KOLAJISKO TT

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: KOLAJISKO TT

Příspěvekod josooo » pát 18 bře, 2011 1:33 pm

fruafru píše::D Podle mého byla nejlepší první varianta s koncovým nádražím co si jasooo navrhnul. Všechny pozdější vylepšení se velice silně míjí účinkem a celkový dojem kolejiště spíš zhoršují.
Je spousta odboček ze širé tratě. navíc všechny staniční koleje lze použít pro všechny směry. Pro domácí kolejiště užitečnější.
To kolejiště je malé. Nemá cenu prodlužovat stanici, nic se tím nezíská. Víc než pár cm kolejí zaujme na kolejišti zajímavý námět a zpracování. 8) Je to malé kolejiště, malá stanice, krátké soupravy. Přijde mi to jako vyvážené pojetí daných možností.
Poslední varianta stanice, je tuctová nezajímavá. A navíc délka kolejí... :wink: A ke všemu vychází trať do koncové stanice po hraně kolejiště :? Takže se bude muset stanice zkrátit neé prodloužít. Nebo čekat kdy se v tom místě něco vykolejí a odporoučí se to do věčných lovišť.


jasooo??? :D Ale v poho, aj taky nick by sa možno hodil.
Teraz ku kolajisku.
Určite máš pravdu. Všetky dalšie varianty a vylepšenia speju len ktomu že kolajisko sa začína stávať nezaújmavým, je to len špekulovanie a rozmer je predsa jasný. Nedá sa tam natlačiť všetko. A ak niekto tvrdi že áno, tak si prosím návrh.

Idea je jasná: Mále kolajisko, s krátkymi súpravami. Digitalne riadenie bez PC. Epocha 4/5.
A za pár rokov keď kolajisko bude hotové :lol: ak teda bude, možno pribudne aj koncova stanička.
TT, ČSD, III/IV epocha, Zbierka sa rozrastá ale koľajisko stále nenarastá:-(
josooo
 
Příspěvky: 262
Registrován: stř 17 pro, 2008 10:41 am
Bydliště: Slovensko Ladce

Re: KOLAJISKO TT

Příspěvekod fruafru » pát 18 bře, 2011 1:41 pm

:oops: :oops: OMLOUVÁM SE NEUMIM PSÁT, tohle se mi stává maximálně jednou za deset let :oops: :oops:
fruafru
 
Příspěvky: 342
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: KOLAJISKO TT

Příspěvekod josooo » pát 18 bře, 2011 2:08 pm

fruafru píše::oops: :oops: OMLOUVÁM SE NEUMIM PSÁT, tohle se mi stává maximálně jednou za deset let :oops: :oops:


tak sa ti to stalo asi už dva krát :lol: Vid svoj príspevok na piatej strane zo dňa sob 12 brezna.
TT, ČSD, III/IV epocha, Zbierka sa rozrastá ale koľajisko stále nenarastá:-(
josooo
 
Příspěvky: 262
Registrován: stř 17 pro, 2008 10:41 am
Bydliště: Slovensko Ladce

Re: KOLAJISKO TT

Příspěvekod Max » ned 20 bře, 2011 10:18 am

Radek Strnad píše:Chlapci,k těm sunutím.Sunutý vlak nebo posunující díl byla a je na ČSD/ČD normální věc.Některé vlečky jinak ani obsloužit nelze.Jako mlaďas pamatuju naprosto běžné sunutí cisteren z Kolína hl.n.do Lučebních závodů po nesprávné koleji a je to několik kilometrů.

fruafru píše:Proč ne? V síti čsd bylo několik vleček na které se vozy sunuly, případně se vozy sunuly z vlečky do stanice. Co bude pro provoz zajímavější vlečka s patnácti centimetrovými kolejemi, nebo obsluha vlečky z koncové stanice?

Přesně tak - a ty sunuté vlečkové vlaky nabízejí veliké možnosti jak rozšířit provoz na velkém i malém kolejišti. Sunutý vlak odjede na trať obsloužit vlečku, a jelikož tam má složitý posun, vrátí se až za 2 hod. Mezitím projede po trati několik vlaků a pak se teprve vrátí z vlečky "ta samá" mašina co tam odjela, ale s jinými vozy. Ta vlečka je "kdesi za tunelem" takže neubírá místo v krajině kolejiště.
Max
 
Příspěvky: 415
Registrován: pát 08 led, 2010 3:34 pm

Re: KOLAJISKO TT

Příspěvekod fruafru » stř 23 bře, 2011 11:03 am

Nějak tak by to mohlo vypadat?
Přílohy
josooo3.jpg
josooo3.jpg (225.67 KiB) Zobrazeno 6172 krát
josooo1.jpg
josooo1.jpg (225.73 KiB) Zobrazeno 6172 krát
fruafru
 
Příspěvky: 342
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: KOLAJISKO TT

Příspěvekod josooo » stř 23 bře, 2011 11:22 am

To fruafru: Wow, super. Akurát by som chcel dať stanicnú budovu v mieste kde je tá továreň a nie v rohu ako tam je. Sice by som zrušil tu továreň ale pribudol by aj sklad s rampou. Inak jako paráda. To je úplne iný pohlad ako sme zvyknutý na wintrack.
TT, ČSD, III/IV epocha, Zbierka sa rozrastá ale koľajisko stále nenarastá:-(
josooo
 
Příspěvky: 262
Registrován: stř 17 pro, 2008 10:41 am
Bydliště: Slovensko Ladce

Re: KOLAJISKO TT

Příspěvekod fruafru » stř 23 bře, 2011 2:09 pm

josooo píše: Akurát by som chcel dať stanicnú budovu v mieste kde je tá továreň a nie v rohu ako tam je. Sice by som zrušil tu továreň ale pribudol by aj sklad s rampou.

Bude tam špatně vycházet příjezdová silnice ke stanici. Pokud se přiblížíš k horní zastávce ztratí to hodně z logiky. Kdo bude dráze platit když tam dojde pěšky stejně rychle. Ještě ti přidám pár obrázku třeba změníš názor :lol:
Přílohy
josooo5.jpg
josooo5.jpg (235.97 KiB) Zobrazeno 6135 krát
josooo4.jpg
josooo4.jpg (164.17 KiB) Zobrazeno 6135 krát
fruafru
 
Příspěvky: 342
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: KOLAJISKO TT

Příspěvekod fruafru » stř 23 bře, 2011 2:24 pm

P.S. Do továrny kromě nákladu bude dráha vozit i zaměstnance, (krom motoráku i velkou soupravu pro dělnické spoje) do skladiště toho moc nedovezeš. Takhle by mohla vypadat zastávka?
Přílohy
josooo2.jpg
josooo2.jpg (243.88 KiB) Zobrazeno 6129 krát
fruafru
 
Příspěvky: 342
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Re: KOLAJISKO TT

Příspěvekod josooo » čtv 24 bře, 2011 6:06 am

fruafru: Zastávka može byť, len tá stanica mi tam stále nesedí. Čo keby som to predelil velkým kopcom. Kukni na moj planik vo wintracku. Kolaje na stanici su až pri okraji panelu, takže v tom lavom rohu neni možné vsunúť staničnú budovu. Jedine keby som celý panel rozšíril.
TT, ČSD, III/IV epocha, Zbierka sa rozrastá ale koľajisko stále nenarastá:-(
josooo
 
Příspěvky: 262
Registrován: stř 17 pro, 2008 10:41 am
Bydliště: Slovensko Ladce

Re: KOLAJISKO TT

Příspěvekod vojtas » čtv 24 bře, 2011 6:56 am

Jenomže celý ten plánek máš na panelu posunutý,a vedle těch dvou kusých kolejí tam nahoře je obrovská mezera,tady je na obou stranách mezera stejná.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: KOLAJISKO TT

Příspěvekod josooo » čtv 24 bře, 2011 7:12 am

vojtas píše:Jenomže celý ten plánek máš na panelu posunutý,a vedle těch dvou kusých kolejí tam nahoře je obrovská mezera,tady je na obou stranách mezera stejná.


Teraz kto má planik posunutý? Ja alebo fruafru? Uved konkrétne.
TT, ČSD, III/IV epocha, Zbierka sa rozrastá ale koľajisko stále nenarastá:-(
josooo
 
Příspěvky: 262
Registrován: stř 17 pro, 2008 10:41 am
Bydliště: Slovensko Ladce

Re: KOLAJISKO TT

Příspěvekod vojtas » čtv 24 bře, 2011 7:14 am

ty,fruafru ho má přesně veprostřed panelu.
TT
Uživatelský avatar
vojtas
 
Příspěvky: 1349
Registrován: ned 20 čer, 2010 10:32 am
Bydliště: Praha

Re: KOLAJISKO TT

Příspěvekod josooo » čtv 24 bře, 2011 7:38 am

vojtas píše:ty,fruafru ho má přesně veprostřed panelu.


Nezabudni,že fruafru ten planik nerobil vo wintracku. Takže si ho može posúvať kde len chce. Tu máš plánik vo wintracku. A povedz mi kde to mám posunuté. Nezabudni že mám aj skryťák. Takže sa to nikam nedá posunúť.

http://josooo.rajce.idnes.cz/Navrh_kola ... 5x85_1.jpg
TT, ČSD, III/IV epocha, Zbierka sa rozrastá ale koľajisko stále nenarastá:-(
josooo
 
Příspěvky: 262
Registrován: stř 17 pro, 2008 10:41 am
Bydliště: Slovensko Ladce

Re: KOLAJISKO TT

Příspěvekod fruafru » čtv 24 bře, 2011 7:44 am

TRS není přesný, plánek ve WT je mnohem přesnější, já to v TRS jen tak střílím plus mínus autobus. TRS je na tu omáčku kolem kolejí a nechtělo se mi předělávat celý návrh tak jsem použil ten svůj původní s drobnou úpravou.
fruafru
 
Příspěvky: 342
Registrován: úte 30 lis, 2010 9:22 am

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 návštevníků