Metrový modul

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod Krokodil » čtv 28 srp, 2008 11:44 am

Hm musím to přehodnotit pánové teď kupuju 01 533 ÖGEG takže to bude větší nádraží než jsem myslel, takže bude to koncové nádraží na 2 kolejné hlavní trati epocha 3-4 dále by měla být odbočka na lokálku-dřevařský průmysl,takže asi překladiště klád.Měla by tam být možná manipulace a 2 koleje vzadu na nákladní vagóny. točna je jistá od roca, stavět začnu 1.8.2009....trochu brzo to tady píšu ale radši se o tom bavit dříve než pozdě.případné návrhy co tomu ještě chybý pište prosím a omlouvám se za opakování těch odkazů jsem tu nováček a vše nečtu.
Krokodil
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 25 črc, 2008 2:27 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Příspěvekod alexander » čtv 28 srp, 2008 11:44 am

Tiež staviam malú, lokálkovú, koncovú staničku a točňu mám. Samozrejme svojim priemerom primeranú. Takúto:
http://houmrovyvlaky.bluehost.cz/Galeri ... g00105.htm
Neexistuje pravidlo ani norma, ktorá určuje aká veľká, či malá musí byť stanica, aby v nej bola, či nebola točňa.
Už to tu niekde zaznelo:
"Kto nemá točňu, akoby ani nebol!"
Takže...
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Příspěvekod Krokodil » čtv 28 srp, 2008 11:47 am

hele tu točnu znám je z na trati Tanvald-Harrachov je to tam krásné:)
Z kořenova do jelenia Góra jezdila v letech 1927-1945 elektrický motorový vůz ET 89 krakonoš:D tam jsem byl:)
Krokodil
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 25 črc, 2008 2:27 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Příspěvekod alexander » čtv 28 srp, 2008 11:49 am

Dúfam, že sa bude tak krásne vynímať aj na mojej modulovke!!! :D
alexander
 
Příspěvky: 394
Registrován: pon 25 úno, 2008 7:47 pm

Příspěvekod Krokodil » čtv 28 srp, 2008 11:51 am

potom mi pošli fotky :) rád zaspomínám :wink:
Krokodil
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 25 črc, 2008 2:27 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Příspěvekod pan.martinek » čtv 28 srp, 2008 11:59 am

Co tu čtu, tak já budu mít na kolejišti taky páry- že by točna?
Ale určitě by byla jen ruční.
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

Příspěvekod Krokodil » čtv 28 srp, 2008 12:04 pm

šak jako já bych si asi koupil od nějakého výrobce jen tak bez motoru nějak bych ji upravil a dal bych si tam potom motórek a tak ale jako já chci roco abych se s tím nemordoval,protože vlastě já mám známeho on i staví i prodává takže my to pak pospojujem a bude tam jezdit tak 5-6lidí možná:)
Krokodil
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 25 črc, 2008 2:27 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Příspěvekod Jarda H. » čtv 28 srp, 2008 12:05 pm

Krokodil píše:Hm musím to přehodnotit pánové teď kupuju 01 533 ÖGEG takže to bude větší nádraží než jsem myslel, takže bude to koncové nádraží na 2 kolejné hlavní trati epocha 3-4 dále by měla být odbočka na lokálku-dřevařský průmysl,takže asi překladiště klád.Měla by tam být možná manipulace a 2 koleje vzadu na nákladní vagóny .....


Takže klasicky jako každý nováček (bez urážky :lol: !) = nutno si ujasnit CO vlastně chci, změna plánů během diskuze už tu byla vícekrát a skončilo to spíše špatně .... :wink:
Proč to tedy nenamaluješ sám tužkou na papír ?! On se liší popis slovní X plánek kreslený alespoň tužkou X plánek třeba ve Wintracku = a tím lišením myslím, jak se vejde/nevejde trať a stanice do vymezeného prostoru, co umožní geometrie kolejiva atd. Najednou zjistíš, že realita modelu je jinde než slovní popis a představy :roll:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Krokodil » čtv 28 srp, 2008 12:07 pm

no ve wintracku dělám ale navím jestlí to mám dobře a pak nevím jak vám to tam hodit :oops: :oops:
Krokodil
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 25 črc, 2008 2:27 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Příspěvekod pan.martinek » čtv 28 srp, 2008 12:08 pm

Celou dobu se mluví o lokálce a najednou hlavní dvojkolejná?
No to je teda sakra rozdíl... To budeš potřebovat kapánek větší nádražíčko.
To ty 3 koleje stačit nebudou... :D Leda by to byla zastávka. :idea:
H0, III./IV., Modul, Brejlovec, Zamračená, Hektor, Kufr, Hurvínek
pan.martinek
 
Příspěvky: 166
Registrován: ned 27 črc, 2008 10:47 am
Bydliště: Jihlava-Jihlavsko-Vysočina-Morava

Příspěvekod Krokodil » čtv 28 srp, 2008 12:10 pm

To né tak já nepočítal že ta 01 533 eště bude v té akci.Ale tak jako nechci si připadat jako nováčke ikdyž jsem :D idu se podívat po internetě a budete to to mít:)
Krokodil
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 25 črc, 2008 2:27 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Příspěvekod Jarda H. » čtv 28 srp, 2008 12:12 pm

Neboj se toho, proto se tu diskutuje ! A jak vkládat obrázky (uložené třeba na "rajčeti" nebo na "Picasu" nebo jiném serveru), to se dočteš v příslušné rubrice tady ve fóru = PROVOZ FÓRA - Vkládání obrázků :!:

Jen si to přečíst, stáhnou třeba program "rajče", nebo jiný / vložit tam fotky a sem hodit odkaz na ty stránky :lol:
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod Krokodil » čtv 28 srp, 2008 12:14 pm

No jo to by zas takový problém hodit někam nebyl ale ještě si chci zeptat....mě se líbí jednokolejný provoz ale je asi blbost aby tam jezdila 01 co? :roll:
Krokodil
 
Příspěvky: 36
Registrován: pát 25 črc, 2008 2:27 pm
Bydliště: Veselí nad Moravou

Příspěvekod Myšpulín » čtv 28 srp, 2008 12:21 pm

Páry mám taky (většinou s tendrem) a točnu nechystám. Jsem a nebo nejsem? Teď jsem z toho jelen. A to budu mít stanici, kde se mi křižuje hlavní a vedlejší trať, odbočnou a koncovou stanici. Na to všechno počítám jen s jednou dvoumístnou a jednou jednomístnou remízou. A podle mě to v poho stačí.

Ono je hezké mít velkou točnu a na paprskách plno mašin. Ale porovnejte si plochu stanice ku ploše lokodepa u ní ve skutečnosti a na vámi planovaných kolejištích. Jak moc se ten poměr liší?

Jak tu padlo, malou na otáčení loko ano, k tomu 2 až 3 paprsky v provedení 2 na jedné straně a naproti 1 a vjezd, nic víc. Ale to je opravdu na každém zvlášť.
Myšpulín
 
Příspěvky: 1506
Registrován: stř 24 led, 2007 7:43 pm
Bydliště: Hostinné

Příspěvekod Jarda H. » čtv 28 srp, 2008 12:22 pm

pan.martinek píše:Co tu čtu, tak já budu mít na kolejišti taky páry- že by točna?
Ale určitě by byla jen ruční.


No nevím ?! Dle mého pro domácí ježdění ti stačí koncová stanice a na druhé straně segmentů klasická smyčka ! To rčení "Kdo nemá točnu, jako by nebyl" nesmíš brát doslova :lol: !! Soustřeď raději myšlenky na podstatné věci :lol:

PS : souhlas s předchozím příspěvkem kolegy Myšpulína
Naposledy upravil Jarda H. dne čtv 28 srp, 2008 12:24 pm, celkově upraveno 2
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

PředchozíDalší

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků