Návrh Kolejiště H0

Fórum pro stavbu, přestavbu a provoz modelového kolejiště.

Moderátoři: StandaR, milan ferdián, Michal Dalecký, Jarda H.

Příspěvekod milan ferdián » pon 01 zář, 2008 12:36 pm

George V. píše:Ahoj,

nemáte, prosím, někdo v šuplíku zastrčenej nějakej nápad na kolejiště HO v rozměrech základní desky zhruba 180x120cm. Aby tam bylo co největší nádraží, nějakej ten tunel, přejezd, apod... Potřebuji nějakou inspiraci a nemám prostor. Dík.


Jo mám,šířka přesně 1200mm ,sice délka 2000mm,ale to si už sám upravíš .Jsou tam dvě koncové stanice a je tam možnost jezdit do kruhu.U horní stanice je malá dvoumístná remíza.Když si plánek prohlížim tak by ti měl bohatě stačit.Tak se ozvi.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod petrh » pon 01 zář, 2008 12:52 pm

milan ferdián píše:
George V. píše:Ahoj,

nemáte, prosím, někdo v šuplíku zastrčenej nějakej nápad na kolejiště HO v rozměrech základní desky zhruba 180x120cm. Aby tam bylo co největší nádraží, nějakej ten tunel, přejezd, apod... Potřebuji nějakou inspiraci a nemám prostor. Dík.


Jo mám,šířka přesně 1200mm ,sice délka 2000mm,ale to si už sám upravíš .Jsou tam dvě koncové stanice a je tam možnost jezdit do kruhu.U horní stanice je malá dvoumístná remíza.Když si plánek prohlížim tak by ti měl bohatě stačit.Tak se ozvi.


a je v galerii:) treba pro jine zajemce?
H0 se synem
1981-2001 dom. st. Včelnička | 2001-4 Slaný | 2004-6 Nelahozeves | od 2006 Kralupy n.V.
Uživatelský avatar
petrh
 
Příspěvky: 1429
Registrován: čtv 26 čer, 2008 11:14 am
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Příspěvekod milan ferdián » pon 01 zář, 2008 12:56 pm

petrh píše:
milan ferdián píše:
George V. píše:Ahoj,

nemáte, prosím, někdo v šuplíku zastrčenej nějakej nápad na kolejiště HO v rozměrech základní desky zhruba 180x120cm. Aby tam bylo co největší nádraží, nějakej ten tunel, přejezd, apod... Potřebuji nějakou inspiraci a nemám prostor. Dík.


Jo mám,šířka přesně 1200mm ,sice délka 2000mm,ale to si už sám upravíš .Jsou tam dvě koncové stanice a je tam možnost jezdit do kruhu.U horní stanice je malá dvoumístná remíza.Když si plánek prohlížim tak by ti měl bohatě stačit.Tak se ozvi.


a je v galerii:) treba pro jine zajemce?


Není v galerii.Plánek je z knihy "PROJEKT A STAVBA MODELOVÉHO KOLEJIŠTĚ ",autoři Karel Šupík a Ing.Bedřich Vlček.
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod Jarda H. » pon 01 zář, 2008 2:11 pm

milan ferdián píše: ..... Jsou tam dvě koncové stanice a je tam možnost jezdit do kruhu.U horní stanice je malá dvoumístná remíza. ....


To je pro mne při měřítku H0 na ploše 2x1,2 metru docela překvapivě "veliké" :lol: ! Asi je dost velká část okruhu skrytá v tunelu ?!
TT - analog - ČSD/DR, DB - III / IV
Uživatelský avatar
Jarda H.
 
Příspěvky: 2795
Registrován: čtv 30 srp, 2007 6:25 pm

Příspěvekod gearus » pon 01 zář, 2008 7:51 pm

milan ferdián píše:
Není v galerii.Plánek je z knihy "PROJEKT A STAVBA MODELOVÉHO KOLEJIŠTĚ ",autoři Karel Šupík a Ing.Bedřich Vlček.


A zrovna tato kniha mi nedávno utekla na aukru... :cry:
gearus
 
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 24 led, 2008 11:34 am
Bydliště: Praha

Archív

Příspěvekod milan ferdián » stř 03 zář, 2008 7:44 pm

Tady je ten plánek K4 i s ostatními,ale jen pro pamětníky... :D I tak se plánoválo....

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Jardo H ,máš zájem o scan :?: Jestli ano pošli mi na SZ svoji email .Jak budu mít chvíli čas ,tak to pro tebe bude.

Obrázek
milan ferdián
 
Příspěvky: 11826
Registrován: ned 30 pro, 2007 5:48 pm

Příspěvekod George V. » čtv 04 zář, 2008 8:25 am

Ta K4 je opravdu velmi zajímavá, tou se budu hodně inspirovat. Sice jsem původně chtěl mít dvoukolejný okruh, ale tohle mne docela dostalo. To, že to budu muset zkrátit vykompenzuju obloukovými výhybkami na zhlavích... Díky Milane.
H0/DCC - zatím sbírám co se dá... IV.-V.(i VI.) epocha,
TT - stavím pro radost svoji a dětí z Kadaně
George V.
 
Příspěvky: 3198
Registrován: úte 19 úno, 2008 6:30 am
Bydliště: Kadaň

Předchozí

Zpět na Modelové kolejiště

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků