sklápěcí kolejiště

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod jakdus » ned 03 led, 2010 8:59 pm

Dost dlouho jsem pátral a ta sklápěčka ,, Litomyský, je pěkná ale nevídím nikde detaily sklápěcího mechanismu uchycení,panty atd.
Opět znovu tentokrát na kolejích s podložím a jako vždy TT. Hraju si se syny,složitosti potom.
Uživatelský avatar
jakdus
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř 31 pro, 2008 8:11 pm

Příspěvekod boy.rough » pon 04 led, 2010 8:00 pm

Jo, tak to se omlouvám. Já to ani nečetl :oops: . Prostě jsem si dal do vyhledávače "sklápěcí kolejiště" a tohle na mě vyplivnul, tak jsem nelenil a odkaz Ti sem přišpendlil :D .
Je pravda, že tam o tom sklápění a zvedání nic není. Asi Ti tedy nezbyde nic jiného, než tedy vymyslet už vymyšlené.
Zde jsem ještě něco našel, ale opět to nečtu :oops:, to je s tím rýsovacím prknem :shock:
http://magazin.modely.biz/view.php?cisl ... 2007090005
a pak ještě toto. To je vytahovací
http://magazin.modely.biz/view.php?cisl ... 2015100001.
Tak zdar a ať se Ti daří.
Olda.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Příspěvekod jakdus » pát 15 led, 2010 3:56 pm

Děkuji za příáspěvky sklápění uděláno,využil jsem hlavně příspěvku ,,kubulak,,.Admine popř. smaž tohle vlákno.
Opět znovu tentokrát na kolejích s podložím a jako vždy TT. Hraju si se syny,složitosti potom.
Uživatelský avatar
jakdus
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř 31 pro, 2008 8:11 pm

Příspěvekod kubulak » pon 18 led, 2010 11:21 am

Rado se stalo. Nechces sem hodit par fotek pro inspiraci? Za dva mesice se objevi nekdo dalsi, kdo bude resit totez co ty...
HO, CSD epocha IV, DCC
kubulak
 
Příspěvky: 250
Registrován: stř 28 kvě, 2008 11:02 am

Příspěvekod jakdus » čtv 21 led, 2010 10:44 am

Určitě fotky dodám,ale ještě nemám ty sklápěcí nohy s aretací.Potom nafotím.
Opět znovu tentokrát na kolejích s podložím a jako vždy TT. Hraju si se syny,složitosti potom.
Uživatelský avatar
jakdus
 
Příspěvky: 68
Registrován: stř 31 pro, 2008 8:11 pm

Re: sklápěcí kolejiště

Příspěvekod vlada201 » úte 24 led, 2012 9:02 am

Zdravím, mžete sem dát nějaké fotky sklápěcího kolejiště, pokud už máte? Moc by jste mi tím pomohli.
Díky :wink:
vlada201
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 24 led, 2012 9:01 am
Bydliště: Plzeň

Re: sklápěcí kolejiště

Příspěvekod baske » čtv 19 dub, 2012 10:51 am

Zdravím,
už vyše roka sa hrám na sklapacej doske 2,2x1,2m.
Foto priložim večer aj popis, bude viac času.
Tech. riešenie ako spomenul nick boy.rough
Pracovná výška po sklopení 90cm, po odkopení na stenu 37cm od steny teda aj možná modelovacia výška
http://www.edisk.sk/sk/stahni/12016/DSC00766.JPG_2.07MB.html
http://www.edisk.sk/sk/stahni/76816/DSC00767.JPG_2.3MB.html
baske
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 19 čer, 2011 2:12 pm

Re: sklápěcí kolejiště

Příspěvekod talien » stř 02 kvě, 2012 12:22 pm

Já jsem řešil podobný problém... zatím jsem ve výstavbě svého kolejiště právě těsně za realizací oné sklápěcí desky. Také máme malý byt a také bylo nutné využít každého "volného" centimetru. Deska pro kolejiště má rozměr 2,20 x 1,30cm. Fotky i s určitým vysvětkujícím komentářem najdete tady
http://tt-kraj.blogspot.com/2012/05/dop ... jiste.html
http://tt-kraj.blogspot.com/2012/05/dop ... jiste.html
Snad to někomu trochu pomůže.
TT, DCC, II/III. epocha
http://tt-kraj.blogspot.com
talien
 
Příspěvky: 85
Registrován: stř 02 kvě, 2012 12:16 pm
Bydliště: Praha

Re: sklápěcí kolejiště

Příspěvekod boy.rough » stř 02 kvě, 2012 7:29 pm

Také zajímavé řešení. Zeptám se (možná hloupě, nebo jsem si toho nevšimnul :oops: ), deska na které bude kolejiště je jasná, ale kam schováš vodiče a takovou tu bižuterii na elektro? Má to tedy "dvojité dno"?
Dík za vysvětlení.
Olda.
Jezdím na účkách (asi poslední mohykán???) a nemám s nimi problém.
boy.rough
 
Příspěvky: 620
Registrován: stř 13 čer, 2007 6:47 pm

Re: sklápěcí kolejiště

Příspěvekod talien » pon 14 kvě, 2012 12:57 pm

boy.rough píše:Také zajímavé řešení. Zeptám se (možná hloupě, nebo jsem si toho nevšimnul :oops: ), deska na které bude kolejiště je jasná, ale kam schováš vodiče a takovou tu bižuterii na elektro? Má to tedy "dvojité dno"?
Dík za vysvětlení.
Olda.


Ano, to, co vypadá jako bílé dno ze tří desek je vlastně jen krycí deska... tedy tři desky, které se zasouvají do hliníkových profilů. Pod (nad) nimi je volně přístupný dřevěný laťový rošt, v jehož výšce je prostor pro vodiče a elektro bižuterii :)
Až to bude v nejbližší době odkryté, vyfotím to případně jako dodatek.
TT, DCC, II/III. epocha
http://tt-kraj.blogspot.com
talien
 
Příspěvky: 85
Registrován: stř 02 kvě, 2012 12:16 pm
Bydliště: Praha

Re: sklápěcí kolejiště

Příspěvekod yurax » úte 15 kvě, 2012 10:34 am

Ahoj, podival jsem se na tve stranky a jsem mimoradne dojat odkazy s inspiraci! Francouzske kolejiste a hlavne dilo p. Vojtěchoviče jsou presne ma krevni skupina, sen o parnim veku. Zatimco vetsina mistnich, jinak ovsem mimoradne zdarilych, kolejist se inspiruje odpudivym vekem normalisace, casem to nejhlubsiho upadku Ceskych zemi, kdy jeden ceka, kde se z obecniho tlampace ozve Michal David a vyzva MNV. Pred dvema lety jsem mel v planu neco podobneho, ale jel jsem do sveta a zarodek kolejiste tak prachnivi ve sklepe :( A vypada to, ze nejaky cas bude po budovatelskych snahach. Tak aspon tobe preju, at se ponure industrialni dilo podari!
yurax
 
Příspěvky: 112
Registrován: úte 02 úno, 2010 8:56 am

Re: sklápěcí kolejiště

Příspěvekod milan ferdián » úte 15 kvě, 2012 11:35 am

yurax píše:Ahoj, podival jsem se na tve stranky a jsem mimoradne dojat odkazy s inspiraci! Francouzske kolejiste a hlavne dilo p. Vojtěchoviče jsou presne ma krevni skupina, sen o parnim veku. Zatimco vetsina mistnich, jinak ovsem mimoradne zdarilych, kolejist se inspiruje odpudivym vekem normalisace, casem to nejhlubsiho upadku Ceskych zemi, kdy jeden ceka, kde se z obecniho tlampace ozve Michal David a vyzva MNV. Pred dvema lety jsem mel v planu neco podobneho, ale jel jsem do sveta a zarodek kolejiste tak prachnivi ve sklepe :( A vypada to, ze nejaky cas bude po budovatelskych snahach. Tak aspon tobe preju, at se ponure industrialni dilo podari!


Upřímně řečeno,všichni by jsme rádi modelovali období parního provozu.Sice jsou tu první vlaštovky typických parních lokomotiv ČSD, ale je toho zatraceně málo (nemyslím různé kořistní stroje).Já budu rád,když se dočkám kremáka.Co se týče inspiritativních kolejišť z řad francouzských modelářů,zde není co řešit,jen tiše prohlížet a snít (nebo realizovat) :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: sklápěcí kolejiště

Příspěvekod Radek Strnad » úte 15 kvě, 2012 1:12 pm

Jo,jo ..mě taky imponuje parní provoz.Rád bych měl kolejiště ep.I,to by bylo.Košová návěstidla,malinké vagónky(kolik by jich asi bylo namísto např.8ks z ep.III,žádné silnice,jen cesty,malé točny,prostě jen samá pozitiva a sociální jistoty.Ovšem v TT?????Téměř neřešitelný problém.Nejsou mašiny,nejsou vozy,kolejivo...prostě nic. Jinak sklopku jsem měl na malém synově kolejišti.Je to dost nepraktické-při každém sklopení vše co není přilepeno sundat.To zakrytí střev(vodičů apod.) jsem měl vyřešené obyčejnou látkovou roletou,přišroubovanou na kraji kolejiště a při jeho sklopení jsem ji spustil dolů a bylo.A taky to dobře vypadalo a nerušilo interiér.
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: sklápěcí kolejiště

Příspěvekod DannyK » čtv 17 kvě, 2012 2:15 pm

Opravdoví tvrďáci modelují koněspřežku. Funkční! :lol:
DannyK
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 03 říj, 2010 7:26 pm

Re: sklápěcí kolejiště

Příspěvekod Michal Šuhajda » pát 18 kvě, 2012 10:45 am

DannyK píše:Opravdoví tvrďáci modelují koněspřežku. Funkční! :lol:

A zapřahují luční koníky...
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků