Zabezpečovačka na zahradní průmyslově-lesní dráze

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod JanoH0e » pon 19 dub, 2010 10:34 pm

V Soosu ich majú 100%. A presne podľa predpisu. Len nie su položené na zemi, ale sú to tie tyče za výhybkou s čiernou hlavou ako som písal minule. Ale majú tuším aj klasiku. Čo sa týka namedzníkov, asi všetko ostané sa dá prepáčiť, ale námedzník nie. Uvažuj logicky. Ako chceš robiť posun, kríženie, odstavovanie vozňov atď, keď nemáš určenú max. dľžku koľají ?
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Příspěvekod kecu.p » úte 20 dub, 2010 2:20 am

Dobře, je to možné. Ale jak říkám, není to nutnost všude. Ja si to mohu označit podle svého. Spíše největší důraz je kladen třeba na křížení drážky s pozemní komunikací. Tam bych viděl jakési sjednocení názorů ;-)
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Příspěvekod kecu.p » úte 20 dub, 2010 3:41 am

Tak oprava, po zhlédnutí fotek u uživatele her Karl Göldsdorf v jiné části diskuzního fora z SOOS, musím konstatovat, že jsem žádné námezníky nenalezl. Pokud máš nějakou fotku, která to zaručeně potvrzuje, prosil bych ji poslat v SZ. Předem děkuji :-)
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

námedzník

Příspěvekod JanoH0e » úte 20 dub, 2010 6:12 am

fotky čísla PC 040027, PC 040072 a zaujímava fotka aj keď nie námedzník P 8010015 . Dúfam, že sa Karol nehnevá. :)
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Příspěvekod kecu.p » úte 20 dub, 2010 6:22 am

K té poslední, to je podle D1 místo zastavení - asi použitá proto, že v tomto místě je kolejová zábrana aby vozíky neujeli. K těm prvním dvou fotkám, ať dělám co dělám, nic nevidím. Na té první vůbec nic a na té druhé asi máš na mysli ty postavené pásy kolejnic. Ja bych řekl že to slouží jako místo uložení prostředků k zabrždění vozíků, viz odtrčující pásy kolejnic do strany z vozíků. Ale rozhodně toto není námezník, takže bohužel, nepřesvědčil si mě. :? Zeptám se kolegů z klubu, ale to až o víkendu. Dříve to nezvládnu.
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Příspěvekod JanoH0e » úte 20 dub, 2010 7:41 am

Najlepšie priamo v Soose.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Příspěvekod radekkrupka » úte 20 dub, 2010 3:55 pm

kecu.p píše:Ano, kříže na přejezdy bych chápal, ...

Kříže na přejezdech nepatří dráze, ale patří k silničnímu značení. Čili pokud dráha kříží veřejnou komunikaci, myslím, že kříž rozhodně ano. Pokud je komunikace neveřejná, pak je to zase otázka provozovatele dopravy...

Tohle je třeba přejezd u Soos, hned vedle vstupu do rezervace...

Obrázek
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Příspěvekod kecu.p » úte 20 dub, 2010 8:35 pm

A kdo ti řekl že kříže nepatří dráze?? My u SŽDC máme na starost všechny přejezdy v síti ... a kříž je to minimum co přejezd musí mít !!! Zvláště s novým systémem číslování přejezdu. A proto označení křížení u drážky je také věc provozovatele dráhy.
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Příspěvekod radekkrupka » úte 20 dub, 2010 9:18 pm

Vyjádřil jsem se nepřesně...

chtěl jsem říct, že kříže jsou součástí silničního dopravního značení. Čili, že kříže by měly být minimálně na všech kříženích s komunikací. Nechtěl jsem tvrdit, že jsou v majetku nebo ve správě provozovatele komunikace. Jen jsem chtěl říct, že být musí i u drážky, která nespadá pod ČSD.
Uživatelský avatar
radekkrupka
 
Příspěvky: 1926
Registrován: ned 20 dub, 2008 3:13 pm
Bydliště: Teď už jenom Zlín :)

Re: Zabezpečovačka na zahradní průmyslově-lesní dráze

Příspěvekod kecu.p » stř 27 čer, 2012 4:48 pm

Po skoro roce odpovídám do tohoto zajímavého tématu:

http://rajce-jrajcani.rajce.idnes.cz/Katerina_a_jeji_uzkokolejky/

tady jsem dal fotky z letošní akce na SOOS, kdy jezdil "osobní" vlak z Nového Drahova na Kateřinu a zpět. Ja tam byl autem a samozřejmě více než jízda vlaku mě zajímalo prostředí SOOS a tamní úzkokolejky. Z vlastní zkušenosti vím, že žádný námezník nemají. Ale mají asi 3 návěsti, které se používají i na SŽDC. Každopádně vše je dáno vnitřním provozním řádem (předpisem) daného závodu.
H0 DCC + H0e analog
KŽM Sokolov

ČSD ep. 3 a 4
Uživatelský avatar
kecu.p
 
Příspěvky: 613
Registrován: pon 18 kvě, 2009 8:08 am

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků