Domaci segmentova nudle

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod boy.rough » ned 24 led, 2010 8:50 pm

Ahoj, tak jsem přečetl celé toto vlákno a napadla mě taková "divná" věc.
Já bych zkusil malinko zkrátit širou trať (ikdyž je to velká škoda, to uznávám), abych mohl otáčet vlaky ve skryté části.
Jestliže nemůžeš přejet mašinou z jednoho konce vlaku na druhý, proč tedy neotáčet celý modul :?: Mám na mysli jen jeho podzemní část s kolejemi. Mašina stále zapřažená na začátku vlaku. Zajedu do podzemí, klikou otočím celý modul, zajistím západkou a odjíždím podle GVD.
Zkus popřemýšlet. To by mohlo fungovat :) .
Olda.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: Domaci segmentova nudle

Příspěvekod juroH0 » ned 11 bře, 2012 9:24 pm

Neviem kam by sa to hodilo, tak to trošku zaplevelím tu, možno to niekoho inšpiruje. Kým sa pustím do dospelých modulov a do Lesnej železnice tak som si začal robiť na jazdenie na zemi takéto minimoduly. Základ je kus plávajucej podlahy s výrezmi na polku G200, tá je v strede rozrezaná a medzi to som dal koľaje Roco Hobby line, síce nesedí výška ale to som dobrúsil. Koľaje sú prilepené obojstrannou páskou a čakajú na štrkovanie. Na užšom bude len trať, na širšom by mala byť zastávka. Je to nízkonákladové a majú slúžiť ako spestrenie pri jazdení na zemi, aby to nebolo príliš fádne. http://juroh0.rajce.idnes.cz/M130.0_CDl ... 0_0607.jpg
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Domaci segmentova nudle

Příspěvekod uherjara » pát 23 bře, 2012 7:05 am

Ahoj,
tohle téma mně hodně zájímá. Držím palce, aby výstavba šla pěkně od ruky a těším se na fotky z průběhu stavby.
Časem bych chtěl začít stavět podobné moduly, prostor bych ve skříni měl na moduly délky 70cm. Zatím je to ale spíše sen - volný čas si uzurpuje moje dvouroční dcera :-) a peníze manželka :-( na chod domácnosti.
Chtěl bych se zeptat:
Jak vysoké uvažuješ korpusy na tyto moduly? (10cm nebo méně)
Budeš je spojovat položené na podlaze jen s vyrovnávacími nožičkami, nebo budeš mít vyšší nožičky?
Moduly budeš pokládat jen k sobě, nebo budeš mít nějaké polohovazí kolíky, případně je budeš fixovat ještě šrouby nebo svorkymi?
uherjara
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 29 dub, 2010 5:50 am

Re: Domaci segmentova nudle

Příspěvekod juroH0 » pát 23 bře, 2012 10:48 am

Korpusy nebudú žiadne, len kus plávajúcej podlahy. Príde mi to dostatočne pevné na domácu prevádzku.
Moduly budú priamo na zemi a elektrické aj mechanické spojenie budú zabezpečovať koľaje Roco GEO Line na konci každého moduly. Taktiež oblúky budú zložené len z koľají s podložím.
http://juroh0.rajce.idnes.cz/minimoduly#100_0633.jpg
H0(e), DCC, epocha II-III
7", 1:4
Uživatelský avatar
juroH0
 
Příspěvky: 900
Registrován: stř 11 dub, 2007 12:59 pm
Bydliště: Slovensko

Re: Domaci segmentova nudle

Příspěvekod uherjara » ned 25 bře, 2012 1:38 pm

Ahoj juroHO,díky za info, já jsem spíše myslel, jak to plánuje udělat JBr se svými 4. segmenty.
uherjara
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 29 dub, 2010 5:50 am

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků