Rotundy a jiné stavby

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Rotundy a jiné stavby

Příspěvekod TomBart » čtv 22 úno, 2007 10:27 am

JM píše:
Zippich píše:
JM píše:Od jakého výrobce jsou podle Vás, zkušenějších kolegů, nejkvalitněji a nejrealističtěji provedené doplňky jako rotundy, nádraží, domky, lampy...atd? Dík za odpovědi :roll:
P.S: Případně se podělte i s negativními zkušenostmi..


Nejrealističtější? To jsou pochopitelně ty, které si vyrobíš sám podle skutečné předlohy;-) Viz například stránky Ostramo...


No, to vím taky... :D Právě proto jsem se ptal, jaký výrobce je v tomhle ohledu nej...


Nejlepší je si opravdu postavit stavby sam. Neni na tom nic složitýho. stačí mít jen dobré podklady (ostatně taky jsem stavěl jen na základě jedný fotky a zbytek jsem si domyslel). Pak se dá stavět cokoliv a když ze začátku něco nepodaří, tak to jsou jen a jen zkušenosti a pak už to jde samo

http://www.vlaky.net/online/diskusia/te ... 344&list=1

tady jsem našel zrovna stránku, kde jsou ukázky staveb (něco tam mám i já) a výsledky jsou opravdu dobrý
TomBart
 
Příspěvky: 496
Registrován: čtv 21 pro, 2006 10:14 am
Bydliště: Chrudim

Re: Rotundy a jiné stavby

Příspěvekod Zippich » čtv 01 bře, 2007 2:42 pm

JM píše:
Zippich píše:
JM píše:Od jakého výrobce jsou podle Vás, zkušenějších kolegů, nejkvalitněji a nejrealističtěji provedené doplňky jako rotundy, nádraží, domky, lampy...atd? Dík za odpovědi :roll:
P.S: Případně se podělte i s negativními zkušenostmi..


Nejrealističtější? To jsou pochopitelně ty, které si vyrobíš sám podle skutečné předlohy;-) Viz například stránky Ostramo...


No, to vím taky... :D Právě proto jsem se ptal, jaký výrobce je v tomhle ohledu nej...


Je to stejné jako s modely vozidel. Můžeš si koupit krásně provedenou německou páru a tvářit se, že je z ČKD, ale bude to jen fikce, neboli hračka. Chceš-li model konkrétního stroje, nebo budovy, musíš stavět. Třeba s využitím kvalitních továrních polotovarů. Když koupíš nějaké sériové depo, bude to jako ta hobby-pára, která se dodává s asi 20 tabulkami různých železničních správ...
Zippich
 
Příspěvky: 385
Registrován: pát 05 led, 2007 8:00 am
Bydliště: Českolipsko

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

cron