NADĚJE TT 330*60

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: TT 300x60cm -> 330x60cm

Příspěvekod chameleon » pon 22 lis, 2010 2:58 pm

Ahoj,
tak jsem zde s dalším návrhem na rozmístění návěstidel. Upravil jsem:
* nejspodnější kolej v hl.n. je nyní manipulační, neboť je na ní napojená výtopna, která je ještě v provozu
* pravé zhlaví jsem nakonec též osadil návěstidly, mě se ta modrá světýlka líbí :)
* jelikož vjezdové návěstidlo nemá šanci strojvůdce po výjezdu z tunelu shlédnout, rozhodl jsem se, že bude vepředu modulu průhled na skrytou kolej s předvěstí. Nevíte někdo, jak toto jen žluté světlo "předvěstí"? resp. jaké znaky ukazuje?
Nemám zde něco špatně?
Přílohy
navestidla3.jpg
navestidla3.jpg (69.05 KiB) Zobrazeno 9535 krát
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: TT 300x60cm -> 330x60cm

Příspěvekod JBr » pon 22 lis, 2010 3:11 pm

Ahoj,

prvni vec - mas spatne poradi svetel na odjezdech z velke stanice. Shora by to melo byt zelena, cervena, bila, zluta.

Co se tyce "skryte" predvesti, tak pokud ma predvestit navest na vjezdovem navestidle velke stanice, tak musi mit i zelenou. Pokud na vjezdovem navestidle sviti jen horni zluta (tj. navest vystraha), pak je na predvesti volno, tedy sviti zelena. Pokud bude svitit horni i spodni zluta, tj. 40 km/h a vystraha, pak bude na predvesti blikat zlute svetlo. Pokud bude na vjezdu stuj, tak bude predvest svitit zlute.

U lokalkove koncove stanice bych se vykaslal na odjezdove navestidlo u kazde koleje a nechal bych jen jedno skupinove, ale v zasade je to na tobe.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: TT 300x60cm -> 330x60cm

Příspěvekod 123.marek » pon 22 lis, 2010 3:26 pm

JBr píše:Ahoj,

prvni vec - mas spatne poradi svetel na odjezdech z velke stanice. Shora by to melo byt zelena, cervena, bila, zluta.

Co se tyce "skryte" predvesti, tak pokud ma predvestit navest na vjezdovem navestidle velke stanice, tak musi mit i zelenou. Pokud na vjezdovem navestidle sviti jen horni zluta (tj. navest vystraha), pak je na predvesti volno, tedy sviti zelena. Pokud bude svitit horni i spodni zluta, tj. 40 km/h a vystraha, pak bude na predvesti blikat zlute svetlo. Pokud bude na vjezdu stuj, tak bude predvest svitit zlute.

U lokalkove koncove stanice bych se vykaslal na odjezdove navestidlo u kazde koleje a nechal bych jen jedno skupinove, ale v zasade je to na tobe.


Nešlo by použít toto? http: http://img263.imageshack.us/i/cd183.gif/ nebo je to jenom v dopravnách podle D3?
H0,digitál,přelom 4.a 5. pětiletky
123.marek
 
Příspěvky: 68
Registrován: čtv 01 říj, 2009 3:32 pm
Bydliště: Dobřany

Re: TT 300x60cm -> 330x60cm

Příspěvekod chameleon » pon 22 lis, 2010 3:32 pm

Díky moc.
Jen jedna věc, já myslel, že mi nikdy nemůže svítit na vjezdu jen horní žlutá - páč do stanice není možný vjezd napřímo, jen odbočkou.. Takže vlastně by předvest jen blikala či svítila žlutě jak píšeš. Nebo i tak mám pořídit předvest žlutá+zelená?
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: TT 300x60cm -> 330x60cm

Příspěvekod mnitka » pon 22 lis, 2010 3:37 pm

V tomto případě by jistě na vjezdovém zhlaví byla rychlost omezena na 40 km/h, předvěst je možno nahradit tabulkou s křížem.
Uživatelský avatar
mnitka
 
Příspěvky: 1224
Registrován: úte 28 říj, 2008 7:08 am
Bydliště: Brno

Re: TT 300x60cm -> 330x60cm

Příspěvekod chameleon » pon 22 lis, 2010 3:52 pm

mnitka píše:V tomto případě by jistě na vjezdovém zhlaví byla rychlost omezena na 40 km/h, předvěst je možno nahradit tabulkou s křížem.
Když já tam potřebuju na té předvěsti vidět, jestli za tunelem už musím stát nebo v klídku dojet do stanice...Z tunelu je to k vjezd.náv. jen pár metrů a podle mě ani ze 40km/h by se to neubrzdilo..
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: TT 300x60cm -> 330x60cm

Příspěvekod JBr » pon 22 lis, 2010 3:59 pm

chameleon píše:Díky moc.
Jen jedna věc, já myslel, že mi nikdy nemůže svítit na vjezdu jen horní žlutá - páč do stanice není možný vjezd napřímo, jen odbočkou.. Takže vlastně by předvest jen blikala či svítila žlutě jak píšeš. Nebo i tak mám pořídit předvest žlutá+zelená?


No vidis, tu odbocku jsem uplne prehlednul. Pokud na to budes koukat takhle, tak ti staci jen predvest se zlutou. Takhle je to treba v Bubnech ve smeru od Dejvic.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: TT 300x60cm -> 330x60cm

Příspěvekod chameleon » pon 22 lis, 2010 4:20 pm

Díky moc. Vyřešeno. Objednáno. Hurá na stavbu :wink:
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: TT 300x60cm -> 330x60cm

Příspěvekod D » pon 22 lis, 2010 8:01 pm

chameleon:
Měl bych ještě připomínku k výkolejkám. Ta u výtopny by měla směřovat od hlavní tratě. Obě výkolejky bych dal těsně za seřaďovací trpasličí návěstidla (ta by mohla být na poloze výkolejky závislá).
Uživatelský avatar
D
 
Příspěvky: 1357
Registrován: sob 27 úno, 2010 1:52 pm
Bydliště: Brno

Re: TT 300x60cm -> 330x60cm

Příspěvekod Myšpulín » úte 23 lis, 2010 8:02 pm

Před tím oddílovým (nebo jaký je oficiální název) mechanickým návěstidlem vpravo nahoře by jsi měl mít předvěst. Tady máš dostatečnou vzdálenost. K vjezdovému se asi nevejde, ale pokud ano, nezapomeň ani tady na ni.
H0, III až IV, ČSD, nemodelář
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Re: TT 300x60cm -> 330x60cm

Příspěvekod chameleon » úte 17 led, 2012 6:15 pm

Stavím teď kolejiště Ledečko, ale pro testování kamerového vozu jsem vytáhnul krajní nedokončený segment Naděje, a rovnou jsem Vám udělal fotky, kde jsem skončil :|

Důvod: v novém bytě bylo na Naději méně místa, a neustálé skládání a rozkládání 3 segmentů s mnoha spoji bylo pracné a komplikované. Přesnost spojů nebyla dostatečná. Též jsem přecenil své časové možnosti. Takže jsem se rozhodl si postavit mini kolejiště "Ledečko", kde jsem začal opravdu rychle jezdit, a je velice skladné - vytáhnu ze skříně, zapojím do zásuvky a k PC a jezdím :wink: K Naději se vrátím, až budu v jiném bydlení s vhodnými prostory. Zároveň udělám rekonstrukci přidáním dalších segmentů (představy mám jasné - no uvidíme jak se s tím Milan Ferdián popere :twisted:

Takže mi prosím tohle vlákno nemažte, za pár let jsem zpět :wink:
Přílohy
Nadeje_1.jpg
Nadeje_2.jpg
Nadeje_3.jpg
Uživatelský avatar
chameleon
 
Příspěvky: 983
Registrován: sob 31 kvě, 2008 2:02 pm

Re: TT 300x60cm -> 330x60cm

Příspěvekod DannyK » stř 18 led, 2012 11:46 am

D píše:chameleon:
Měl bych ještě připomínku k výkolejkám. Ta u výtopny by měla směřovat od hlavní tratě. Obě výkolejky bych dal těsně za seřaďovací trpasličí návěstidla (ta by mohla být na poloze výkolejky závislá).


Proč by musela být výkolejka u topírny? Není důvod, postavením výhybek lze zajistit nerušený provoz po dopr. kolejích.
DannyK
 
Příspěvky: 64
Registrován: ned 03 říj, 2010 7:26 pm

Re: TT 300x60cm -> 330x60cm

Příspěvekod milan ferdián » stř 18 led, 2012 12:23 pm

DannyK píše:
D píše:chameleon:
Měl bych ještě připomínku k výkolejkám. Ta u výtopny by měla směřovat od hlavní tratě. Obě výkolejky bych dal těsně za seřaďovací trpasličí návěstidla (ta by mohla být na poloze výkolejky závislá).


Proč by musela být výkolejka u topírny? Není důvod, postavením výhybek lze zajistit nerušený provoz po dopr. kolejích.

Dokud lokomotivní depo bylo napojeno na manipulační (objízdnou)kolej,tak vše bylo v pořádku.V dnešní době,kdy tyto remízy již slouží pro traťovku nebo pro muzejní účely a navazující kolej se změnila z manipulační na dopravní,tak je krytá právě výkolejkou.Kdyby jsi četl doprovodný příběh k tomuto kolejišti,tak by jsi věděl proč.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: TT 300x60cm -> 330x60cm

Příspěvekod JBr » stř 18 led, 2012 12:27 pm

milan ferdián píše:Dokud lokomotivní depo bylo napojeno na manipulační (objízdnou)kolej,tak vše bylo v pořádku.V dnešní době,kdy tyto remízy již slouží pro traťovku nebo pro muzejní účely a navazující kolej se změnila z manipulační na dopravní,tak je krytá právě výkolejkou.Kdyby jsi četl doprovodný příběh k tomuto kolejišti,tak by jsi věděl proč.


Milane, ale na tom planku vyse na strance je kolej, do ktere je zaustena kolej od remizy, naznacena jako manipulacni - jsou na ni ranzirky.
TT/D V/VI.
Uživatelský avatar
JBr
 
Příspěvky: 1265
Registrován: čtv 20 zář, 2007 7:25 pm
Bydliště: Hostivice a obcas Chotebor

Re: TT 300x60cm -> 330x60cm

Příspěvekod milan ferdián » stř 18 led, 2012 12:29 pm

JBr píše:
milan ferdián píše:Dokud lokomotivní depo bylo napojeno na manipulační (objízdnou)kolej,tak vše bylo v pořádku.V dnešní době,kdy tyto remízy již slouží pro traťovku nebo pro muzejní účely a navazující kolej se změnila z manipulační na dopravní,tak je krytá právě výkolejkou.Kdyby jsi četl doprovodný příběh k tomuto kolejišti,tak by jsi věděl proč.


Milane, ale na tom planku vyse na strance je kolej, do ktere je zaustena kolej od remizy, naznacena jako manipulacni - jsou na ni ranzirky.

To už ,ale neplatí...Majitel změnil charakter této koleje,mrkni na datum.Upřímně jsem se mrknul i na ty stanice,kde je taková situace a skutečně jsou kryty i vykolejkama.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků