Publikace MIBA

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Publikace MIBA

Příspěvekod StandaR » ned 14 zář, 2008 2:02 pm

Neměl by někdo k nahédnutí nějakou publikaci MIBA?..jsou to plánky kolejišť celév němčině, chtěl bych se podívat jestli stojí zato si nějaké případně kjoupit díky moc
StandaR
 
Příspěvky: 645
Registrován: stř 18 říj, 2006 4:15 pm
Bydliště: Brno-Jih

Miba

Příspěvekod JanoH0e » ned 14 zář, 2008 2:25 pm

Ja mám publikáciu 55 modelbahngleispäna, je celá v nemčine a tak isto publikáciu venovanú saským úzkym, ale ta ťa asi nezaujíma. Plániky tvorila asi táto osoba,typ plánov sa veľmi podobá. http://lokalbahn-reminiszenzen.de/ Pokiaľ máš základy nemčiny v pohode.
JanoH0e
 
Příspěvky: 1411
Registrován: ned 31 srp, 2008 10:25 pm
Bydliště: Michalovce

Re: Miba

Příspěvekod milan ferdián » ned 14 zář, 2008 3:42 pm

JanoH0e píše:Ja mám publikáciu 55 modelbahngleispäna, je celá v nemčine a tak isto publikáciu venovanú saským úzkym, ale ta ťa asi nezaujíma. Plániky tvorila asi táto osoba,typ plánov sa veľmi podobá. http://lokalbahn-reminiszenzen.de/ Pokiaľ máš základy nemčiny v pohode.


Pěkný odkaz,zde je vidět ,jak kolegové modeláři si dokážout pěkně vyhrát s detaily i s celkovou koncepci layoutu.Ne ,že bych nechtěl naše kluky podceňovat,ale nedovedu si představit u nás zhotovené rámy v obloukových křivkách,ikdyž osobně se s nimi setkávám na svých setkáních.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod milan ferdián » ned 14 zář, 2008 5:47 pm

Tento odkaz bych doporučil hlavně pro začátečníky,Nemusíte umět německy,stačí se jen koukat.Schémata stanic jsou vyloženě německé.Já jsem tam objevil něco i pro sebe,co mi do budoucna přinese hodně užitku při navrhování dalšich kolejišť pro toto diskusní fórum.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Re: Publikace MIBA

Příspěvekod Dusan » čtv 18 zář, 2008 10:14 am

Abe Simpson píše:Neměl by někdo k nahédnutí nějakou publikaci MIBA?..jsou to plánky kolejišť celév němčině, chtěl bych se podívat jestli stojí zato si nějaké případně kjoupit díky moc

Ahoj mám jednu,kdysi sem si ji koupil pro inspiraci,jsou tam postupy stavby kolejiště,spousta pěkných snímků a popsané asi 3 plány. Pak mám ještě plánky od Rolfa Kniplera (možná mu komolím jméno),taky pěkný pro hrubou inspiraci. Jestli chceš můžu půjčit apod. Jsem taky z Brna.Dušan
HO(N),DCC,ep.II.-III.
Uživatelský avatar
Dusan
 
Příspěvky: 1284
Registrován: ned 04 úno, 2007 4:48 pm
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vik » sob 20 zář, 2008 1:31 pm

Z Aktuální MIBA Special (Klasický koncept hlavní a vedlejší dráhy) je tam představené toto kolejiště:
http://www.ecgl.de/pages/gleisplan.htm
A musím říci, že mě docela oslovuje :)[/url]
Uživatelský avatar
Vik
 
Příspěvky: 167
Registrován: stř 09 led, 2008 1:09 pm


Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků