Koncová stanice_navrh

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Tomáš » čtv 26 úno, 2009 6:19 pm

nechci zakládat nové téma a protože se jedná o koncovou stanici tak to šupnu sem.
mohl by mě tuto stanici někdo překreslit do wintracku aby se apk následně dalo podiskutovat http://tauvec.rajce.idnes.cz/Pictures/#nadrazi.jpg
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Jarda H. » čtv 26 úno, 2009 7:08 pm

Tomáši, nejsem odborník na depa, přesto si dovolím malou poznámku - než ti to někdo překreslí, zřejmě by se mělo změnit napojení depa na stanici - konkrétně (jedna) příjezdová kolej na točnu do depa a rotundy je málo. Asi by tam měla být i objízdná kolej ?
Myslím, že před kreslením ve Wintracku by to mělo být upraveno ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod MirekTT » čtv 26 úno, 2009 7:15 pm

Spíš než wintrack si to radši vyskládej v reálu. Asi se neobejdeš bez flexi a taky budeš trochu válčit s rozměrem uvedeného panelu. Vedu totiž v současnosti podobnou válku a nejvíce mi dělají vrásky délky výhybek a úhly odbočení. Nic méně se zde rád přižívím informacemi od ostatních.
MirekTT
 
Příspěvky: 2574
Registrován: stř 03 pro, 2008 7:39 pm

Příspěvekod milan ferdián » čtv 26 úno, 2009 7:43 pm

Tomáš píše:nechci zakládat nové téma a protože se jedná o koncovou stanici tak to šupnu sem.
mohl by mě tuto stanici někdo překreslit do wintracku aby se apk následně dalo podiskutovat http://tauvec.rajce.idnes.cz/Pictures/#nadrazi.jpg


Promiň Tomáši,ale já jsem ti vyřešenou koncovou stanici poslal,defacto celé kolejiště.V čem byl háček :?:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Tomáš » čtv 26 úno, 2009 7:56 pm

milan ferdián píše:
Tomáš píše:nechci zakládat nové téma a protože se jedná o koncovou stanici tak to šupnu sem.
mohl by mě tuto stanici někdo překreslit do wintracku aby se apk následně dalo podiskutovat http://tauvec.rajce.idnes.cz/Pictures/#nadrazi.jpg


Promiň Tomáši,ale já jsem ti vyřešenou koncovou stanici poslal,defacto celé kolejiště.V čem byl háček :?:


no kolejiště jsem Milane udělal přesně jak si mi nakraslil.ale ta stanice se mi prostě nevešla.Naskládal jsem si to už na panel ale prostě kolej na odstavení vlaků nebyla delší jak 85cm a já bych chtěl aspoň 100cm..to vjezdové zhlaví by se dalo posunout tak že první vyhybky by byly mimo panel 150cm.Tohle se tam vlezlo ale rád bych to nějak doladil
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Tomáš » čtv 26 úno, 2009 7:58 pm

Jarda H. píše:Tomáši, nejsem odborník na depa, přesto si dovolím malou poznámku - než ti to někdo překreslí, zřejmě by se mělo změnit napojení depa na stanici - konkrétně (jedna) příjezdová kolej na točnu do depa a rotundy je málo. Asi by tam měla být i objízdná kolej ?
Myslím, že před kreslením ve Wintracku by to mělo být upraveno ?!


Ano ano samozřejmě se to bude muset sladit nakreslil jsem jen základní kostru aby bylo poznat z čeho se dá vycházet.Ostatní se dá dokreslit.Milanova stanice byla super,ale nevleze :(
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod milan ferdián » čtv 26 úno, 2009 8:58 pm

Tak posuň celé levé zhlaví doleva ,kolik potřebuješ.Akorát musíš dodržet jen potřebné poloměry v tom prudkém stoupání.Nic víc a získaš chybějící centimetry. :wink:
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Tomáš » pát 27 úno, 2009 8:31 am

milan ferdián píše:Tak posuň celé levé zhlaví doleva ,kolik potřebuješ.Akorát musíš dodržet jen potřebné poloměry v tom prudkém stoupání.Nic víc a získaš chybějící centimetry. :wink:

ok to by asi šlo.Mohl bys mi tu stanici poslat ještě jednou :oops: :oops: protože kolejiště tu je ale stanice se nějak vypařila :(
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod Tomáš » pát 27 úno, 2009 11:11 am

"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod milan ferdián » pát 27 úno, 2009 12:17 pm



Velmi pěkný model modelových nožek v punčoškách....... :wink:

No jo ,ale ty stavíš dle první varianty ,ne ta co je zveřejněna v pláncích

Obrázek
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Tomáš » pát 27 úno, 2009 12:37 pm

tak moment teď sem mimo asi já....stavím plánek podle toho co jsme spolu probírali a sladily.Je to přesně tohle http://tauvec.rajce.idnes.cz/planek/
ale chybí mi k tomu nádraží,protože jsem chtěl použít to co je na tom obrázku (teď vložený Milanem) ale to mi tam právě nevleze.Proto bych potřeboval doladit tu koncovou stanici k tomu co stavím.


Velmi pěkný model modelových nožek v punčoškách.......sakra toho jsem si nevšiml :lol: :lol: potíž je ten že mám kolejiště v ložnici
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod milan ferdián » pát 27 úno, 2009 12:55 pm

Tady jsem ,ale stanici nikdy nenavrhoval,jen upřesnil traťové koleje.Proto jsem připravil komplet celý nový návrh kolejiště,který byl určen pro tebe a zaslán.Ani ve snu mne nenapadlo,že už jsi ze stavbou tak dalece pokročil.Proto mě zaskočili ty fotografie,co jsi si mi předtím poslal.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Sandy » pát 27 úno, 2009 6:31 pm

Tomáš píše:tak tady je na ukázku plánek kolejitě který realizuji
http://tauvec.rajce.idnes.cz/KOROK3_TRATE/

Tomáši, hlídáš si průjezdný profil. Mám dojem, že ty dva tunelové portály jsou v profilu pro tunel v přímé a ne v oblouku. :shock:
Já to trochu podcenil a teď mi kvůli dvěma milimetrům nemůže jezdit po kolejišti nehodový vlak. :cry:
Jinak to vypadá slibně :lol:
Sandy
 
Příspěvky: 1486
Registrován: čtv 26 říj, 2006 4:42 pm
Bydliště: Černošice

Příspěvekod Tomáš » sob 28 úno, 2009 8:30 am

Aha takže už je to jasný.Milane plánek krerý jsi posílal (ten co je nyní zveřejněn) bude stavět jeden mů kámoš,takže vniveč nebude.Já se opravdu pustil do něčeho jednoduššího,tím myslím kolejové tratě a k nim el.zapojování.Spíš se budu věnovat krajince a jízdě vlaků krajinou.

Sandy:
Jo tunely jsem dělal taky aby byly pohodlně průjezdný.Ta roura je jen 15 cm dlouhá pak už je tam místa až až.Dělal jsem to podle motoráku 850 ten je nejdelší a projede tak akorád.Horší je to už s tím kovovým mostkem,tam to vychází na 2mm.

Takže zpět k nádraží mohli by jsem tedy dát dokupy tu stanici co jsem sem dal ten náčrtek? http://tauvec.rajce.idnes.cz/Pictures/#nadrazi.jpg
Levé zhlaví se dá posunout tak aby první dvě vyhybky byly mimo těch 150cm tzn.že na té plože budou až ty dva angličani za křížením.Ta hlavní kostra je si myslím dobrá,protože se dá odjed z nádraží kamkloliv a stejně tak naopak.Pokud se nádraží umístí tak jak je vidět do částečné úhlopříčky zbydou dva roky v pravo dole a vlevo nahoře.Tam by se někde dalo umístit depo a skládka uhlí.Prostě ideální by bylo vytěžit z minimálního prostoru maximum.Rád bych alespoň dvě koleje měly 100-120cm abych mohl najed s delší soupravou.jinak mito je celkem jedno.Pár kolejí na skládku a nakládku uhlí.nějaká ta kolej na odstavení méně používaných vagonů.Kolej kam dejede 850 s balmem no a to depo pro diselovou trakci s točnou kde se budou vrakovat starý párovky.
No vymyšlený to mám dokonale jen to tam na tu plochu narvat :lol: :lol: :lol:
"TT" - NYNÍ UŽ DCC - IV 1985-1995 (pád ČSD)
Uživatelský avatar
Tomáš
 
Příspěvky: 3152
Registrován: pon 02 črc, 2007 8:36 pm
Bydliště: Brno - Bosonohy

Příspěvekod milan ferdián » sob 28 úno, 2009 1:34 pm

Kolej :míry od námezníku k námezníku
- 4 - 953 mm -dopravní-
- 2 - 987 mm -dopravní-
- 1 -1038 mm -dopravní-
- 3 -1247,5 mm -dopravní-
- 5 - 447 mm -manipulační (skládiště s rampou,volná skládka)

Plus tři odstavné koleje,točna půměr 183,0 mm , depo.

To je maximum co jsem dostal z tohoto prostoru,při posunutí anglických výhybek ke kraji .
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 38 návštevníků