Námět Železná Ruda

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Re: Námět Železná Ruda

Příspěvekod Dan Buchtela » čtv 01 lis, 2012 8:24 pm

vonBahnhof píše: Jak řešíte na modulech uchycení kolejnice na hraně modulu? Já to pájím na pocínované hlavičky vrutů, které jsou zavrtané do překližky čel.

Na to Ti asi lépe odpoví někdo z H0. My v N ten problém nemáme, protože kolejnice Peco 55 s dvojitou patou jsou zalisované v pražcovém podloží, stačí tedy jen důkladně přilepit na hranu toto podloží. Pokud vím, v H0 někdo pájí na vruty, někdo na frézovaná pražcová Cu podloží, existovaly i nějaé speciální úchytky...
Ty Cu pražce jsou zmíněny třeba zde:
http://www.zababov.cz/index.php?id=554
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1175
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Re: Námět Železná Ruda

Příspěvekod vonBahnhof » čtv 01 lis, 2012 8:45 pm

Děkuji, ty pražce jsem viděl, spíše jestli je něco výrazně lepší - ze zkušeností.
HO Lenz digital, IV./V. epocha, ČD, DB
http://von-bahnhof.rajce.net
Uživatelský avatar
vonBahnhof
 
Příspěvky: 123
Registrován: čtv 11 říj, 2007 4:02 pm
Bydliště: Zlínský kraj - Kroměřížsko

Re: Námět Železná Ruda

Příspěvekod radeksindy » čtv 01 lis, 2012 9:14 pm

Používám také šroubky, ale opravdu mosazné. Líp se to pájí než běžné pokovené šruby. Pražce kolem nich rozhrnu a po připájení je srovnám s patou koleje. Výhodou je možnost přesně nastavit výšku pod patu profilu. Oproti pražcům je nevýhoda v menší pájené ploše, ale na druhou stranu občas některým dělá problém usadit pražce vodorovně a pak na koncích modulů vznikají různá zhoupnutí. I v H0 někteří používají pouze lepení podloží s prutem k podkladu, ale při častém převážení a manipulaci je riziko poškození vyšší. Lepidla jsou sice dnes velice dobrá, ale vyrvat prut z podloží není problém.

Fotky jsem také důkladně zkouknul, budovy se mi líbí. Skvělé je, že staniční modul je dost široký a vejde se tam i hodně okolí.
radeksindy
 
Příspěvky: 2515
Registrován: stř 25 dub, 2007 12:50 pm

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: nebel a 34 návštevníků