Metrový modul

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Metrový modul

Příspěvekod Krokodil » pon 25 srp, 2008 7:03 pm

Ahoj chtěl bych se zeptat jestli byste nepodali návrhy na klasický metrový modul kde by jezdila 01 DB Epocha 3-4 bych chtěl......kdo má nějaký nápad tak sem s ním :oops:
Krokodil
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 25 črc, 2008 2:27 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Příspěvekod milan ferdián » pon 25 srp, 2008 7:45 pm

A co kdyby ty, jsi první podal nějaké návrhy na ten metrový modul a proč vlastně DB :?: Plánků a návrhu německých kolejišť je na webu a v tisku ,přehršel.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11823
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod VoVo » úte 26 srp, 2008 10:37 am

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:16 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

HO

Příspěvekod Krokodil » úte 26 srp, 2008 11:11 am

Pardon na podstatné věci zapomínám ten metrový modul v H0 no a proč německo, víte já teď byl v německu , jel jsem parou v Natural parku Fränkische Schweiz BR 64 a dieslovkou V 60 nádhera ,dále jsem byl v Německém Neumarktu v Museu Parních mašin(okolo 30kusů par) další nádhera nikdo si tak neudržuje mašiny jako německo nebo rakousko a pochybuju že někde v ČR pojede pára 3krát v 1 měsící a to 6měsíců v roce a to jsem byl u BAYREUTHu v německu takže proto DB a navíc DB je větší výběr :wink:
Krokodil
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 25 črc, 2008 2:27 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Příspěvekod alexander » úte 26 srp, 2008 11:21 am

Čo sa dá navrhnúť v H0 na jednom metri? Maximálne dioráma. A na to stačí hádam aj fotka z výletu ako inšpirácia...
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Příspěvekod vvitty » úte 26 srp, 2008 11:23 am

tak to jsi na omylu, mozna by stalo za to vic hledat.
v obdobi turisticke sezony se na kazdy vikend dalo najit nekolik parnich jizd
http://www.mladejov.cz/2008jizdnirad.php
http://www.os.cd.cz/muzeum/files/Lu_n__ ... 8efaab.pdf
a samozrejme spousta dalsich, toto je jen par prikladu.
vetsi muzea poradaji akce i nekolik vikendu v mesici.
vvitty
 
Příspěvky: 2626
Registrován: pát 28 pro, 2007 7:11 pm
Bydliště: Praha

Příspěvekod VoVo » úte 26 srp, 2008 11:45 am

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:16 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Re: HO

Příspěvekod petrh » úte 26 srp, 2008 11:55 am

Krokodil píše:pochybuju že někde v ČR pojede pára 3krát v 1 měsící a to 6měsíců v roce

no tak to nepochybuj a vyraz na ouzkou do Jindrichova Hradce:) para jezdi od cerna do zari 3x tydne:) plus dalsi zvlastni vlaky a pod po cely rok...
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod Krokodil » úte 26 srp, 2008 12:31 pm

mám místo ale teprve začínám stavět moduly ale tak nemám představu zrovna jak udělat krajinu z té mám strach
Krokodil
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 25 črc, 2008 2:27 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Příspěvekod VoVo » úte 26 srp, 2008 12:43 pm

Svůj příspěvek jsem se rozhodl odstranit jako nesouhlas s praktikami, které zde probíhají ze strany majitele diskuzního fóra, kdy jsou nezištně míněné diskuze a poskytnutné informace od modelářů zneužívány pro komerční aktivity, překrucovány, je zde na úkor komerčních aktivit omezováno svobodné vyjadřování, probíhá neustálé řízení diskuzí, zamykání vláken, odstraňování příspěvků a sám vlastník se zde chová mnohem méně vhodně a slušně, než co ostatním uživatelům vyčítá. Nashledanou v lepších časech :)
Naposledy upravil VoVo dne stř 27 srp, 2014 5:16 pm, celkově upraveno 1
Přátelé, tak s tímhle fórem, já jsem skončil.
Uživatelský avatar
VoVo
 
Příspěvky: 383
Registrován: pon 16 čer, 2008 11:58 am
Bydliště: kdekoliv, hlavně mimo toto fórum :)

Příspěvekod pan.martinek » úte 26 srp, 2008 1:21 pm

Tak nějak, já zprvu vůbec nepochopil, jak jsi myslel ten metrový modul.
Pak mi to došlo, ale myslel jsem si, že ses překlep a chtěl si napsat panel.
Když jsi řekl, že děláš v H0, tak už jsem byl úplně mimo- metrový modul, žádné téma, žádné schéma místnosti apod...
No musíš toho prvně trochu počíst a až pak něco říkat, když už bych chtěl něco navrhnout, tak prvně něco málo sepíšu.
Velikost místnosti, velikost obětovaného prostoru, Správa, Epocha, Námět- trať hlavní, vedlejší, lokálka- spíše město, spíše příroda, tzn. jak radili tady kolegové, pak bych taky připsal, jestli to je tvůj první modul- centrála kolejiště, nebo jen nějaký doplňkový, vycházející ze stanice.
Je toho vážně hodně, ale jak bylo hned v první odpovědi, prvně zkus něco vytvořit sám. Trošku zagůgluj, jak radili i mě a určitě hned plno plánků najdeš. Zkus to prvně sám, budeš mít potom větší radost, že sis to vymyslel sám...
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

Příspěvekod Krokodil » úte 26 srp, 2008 7:02 pm

No já vymýšlet umím to je fakt, ale když tady vidím co tu píšete VY tak to je paráda(myslím co jste postavili) no já zas moc prostoru nemám a vypadá to na 2smyčky a trať nebo konečná stanice,trať a smyčka,protože chci stavět při stěně tak moc nádraží v zatáčce nechci přikláním se spíše ke koncovému nádraží abych pozděj mohl dodělat depo. Jsem totální amatér takže je to velké sousto, ale doufám že mi pomůžete a poradíte :?

No nádraží si představuju nějaké malebné malé a více lokálku ikdyž to tam budu švihat 01 533 ÖGEG :lol: což je docela vtipné. Zpět k nádraží chtěl bych tak 3-4koleje max. něco ke skladišti spíše klasika tak to dělá skoro každý si myslím :wink:
Krokodil
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 25 črc, 2008 2:27 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Příspěvekod pan.martinek » stř 27 srp, 2008 6:46 am

Tak tady je můj "zatím plánek" koncového nádraží, se kterým mi hodně moc, moc, moc pomohl Milan Ferdián. Může ti to pomoc při myšlení, ale rozhodně prosím tě nestav totéž.
http://picasaweb.google.com/pan.martine ... 8254023794

Je to jen takový plánek do začátku, jak by to u tebe mohlo vypadat- samozřejmě s prodloužením staničních kolejí.
Ale jak už se tu zmiňovalo, zkus trošku zagůglit!
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

Příspěvekod Krokodil » stř 27 srp, 2008 7:02 am

Hm je to pěkné ale teda nwm jako základ je tam dobrý prostě je to perfekt ale to asi pro mě nebude.... :roll: jako asi to bude vypadat trošku víc jinak no :)
Krokodil
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 25 črc, 2008 2:27 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Příspěvekod Jarda H. » stř 27 srp, 2008 7:56 am

Krokodil píše: ..... ale to asi pro mě nebude.... :roll: jako asi to bude vypadat trošku víc jinak no :)


No tak sem dej svojí představu, stačí tužkou na papíře, pak už se dá nad něčím hloubat :lol: :!:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2794
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Další

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků