Kolejiště H0 - VEJROV (Kubíci)

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Kolejiště - Kubíci

Příspěvekod Petr Zatrepalek » úte 26 lis, 2013 11:37 am

Michal mne předběhl - přesně to samé tam jako ideální vidím taky. Další možností je obilné silo (to tam na svém kolejišti mám naplánováno já) nebo sklad sběrných surovin - portálový jeřáb, hromady bordelu, pár vraků mašin řezaných autogenem, Liazka s návěsem na odvoz šrotu, možná i pár snědých maníků s dvoukoláky...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Kolejiště - Kubíci

Příspěvekod Radek Strnad » úte 26 lis, 2013 9:50 pm

Na začátku máš oblouk, tedy místo pro rozpojování a spojování vozů nevhodné. Vložil bych ještě obloukovou výhybku a vytvořil tak dvě koleje. Jednu pro nakládku a druhou pro odstavení třeba prázdných vozů. Třeba klády nebo řezivo, jak píše kolega, by byl zajímavý motiv, pokud se nevejde celá pila. Ona pila nemusí být nutně celý areál s budovami. Jsou pily, kde je katr na volném prostranství nebo jen pod přístřeškem a dříví je také venku. Také řepa se tu řešila v nějakém tématu a k tomu třeba autováha a na manipul.koleji i kolejová váha třeba s funkčním návěstidlem. Nakládková plocha pro podnik vyrábějící kabely, tedy množství kabelových cívek. To také vypadá efektně. Rampa pro nákladní auta a z nich by se násypkou "sypala" hlína nebo speciální jíl. Léta bylo takovéto zařízení v Českém Brodě, přestože důl byl 15km daleko. Malá sklárna s nakládkou hotových výrobků na paletách.Cosi takového fungovalo donedávna v Samechově, také se dvěma krátkými kolejemi. Jen co mě zrovna teď napadlo. :mrgreen:
KYKLOP68
Uživatelský avatar
Radek Strnad
 
Příspěvky: 1187
Registrován: čtv 21 led, 2010 5:44 pm
Bydliště: Kostelec n.Čern.lesy

Re: Kolejiště - Kubíci

Příspěvekod Janek » stř 27 lis, 2013 12:23 pm

díky, díky všem za náměty... jde o to že koleje jsou položené a hledám využití pro volný prostor již hotového segmentu... tedy s kolejema moc hýbat nemohu, tedy ani nemohu přidávat...

zde dávám foto, jak vypadá reálný prostor co potřebuji něčím obohatit, ale nevím čím ;)
http://momentky.rajce.idnes.cz/Stavba_k ... 035542.jpg

PS: kovošrot bude už z druhé strany i s černou partou :D přeci jen Hrochův Týnec, kde žiji je často přejmenováván na Romův Týnec.
H0 - DCC - PC - ŽELEZNICE - ELEKTRO
http://kolejiste.blogspot.cz
Uživatelský avatar
Janek
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon 27 črc, 2009 7:09 pm
Bydliště: Hrochův Týnec

Re: Kolejiště - Kubíci

Příspěvekod Petr Zatrepalek » stř 27 lis, 2013 1:23 pm

V tom případě tam "lupni" větší průmyslový areál s jednokolejnou vlečkou - s vyššími budovami /pivovar Kibri, sklárna s komínem od PIKO apod/. "volnou" skládku máš jak píšeš vlevo (sběrný suroviny), pila by tomu taky moc neprospěla - na té pravé straně by mi přišlo logičtější pokračovat vyššími budovami, mezi nima a nádražím zatáčka ulice vedoucí dál do města.
Přílohy
Bez názvu - 1.jpg
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Kolejiště - Kubíci

Příspěvekod bishop » stř 27 lis, 2013 7:53 pm

Já tohle téma sleduju, těšil jsem se jak se sem snese od zasvěcených spousta možností co umístit na kolejiště... :-(

Nikde jsem nenašel jakou epochu děláš. V II.ep. by asi šrotiště nebylo to pravé. Všiml jsem si, že Česká kolejiště se od Německých liší tím zda ukazují místní nepořádek a oprejskané budovy/vlaky a nebo právě Německý pořádek.

Kdyby byla možná kolej, líbí se mi průmyslový podnik zpracovávající kovové profily/plechy, vyrovnány do svazků. Na manipulaci s nima býval v Chebu portálový jeřáb na kolejnicích. Vlečka do takový fabriky může mít zapuštěný koleje do dlažby, tak, aby tam byl možný pohyb aut.

Jinak u vlakového nádraží bývá taky autobusové. Asi žádná krása, ale nějaká část by se mu věnovat mohla. Nebo je někde i autobusák, který stojí za zpracování?
bishop
 
Příspěvky: 60
Registrován: úte 08 lis, 2011 5:28 pm

Re: Kolejiště - Kubíci

Příspěvekod Vladimír_B » stř 27 lis, 2013 8:26 pm

A nebo silo obilné, silo na cement, stavební dvůr - vykládka prefabrikátů a jiných skopičin, stavebniny, sklady chemie (stačí stáčecí místo a nějaké ty nádrže) - kyseliny, plyny (propanbutan, CO2...), chemický výroba, odpojená vlečka, která se už nepoužívá, nebo malé ACHP - vykládka hnojiv atp., pro JZD můžeme vykládat taky naftu, Mototechna může vykládat náhradní díly a žigulíky z SSSR, šroubárna, škrobárna, lihovar, cukrovar, pivovar, sklad Jednoty, nebo Ovoce a Zelenina, chmelařství, různé drobné strojírenské podniky, pletárna, výroba izolátorů a izolační hmot, munička, výroba sprejů, vlečka mlýnů (obilné, solné), čokoládovny, tzv. Drobné zboží, sklady textilu, Státní výrobna autodílů - z Holýšova se do Jablonce vozily kabiny na Matesy a Trambusy...
>H0< Nejde? To slovo neznám. :-)
Uživatelský avatar
Vladimír_B
 
Příspěvky: 1224
Registrován: ned 02 bře, 2008 6:57 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Kolejiště - Kubíci

Příspěvekod Janek » čtv 28 lis, 2013 2:51 pm

tyjo, krásně se to rozjelo... jen pro upřesnění zasílám další data:

epocha - IV až V - vím že je to divné, ale plán je přechod ČSD na ČD tedy okolo roku 1992-93 - vozy jsou převládající ČD a postupně patinu doplňuji, ovšem nejsem odborník, ale snažím se.
Bohužel v tomto prostoru které nemá využití není možná další kolej, napojení by totiž bylo možné jen angličanem, jelikož první kolej od stanice je slepá, přikládám nákres kolejí:
Obrázek
Omluvte kvalitu obrázku - kresleno na noteboku na tlačpedu bez mausky :D

S kolejema se mi již hýbat nechce a vzhledem ke již motivům s vlečkou mi třetí vlečka přijde až moc.

Líbí se mi motiv autobusového nádraží a zahrad domů, dále mne napadla silniční váha, ale pro tu je místo u kovošrotu, také mne zaujala plechařina, plechy, nosníky apod, strojírenská firma s admin budovou a halou, dále mne napadl kravín s pastvinou, ale nevím zda by mohl být hned vedle trati, ikdyž tady kousek v Topoli byl hned u trati prasečák, neb tento obrázek nějakého modelář mne hodně zaujal:
Obrázek
H0 - DCC - PC - ŽELEZNICE - ELEKTRO
http://kolejiste.blogspot.cz
Uživatelský avatar
Janek
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon 27 črc, 2009 7:09 pm
Bydliště: Hrochův Týnec

Re: Kolejiště - Kubíci

Příspěvekod D » čtv 28 lis, 2013 3:12 pm

Janek:
A neuvažoval jsi o využití rohu běžnou volnou krajinou? Dát kolejišti prostor, volné okolí. Zástavba opticky zmenšuje prostor – a ty tam máš kolem kolejí prakticky jen zástavbu (no a hustý les kolem depa).

Louka, pole, polní cesta, potůček, malá skupinka stromů a keřů, případně další lesík, skalky nebo rybník… tak 3 věci z toho, hlavně nepřeplácat.
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1356
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: Kolejiště - Kubíci

Příspěvekod Janek » čtv 28 lis, 2013 3:41 pm

D - jj volná krajima,třeba s to pastvinou, nebo polem byla taky myšlenka...
H0 - DCC - PC - ŽELEZNICE - ELEKTRO
http://kolejiste.blogspot.cz
Uživatelský avatar
Janek
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon 27 črc, 2009 7:09 pm
Bydliště: Hrochův Týnec

Re: Kolejiště - Kubíci

Příspěvekod Petr Zatrepalek » pát 29 lis, 2013 2:58 pm

Ted teprve vidím celý schéma toho kolejiště. Ta příroda ti tam chybí, průmyslu a drážních staveb tam máš naopak hodně - pastvinu bych tam necpal, přijde mi mít krávy těsně u hlučného nádraží a cihelny jako nesmysl. Spíše bych volil od nádražního parkoviště stoupat silnící směrem k rohu, na levé straně silnice vzrostlý smíšený les tvořící přirozené pozadí kolejiště, na pravé straně klesající ke kolejím bud jen louka, u trati křovinatá, v ní starý vagon sloužící jako úly a zázemí včelaře. Nebo ovocný sad s unimobunkou a dřevěnou rozpadávající se boudou - ovocnářské družstvo Jablkoň :D Kusá kolej u nádraží pak může sloužit také k nakládce ovoce - poházené staré přepravky, bordel z rozbitých palet...
ČSD 1970-1988 v HO, jinak kitařina (éra, tanky), zakázková patinace a stavba modelů
Uživatelský avatar
Petr Zatrepalek
 
Příspěvky: 2680
Registrován: pát 07 zář, 2007 11:20 pm
Bydliště: Sázava - Černé Budy

Re: Kolejiště - Kubíci

Příspěvekod Janek » pát 29 lis, 2013 5:24 pm

Petře - děkuji, ok, celý terén zvednu nahoru, louka s jemným přechodem na smíšený les a propletu tam někde silničku ;)
Včelaři jsou fajn, spíše zkusím sekání louky traktorem a včelín pod les ve staré maringotce ;) uvidíme ještě, ale rozhodnuto pro nezastavovat a krajinyzovat :mrgreen:
H0 - DCC - PC - ŽELEZNICE - ELEKTRO
http://kolejiste.blogspot.cz
Uživatelský avatar
Janek
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon 27 črc, 2009 7:09 pm
Bydliště: Hrochův Týnec

Re: Kolejiště - Kubíci

Příspěvekod milan ferdián » pát 29 lis, 2013 5:41 pm

To co se ti líbilo je modul JZD ŘEPÁKOV N/1:160 od našeho člena richard0404.
Přílohy
42_lpg-1.gif
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Kolejiště - Kubíci

Příspěvekod Janek » čtv 30 bře, 2017 8:59 pm

Po delší době malá ukázka foto z kolejiště
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
H0 - DCC - PC - ŽELEZNICE - ELEKTRO
http://kolejiste.blogspot.cz
Uživatelský avatar
Janek
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon 27 črc, 2009 7:09 pm
Bydliště: Hrochův Týnec

Re: Kolejiště H0 - VEJROV (Kubíci)

Příspěvekod Janek » čtv 05 říj, 2017 4:30 pm

Další série foto z kolejiště VEJROV

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
H0 - DCC - PC - ŽELEZNICE - ELEKTRO
http://kolejiste.blogspot.cz
Uživatelský avatar
Janek
 
Příspěvky: 118
Registrován: pon 27 črc, 2009 7:09 pm
Bydliště: Hrochův Týnec

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků