SEGMENTOVÁ KOLEJIŠTĚ "BÍLÁ"/Radek

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

SEGMENTOVÁ KOLEJIŠTĚ "BÍLÁ"/Radek

Příspěvekod milan ferdián » pon 29 pro, 2008 8:31 pm

Na základě vašich připomínek jsem témata rozdělil do jenotlivých témat. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod vlastimil vašíček » pon 29 pro, 2008 8:40 pm

tak a teď by sem někdo mohl hodit fotky mého kolejiště. mě se to nechce kopírovat :)
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

Příspěvekod Dan Buchtela » pát 02 led, 2009 10:04 pm

vlastimil vašíček píše:tak a teď by sem někdo mohl hodit fotky mého kolejiště. mě se to nechce kopírovat :)

No Vlasto, myslím, že nikomu se to za Tebe chtít dělat nebude :-)

Nicméně posílám podle mého zajímavý námět na segmentové kolejiště, který byl zveřejněn v americkém magazínu Model Railroader 1/2009. Jde o kolejiště sestávající ze čtyř segmentů. Toto kolejiště by mohlo zaujmout toho, kdo má rád hodně posunu a nákladní dopravy.
Koncepce je zaímavá tím, že segmenty jsou sestavit celkem do tří různých variant, podle nálady, ale i podle aktuálně dostupného prostoru.

Zde je celkový plánek, na němž je kolejiště sestaveno jakoby klasické deskové kolejiště:
Obrázek

Dělení jednotlivých segmentů je naznačeno červenou čárkovanou čarou. Dále nabízím celkový pohled na takto sestavené kolejiště:
Obrázek

To nejzajímavější je ale na následujícíh obrázcích, kde jsou vidět další dvě možnosti sestavení - buď do písmene J nebo do písmene F. V tom spatřuji kouzlo navrženého konceptu:
Obrázek

No a na závěr pro lepší představu pohled na sestavy tvaru J a F z ještě holých dílů bez krajiny...
Obrázek

I když kolejové uspořádání je typicky americké, myslím, že s drobnou modifikací by to šlo použít i na nejaký český areál. Protože mě tento koncept hodně zaujal, nabízím jej ke shlédnutí také Vám, třeba někomu poslouží jako námět na domácí kolejiště.
Uživatelský avatar
Dan Buchtela
 
Příspěvky: 1174
Registrován: pon 13 srp, 2007 9:21 pm
Bydliště: okres ÚL

Příspěvekod vlastimil vašíček » pát 02 led, 2009 10:23 pm

já vím že to nikdo neudělá :)

hele to kolejiště je mooc pěkné. ten nápad je supr
E103 001 moje životní láska

Digital by Roco & Lenz silver

r.v. 1979, bývalý výpravčí ČD
vlastimil vašíček
 
Příspěvky: 576
Registrován: úte 24 říj, 2006 8:57 pm

segmentové kolejiště

Příspěvekod depo201 » ned 20 zář, 2009 6:56 am

Dobrý den, protože to v segmentech moc nežije, rád bych tu lehce pročeřil vodu...

Oslovil jsem Milana Ferdiána, který byl tak laskav a zařadil nás do svého kalendáře a také jsem kontaktoval Michlala Šuhajdu, se kterým prozatím řešíme prostorové možnosti a mé další požadavky..... speciálně Michalovi velký dík :!:

Zde přikládám prozatimní rozložení segmentů, protože se ale každým dnem drobně upravuje, nemůžu říct, že je konečné....
http://ulozto.cz/2522412/seg.jpg

Po konečném ujasnění prostotu bych rád začal se stavbou - skryté nádraží atd.....


Třaba se tato diskuse rozběhne a my ušetříme Milanovi a Michalovi čas s návrhem, nebo zde odprezentujeme něco, co pomůže jiným.
Naposledy upravil depo201 dne sob 06 úno, 2010 6:08 pm, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod milan ferdián » ned 20 zář, 2009 4:57 pm

No jo,což o to v kalendáři jsi ,ale nezeptal jses na kdy? 8) Což po zjištění ,kdy máš termín,tak nadšený vůbec nebudeš.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod petrh » ned 20 zář, 2009 6:47 pm

takova drobnost, kdzy bude segment takto na zdi jako je na obrazku a bude z nej vlastne cely skoro obdelnik, budete mit moznost vsude dobre dosahnout?
a jeste jedna vec, dle neprevidelneho segmentu v pravo soudim na sjezd do skrytaku....?
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod pavel » ned 20 zář, 2009 6:56 pm

šířka cca 100 cm pro dospělého je tak na hraně , horší pro dítě , to už nedosáhne a pod tou postelí bude asi dost těsno. Takže v případě problému pod postelí to bude zajímavé - dospělému tam bude těsno a dítě dozadu nedosáhne :D
pavel
 
Příspěvky: 379
Registrován: stř 24 zář, 2008 7:53 pm
Bydliště: okres ostrava

Příspěvekod depo201 » ned 20 zář, 2009 7:02 pm

milan ferdián píše:No jo,což o to v kalendáři jsi ,ale nezeptal jses na kdy? 8) Což po zjištění ,kdy máš termín,tak nadšený vůbec nebudeš.


Ahoj Milane,
myslím, že jsi psal podzim 2010. Nevím ale, jestli jsi se neuklepl :).
Každopádně moduly stanice Velké Pavlovice budu konzultovat s KZM Brno. Do března bych rád dodělal rámy segmentů (tam je to doma neprůstřelný že by se mi podařilo ukrojit víc, a i tak, jsem docela spokojenej), ujasnil si podobu skryťáku a osahal pořádně DCC.

Nijak na to nespěchám, v tomto případě se vyplatí vše konzultovat a to naštěstí v okolí Brna jde :).
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod depo201 » ned 20 zář, 2009 7:29 pm

takto vypadal můj návrh se kterým jsem za A nebyl spokojen a za B jsem nebyl schopnej začít malovat jinak než podle toho, co už jsem navrhnul ( bych řekl, že je dost silné slovo :D). Takže jsem se prostě zaseknul a nešlo to dál.... i když jsem pokreslil celej blok (čmárám radši do sešitu nejdřív)

http://ulozto.cz/2527889/na-1.bmp

Horní stanice nebyla dokončena, nějak nebyla chuť ji dopracovat, takže spíše pro představu, co se mi honilo hlavou.....

Navíc moje polovička přišla na nápad, vyšetřit prostor pro psací stůl v dětském pokoji tak, že nad kolejiště (výška rámu 75cm) zvedneme dětskou postel do výšky cca 140 cm. Tím získáme prostor pro otáčení vlaků s poloměrem okolo 400mm
Pod dětskou postelí bude pouze skrytá část kolejiště , žádná krajina..... tak si pohrávám s nápadem, jestli tam nešoupnout nějaké kusé koleje, jakožto servisní nádraží :)


Když už jsem v tom přikládání, tu je plánek stanice VP ,kterou máme se synátorem dokonale zmapovanou :)
http://ulozto.cz/2528020/pavlovice.xls
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod milan ferdián » pon 21 zář, 2009 3:10 am

depo201 píše:
milan ferdián píše:No jo,což o to v kalendáři jsi ,ale nezeptal jses na kdy? 8) Což po zjištění ,kdy máš termín,tak nadšený vůbec nebudeš.


Ahoj Milane,
myslím, že jsi psal podzim 2010. Nevím ale, jestli jsi se neuklepl :).
Každopádně moduly stanice Velké Pavlovice budu konzultovat s KZM Brno. Do března bych rád dodělal rámy segmentů (tam je to doma neprůstřelný že by se mi podařilo ukrojit víc, a i tak, jsem docela spokojenej), ujasnil si podobu skryťáku a osahal pořádně DCC.

Nijak na to nespěchám, v tomto případě se vyplatí vše konzultovat a to naštěstí v okolí Brna jde :).


Ne neuklep,rok i období je správné :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

segment v TT

Příspěvekod depo201 » pát 11 pro, 2009 4:27 pm

Je tu opět mrtvo :)

Ke své radosti můžu odprezentovat návrh Michala Šuhajdy pro mé kolejiště.
Zadání bylo :2 stanice (jedna modulová - možnost provozu i bez této stanice), dvoukolejka, nebo souběh tratí, epocha III.-IV.

Měl jsem prostor téměř daný. Michal odvedl perfektní práci a tímto mu opět veřejně děkuji.

Tady nějaké náhledy:
http://img209.imageshack.us/img209/8273/14538249.jpg sktyré nádraží
http://img37.imageshack.us/img37/6247/celek.png celek z WT
http://img191.imageshack.us/img191/5027/celeka.jpg z prava
http://img37.imageshack.us/img37/852/zpostele.jpg z postele
http://img109.imageshack.us/img109/2870/dscn2622h.jpg aktuální stav rozpracování, nic k prezentaci, jen náhled

Díky Michalovi, Lokopinu a Liboru Schmidtovi, bez kterých bych se nebyl schopen, byť po velmi malých krůčcích posouvat každý den dál k vysněnému cílu.

MB
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod milan ferdián » ned 13 pro, 2009 7:54 am

Michal umí :wink: Jen jediná drobnost kluci,lokomotivní depo máte napojene na dopravní kolej ,to nejde.L.D.napojte odvratem na pravé zhlaví.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11810
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod depo201 » ned 13 pro, 2009 5:00 pm

milan ferdián píše:Michal umí :wink: Jen jediná drobnost kluci,lokomotivní depo máte napojene na dopravní kolej ,to nejde.L.D.napojte odvratem na pravé zhlaví.


Ahoj Milane, ano umí. Hlavní gró je totiž ukryto v "pajšlu" kolejiště. Michal totiž dokázal splnit všechny mé požadavky a to nebylo vůbec jednoduché. Jak bude volná chvilka, tak to sem vložím. Já musel dva dny jezdit prstem po monitoru, aby mi docvaklo, kudy vlastně trať vede. :wink:

Díky za technickou poznámku. Depo, jakožto i viditelné části spolu budeme ještě ladit. Pravé zhlaví totiž zasahuje do dvou segmentů a i když bych někdy nejraději pana Tilliga rozkrájel i na více kusů, výhybky zatím dělit nechci :D.
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Příspěvekod depo201 » sob 06 úno, 2010 4:54 pm

Uff, tak jsem zase mírně pokročil se stavbou....

http://depo210.webnode.cz/news/rozsahly-update/
Uživatelský avatar
depo201
 
Příspěvky: 710
Registrován: úte 11 srp, 2009 10:03 am
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků