizkovy ram a je to :-) Rozliseni je OK.
Uvidime co na to Milan. Kdyby mel byt problem s licencema, tak by slo mozna tyto obrazky vytisknout a nechat obkreslit nejakym sikulou :-)
Tezko najdeme malire, ktery zaroven bude zeleznicni fanda... Prip.nepouzivat objekty stazene z netu, nebo smazat najit je znovu a pozadat autora o pisemny souhlas k pouziti..
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Plan kolajiska V

Příspěvekod Netáhlo » sob 03 pro, 2011 1:53 pm

Přeposlal jsem Licenci z TRS jednomu kolegovi, který dělá v EDsystému softwarového manažera a Licenčními ujednáními se zabývá dnes a denně. Přesně mi zjistí, jak se to má s použitím obrázků z TRS.
Předběžně mi ale sdělil, že by s tím neměl být žádný problém, pokud jsem tu vizualizaci, byť za použití objektů třetích stran (objekty byly vyrobeny v nástrojích dodávaných s TRS), udělal sám.
Takže do konce týdne bychom měli mít absolutně jasno v tom, zda-li tyto vizualizace můžeme bez problému použít, či nikolov.

Podle něj by tam musela být v licenci od Auranu výslovně napsána výjimka, že na součásti vytvořené třetími osobami se vztahuje GNU open licence a pak by to byl problém. Ale pokud tam nic takového v základním licenčním ujednání není, tak mají holt tvůrci součástí smůlu a tím, že poskytli dobrovolně tyto součásti ke stažení se dobrovolně vzdali autorských práv ve prospěch firmy Auran. Největší sranda pak ale je to, že i kdyby to třeba obsahovala verze TRS 2009,nebo novější, a já dělám ve verzi 2006, kde o tom není ani prd, tak v klidu můžu používat cokoliv, co do toho stáhnu za podmínek základních licenčních ujednání s nimiž jsem tento software instaloval.
Samozřejmě ovšem musí jít o vizualizaci mnou vytvořenou.

HAWK
Uživatelský avatar
Netáhlo
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 28 lis, 2011 3:52 pm

Re: Plan kolajiska V

Příspěvekod vmucha » sob 03 pro, 2011 2:27 pm

Pak by mělo být také ošetřeno, že vizualizace nevznikají na nelegálním SW. (nevím, ale předpokládám, že TRS není zadarmo).
Doupovská dráha 2. epocha TT
vmucha
 
Příspěvky: 644
Registrován: stř 10 bře, 2010 11:42 am
Bydliště: Mšené-lázně

Re: Plan kolajiska V

Příspěvekod Netáhlo » sob 03 pro, 2011 2:40 pm

Zakoupeno, registrováno na mé jméno.

Stačí takhle???
Přílohy
trs.jpg
trs.jpg (170.98 KiB) Zobrazeno 7743 krát
Uživatelský avatar
Netáhlo
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 28 lis, 2011 3:52 pm

Re: Plan kolajiska V

Příspěvekod chameleon » sob 03 pro, 2011 5:55 pm

Netáhlo píše:Předběžně mi ale sdělil, že by s tím neměl být žádný problém
par hodin jsem ted premyslel.. No a ze strany TRS(Auranu) bych se problemu nebal. Spis jde o ty objekty cizich :roll: ikdyz to bude licencne ok, tak znate lidi - nekteri jsou "jini" - nastvou se, budou mit na licenci jiny nazor a zacnou otravovat :| A hadat se, pripadne se pravne branit stoji neprijemne straveny cas a penize, a cloveku to pak znechucuje pokracovani v dalsich knihach a podobnych aktivitach... Takze lepsi tomu uplne predejit - k tomu mohli byste mi prosim napsat:
- jake jsou puvodni objekty v TRS? Jsou pouzitelne, nebo vubec ne?
- dal by se najit nekdo, kdo by za symbolickou odmenu objekty udelal na zakazku?

V prvni Milanovo knize bylo vse v cajku, pouzit legalni soft, svoleni autoru fotografii, kniha radne zaevidovana, zdanena, a zakoncena dojemnym krestem v hospe :wink: Po distribuci uz jen cekani na kritiku, ktera nastesti ve vetsine byla velmi pozitivni, no par chyb se naslo, coz je normalni :wink: Cilem je, aby i druha kniha dopadla podobne, prijemne bez pruvodnich a dodatecnych starosti - a proto ty obavy z "cizich" objektu. Jak tak ale ctu, tak obrazky si lidi preji a budem se to nejak snazit provest, nebot kniha je preci hlavne pro nas modelare :wink:

Az se vrati Milan, tak bychom mohli udelat anketu a vyvesit cernobily "vzorovy" obrazek z TRS + kresbu nekoho zkuseneho (sezeneme-li) a dat hlasovat
a) TRS
b) kresba
c) bez vizualizaci planku (=jen fotky viz prvni kniha)
S tim, ze samozrejme posledni slovo bude mit stejne Milan :D :D :D
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: Plan kolajiska V

Příspěvekod Netáhlo » sob 03 pro, 2011 6:13 pm

Je mi jasné a chápu, že všichni zúčastnění na nové knize chtějí mít čisté ruce.
Já jsem stejného názoru a v případě, že bych měl nějaké pochyby, tak bych do toho určitě nešel.

Tady Vám postnu jednu zajímavou větu, kterou mi ten kolega, co bude posuzovat licenci, poslal a se kterou jsem seznámil "fruafru" v SZ:

Nezapomeň, že v tomhle státě je plno lidí, kteří si tvoří své vlastní zákony a nejen obyč. lidé, ale i zákonodárci a nebo strážci zákona, takže počkejme, co nám k tomu řekne zasvěcený.

Takže: počkám, co mi kolega z EDsystem napíše (bude k tomu doufám i doloženo zcela srozumitelné vysvětlení pro nás, normální lidi) a pak nechám tvůrce knihy, aby se rozhodli, jak budeme dál pokračovat.

Pokud budou vyžadovány náhledy z TRS, tak se pak s Tomášem (fruafru) domluvíme a rozdělíme si plánky a zpracujeme je.

Víc k tomu nemám co říct, snad jen to, že bych si ty vizualizace v knize přál.
Uživatelský avatar
Netáhlo
 
Příspěvky: 149
Registrován: pon 28 lis, 2011 3:52 pm

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze k plánkům kolejišť

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků