Kolejiště H0 - VEJROV (Kubíci)

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Kolejiště H0 - VEJROV (Kubíci)

Příspěvekod Janek » pon 10 srp, 2009 11:24 pm

Zdravím tak konečně jsem udělal malý náčrtek toho co vytváříme. Vše je jen orientační, jelikož vše se štimuje na místo jak se kam co vejde. Případné připomínky příjmám a budu za ně rád :-) PS: kolejivo je jen na obrázku, ve skutečnosti pracuji s Peco, které jsem ve WinTracku nenašel. Pokud by někdo věděl jak to vylepšit pište. Jediné co je již hotovo je levá část zhlaví hlavního nádraží...:D
Obrázek
Obrázek :D
Naposledy upravil Janek dne pát 31 bře, 2017 12:32 pm, celkově upraveno 5
H0 - DCC - PC - ŽELEZNICE - ELEKTRO
http://kolejiste.blogspot.cz
Uživatelský avatar
Janek
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon 27 črc, 2009 7:09 pm
Bydliště: Hrochův Týnec

Příspěvekod milan ferdián » úte 11 srp, 2009 1:18 pm

Ve Witracku PECA jsou,já jich mám pět (i s úzkou).No co k tomu kolejišti,nechci být na tebe ošklivý,ale nejde poznat základní míry kolejiště.Sice vím ,že takové napojení lokomotivního depa u nás je (Tombart/Jaroměř),ale zde :?: Dva okruhy :( .Jestli chápu co píšeš,tak už levá strana je hotova :?: :?: :?: Kolejiště je určené pro děti :?:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Janek » úte 11 srp, 2009 1:44 pm

milan ferdián píše:Ve Witracku PECA jsou,já jich mám pět (i s úzkou).No co k tomu kolejišti,nechci být na tebe ošklivý,ale nejde poznat základní míry kolejiště.Sice vím ,že takové napojení lokomotivního depa u nás je (Tombart/Jaroměř),ale zde :?: Dva okruhy :( .Jestli chápu co píšeš,tak už levá strana je hotova :?: :?: :?: Kolejiště je určené pro děti :?:


Já tam Peco nemám, mám jen demo verzi. Levé zhlaví je položeno. Základní míry 2,9 x 1,9 m (bohužel více místa není a modulovku nechceme). Téma Hlavní trať se skrytým nádražím a vedlejší se zastávkou a vlečkou. Jak pro děti? nechápu otázku? Původní kolejiště jsme měli s vedlejším nádražím koncovým, ovšem tento námět mjiž nechceme, proto zastávka průjezdná.
H0 - DCC - PC - ŽELEZNICE - ELEKTRO
http://kolejiste.blogspot.cz
Uživatelský avatar
Janek
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon 27 črc, 2009 7:09 pm
Bydliště: Hrochův Týnec

Příspěvekod oggyno » úte 11 srp, 2009 2:46 pm

Tiež momentálne riešim dilemu s miestom a mierkou a hlavne s usporiadaním koľajníc.K tomu depu so stanicou nemám nič ale ta horná ľavá časť sa mi vôbec nepozdáva.Príde mi to také nezmyselné. :roll: Skus ešte trochu popremýšľať.Pretože sám na sebe viem že keď si teraz pozriem plánik čo som nakreslil pred dvoma mesiacmi a porovnám si s terajším čo už chcem aj postaviť tak ten prvý sa mi zdá otrasný.
Darmo..všetko chce svoj čas.
Preskočenie s mierky TT na HO....epocha III-IV,DCC
oggyno
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob 07 úno, 2009 10:25 pm

Příspěvekod Janek » úte 11 srp, 2009 2:56 pm

oggyno píše:Tiež momentálne riešim dilemu s miestom a mierkou a hlavne s usporiadaním koľajníc.K tomu depu so stanicou nemám nič ale ta horná ľavá časť sa mi vôbec nepozdáva.Príde mi to také nezmyselné. :roll: Skus ešte trochu popremýšľať.Pretože sám na sebe viem že keď si teraz pozriem plánik čo som nakreslil pred dvoma mesiacmi a porovnám si s terajším čo už chcem aj postaviť tak ten prvý sa mi zdá otrasný.
Darmo..všetko chce svoj čas.


jj proto jsem to sem hodil, ten v rch se mi taky nezdá... jelikož chci něco s vlečkou a průjezdného volil jsem to takhle... a je to zkráceno z důvodu depa dole.. to mi bere strašně místa... :-( ještě jsem přemýšlel udělat výjezd nahoru z prava a pak po zastavce ho spustit ve šroubovici pod stůl do spodního skrytého nádraží...
H0 - DCC - PC - ŽELEZNICE - ELEKTRO
http://kolejiste.blogspot.cz
Uživatelský avatar
Janek
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon 27 črc, 2009 7:09 pm
Bydliště: Hrochův Týnec

Příspěvekod milan ferdián » úte 11 srp, 2009 4:51 pm

Janek píše:
Já tam Peco nemám, mám jen demo verzi. Levé zhlaví je položeno. Základní míry 2,9 x 1,9 m (bohužel více místa není a modulovku nechceme). Téma Hlavní trať se skrytým nádražím a vedlejší se zastávkou a vlečkou. Jak pro děti? nechápu otázku? Původní kolejiště jsme měli s vedlejším nádražím koncovým, ovšem tento námět mjiž nechceme, proto zastávka průjezdná.


V tom případě máš špatně dosazené údaje,protože kolejiště ve velikosti HO/1:87 o rozměrech 2,9m*1,9m by ti vyšlo úplně jinak.Proč jsem se ptal ,zda je určeno pro děti ?Protože mi to tak připadlo.Nic ve zlém ,ale uvědom si ,že jsi nás žádal o připomínky a ty někdy nejsou lichotivé.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Michal Šuhajda » úte 11 srp, 2009 7:37 pm

Proč pro děti? No vypadá tak. Každé ze dvou dětí bude mít svůj okruh aby se nehádali. Děti byví pouštět vlaky pořád dokola, ale posléze je to taky omrzí.
Uvědom si, že kolejiště vůbec neumožňuje reálnou simulaci nějakého provozu, je to jen "kolotoč" Ve chvíli, kdy vypravíš ze stanice vlak na trať, nemůžeš dělat nic než počkat až přijede z druhé strany zpět do stanice. Chybí Ti tam skryté nádraží, kde můžeš aspoň křižovat vlaky a odstavovat soupravy a tím se víc přiblížit realitě.
Stanice je na daný prostor zbytečně obrovská a přitom by si obě zhlaví zasloužila předělat. Vlevo chybí spojka z dolní trati, levé je taky velmi netypické. Ta "obrovtost" stanice je podpořena ještě depem, které postrádá většinu vybavení resp. prostor pro umístění vybavení. Depo není jen garáž na mašinky s točnou!
Co se týká horní trati, tak se ani nedivím, že ti připadá divná. Je vedena naprosto nelogicky s jakýmkoliv terénem, který by tam mohl být. Například vedení trati na náspu mezi dvěma tunely... Mmch. kam bude odtékat voda od tun. portálu za továrnou?
Tunel je hrozně drahá stavba (nejdražší při stavbě trati vůbec), tak se dělá jen tam, kde je k tomu důvod. Na kolejišti to chce respektovat aspoň tak, že nad tunelem pokračuje kopec aspoň stejně vysoký jako portál ne, že je tam placka nebo další trať.
Další věc je přístup do středu kolejiště 2,9x1,9m, Kudy? I když bude dostupné ze všeh stran (škoda nedá se použít kulisa) do středu dosáhne leda Saxana nebo Dlouhý ze známé pohádky.
Takhle by se dalo pokračovat dál a dál.
Ještě se vrátím k tomu skrytému nádraží (SN)Shodou okolností jsem viděl v neděli na Parním létě v Bezdružicích kolejiště (veklikost N), s podobným námětem. Taky to byly dva okruhy, jedna trať skrz tunel, druhá viditelná. Nicméně trati se spojovaly v tunelu, takže do stanice z jedné strany přicházela pouze jedniná trať. Potom ani moc nevadilo, že odbočná stanice má jen tři koleje (aspoň jedna manipulační kolej navíc by prospěla).
Nejdřív jsem ho jen zkouknul a mávnul rukou, že je tak pro děti, ale protože Kristýnku (to je dcera) zaujalo, chvíli jsme se koukali a já se nestačil divit.
Díky vtipně řešenému SN (kde mimo jiné odbočovala kolej skrz kterou bylo možné napojit pokračování na kolejiště) se během chvíle vystřídalo tolik různých vlaků (asi 4 motorové vozy, dvakrát "klasika" a tři nákladní vlaky), že to vůbec nepůsobilo jako kolotoč. A to vlaky jezdily velmi hustě.
-MiŠ-
Velikost H0, ČSD
Jméno a příjmení je v nicku, nemám potřebu se skrývat
Michal Šuhajda
 
Příspěvky: 2385
Registrován: pon 23 říj, 2006 9:57 am
Bydliště: Plzeň - střed

Příspěvekod Janek » úte 11 srp, 2009 7:55 pm

milan ferdián píše:
Janek píše:
Já tam Peco nemám, mám jen demo verzi. Levé zhlaví je položeno. Základní míry 2,9 x 1,9 m (bohužel více místa není a modulovku nechceme). Téma Hlavní trať se skrytým nádražím a vedlejší se zastávkou a vlečkou. Jak pro děti? nechápu otázku? Původní kolejiště jsme měli s vedlejším nádražím koncovým, ovšem tento námět mjiž nechceme, proto zastávka průjezdná.


V tom případě máš špatně dosazené údaje,protože kolejiště ve velikosti HO/1:87 o rozměrech 2,9m*1,9m by ti vyšlo úplně jinak.Proč jsem se ptal ,zda je určeno pro děti ?Protože mi to tak připadlo.Nic ve zlém ,ale uvědom si ,že jsi nás žádal o připomínky a ty někdy nejsou lichotivé.


Sem s těma nelichotivejma...
H0 - DCC - PC - ŽELEZNICE - ELEKTRO
http://kolejiste.blogspot.cz
Uživatelský avatar
Janek
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon 27 črc, 2009 7:09 pm
Bydliště: Hrochův Týnec

Příspěvekod Janek » úte 11 srp, 2009 8:06 pm

Michal Šuhajda píše:Proč pro děti? No vypadá tak. Každé ze dvou dětí bude mít svůj okruh aby se nehádali. Děti byví pouštět vlaky pořád dokola, ale posléze je to taky omrzí.
Uvědom si, že kolejiště vůbec neumožňuje reálnou simulaci nějakého provozu, je to jen "kolotoč" Ve chvíli, kdy vypravíš ze stanice vlak na trať, nemůžeš dělat nic než počkat až přijede z druhé strany zpět do stanice. Chybí Ti tam skryté nádraží, kde můžeš aspoň křižovat vlaky a odstavovat soupravy a tím se víc přiblížit realitě.
Stanice je na daný prostor zbytečně obrovská a přitom by si obě zhlaví zasloužila předělat. Vlevo chybí spojka z dolní trati, levé je taky velmi netypické. Ta "obrovtost" stanice je podpořena ještě depem, které postrádá většinu vybavení resp. prostor pro umístění vybavení. Depo není jen garáž na mašinky s točnou!
Co se týká horní trati, tak se ani nedivím, že ti připadá divná. Je vedena naprosto nelogicky s jakýmkoliv terénem, který by tam mohl být. Například vedení trati na náspu mezi dvěma tunely... Mmch. kam bude odtékat voda od tun. portálu za továrnou?
Tunel je hrozně drahá stavba (nejdražší při stavbě trati vůbec), tak se dělá jen tam, kde je k tomu důvod. Na kolejišti to chce respektovat aspoň tak, že nad tunelem pokračuje kopec aspoň stejně vysoký jako portál ne, že je tam placka nebo další trať.
Další věc je přístup do středu kolejiště 2,9x1,9m, Kudy? I když bude dostupné ze všeh stran (škoda nedá se použít kulisa) do středu dosáhne leda Saxana nebo Dlouhý ze známé pohádky.
Takhle by se dalo pokračovat dál a dál.
Ještě se vrátím k tomu skrytému nádraží (SN)Shodou okolností jsem viděl v neděli na Parním létě v Bezdružicích kolejiště (veklikost N), s podobným námětem. Taky to byly dva okruhy, jedna trať skrz tunel, druhá viditelná. Nicméně trati se spojovaly v tunelu, takže do stanice z jedné strany přicházela pouze jedniná trať. Potom ani moc nevadilo, že odbočná stanice má jen tři koleje (aspoň jedna manipulační kolej navíc by prospěla).
Nejdřív jsem ho jen zkouknul a mávnul rukou, že je tak pro děti, ale protože Kristýnku (to je dcera) zaujalo, chvíli jsme se koukali a já se nestačil divit.
Díky vtipně řešenému SN (kde mimo jiné odbočovala kolej skrz kterou bylo možné napojit pokračování na kolejiště) se během chvíle vystřídalo tolik různých vlaků (asi 4 motorové vozy, dvakrát "klasika" a tři nákladní vlaky), že to vůbec nepůsobilo jako kolotoč. A to vlaky jezdily velmi hustě.


Super... důvod zamítnout... :-D tak a jsem ne začátku... sice levé zhlaví mám hotové, ale to není důvod to nezmněnit :D tím pádem jsem mimo mísu a nevím jak dál... má představa je o tak 5ti kolejném nádraží (délka staniční koleje na loko + 3 rychlíkáč + něco málo navrch, míň kolejí ne, menší depo, nejlépe dle vzoru: Obrázek a vedlejší trať s vlečkou do cihelny... kde bude i malý hliňák s vozejčky o rozchodu 600 mm (ale to až jindy) proto prosím jestli neví někdo o nějakém hezkém návrhu pro prostor 2 x 3,5 m (moduly nechci)
H0 - DCC - PC - ŽELEZNICE - ELEKTRO
http://kolejiste.blogspot.cz
Uživatelský avatar
Janek
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon 27 črc, 2009 7:09 pm
Bydliště: Hrochův Týnec

Příspěvekod petrh » stř 12 srp, 2009 5:38 am

vim, ze moduly enches, ale co udelat to depo presne jak zde ukazujes na obrazku jako dalsi panel, ktery se pripadne pripoji, kdyz bzdes chtut, pripadne odpoji a da se uklidit... nemusis mit doma moduly, kdyz neches, ale je to vyhoda na skladani, ulozeni, muzes udelat dva, tri, segmenty a ty pripadne popojit do hada, viz napr. web JBr.
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Janek » stř 12 srp, 2009 5:55 am

petrh píše:vim, ze moduly enches, ale co udelat to depo presne jak zde ukazujes na obrazku jako dalsi panel, ktery se pripadne pripoji, kdyz bzdes chtut, pripadne odpoji a da se uklidit... nemusis mit doma moduly, kdyz neches, ale je to vyhoda na skladani, ulozeni, muzes udelat dva, tri, segmenty a ty pripadne popojit do hada, viz napr. web JBr.


Taky jsem o tom uvažoval, ovšem jakýkoli had se mi do naší místnosti nevejde... alespoň v H0 by to bylo obtížné... viz foto naší místnosti...
Obrázek
H0 - DCC - PC - ŽELEZNICE - ELEKTRO
http://kolejiste.blogspot.cz
Uživatelský avatar
Janek
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon 27 črc, 2009 7:09 pm
Bydliště: Hrochův Týnec

Příspěvekod petrh » stř 12 srp, 2009 6:24 am

tak ja kdysi jsem uvazoval hada, ktery by po rozlozeni udelal klasickou domaci modulovku, ale zaroven by se dal slozit vedle sebe a propjit jako panel..
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Pája » stř 12 srp, 2009 6:30 am

Tak postav hada z modulů jedním směrem,pak oblouk 180 st. a hada směrem z5.Nebo hada a napoj ho na nemodulový modul (nestandartních rozměrů)a na něm přírodu,volnou trať,křížení tratí atd.Popřemýšlel bych o tom,jednodílný kolejiště v H0 na takovémto rozměru nemůže být nic jiného než lokálka s malinkatou zastávkou,jinak to bude vypadat jako vlakodrom (viz tvůj návrh) a to pak je škoda práce,času a peněz.Doporučuji ti zajít,případně i s dětma,kouknout se na nějakou akci Zababováků (http://www.zababov.cz/)a pak rozmýšlej.Jinak záleží jen na tobě kterým směrem se vydáš a přeji hodně zdaru
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Příspěvekod Janek » stř 12 srp, 2009 7:01 am

mno přemýšlel jsem nad tím a šlo by udělat stavici v duchu modulu na jednu stranu smyčkovou obrátku (další díl), a na druhou starnu ještě nevím... zapracuju na tom do víkendu...
H0 - DCC - PC - ŽELEZNICE - ELEKTRO
http://kolejiste.blogspot.cz
Uživatelský avatar
Janek
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon 27 črc, 2009 7:09 pm
Bydliště: Hrochův Týnec

Příspěvekod Pája » stř 12 srp, 2009 7:13 am

Jen doplním,ani ty moduly s nádražím nemusí být rovné,nádraží do oblouku má své kouzlo a smyčka na konci pro otáčení souprav může být několika-patrová a zastoupí i funkci skrytého nádraží a tak zpestří provoz.Koukni na str Zababova,jsou tam normy a fotky modulů,termíny a místa akcí,kde si zajezdíš,poklábosíš,i něco popiješ ....
Naposledy upravil Pája dne stř 12 srp, 2009 8:38 am, celkově upraveno 1
TT,DCC,ČSD III-IV,člen TT ZABABOV,Sysel fóra a zatím spíše hračička než modelář
Uživatelský avatar
Pája
 
Příspěvky: 834
Registrován: stř 08 srp, 2007 6:05 pm
Bydliště: Praha -Suchdol

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků